Prima reacție din PSD privind propunerea Cîțu-premier. Dîncu: E o mișcare de acoperire a adevăratei propuneri

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 9 decembrie 2020, 18:52 Actualitate | Politic


Vasile Dincu
Foto: mdrap.ro
Președintele Consiliului Național al PSD, Vasile Dîncu, crede că propunerea lui Florin Cîțu pentru funcția de premier este doar una de etapă, care vrea să arate că nu numai Klaus Iohannis, ci și PNL, are un cuvânt de spus. "Este o mișcare de acoperire a adevăratei propuneri", a comentat Dîncu.

"Eu nu cred că este o propunere serioasă. Să ne aducem aminte că Florin Cîțu a mai fost propus o dată ca premier și a fugit cu mandatul (...) Cred că este o propunere de etapă, care vrea să arate că și PNL, nu numai președintele Iohannis, are o opțiune. Se simuleaza diversitatea (...) Este o tehnologie politică, o mișcare de acoperire a adevăratei propuneri", a comentat Vasile Dîncu, miercuri seară, la Digi 24.

Liderul PSD a mai spus că nu crede că Florin Cîțu va ajunge la votul Parlamentului.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15019 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    adevar grait ... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:00)

    sareta [utilizator]

    Cine-i gagiul aista ?
  • +10 (14 voturi)    
    s-au trezit expiratii (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:09)

    EXEs [utilizator]

    Nici nu stiam ca Dancu inca mai exista in politica. PSD-ii s-au terminat, au fost inlocuiti cu PNL, adica PDL, adica PSD2, pacat ca nu i-a anuntat nimeni ca trebuie sa-si ia jucariile, sa stinga lumina si sa se care acasa. Asta cu propunerea din umbra seamana a Q, au ajuns expiratii astia partid de conspirationisti, nu mai ramane decat sa-i acuze ca sunt nazisti, ca vine dictatura militara. Buhuhuu!
  • +11 (15 voturi)    
    Dâncui.Atât poate. (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:09)

    asavreau [utilizator]

    Una spune,alta face.Și crede că alții fac la fel.La PSD minciuna este la loc de cinste.Ești apreciat funcție de cât știi să minți.
    • +3 (3 voturi)    
      Nu este asa... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:33)

      Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      ...cat stii sa minti si, mai ales, sa furi, asta este criteriul de psdist perfect.
  • +2 (2 voturi)    
    Asa, (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:13)

    persuasiv [utilizator]

    si???
  • +2 (2 voturi)    
    genul de comentariu.... (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:30)

    Dizidentul [utilizator]

    Vulpea daca nu ajunge la struguri spune ca sint acri.
  • +1 (1 vot)    
    miine vine adevarata judecata (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:34)

    Dizidentul [utilizator]

    preamareata Firea ,miine explica poporului cit de mici sint liberali in frunte cu Presedintele si poporul a ales deja PSD-ul.
  • +2 (2 voturi)    
    Propunere (Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:46)

    panda_rosu [utilizator]

    Si care ar fi adevarata propunere? De ce nu ne spune?
  • +1 (1 vot)    
    Dancu (Miercuri, 9 decembrie 2020, 21:08)

    Ilidia [utilizator]

    Tov Dancu parea din alt aluat, dar si-a aratat adevarata fata intrand in gasca PSD-ista din Bucuresti....