VIDEO Ambasada Suediei a marcat la faza pe golf, după îndemnul lui Iohannis: Un golfer este fugărit de un elan în hohote de râs

de R.P.     HotNews.ro
Duminică, 19 septembrie 2021, 11:07 Actualitate | Politic


Golfer fugarit de un elan (facebook)
Foto: Hotnews
Îndemnul președintelui Iohannis privind practicarea golfului a generat multe comentarii în mediul online și nu a trecut neobservat nici de Ambasada Suediei la București, care ne-a obișnuit să marcheze astfel de momente cu intervenții pline de umor. Așa se face că o filmare în care un jucător de golf este alergat de un pui de elan a fost postată pe pagina de Facebook a ambasadei.

”Doar dacă faci şi jogging”, este mesajul care însoţeşte filmuleţul de pe pagina ambasadei, în care un golfer este fugărit de un elan la Clubul de golf Karlstad, imaginile fiind dublate de hohotele de râs ale celui care filmează.




Reacțiile internauților au fost și ele pe măsură, deși postarea nu a adunat decât 32 de comentarii și 1.000 de aprecieri:
  • După aceasta postare așteptați-vă ăa fie chemat ambasadorul la Cotroceni să dea explicații…despre ce caută animalul pe terenul de golf!, a comentat un internaut.
  • Privesc cu atenție și îngrijorare această urmărire, spune altul
  • When did golf become hotter than oina? (Când a devenit golful mai sexy decât oina?)
”Mă bucur să întâlnesc aici atâția oameni pasionați de golf, un sport care nu este deloc exclusivist și care oferă un foarte bun prilej de a petrece mai mult timp în natură, de a face mișcare, mai ales în acest context pandemic care face dificilă practicarea multor sporturi. Golful se poate practica la orice vârstă și încurajez pe cât mai mulți să descopere acest frumos sport, care oferă multe satisfacții, a spus sâmbătă Klaus Iohannis.



Golful, practicat de mulți lideri ai lumii- inclusiv de fostul președinte american Donald Trump care era adesea criticat pentru că pleacă în weekend-uri să joace golf în momente de criză politică- a fost considerat, în mod tradițional, un sport elitist.

În România, un abonament de 4 luni la un teren de golf variază între 1800-2200 de lei. Poate fi și mai scump, dar media după ce am consultat mai multe site-uri e cam pe-acolo.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11459 vizualizari

  • +31 (45 voturi)    
    super (Duminică, 19 septembrie 2021, 11:25)

    anonim3 [utilizator]

    Ca suedez poti sa te amuzi.
    Ca roman, te apuca jalea.
    Ca Iohannis, ar trebui sa ai un dialog serios cu oglinda si apoi sa incerci sa repari tampeniile facute in ultimul timp. Nu ma refer neaparat la declaratia cu jocul de golf, ci mai ales la creditul neperformant acordat psihopatului de la Palatul Victoria.
  • +51 (57 voturi)    
    Minciuni (Duminică, 19 septembrie 2021, 11:36)

    Publius Covidius Naso [utilizator]

    Domnul presedinte Iohannis nu a avut, nu are si nici nu va avea vreodata elan.
    • +1 (1 vot)    
      blocul de marmura are doar inertie (f mare!) (Luni, 20 septembrie 2021, 8:54)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui Publius Covidius Naso

      de unde naiba elan?

      golf = sport de snobi!
  • +19 (25 voturi)    
    Cumva golful (Duminică, 19 septembrie 2021, 11:44)

    galeo [utilizator]

    Tine si de foame si de frig la iarna?
  • +22 (28 voturi)    
    ce mi-ar place să mi-l alerge (Duminică, 19 septembrie 2021, 11:46)

    ploiesteanu [utilizator]

    și pe al meu Președinte, dacă nu un elan măcar vreun bivol furios sau vreun taur neprietenos, dușmănos, mânios și năbădăios. :))
    • +5 (9 voturi)    
      Nu are ce-i face lui James Bond (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:59)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Caci asa se crede a fi Werner
    • +6 (6 voturi)    
      Atunci cand un taur (Duminică, 19 septembrie 2021, 15:25)

      Publius Covidius Naso [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Isi pierde bilutele la golf in urma unor lovituri nepotrivite, el devine bou.
  • +13 (21 voturi)    
    ... (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:04)

    vitan.sandu [utilizator]

    1. Iohanis nu poate avea un dialod serios nici cu el insusi. Ca presedinte acesta este o intamplare cumplita pentru romani.
    2. Ipochimenul crede ca toata lumea poate juca golf, un sport destul de scump. Uita ce ceilalti romani au avut ”ghinion”.
    3. Unora dintre romani, din pacate multi, nu le vine sa joace golf fiind la limita supravietuirii fizice si morale. Dar individul cred ca a spus asa zisul indemn cu multa ironie!
  • +23 (27 voturi)    
    Au umor (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:15)

    fat.cat [utilizator]

    Baietii si fetele de la ambasada Suediei. As usual.
  • +15 (21 voturi)    
    La fel fuge si presedintele Iohannis (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:20)

    Publius Covidius Naso [utilizator]

    Cand in anumite zile este urmarit de elan. Se ascunde linistit intr-un colt si asteapta sa treaca. Culmea insa, acest elan ii vine vineri seara.
  • +12 (18 voturi)    
    Ehe... (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:20)

    gavrone [utilizator]

    In curand romanii vor juca golf cu partidul prezidential....
  • +9 (13 voturi)    
    hihihi (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:27)

    ..13 [utilizator]

    Reciproca: Io care fac jogging oare ma calific la faza suedeza de golf??? Sigur ca trebuie sa gasesc elanul sau elanul sa ma gaseasca pe mine pe terenul de golf...

    cred ca JK a luat-o serios, io doar urmaresc cu interes si oarecum cu ingrijorare...
  • +14 (22 voturi)    
    Iohannis crede ca joaca golf (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:39)

    veratec [utilizator]

    in realitate el joaca turca.
  • +7 (13 voturi)    
    Si pe Iohannis il alearga elanul de vreo 2 mandate (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:52)

    cicoare [utilizator]

    Nu l-a prins nici acum.
  • +7 (11 voturi)    
    Iohannis are nevoie de.... (Duminică, 19 septembrie 2021, 13:28)

    rubberduck [utilizator]

    crose din lemn bun prăduit de Scweinhoffer și în mod sigur va fi alerga doar „pas cu pas”.
  • +8 (10 voturi)    
    Daca n ai bani (Duminică, 19 septembrie 2021, 14:25)

    Costi888 [utilizator]

    Sa joci golf inseamna ca ai problema.. in primul rand de 30 de ani votam ce trebuie, nu? Nu e vina lui Johanis, ci a noastra ca votam numai lepre de 30 ani :))
  • +5 (11 voturi)    
    Werner Iohannis (Duminică, 19 septembrie 2021, 14:33)

    galeo [utilizator]

    Acest Bula al politicii romanesti.
    Ba vine imbracat ca un chelner la ziua Marinei, ba scoate perla dupaperla pe gura.
  • -8 (12 voturi)    
    Suedia si Rusia (Duminică, 19 septembrie 2021, 18:07)

    Titus1 [utilizator]

    Daca citim putintica istorie, vedem ca primii cneji "rusi" erau "suedeji" (Igor). Probabil si de aici multe alte asemanari intre cele 2 popoare: iubitoare de tarii; umor de rahat - dat cu bata in balta, jigniri de mujici; rata mare de sinucideri. Sa-l ia de mana si pe austriacul nostru mioritic si sa danseze impreuna! Avem si o mica Napoleoanca, ca sa fie meniul complet ca la 1800 si ceva!
  • -7 (11 voturi)    
    Oilor (Duminică, 19 septembrie 2021, 18:38)

    Titus1 [utilizator]

    arunca un suedez un ban in balta despre un shoacatz, iar voi va chinuiti sa-l scoatezi! popor vegetal, cu memorie sezonala! v-ati suparat pe H.R. Patapievici cand v-a zis-o de la obraz, dar va mananca bruchentalul! e mai buna injuratura straina, decat bataia de obraz romaneasca.
    • +1 (3 voturi)    
      cum este (Luni, 20 septembrie 2021, 6:34)

      CNBC [utilizator] i-a raspuns lui Titus1

      Sa ramai capra "romaneasca" toata viata cu spatele spre rasarit ?
      • 0 (0 voturi)    
        invata putina geografie (Luni, 20 septembrie 2021, 17:16)

        Titus1 [utilizator] i-a raspuns lui CNBC

        printre cei care au prostit romanii am inclus si sovieticii si imeriul tarist, citeste mai sus, tovarase Neo.
    • 0 (0 voturi)    
      Zi drept, tu ce esti? (Luni, 20 septembrie 2021, 10:24)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui Titus1

      Am o banuiala, dar zi-o tu.
      • 0 (0 voturi)    
        tu esti destept (Luni, 20 septembrie 2021, 17:16)

        Titus1 [utilizator] i-a raspuns lui D-or

        zi tu.
        • 0 (0 voturi)    
          Un apatrid? Care nu are o tara de iubit? (Luni, 20 septembrie 2021, 19:28)

          D-or [utilizator] i-a raspuns lui Titus1

          Trist, foarte trist. Jalnic.
          Cum sa vorbesti romaneste, dar cu "voi" ca si cind ai fi in afara acestui neam? Cum sa te simti pe dinafara, cind esti inauntrul aceste limbi, deci al acestui popor pe care il blamezi? In ce limba gindesti?
          Se spune ca daca mergi ca o rata, arati ca o rata si faci ca o rata, atunci, esti o rata.
  • +5 (5 voturi)    
    Presedintele (Duminică, 19 septembrie 2021, 22:36)

    VARCIOROVA [utilizator]

    Johanis pare sa fi uitat cum a castigat cele doua a;egeri si impotriva cui. Bine ca nu mai trebuie sa-l votez inca odata. Omul inca se crede pe cai mari dar, se pare ca a incalecat...invers.