Ciolacu: Votul de la parlamentare, cea mai aspră palmă democratică pentru un președinte care nu și-a înțeles atribuțiile

de I.H.     HotNews.ro
Luni, 7 decembrie 2020, 14:14 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
Marcel Ciolacu a transmis un mesaj pe Facebook în care le mulțumește românilor pentru scorul obținut de PSD la alegerile parlamentare de duminică. Liderul PSD are și un mesaj pentru Klaus Iohannis, spunând că "votul este cea mai aspră palmă democratică pentru un președinte care nu și-a înțeles atribuțiile".
  • "Vă mulțumesc tuturor! Este victoria voastră! Este victoria celor care ați rezistat. Care nu v-ați lăsat intimidați. Care nu ați cedat niciun milimetru. Care ați crezut și ați luptat până la capăt!
  • Știu că în ultimele luni ați simțit ca și mine nedreptatea urii revărsate, săptămână de săptămână, de la pupitrul prezidențial. Votul este cea mai aspră palmă democratică pentru un președinte care nu și-a înțeles atribuțiile!
  • Românii i-au transmis clar lui Iohannis că nu mai poate continua cu un guvern de politruci care au eșuat atât în gestionarea pandemiei, cât și pe plan economic. Este nevoie de specialiști și de soluții, iar PSD a demonstrat că este creditat de români cu încrederea necesară pentru a traversa criza sanitară și economică", a scris Ciolacu pe Facebook.
PSD a câștigat alegerile parlamentare 2020 cu 30,01% din voturile pentru Senat, urmat de PNL - 25,07% și USR-PLUS - 15,10%, potrivit rezultatelor parțiale transmise de Biroul Electoral Central luni după prânz, după centralizarea proceselor verbale din 75,10% din secţiile de votare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2865 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Nu te minti singur Ciolanule,in afara de profitori (Luni, 7 decembrie 2020, 14:25)

    UnOarecare [utilizator]

    de bani din bugetul statului si de prosti nu va simpatizeaza nimeni!
  • -5 (13 voturi)    
    FALS! (Luni, 7 decembrie 2020, 14:25)

    Shaolin [utilizator]

    Cea mai aspră palmă o va primi când va fi suspendat pentru încălcările flagrante ale Constituției.
    • +3 (7 voturi)    
      pentru ca in orice (Luni, 7 decembrie 2020, 15:35)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      "democratie" psdista 30% inseamna mai mult decat 70%

      Iohannis are hibele lui... si inca multe... dar fata de Ciotacu e un sfant, eprihanit si perfect!
    • +2 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 7 decembrie 2020, 15:38)

      [anonim] i-a raspuns lui Shaolin

  • +9 (13 voturi)    
    numai PSD (Luni, 7 decembrie 2020, 14:37)

    liviu_ [utilizator]

    poate pierde 15% in 4 ani si sa urle tantos ca au castigat!

    ciotacu e atat de prost incat nu realizeaza ca pro rom care NU e in parlament si ei sunt de stanga...
    USR e de centru, pnl, udmr si (ironic) aur sunt de dreapta!

    daca iei asta in considerare ei au pierdut cam 20% de la alegerile din 2016. ciolacu cred ca s-a drogat in noaptea asta de arunca asemenea ABERATII!
    • -4 (6 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 7 decembrie 2020, 15:58)

      [anonim] i-a raspuns lui liviu_

  • +4 (8 voturi)    
    Ok (Luni, 7 decembrie 2020, 14:40)

    StefanB52 [utilizator]

    Faceti o majoritate si guvernati. Poate de data asta faceti si spitalele si km de autostrada promisi. Si poate rezolvati si Pandemia. Pe Viorica se pare ca n-o mai aveti, dar o aveti pe Firea. Spor la treaba!
  • +5 (9 voturi)    
    prosti (Luni, 7 decembrie 2020, 14:40)

    drago [utilizator]

    KJ si PNL-ul sint niste prosti pentru ca nu au inteles . asa cum a inteles PSD-ul ca cheia succesului este sa dai! Ce? Orice! De unde? Te imprimuti , iar banii ii vor plati copii si nepotii nostri (daca vor mai dori sa traiasca in Romania)! Sa dai pensii speciale si apoi sa te faci ca te lupti sa le anulezi! Oricum toti au uitat cine le-a dat si i-a facut partasi si KJ si PNL la ticalosie! Sa maresti pensiile si alocatiile pentru ca stii ca nu vei fi tu responsabil de consecinte! Sa furi tot in timpul propriei guvernari ! Sa iti pui in functii publice acoliti incompetenti si hoti! Sa iti maresti bazinul electoral distrugind educatia si fortindu-i pe cei capabili sa emigreze! Sa intri in cirdasie cu Biserica astfel ca popii sa-ti devina agenti electorali!
    Oamenii vor spune: fura PSD-ul dar ne da si noua ceva!
    Si asrfel au ajuns iarasi la 30%!
    • +2 (4 voturi)    
      amin :) (Luni, 7 decembrie 2020, 15:38)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui drago

      asa sa ne ajute Dzeu :D

      PS: nu uita de HAUR... un partid extremist votat in draci de diaspora... inca o dovada ca inclusiv diaspora (aia dastepti, si informati, crema romaniei) habar nu au cu cine voteaza, altfel nu vad d c ar fi votat cu un partid care este efectiv importia UE (adiac locul de unde- si castiga diaspora banii
  • +8 (12 voturi)    
    hold your horses boss (Luni, 7 decembrie 2020, 14:45)

    pmct [utilizator]

    ca palma vezi tu? PSD este peste PNL cu 2% adica nimic. Unde vezi tu palma? Daca va alegea lumea cu peste 50% din voturi atunci era altceva.
    • -2 (2 voturi)    
      sa nu uitam ca stanga (Luni, 7 decembrie 2020, 15:38)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui pmct

      are 30% + 4% (psd + ro rom) restu nu e nici unul de stanga...
    • -2 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 7 decembrie 2020, 15:59)

      [anonim] i-a raspuns lui pmct

  • +4 (8 voturi)    
    boulene (Luni, 7 decembrie 2020, 14:46)

    revo [utilizator]

    cu cat vocalizezi mai putin, cu atat mai bine. Dupa ce i-ati taiat atributiile, mai indraznesti sa deschizi gura?

    Si mai puneti niste ochelari, ia un abac, ceva, numara pe deste sau roag-o pe Abramburica sa-ti faca niste calcule, ca sa-ti dai seama cum "ati rezistat" scazand cu 15%, ati ramas cu mai putin de 2 milioane, aprox. 1.800.000 de votanti! Voi, care aveati 3 mil. garantat.

    In rest, sa-i dea Dumnezseu gandul al bun Iohanisului si sa va lase cu cartoful fierbinte in mana, guvernarea! He! He! Si pandemia! Ha! Ha! Ha!
  • +6 (10 voturi)    
    Bufonul asta nu realizeaza (Luni, 7 decembrie 2020, 14:51)

    kosfunny [utilizator]

    ca partidul lui a pierdut vreo 10 % din votanti si ca mai mult de trei sferturi din populatie nu mai voteaza PSD? Nu mai conteaza ca voteaza cu altii sau nu mai voteaza deloc, numarul oilor desate sa mearga incolonate la vot a scazut drastic.
  • +5 (11 voturi)    
    Este penibil.. (Luni, 7 decembrie 2020, 14:58)

    gc007 [utilizator]

    Iohannis a castigat alegerile improtriva PSD cu 32% (3.2 milioane de voturi) in plus la o prezenta de 54% iar acum PSD se lauda cu 5% (290 mii de voturi) in plus la o prezenta de 32%.
    Sa nu mai vorbim despre alegatorii USR-PLLUS care sunt tot improtriva PSD.
    Daca 290 mii de voturi reprezinta marimea unei palme aspre imaginati-va marimea degetului mijlociu a diferentei de 3.2 milioane de voturi.
    • +3 (5 voturi)    
      eu am votat USR (Luni, 7 decembrie 2020, 15:40)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui gc007

      apropos... si mai bine ma impusc decat sa votez PSD
  • -2 (4 voturi)    
    Daca (Luni, 7 decembrie 2020, 15:14)

    Ibit [utilizator]

    Va fi suspendat , la referendum KWI va fi istorie , fara pensie speciala , fara casa de protocol si cu o gramada de dosare penale pe rol .
    Ii doresc sa aiba parte de " MULTI ANI " , dupa procese , bineinteles .
  • -2 (6 voturi)    
    Le-a inteles foarte bine (Luni, 7 decembrie 2020, 15:16)

    Irina25 [utilizator]

    Dar nu pe cele cu care l-au insarcinat romanii, ci altele...
  • +4 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 7 decembrie 2020, 15:21)

    [anonim]

  • +3 (7 voturi)    
    Tov. Ciolacu, (Luni, 7 decembrie 2020, 15:25)

    Vruum [utilizator]

    indiferent de rezultatul oricăror alegeri rămâi tot un bou roșu!
  • +4 (6 voturi)    
    NU bre (Luni, 7 decembrie 2020, 15:27)

    MG [utilizator]

    Sunt pensionarii care voiau 40%.
    Si armata de rude a PSDeilor din administratie.
    Esti mediocru, musiu.
  • -6 (6 voturi)    
    Se tot vorbea despre configuratia (Luni, 7 decembrie 2020, 15:34)

    xrogo [utilizator]

    parlamentului si despre legimitate, pai configuratia este tot cu PSD majoritar, iar despre legimitate la 31% din alegatori cu un procent de 25% te duce la 8-9%, deci legimitate de rahat, nu am mai auzit nici un penelist vorbind ca ei ar fi legitimi!
    • -1 (1 vot)    
      hehe (Luni, 7 decembrie 2020, 20:01)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Mirciulica, o sa te palmuiasca varanul pentru ce prostii crosetezi.
      "Se tot vorbea de legitimitate..." INTREG PARLAMENTUL VIITOR (cu tot cu PSD) are mai putine voturi decat a obtinut Iohannis.

      Asa ca ciocu mic cu legitimitatea ca poate spargi iar dusumeaua.
      • 0 (0 voturi)    
        Pai mai nea postacu, daca-i asa cum (Marţi, 8 decembrie 2020, 9:24)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        zici tu sa ignoram votul si sa ne conduca sasul, ca vorba ta, e mai legitim!
  • -1 (9 voturi)    
    cea mai rusinoasa pagina din istoria lui Iohannis (Luni, 7 decembrie 2020, 15:44)

    nea-nea [utilizator]

    Pana la aceste alegeri aveam un singur partid radical UDMR care era in hibernare și altul în activitate USR. Acum vom avea încă unul AUR.
  • -5 (5 voturi)    
    Problema (Luni, 7 decembrie 2020, 16:08)

    Ibit [utilizator]

    Pe care nu a ridicat-o Ciolacu este daca Iohannis are obraz .
    Ghinion!
  • -5 (5 voturi)    
    Problema (Luni, 7 decembrie 2020, 16:08)

    Ibit [utilizator]

    Pe care nu a ridicat-o Ciolacu este daca Iohannis are obraz .
    Ghinion!