Klaus Iohannis: Încurajez pe cât mai mulți să descopere jocul de golf, acest frumos sport, deloc exclusivist / Se poate practica la orice vârstă

de DP     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:38 Actualitate | Politic


Klaus Iohannis
Foto: Facebook
”Mă bucur să întâlnesc aici atâția oameni pasionați de golf, un sport care nu este deloc exclusivist și care oferă un foarte bun prilej de a petrece mai mult timp în natură, de a face mișcare, mai ales în acest context pandemic care face dificilă practicarea multor sporturi. Golful se poate practica la orice vârstă și încurajez pe cât mai mulți să descopere acest frumos sport, care oferă multe satisfacții, a spus sâmbătă Președintele, potrivit site-ului Administrației Prezidențiale.


Vreau să îl felicit pe președintele Clubului de Golf „Paul Tomiță” pentru calitatea deosebită a acestei baze sportive. Faceți o treabă foarte bună, domnule Werner Keul, și sunt convins că veți continua cu aceeași pasiune! Mă bucur să fiu aici și doresc să îi felicit pe campionii acestui turneu, dar și pe campionul industriei auto naționale, Dacia Renault, a mai spus Iohannis, prezent sâmbătă după-amiază în comuna Pianu de Sus din judeţul Alba, unde a participat la Evenimentul organizat de compania Dacia Renault cu prilejul decernării premiilor Cupei de Golf „Paul Tomiţă” şi prezentării noii versiuni Dacia Duster.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.



















23270 vizualizari

  • +36 (38 voturi)    
    cat costa un abomament? (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:45)

    mbembe [utilizator]

    1 salariu mediu? 0.0005% de salariu de speciali? propune sa practicam si tururi in spatiu, nu e nimic exlusivist! mai vinzi 2 blocuri din centrul Sibiului, acaparate ilegal, si pleci si pe Marte!
    • +32 (32 voturi)    
      Iohannis a luat-o razna (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:12)

      Rezistam [utilizator] i-a raspuns lui mbembe

      Tara arde si baba se piaptana. Tara e in criza guvernamentala, valul 4 a sosit iar pe el il arde golful. Oare mai e intreg la cap?
      • +5 (5 voturi)    
        Stie foarte bine ce zice (Duminică, 19 septembrie 2021, 11:21)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Rezistam

        Am trecut pragul de 5000 de cazuri de la 500 luna trecuta, CCR face jocuri politice, Citu se lauda ca guvernul nu are nevoie de votul parlamentului, dar toate tembeliziunile discuta cat costa abonamentul de golf.
        Iohannis stie ce face..
  • +52 (54 voturi)    
    Deloc exclusivist (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:47)

    un domn [utilizator]

    Sa dai la gaura. Dar sa dai gaura unei Tari, asta e Arta.
  • +52 (58 voturi)    
    Omul ăsta mai este normal la cap ? (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:48)

    Ceilalti [utilizator]

    Mă întreb doar.
  • +50 (52 voturi)    
    Da da (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:54)

    cccrrr [utilizator]

    Golful este fix sportul care se potriveste romanilor. Avem terenuri multe si nu costa mai nimic (adica oricum ne permitem). Oare pe ce lume traieste domnu'? Ceausescu era mai ancorat in realitate.
  • +49 (53 voturi)    
    Nu e exclusivist??? :))) (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:56)

    RazC [utilizator]

    De la omu’ cu bicicleta de lux de 2500 euro aflam ca toata lumea isi permite golf. Comparativ, golful e de 10 ori mai scump decat fotbalul, dar da…nu e exclusivist deloc. Si asta in tara in care juma’ de populatie nu stie cum plateste gazele la iarna.

    Bravo bai, te-am votat dar stiam si atunci ca nu te duce capul prea mult si ca ai si tu…ochii un pic albastrii. Noroc ca aveai competitie mai proasta dar la cum distrugi PNL acum si la cat de arogant esti…la revedere!
  • +30 (40 voturi)    
    Cum se face (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 17:57)

    alfa1 [utilizator]

    ca a uitat sa ridice degetul si sa ameninte ca daca nu stam in casa vom avea inmormantari ???
  • +37 (41 voturi)    
    spune-ti voi (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:04)

    cristi_an [utilizator]

    ce poti sa comentezi la asa ceva?
  • +38 (42 voturi)    
    Suspendare (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:09)

    MalaEducacion [utilizator]

    E paralel cu realitatea
  • +30 (32 voturi)    
    sarman ... (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:10)

    raspopitu [utilizator]

    asta sunt preocuparile...in vreme asta...
    Scumpirile la energie... ghinion...
    PNL=PSD
    (comentariu editat)
  • +33 (35 voturi)    
    cred. ca. glumesti. (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:12)

    tusnami [utilizator]

    omul e in luna, clar.
  • +37 (39 voturi)    
    presedintele e din alt film (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:13)

    wasabi [utilizator]

    romania are cu tot alte probleme ..si asta este cu totul si cu totul din alt film...
  • +35 (37 voturi)    
    Vara golf (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:17)

    Godzillagrrr [utilizator]

    si iarna schi.
    • +2 (2 voturi)    
      Fac.. (Duminică, 19 septembrie 2021, 8:15)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      ...DACA gasesc un sponzor .
  • +41 (43 voturi)    
    Rugāminte (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:20)

    ElHobolan [utilizator]

    Acum, cā ne încurajati sa practicām golf-ul, poate ne spuneti si unde. Doar n-o sā ne înghesuim cu totii la Pianu ( mai ales acum, pe vremurile acestea). Cā si inot am practica, dacā am avea unde, dar la câte bazine olimpice avem în tarā mā mir cā nu avem cel putin 5 campioni olimpici. Bine cā nu recomandati sahul ca e bun pentru echilibru psihic si de baza materialā avem grijā fiecare dintre noi sā avem în posesie o tablā cu piese. Eu, în scimb, vā rog (pentru cā nu-mi permit sā vā recomand) sā vā ocupati de treburile tārii în folosul cetātenilor, cā fix de golf ne arde acum cā vine iarna, se ieftinesc slapii si se reface USL-ul ( ca sā puteti juca voi golf în continuare).
  • +35 (37 voturi)    
    Țara arde... (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:20)

    AlinL [utilizator]

    ...babele se piaptănăăăăăăăă.

    Ăsta plutește.
  • +22 (26 voturi)    
    clar (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:29)

    cucuveauamov [utilizator]

    cine nu joaca golf e pesedist, ergo ...la puscarie!
  • +27 (29 voturi)    
    Prioritatatea nr. 1.... (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:35)

    Tara_lui_Papura_Voda [utilizator]

    ....a lui KI este golful, in timp ce in tara totul se duce de rapa, cel mai mare "orator" al neamului tine sa sublinieze importanta golfului, adevarul e ca ca acest sport este atat de adanc inradacinat in esenta neamului romanesc, ca noi romanii nici nu inventasem oina cand dominam mapamondul la nivelul jocului de golf.....SUSPENDAREA tradatorule de tara ce esti!!!
  • +18 (22 voturi)    
    sanchi :) (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:39)

    John_Re [utilizator]

    asa i-a venit textul pe teleprompter de la Washington.

    el doar citeste ce i se da.
  • +22 (30 voturi)    
    ...alta treaba n-ai???.... (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:42)

    tacanel [utilizator]

    ...cum ne-am pacalit votandu-l pe acest individ...dar n-am avut de ales...intre el si "geniala" dancila...
    • +8 (10 voturi)    
      Dancila l-a facut presedinte (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 22:52)

      mihai53 [utilizator] i-a raspuns lui tacanel

      Nu l-am votat pe Johanis. Am eliminat-o pe Dancila.
  • +17 (17 voturi)    
    Putina decenta nu strica (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:46)

    galeo [utilizator]

    Intr-o perioada in care omul de rand se gandeste daca va mai avea mancare si caldura la iarna datorita scumpirilor galopante, Eetner le vorbeste de golf.
    Mare nesimtit si lipsit de decenta.
  • +17 (17 voturi)    
    Acum stiu! (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:52)

    VOX. [utilizator]

    Ce sa fac cu viata mea.
  • +16 (16 voturi)    
    Exista si alte sporturi, de exemplu: (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:57)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    - Popice sudate
    - Volei in panta
    - Patinaj cu gheatza-n spate

    Plus "sporturile" traditionale romanesti: coniac-canoe, halbere si sticlism. Dar si sportul preferat al "echipei castigatoare" din PNL: curling-ul.
  • +15 (25 voturi)    
    Priviti ce ati votat! Era mai rau cu USR, nu? (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 18:58)

    emil bobu [utilizator]

    N-ati votat cu USR ca erau hipsteri, tefelisti si lgtbisti, dar hotii care sunt la putere de 30 de ani nu va deranjeaza deloc!

    Voi ati facut asta! Cand ati votat! E 100% vina poporului! Un popor primitiv si inconstient, care nu isi merita tara.
    • -3 (9 voturi)    
      Adica, cu prostii neputinciosi? De 100x ! (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 21:16)

      JoBaiDen [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      "Priviti ce ati votat! Era mai rau cu USR, nu?"
      -------------------------------------------------------------------
      Adica, cu prostii neputinciosi? De 100x !

      Mai nene, ca sa iau doar un exemplu super-recent, voi nu sunteti in stare sa va gestionati o baza de date cu 10-15 k intrari...dar vreti sa conduceti o tara. Hahahaha!

      Citu+USR(i) = Uraganul perfect...dar USR(i) singur bate asta.

      Stai pe noada ta; daca luati 5% la alegerile viitoare sa va considerati fericiti.
  • +13 (13 voturi)    
    Pacat, ca e inca tanar nu e trecut (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:01)

    Fu Leng [utilizator]

    Dar s-a cantzit la cap, deja….
  • +12 (14 voturi)    
    Președintele vă învață de bine (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:19)

    ploiesteanu [utilizator]

    Sunt atâtea terenuri afară, iei avionul și nici nu știi când ai ajuns. Sau poți juca golf și în casă: https://www.dottorgadget.it/blog/tappeto-da-minigolf-domestico/ Relaxați-vă, sunteți prea stresați, mai e până vin facturile la gaze și la curent. Zâmbiți.
  • +15 (15 voturi)    
    I-auzi, neamule! (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:24)

    atc [utilizator]

    Exista o plaja celebra in Cuba, unde Castro i-a respins pe americani in 1961: "Bay of Pigs / Golful Porcilor" . O destinatie pe care i-o recomand Cititorului National de Promptere .Astept vederi!
  • +20 (20 voturi)    
    intrebare (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:33)

    IpseAnton [utilizator]

    Ce ai fumat nene?
  • +17 (17 voturi)    
    Schweighofer Romania (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:37)

    ady77 [utilizator]

    Dupa ce va defrisa toata tara, vom putea toti sa jucam golf.
    Șase sași în șase saci de bani. Cam asa e si cu nenea Keul. Prin anii 2000 cine vroia sa deschida o afacere mai serioasa in Sibiu, i se adresa lui Keul, care acest Keul avea usa deschisa direct la primaria Sibiu si rezolva totul.
    Daca promova OINA, care teoretic este sport national sa mor daca comentam ceva.
    • +6 (6 voturi)    
      fie (Duminică, 19 septembrie 2021, 0:31)

      PISSIKU [utilizator] i-a raspuns lui ady77

      Fie sasul cat de mic ,
      Dupa masa doarme un pic !
  • +15 (15 voturi)    
    Oare ce-i lipsește kelului... (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 19:50)

    rubberduck [utilizator]

    tikie mit margaritar. Țara este sauerkraut și ficusul de invită la golf... hai sictir...
  • +4 (4 voturi)    
    G Carlin (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 21:13)

    RobertM70 [utilizator]

    https://youtu.be/Z4w7H48tBS8 - ce sa mai zici... e valabil si la noi.
  • -3 (7 voturi)    
    Carcotasi (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 22:29)

    Mihail. [utilizator]

    Iohannis stie care-i circumferinta cercului, Dancila nu. In rest, nu conteaza.
    • +3 (3 voturi)    
      stie (Duminică, 19 septembrie 2021, 0:28)

      PISSIKU [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      stie si aria ! cu 3si paispe !
  • +6 (6 voturi)    
    Un barbat pe nume Ove (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 22:34)

    Levellers [utilizator]

    n-ar fi avut o astfel de declaratie. Ar fi avut bun simt innascut. Si o implicare inmiita pentru tara care-l plateste regeste si care este pur si simplu aplatizata sub asaltul relelor de care nu stie, nici n-a invatat, sa se apere.
  • +11 (11 voturi)    
    gagiul e agent comercial (Sâmbătă, 18 septembrie 2021, 22:46)

    Coco Whistle [utilizator]

    e timpul sa elibereze palatul
  • +7 (7 voturi)    
    primesc incurajarea ! (Duminică, 19 septembrie 2021, 0:26)

    PISSIKU [utilizator]

    Multumesc Wernere ca ma incurajezi cu 10mii de euros sa ma apuc de golf ! chiar de maine ,dupa ce platesc gazele ,etc ......si joc golf in parcarea de la Obor !
  • +8 (8 voturi)    
    Primul schior-biciclist e acum si primul golfer (Duminică, 19 septembrie 2021, 7:03)

    xolv [utilizator]

    al tari!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Stiti bancul cu gol-ful ? (Duminică, 19 septembrie 2021, 10:16)

    Ibit [utilizator]

    GHINION !
  • +7 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 19 septembrie 2021, 10:50)

    [anonim]

  • +7 (7 voturi)    
    in deplinatatea facultatilor mentale? (Duminică, 19 septembrie 2021, 10:59)

    Tulai doamne [utilizator]

    ... este sportul maimutelor cu ceva banuti in buzunare. Oare a mai primit banuti pt aceasta reclama, pt a opta casa? Vedem in viitor terenuri golf si la Cucuietii din Vale? Terenuri fotbal in panta am vazut deja, iar in viitor Nae tractoristul de la CAP jucand golf, va fi noua moda in Tara?
  • +7 (7 voturi)    
    Asta e din ciclul.... (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:14)

    gavrone [utilizator]

    Cum striga ca le e foame? N-au paine? Sa manance cozonac....
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Duminică, 19 septembrie 2021, 12:33)

    krank [utilizator]

    e misto golful pentru cei care stau mai mult prin concedii
  • +1 (1 vot)