Actualizat

Negocieri dure în PNL pe posturile de miniștri de la Justiție, Transporturi și Fonduri Europene / Ședința PNL amânată / Cum arată ultima listă cu miniștrii Guvernului minoritar PNL-UDMR

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 29 octombrie 2021, 9:49 Actualitate | Politic


Delegatia PNL la consultarile de la Cotroceni
Foto: Presidency.ro
Conducerea PNL a amânat pentru vineri după-amiază ședința Biroului Executiv pentru că liderii liberali nu s-au înțeles ce oameni să susțină în Cabinetul Ciucă. Bătălie mare este pe portofoliile de la Justiție, Fonduri Europene și Transporturi, susțin sursele HotNews.ro. Astfel, liberalii au negociat toată noaptea, iar schița cu miniștrii pe care premierul desemnat Nicolae Ciucă o va depune în Parlament s-a modificat.
Potrivit surselor citate, Alina Gorghiu ar fi propunerea pentru Ministerul Justiției, Cătălin Predoiu - care era inițial în cărți pentru acest portofoliu - a fost mutat pe portofoliul de la Apărare, Marcel Boloș la Transporturi, Robert Sighiartău va lua Digitalizarea, iar Mircea Fechet- Agricultura.

De precizat este că negocierile în interiorul PNL continuă și lista cu miniștrii propuși se poate schimba.

Lista actualizată cu miniștrii viitorului guvern Ciucă


  • Dan Vîlceanu - Finanțe
  • Alina Ghorghiu - Justiție
  • Lucian Bode- Interne
  • Nelu Tătaru - Sănătate
  • Bogdan Aurescu- Externe
  • Marcel Boloș - Transporturi
  • Raluca Turcan - Muncă
  • Cătălin Predoiu - Apărare
  • Virgil Popescu - Energie
  • Sorin Cîmpeanu - Educație
  • Bogdan Gheorghiu - Cultură
  • Mircea Fechet - Agricultură
  • Robert Sighiartău - Digitalizare
  • Florin Roman - Economie
UDMR
  • Kelemen Hunor - vicepremier
  • Hegedus Csilla - Fonduri Europene
  • Barna Tanczos - Mediu
  • Attila Cseke - Dezvoltare regională
  • Eduard Novak - Tineret
Liberalii au decis joi seară, la întâlnirea cu președintele Klaus Iohannis, să meargă în Parlament și să ceară votul de încredere pentru un guvern minoritar, susțin surse participante la discuții. Astfel, premierul desemnat trebuie să depună o listă cu miniștri PNL și UDMR și va cere votul de susținere parlamentarilor USR și PSD. Potrivit surselor citate, programul de guvernare și lista cu miniștri ar urma să fie depuse sâmbătă, după validarea deciziei în ședința BEx.

De asemenea, audierea miniștrilor ar putea avea loc marți, iar votul de învestitură a Executivului propus de Nicoale Ciucă ar putea să se dea miercuri, 3 octombrie, potrivit surselor citate. Precizăm că nu există o decizie în acest moment pe calendarul învestirii executivului propus de Nicolae Ciucă.

Potrivit Constituției, articolul 103 candidatul pentru funcţia de prim-ministru va cere, în termen de 10 zile de la desemnare, votul de încredere al Parlamentului asupra programului şi a întregii liste a Guvernului.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19290 vizualizari

  • +60 (60 voturi)    
    bataie de joc ! (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:11)

    traiang [utilizator]

    Pana cand vom fi luati de prosti Iti spun toti ca nu vei primi voturile deci nu vei avea majoritate si tu mergi inainte cu fel de fel de nume care mai decare controversate iarasi dupa nu stiu cate zile (ca si cum BEX-ul nu iar sti)si atunci sa nu crezi ca defapt este o intelegere sa-l pastreze pe ''juvaerul''de Citu In conditiile astea singura solutie raman anticipatele pt ca PNL de fapt eschiveaza guvernarea si toata prestatia lor a fost lamentabila cap coada
    • +27 (29 voturi)    
      iata de ce usr-ul a fost fortat sa plece (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:19)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      un guvern intreg nu are suficiente portofolii pentru setea de putere a "ministeriabililor" din pnl daramite un guvern in care trebuie sa cedeze ministere si unor parteneri din acelasi gabarit de reprezentare in parlament.
      • +11 (11 voturi)    
        da, trebuia corectata eroarea de greseala fatala (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:40)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

        Ministerul de Justitie este, in sfarsit, pe maini bune, la o persoana de incredere!

        Care, daca va ajunge sa depuna juramantul, isi va elibera, a doua zia, amantul si finantatorul : Olteanu si Vlasov.

        Cum sa pui o anchetata pentru trafic de influenta la conducerea Justitiei?!
    • +28 (30 voturi)    
      USR si PSD nu vor vota acest guvern fantoma (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:36)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      deci PNL si UDMR isi impart ministere asa in joaca, la misto ca oricum nu vor fi la guvernare pt mult timp
      • +5 (7 voturi)    
        se bat pe balana ursului din padure (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:38)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        ce ratarzi...
      • -2 (2 voturi)    
        Fantoma asta guvernează. (Vineri, 29 octombrie 2021, 17:11)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Cu sprijinul USR și PSD care nu vin cu o soluție și mențin blocajul care-l avantajează pe Cîțu.
    • +1 (9 voturi)    
      Si marmota invelea ciocolata in staniol (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:46)

      Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      Si pe cat pariu ca trece? Sunt intelesi oamenii, va trece la "limita", cu limita definita de PSD, sa nu bata la ochi.
  • +56 (58 voturi)    
    te doare mintea. (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:13)

    SerbanBjd [utilizator]

    Guvernul oricum pica, nu inteleg de ce macar nu i-ar pune pe unii mai de doamne-ajuta. Predoiu la aparare. Turcan iar aiurea. Sa puna domne macar pe Florin Salam la cultura, pe Moartea din Carpati la aparare, sa vada lumea ca sunt si valori in guvern. La tineret pe Adrian Copilu Minune .
  • +20 (24 voturi)    
    Ciolacuu sa ii arbitreze (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:23)

    un domn [utilizator]

    Altfel iar creste numarul decedatilor in week end.
  • +52 (52 voturi)    
    penibil! (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:29)

    andimi [utilizator]

    astia nu au sustinere in parlament, da stau toata noaptea sa imparta ministere! Ce au ajuns! Daca se fac anticipate vor lua maxim 10%!!!
    • +20 (20 voturi)    
      Decoratii & Diplome (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:58)

      SomerCautLucru [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      Poate le-a promis da Dulapul cate o decoratie si o diploma de participare, de aia o fi asa bataie
  • +25 (25 voturi)    
    Papagalli astia nu se inteleg... (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:39)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...nici macar intre ei. Cum sa te astepti sa se inteleaga cu altii!!!

    #EchipaDistrugatoare a ultimului partid istoric...

    Florin Citu, Daniel Vilceanu, Rares Bogdan - Ar trebui sa dispareti cu totii!!!!
  • +19 (19 voturi)    
    Ce negociază? (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:49)

    fdaniel [utilizator]

    Să fie scriși pe o listă până luni-marți?
  • +17 (17 voturi)    
    Ăştia (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:52)

    fokerul [utilizator]

    sunt ca prizionerii dintr-un lagăr de concentrare care se bat pe o bucăţică de pâine neagră stiind că oricum vor ajunge să fie exterminaţi. Mai bine ar pune de-un Squid Game
    • 0 (0 voturi)    
      Hai copii la joc, cartile pe foc! (Vineri, 29 octombrie 2021, 19:32)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Pai, daca nu le-a luat mamitica jucarii cand erau mici!
  • +19 (23 voturi)    
    PNL e de rahat... (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:53)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    PNL e de rahat... Cutzulica o sa plece cu coada intre picioare soon...
  • +22 (24 voturi)    
    Ce prosti! (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:55)

    John M. [utilizator]

    Au ajuns din nou la mana PSD-ului!
  • +23 (25 voturi)    
    Niste nemernici (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:59)

    Bluescent [utilizator]

    Nici PNL-istii intre ei nu se inteleg. Sunt ca o gasca de derbedei care-si dau pumni in curtea scolii. Imaturi si iresponsabili. Iar tara arde, moare, saraceste... Intr-o realitate paralela, Iohanis face turism la piramide cu nevasta. Bravo!
  • +8 (8 voturi)    
    Diplome & Decoratii (Vineri, 29 octombrie 2021, 10:59)

    SomerCautLucru [utilizator]

    Poate le-a promis da Dulapul cate o decoratie si o diploma de participare, de aia o fi asa bataie pe nominalizari
  • +14 (16 voturi)    
    defazare (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:17)

    miluch [utilizator]

    In Romania sunt sute de decese zilnic (si vorbim numai de acelea de COVID) si domnii asa zis "conducatori" isi impart "felii"...
  • +20 (26 voturi)    
    Negocieri dure pentru.... NIMIC ! (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:21)

    gmb72 [utilizator]

    Astia se cearta pentru NIMIC, caci nici guvernul asta NU va trece.
    Dar-mi-te cand or avea cu adevarat sanse sa aiba un guvern care sa treaca, inseamna ca se vor bate si elimina fizic unul pe altul ?!?....
    Dobitocii l-au asteptat pe Iohannis sa vada ce va decide, pana nu a revenit The Big Silent Dumb de la piramide, o tot scaldau ba cu PSD, ba cu USR
    Iar hotararea revenitului a fost: Guvern minoritar.
    Desi si PSD si USR spun ca NU vor sustine asa ceva.
    Atat de incompetenti sunt, incat au jucat dupa cum a cantat PSD, fara sa-si dea seama !!! In conditiile in care PSD au spus ca fac totul ca PNL sa nu se impace cu USR, in conditiile in care se faceau pasi timizi spre impacare, PSD schimba repede placa si sugerau ca ar putea sustine guvernul Citu-Ciuca, tocmai ca USR sa nu aiba incredere in eventuale demersuri PNL, cretinii au muscat toate momelile cu o pofta nebuna si inconstienta.
    Iar The Big Silent Dumb merge inainte cu ideile lui putine si fixe: fara USR, eventual cu PSD dar in conditiile impuse de PNL?!? Adica fara nicio sansa.
    Pe Iohannis nu-l va ierta niciodata istoria, pentru marile sanse ratate. Cea mai mare sansa ratata a fost destructurarea mafiei PSD: in conditiile in care romanii dupa europarlamentare au dat cu PSD de pamant, mai aveau nevoie de un bobarnac sa se sparga in cel putin doua partide: durii, baronii locali, si ailalati care au in cap o oaresce doctrina social-democrata. Dar nu, incompetentul a stat "cuminte", si a lasat PSD sa-si revina, si mai mult decat atat, el distruge fortele de dreapta si reformatoare !!! Caci in actualul context, daca avem alegeri in mai putin de 6 luni, PSD+AUR obtin cel putin 55-60% din șparlament, PNL si USR se vor zbate pt locul trei si 4, si UDMR, s-ar putea sa nu mai pupe intrare in parlament.Apoi, in cel mult 4 ani, prin intermediul prostilor din AUR si vandutilor din PSD, Putin va reusi sa mai indeparteze putin NATO de granitele sale, prin scoaterea Romaniei din UE si NATO.
    Asa ca, "multumim", Iohannis !
    • +3 (5 voturi)    
      Daramite, nu dar-mi-te... (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:46)

      Amariei [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

      Doi la mana, ai dreptate, se poate ca motivatia a tot ce se intampla sa fie indepartarea Romaniei de NATO si UE.
      • +4 (4 voturi)    
        Multumesc pentru corectura ! (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:42)

        gmb72 [utilizator] i-a raspuns lui Amariei

        Deși vina principala aparține autocorectului din telefon, care considera ca știe el mai bine gramatica lb romane....
        Dar e și vina mea ca n-am revizuit mesajul...
    • +10 (10 voturi)    
      A fost o saptamana buna pentru Iohannis (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:06)

      Denulu [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

      Nu numai ca a sabotat orice negociere cu USR sau cu PSD, dar a avut timp si de poze cu piramidele.

      Cred ca a plecat deja spre Paltinis, merita sa se relaxeze in weekend dupa atatea realizari!
    • +4 (4 voturi)    
      mai ususrel (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:58)

      Gogu_cel_viteaz [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

      E trist ca ne tot jucam ping-pong cu PSD la guvernare la fiecare 4 ani (probabil nici macar). Personal as fi preferat sa fie lasati la butoane pana la sfarsit de mandat si s-ar fi ingropat si mai rau la ultimele alegeri incat nu stiu cata relevanta ar fi avut in prezent. Totusi, consider ca exagerezi colosal cu ultima parte. Aderarea la UE si NATO a fost realizata doar pentruca a existat consens din partea tuturor grupurilor politice importante din Romania, inclusiv PSD, iar pana de curand nu am vazut nici o afirmatie sau intentie demna de luat in serios ca macar unul din partidele mari ar fie dispus sa indrepte Romania pe calea indicata de tine (AUR sunt niste profitori imputiti care au speculat o nisa foarte importanta din electoratul roman, dar nu ii vad in stare sa ia asemenea decizii, cel mai probabil vor aparea altii). Ca exista mai multe neintelegeri intre PSD si UE nu inseamna in nici un caz ca o sa avem mitinguri RO-Exit organizate de pee-see-dee. Imi dreosc sa stam cu spatele drept nu in pozitie de capra cand vine vorba de relatia cu UE si nu imi explic de ce majoritatea adopta o atitudine atat de servila. Nu a iesit Turcia din NATO si n-au iesit Polonia sau Ungaria din UE (si nici ele nu-si doresc). Cu unul din cele mai mari procente din populatie plecata in UE si cu o economie dependenta de tariele europene nu o sa indrazneasca nimeni de la noi sa faca asa ceva,fara un motiv foarte bine intemeiat, cel putin in urmatoarele decenii.
      • 0 (2 voturi)    
        Ce bine ar fi sa ai dreptate! (Vineri, 29 octombrie 2021, 18:39)

        gmb72 [utilizator] i-a raspuns lui Gogu_cel_viteaz

        Analiza mea se bazează pe faptul ca AUR nu a apărut din neant....
        Cat s-or considera ei de patrioti, sunt însă atât se incompetenți ca nici măcar nu-si dau seama când sunt manipulați de rusi și le fac jocul...
        Cat despre PSD, s-a dovedit în toată epoca Dragnea cat de ușor se vând cui dau mai mult.... În ultimii 2-3 ani de mandat de europarlamentar, ori de câte ori consiliul Europei vota ceva contra Rusiei, europarlamentarii PSD se opuneau. Chiar si atunci când rezoluția ar fi fost în favoarea Republicii Moldova !!!
        Și cel mai bun exemplu e UK. Crezi ca britanicii vroiau cu adevărat sa iasă din UE ? Mai ales dacă li se prezentau corect consecințele? I-a "ajutat" armata de troli ai lui Putin, sa aleagă ce-i mai bine pentru el....Plus câțiva politicieni care acum se dovedesc cu puternice legături în Rusia....
        La noi pt Putin va fi și mai ușor, după cum am spus, fiindcă găsește mult mai ușor și mai ieftin politicieni de vânzare, și are o gramada de prosti la dispoziție, pe care-i poate manipula pe gratis....
        • 0 (0 voturi)    
          Se poate asa ceva? (Vineri, 29 octombrie 2021, 19:45)

          atc [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

          "În ultimii 2-3 ani de mandat de europarlamentar, ori de câte ori consiliul Europei vota ceva contra Rusiei, europarlamentarii PSD se opuneau. Chiar si atunci când rezoluția ar fi fost în favoarea Republicii Moldova !!!" Nefiind eu la curent cu asa marsavie, mi-ar fi de folos daca ai veni cu ceva exemple concrete.
    • -2 (4 voturi)    
      daca-mi dai voie (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:11)

      fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

      avem asa:
      - 70-80% dintre romani voteaza in permanenta psd, pnl, udmr si celelalte partide corupte care apar ocazional (aur, alde, pro romania, etc)
      - 70-80% dintre romani au incredere in biserca (corupta si aia, mai rau decat partidele)
      - 70% dintre romani nu s-au vaccinat din diverse motive, care mai de care mai aberante
      - testele PISA releve mereu 40-50% dintre elevi fiind analfabeti functionali. daca s-ar testa toata populatia sunt convins ca procentul ar urca tot spre 70-80%
      - etc...
      ce anume poate avea in comun cu valorile occidentale o tara in care 70-80% din populatie e asa? ce sa cautam in ue si nato? am ajuns acolo doar printr-un accident istoric. toate nenorocirile pentru care dai vina pe politicieni de fapt isi au radacina in astia 70-80%. politicienii aia nu sunt parasutati din ozn-uri de extraterestri, sunt de aici din bobor, si votati de bobor.
  • +3 (21 voturi)    
    fiecare vrea sa fie el un ministru respins (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:23)

    tahomir [utilizator]

    probabil face bine la CV. Eu spun sa se pregateasca de anticipate, ca multi dintre ei nu mai prin parlamentul.
    O sa avem PSD si ceva AUR, o victorie colosala a dreptei PNL+USR+UDMR
    Multumim USR, multumim PNL! Premiul Darwin e al vostru.
  • +8 (14 voturi)    
    Strategia lor (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:27)

    subcultura [utilizator]

    Banuiesc ca strategia lor este sa depuna sambata lista cum vor ei, dupa care sa mai negocieze (ideal cu PSD), iar in cazul in care ajung la vreun acord pana la momentul votului sa inlocuiasca nominal anumite propuneri de ministri.
    In felul asta mai castiga niste timp si (cred ei) au o pozitie mai dura in negociere, gen lista a fost depusa, spatiul e mult mai restrans, deja am dat x minister la UDMR etc.

    Alba-neagra pe viata si viitorul cetatenilor
    • +2 (4 voturi)    
      strategiea e doar sa traga de timp (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:18)

      Gogu_cel_viteaz [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      PSD se duce-n cap la sondaje daca ii sustine pe handicapatii astia. USR ar face bine sa se distanteze de PNL (oricum a fost dezastruoasa alianta pentru ei) si sa renunte total la strategia cu impunerea certificatului verde (AUR si PSD vor specula la maximum faptul ca certificatele verzi reprezinta un abuz)
  • +30 (30 voturi)    
    astia sunt (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:35)

    Incomod3 [utilizator]

    precum chelnerii de pe titanic, se bat care sa fure vesela de argint...
    • +3 (3 voturi)    
      Comentariul anului (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:12)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      Lol
  • +1 (3 voturi)    
    Prezenta unor (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:51)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Câmpeanu, Turcan, Tataru spune tot despre acest guvern de mafii galbejjte altoit cu jhoțimea maghiara
    • 0 (2 voturi)    
      dar apropo (Vineri, 29 octombrie 2021, 14:02)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Tataru nu e la psd?
      • 0 (0 voturi)    
        Nuuuu! (Vineri, 29 octombrie 2021, 19:49)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        Nu, ala era la CCA si juca extrema stanga.
  • +1 (1 vot)    
    Astia se feliaza intre ei (Vineri, 29 octombrie 2021, 11:55)

    faracatuse [utilizator]

    si lumea spera la negocieri cu USR? Hahahaha..
    Isi traiesc ultimele clipe, ii tine in joc dulapul-faraon...cu decizia de numire a PM... joaca la limita Constitutiei...
    Succes! Masa si dansul in Aprilie.
  • +5 (5 voturi)    
    Criteriul pare sa fi fost incompetenta (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:12)

    Hypatia1 [utilizator]

    Cu putine exceptii, numiri rusinoase. Dar in comisii, la audieri si-au batut joc de ministri propusi de Ciolos si i-au respins pe banda rulanta. Asta e alternativa!
  • +3 (3 voturi)    
    Nesătuii (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:13)

    manuelas [utilizator]

    Ăștia, liberalii, nu se înțeleg între ei, cum să se înțeleagă cu alte partide? Acum ne dăm seama de ce au tot stat pe loc: să vină momentul să nu mai dea nimic nimănui! Cu politica pe care o fac, nu vor mai avea vreo șansă ca în viitor să ajungă la guvernare. Peneliștii nu mai inspiră încredere multora dintre cei care i-au votat. Or să umble din poartă în poartă, iar oamenii vor pune câinii pe ei! Adio voturi, adio funcții! Acum este momentul să pună mâna pe câte ceva!
  • +2 (4 voturi)    
    Si tipul asta a fost seful armatei? (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:16)

    Coco Whistle [utilizator]

    Asa se serveste patria? F nasol, rusine.
    • +2 (2 voturi)    
      ai vazut poza (Vineri, 29 octombrie 2021, 14:04)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      cand da mana cu Johannis? Era aplecat de spate mai sa ii pupe pantofii.
  • +1 (1 vot)    
    Baietii astia (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:23)

    cicci [utilizator]

    Nici macar nu negociaza cioara de pe gard, ei negociaza vulturul de pe creasta muntelui.
  • +2 (2 voturi)    
    Oricum va cadea… (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:32)

    consumator2 [utilizator]

    Macar vedem putin spectacol … pe ciolan!
  • +3 (3 voturi)    
    ah, m-am linistit (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:36)

    revo [utilizator]

    Bode e pe lista.
    Ce ma mira e faptul ca l-au trecut doar la un minister!
  • +4 (4 voturi)    
    Astia in ce film joaca? (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:49)

    John_Re [utilizator]

    lol :)))
  • +3 (5 voturi)    
    La anticipate! (Vineri, 29 octombrie 2021, 12:59)

    AdevaratulMirceaCelBatran [utilizator]

    Clar.
  • +3 (3 voturi)    
    Alinuta si justitia! (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:09)

    yol [utilizator]

    Pai alinuta trebuie sa faca o facultate, ca aia de la dimitrie cantemir nu e facultate.
    Oricine, maine, isi poate lua vreo 10 diplome de acolo, daca are bani.
    Tot cv-ul ei cuprinde numai joburi la stat! Nici un venit incasat din avocatura, ba esti prost!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Negocierile pt guvern PNL/UDMR (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:27)

    Azra [utilizator]

    Timp pierdut de pomana.
  • +5 (5 voturi)    
    Ori știu ceva, ori sunt prosti (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:33)

    mr_mojo [utilizator]

    Dacă nu trece la vot se vor fi agitat degeaba.
  • +2 (2 voturi)    
    hehe (Vineri, 29 octombrie 2021, 13:42)

    liviu_ [utilizator]

    interesant ca ei se cearta cum sa imparta banii pe care nici macar nu i-au furat inca...
  • 0 (0 voturi)    
    E tare KWI! (Vineri, 29 octombrie 2021, 19:55)

    atc [utilizator]

    KWI i-a luat pe rand de capastru pe Ciolos, apoi pe Ciuca si i-a dus in targ spunand la posibilii cumparatori ce martoage jigarite sunt; doar ca sa-i faca de ras, dupa cum spune gluma. Se pregateste Citu.