EXCLUSIV HOTNEWS.RO

Presedintele Traian Basescu a fost consultat miercuri la Spitalul Militar Central

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 august 2010, 14:28 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a fost consultat miercuri la Spitalul Militar Central din Bucuresti. Potrivit unor informatii oferite de surse de la fata locului, el a fost consultat de dr. Lucian David, seful sectiei ORL. Sursele sustin ca presedintele ar fi stat la control circa 15 minute. Administratia Prezidentiala nu a anuntat ca presedintele va fi consultat astazi la Spitalul Militar.

Inainte de sosirea sefului statului, agentii de paza au indepartat rudele pacientilor aflate in zona.

Pe 27 februarie 2010, presedintele Traian Basescu s-a aflat, timp de doua ore, la Spitalul Militar Central pentru un control medical de rutina la glanda tiroida. Basescu le-a spus atunci jurnalistilor ca a fost la controlul medical anual si ca "sunt mai sanatos, si la minte si la corp, decat patronii vostri. Stiu ca de vreo 3 luni se chinuie tare: presedintele ori e bolnav, ori face partide cu oameni luati de la altii". Potrivit Administratiei Prezidentiale controlul din 27 februarie a fost controlul medical anual al presedintelui. Acesta este un control pe care seful statului trebuie să-l faca, conform unei decizii a CSAT din 2007. In cadrul acestui consult realizat de o echipa de 13 medici a fost realizat si un control la tiroida.

Mai multi lideri politici, in special ai opozitiei, au cerut atunci ca seful statului sa comunice opiniei publice problemele sale medicale. "Cred ca este absolut civilizat si chiar obligatoriu in sens democratic ca, atunci cand presedintele sau alti demnitari au o problema medicala, sa se comunice lucrul acesta", a declarat la 1 martie presedintele PNL, Crin Antonescu.

In septembrie 2007, seful statului a fost supus unei interventii chirurgicale in urma careia i-a fost extirpat lobul drept tiroidian, tot la Spitalul Militar Central.

In februarie 2010, prezenta sefului statului la spital a determinat aparitia pe diferite site-uri a unor informatii potrivit carora seful statului sufera de cancer.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6694 vizualizari

  • +10 (18 voturi)    
    So what? (Miercuri, 4 august 2010, 14:42)

    Romica [anonim]

    Si ce daca!?

    Presedintele a cumparat pui inghetat...
    • -3 (27 voturi)    
      normal ca la ORL a fost. urmeaza oftalmologicul (Miercuri, 4 august 2010, 15:32)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Romica

      nu de alta dar de la o vreme incoace nu mai aude si nu mai vede pe ce lume suntem si in ce parte o luam.
      nu mai vede ca pensionarii ies in strada si nu mai aude strigatele lor de ajutor.
      ehhh 4 ani ca maine trec. au trecut 6 mai trec inca 4.
      mai ales ca din 2012 se schimba si boc. ca nu va mai lua pdl nici 15%
      • -4 (12 voturi)    
        mai incet dar v-ati mobilizat (Miercuri, 4 august 2010, 17:41)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui adrian

        daca la inceput voturile erau pozitive la cometariul de mai sus incet incet a trecut pe minus. ce se intampla? va ia mult timp sa schimbati user-ul?
    • +6 (18 voturi)    
      deja.. (Miercuri, 4 august 2010, 16:46)

      danali [utilizator] i-a raspuns lui Romica

      ...tonomatele sint in fibrilatie.Deseara vor anunta ca la tvr a fost sosia lui Base.Acum doua pe surse:ilici cind a auzit ca Base e la spital a sarit in sus de bucurie si s-a lovit cu capul de tavan(e-n forma kgb-istul)si-a spart capul si e pe duca(minca-la-r viermii)si a doua vc tudor a fost internat la balamuc pentru ca se proclamase reincarnarea lui Antonescu.
      • -1 (11 voturi)    
        DICTATURA SECURISTA A LUI BASESCU (Miercuri, 4 august 2010, 17:35)

        vlad [anonim] i-a raspuns lui danali

        In orice stat democratic aceste controale sunt anuntate.
        daca e o urgenta purtatorul de cuvant is face treaba.
        la noi fiind un regim dictatorial de tip securisto-comunist vine SPP-ul in spital da cateva scatoalge pacientilor si rudelor acestora ca vine tatuca sa treaca pe acolo... asa era si pe vremuri ...dar totusi parca cei din PCER aveau si ceva bun simt ...
        • +2 (8 voturi)    
          Presedinte (Miercuri, 4 august 2010, 17:47)

          Twinkle [anonim] i-a raspuns lui vlad

          Chiar este nevoie sa se spovedeasca oricui , daca vrea sa mearga sa-si trateze o carie sau o otita?Sinteti josnici, in frunte cu Crinisor!
          • +3 (5 voturi)    
            da dragul meu. (Miercuri, 4 august 2010, 19:07)

            cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Twinkle

            Orice presedinte ar fi. Pentru ca odata ajuns presedinte nu mai ai viata privata. Asta e viata. SI e normal. Nu numai legat de presedinte, dar chiar toate persoanele publice ar trebui sa stie asta.
            • +1 (1 vot)    
              Ai dreptate, dar mai există un 'dar' (Miercuri, 4 august 2010, 19:36)

              Amycommunications [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

              în condiţiile în care lumea şi orice ţară e plină de jigodii cretine la cap, iar Romînia e în fruntea lor. Oricum, una e un preşedinte şi alta e un angajat în politică-dacă nu are acte complete şi nu e plătit de către Guvern, pt.serviciile sale politice etcaetera.
        • 0 (2 voturi)    
          habar nu ai ce e aia dictatura (Miercuri, 4 august 2010, 19:04)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui vlad

          Si faci de rusine comunismul cu exemplele tale.
        • +1 (5 voturi)    
          ca sa n-ai aerul de fraier (Miercuri, 4 august 2010, 19:13)

          bula [anonim] i-a raspuns lui vlad

          da-ne link-ul catre rezultatele medicale ale lui Sarkozy, Angela Merkel, Helmuth Kohl etc. Daca nu le gasesti, spune-i indrumatorului tau de parti d ca e incult.
  • -4 (28 voturi)    
    n-avem noi norocu' ala (Miercuri, 4 august 2010, 14:43)

    socrates [anonim]

    Nu mai faceti oamenilor sperante desarte. Basescu va fi presedintele Romania pana in 2014.
  • -4 (28 voturi)    
    sunt mai sanatos la minet si al trup.... (Miercuri, 4 august 2010, 14:47)

    petrina [anonim]

    lipseste ce este mai important pentru o fiinta umana... sanatatea spirituala si sufleteasca... deci, cum esti sanatos la minte si la trup? mai tarziu ,cei mai multi vor realiza despre ce este vorba cand spun sanatate spirituala... si nu e vb nicidecum de religiozitate
    • +3 (19 voturi)    
      Coane, (Miercuri, 4 august 2010, 15:02)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui petrina

      esti cumva imaculatul ilici?
      Te pomenesti ca si azi te inchini la tabloul lui!
    • +2 (12 voturi)    
      la tine lipsesc ceva litere (Miercuri, 4 august 2010, 15:26)

      Garda de Fier Vechi [utilizator] i-a raspuns lui petrina

      ... dar poate le recuperezi alta data si dai si de spiritu' ala sanatos ;)
  • +8 (20 voturi)    
    l-au otravit mogulii? (Miercuri, 4 august 2010, 14:51)

    gogu [anonim]

    cred ca patriciu vrea sa-i faca ceva lui basescu
  • +2 (10 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 4 august 2010, 14:56)

    curiosul [anonim]

    Cat a fost spaga pentru consultatie?
  • +5 (17 voturi)    
    De ce.. (Miercuri, 4 august 2010, 15:03)

    RTT [anonim]

    Ma rog de ce-ar anunta Administratia Prezidentiala consultul lui Basescu? Ati vazut la alti sefi de stat asa ceva?
    Mass-media din romania e deja dusa pe copca..
    • +3 (13 voturi)    
      Da, am vazut.... (Miercuri, 4 august 2010, 15:33)

      gigig [anonim] i-a raspuns lui RTT

      chiar in America lucrul acesta.
      Obama a anuntat cand si-a facut vizita medicala si chiar a facut PUBLIC rezultatul analizelor.

      Eh, mai e mult pana departe.
    • +5 (13 voturi)    
      in america au dat rezultatul analizelor lui obama (Miercuri, 4 august 2010, 15:34)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui RTT

      dar acolo e democratie.
      si la noi este, bineinteles. nu ma intelegeti gresit.
    • +1 (7 voturi)    
      o mica corectie (Miercuri, 4 august 2010, 16:17)

      mar [anonim] i-a raspuns lui RTT

      nu este pe copca ci in faliment!!! Un nou motiv de isterie pentru trustul toxic si insolvent.
      • +2 (8 voturi)    
        nu e ciudat? (Miercuri, 4 august 2010, 16:23)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui mar

        trustul mediapro, care nu supara puterea, nu este atacat fiscal si nu-i este ceruta insolventa desi are datorii de cand nici nu se infiintase realitatea.
        eu n-am nimic cu sarbu, dar e cam ciudat ce se intampla cu controalele fiscale la realitatea. nu ca n-ar trebui, dar de ce numai la ei?
        la national tv, televiziunea cu datorii apartinand chemical brothers de ce nu se intampla nimic? sau la firmele fratilor micula de ce nu sunt astfel de controale si de cereri de insolventa?
        • 0 (4 voturi)    
          nu este ciudat deloc (Miercuri, 4 august 2010, 16:41)

          mar [anonim] i-a raspuns lui adrian

          pentru ca au solicitat recuperare de TVA si asta inseamna control incrucisat si verificari la sursa. Daca totul a fost construit pe nisipuri miscatoare se prabuseste. In general cand ai datorii se cere insolventa, legea este foarte clara (a insolventei) in aceasta privinta.
          Probabil ca ceilalti nu s-a gasit nul care sa declanseze procedura.
          Am vazut solicitare de insolventa ptr. 3000 lei. Asa ca....asta este. Cand pescuiesti in ape tulburi si mizezi pe SPA, risti sa te scufanzi tu in mlastina cu crocodili.
          • +3 (3 voturi)    
            informare (Miercuri, 4 august 2010, 17:11)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui mar

            limita de la care poate fi ceruta insolventa tocmai a crescut de la 300.000 de lei al 450.000 de lei ... ce fel de cereri de insolventa ai vazut tu pentru 3000 de lei? d-alea necceptate de instanta?
            eu vorbeam de datorii. datorii istorice ale protv. ale lui micula. acolo nu mai cer insolventa?
            tu la cine te refereai ca solicitat rambursare de tva?
  • +3 (9 voturi)    
    hm (Miercuri, 4 august 2010, 15:11)

    gabriel [anonim]

    toti descreieratii posteaza pe aici, sunt curios, chiar scoateti din voi prostiile astea sau vi le dicteaza banicioiu ???
  • -1 (13 voturi)    
    sanatos... (Miercuri, 4 august 2010, 15:13)

    cristus [anonim]

    viata lunga ca om, dar scurta ca presedinte dictator !!
  • 0 (14 voturi)    
    Sanatate (Miercuri, 4 august 2010, 15:22)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    va dorim ca sa-i puneti la locul lor pe misei.
    • -1 (15 voturi)    
      pai i-a pus deja la locul lor (Miercuri, 4 august 2010, 15:43)

      geo12 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      EBA e la PE, Udrea are 2 ministere intr-unu, Videanu e tatal energiei romanesti, vesnicul ministru al transporturilor inexistente e la locul lui, boc, singurul prim-ministru numit de 4 ori (e clar ca e cel mai competent om de pe planeta) are locul lui de marioneta asigurat pe viata...totul condimentat cu cate o Placinta, Ridzi sau Anastase dupa gust !
      • -4 (14 voturi)    
        Pai cum ma.. (Miercuri, 4 august 2010, 16:12)

        RTT [anonim] i-a raspuns lui geo12

        Pai cum, ma, baieti, cand se descopera una ca Ridzi si e data afara tot nu e bine.. Era mai bine cand insusi primul ministru (recte Nastase) facea ilegalitati grele (de care a fost acuzat ulterior, in timpul lui Basescu), nu?
        Si cat priveste pe Udrea si Videanu, cine ati vrea, ma, sa aiba ministerele? Nu e normal sa le aiba membri din PDL? Sau ati vrea sa fie date lui Vadim?
        Sunteti total varza, ganditi cu degetele de la picioare.
  • +2 (10 voturi)    
    news flash (Miercuri, 4 august 2010, 15:58)

    gigic [anonim]

    presedintele senatul, a stat la baie cu 3 minute mai mult decat de obicei. Daca Geoana are probleme medicale, gen constipatie, publicul trebuie sa afle, Nu uitati: you heard it here first.
    • 0 (4 voturi)    
      cu dragostea sau fara dragostea lui (Miercuri, 4 august 2010, 16:54)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui gigic

      ca dac'a stat mai mult in baie, singur..
      ma rog, si'a facut omul baie cu mana lui...
  • +3 (9 voturi)    
    durere (Miercuri, 4 august 2010, 16:02)

    bango [anonim]

    il doare in paishpe pe nea base
  • +4 (8 voturi)    
    orl ? (Miercuri, 4 august 2010, 16:51)

    panfil flecaru [anonim]

    adica cu gatul..
    o fi pus un cub de ghiatza in plus. :-))
  • +1 (9 voturi)    
    Altceva nu stie? (Miercuri, 4 august 2010, 16:56)

    ABC [anonim]

    In afara de reluarea asta cu "patronii vostrii, patronii vostrii..." chiar nu mai stie ce sa spuna. E cam limitat
  • 0 (10 voturi)    
    Cu bucurie... (Miercuri, 4 august 2010, 17:01)

    flacara < violet> [anonim]

    strangem cate un banut pentru coroane...
  • -8 (8 voturi)    
    sa-l suspendam (Miercuri, 4 august 2010, 17:05)

    cocles [anonim]

    sa-l suspendam si sa vina Voiculescu Presedinte..el e omu de trecut si de viitor al RSR!de oameni ca Voiculescu a avut nevoie PCR-ul si are in continuare nevoie romania!
    • +4 (4 voturi)    
      ha ha ha (Miercuri, 4 august 2010, 18:24)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui cocles

      nu prea gusta nimeni ironia ta!!!
  • +1 (1 vot)    
    Presedintele Traian Basescu... (Joi, 5 august 2010, 8:30)

    m [anonim]

    Presedintele Traian Basescu a fost consultat miercuri la Spitalul Militar Central dar din pacate nu sufera de nimic... :))