Rezultate provizorii alegeri parlamentare 2020 în diaspora: USR-PLUS, peste 29%, scor strâns între PNL și AUR

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 7 decembrie 2020, 8:48 Actualitate | Politic


candidatii AUR
Foto: Captura
USR-PLUS a obținut peste 29% din voturile românilor din diaspora la alegerile parlamentare 2020, iar PNL și AUR se află la mică distanță, disputându-și poziția a doua, conform rezultatelor provizorii calculate de HotNews.ro în baza datelor de la Biroul Electoral Central, pentru 96% din secțiile de votare.

Rezultate provizorii pentru Senat:
  • USR-PLUS: 29.68%
  • PNL: 25.49%
  • AUR: 25.48%
Rezultate provizorii pentru Camera Deputaților:

CITEȘTE ȘI: Cine este Alianța pentru Unirea Românilor (AUR), surpriza alegerilor parlamentare 2020






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















41161 vizualizari

  • -2 (40 voturi)    
    Gangsterii din republica sovietica moldova (Luni, 7 decembrie 2020, 8:53)

    un domn [utilizator]

    Au votat masiv pe Haur
    Greseala mare. Comis Romania prin faptul ca a eliberat, elibereaza acte de identitate UE la acesti gangsteri
    • +18 (26 voturi)    
      Aberant (Luni, 7 decembrie 2020, 9:41)

      MPopa [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nu mai incercati sa gasiti vinovati acolo unde nu exista. Am prieteni care au fost ieri observatori in sectii de votare din Franta, Italia, Anglia. Peste tot AUR a facut un scor neasteptat de bun. Sa dai vina pe moldoveni e absurd.
      • -5 (19 voturi)    
        Domnii useristi (Luni, 7 decembrie 2020, 9:52)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

        Asa fac tot timpul, isi bat jos de realitate.

        Tocmai de aceea sper sa se trezeasca societatea pana la urma si USR-ul sa dispara de pe scena politica la urmatoarele alegere, pentru ca impostorii n-au ce cauta pe acolo!
      • -3 (15 voturi)    
        Cine ar vota Aur ? (Luni, 7 decembrie 2020, 9:56)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

        Hai sa eliminam toate variantele !
        Numai Gangsterii de la Chisinau ! Simion este al lor, a plecat de acolo pentru “un trai mai bun” in Romania
      • +2 (16 voturi)    
        Ce prieteni bine pusi ai. Toti observatori? (Luni, 7 decembrie 2020, 10:04)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui MPopa

        Votarea asta cam masiva a AUR in diaspora miroase a frauda cum numai Basescu stia sa faca. Asta daca nu acceptam absurdul ca un partid fara prezenta si audienta in tara a reusit sa ajunga la urechile ciulite a diasporenilor. Hilar.
    • +4 (18 voturi)    
      MPopa, gresesti (Luni, 7 decembrie 2020, 10:24)

      t_beriu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ai idee cati cetateni moldoveni cu dubla cetatenie romaneasca sunt in strainatate? Sute de mii! Si sunt mult mai usor de prostit de partide cu discurs populist. Ei nu au experienta noastra cu partidele nationaliste, inca n-au trecut prin experienta asta.
      Vor vedea si ei ca propaganda cu unionismul si crestinismul nu tine de foame. Daca as avea de ales intre a ramane in UE si a face unirea cu R Moldova in afara UE, eu n-as ezita nicio clipa. Viitorul nostru e in UE.
    • +1 (3 voturi)    
      Realitatea de "afara" (Luni, 7 decembrie 2020, 22:16)

      Pepi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      USR a pierdut masiv, de fapt cred Alianta ca a luat voturi mai mult pe motiv de PLUS. In diaspora AUR a luat cel mai mult. De ce? Unul din motive e ca, chiar daca diaspora nu va vota niciodata masiv cu PSD, majoritatea romanilor care fac zeci sau chiar sute de kilometri ca sa ajunga la o sectie de votare o fac dintr-un sentiment national mult mai pregnant decat media celor din tara. Si mesajul nationalist al AUR a prins. In plus, cei din diaspora vad foarte clar ofensiva generala in Vest impotriva familiei clasice, cu propaganda agresiva in favoarea LGBT si libertinajului, cu intoleranta impotriva celor care incearca sa aiba o opinie impotriva acestui nou curent asa zis progresist; faptul ca USR s-a pozitionat clar in barca acestui nou curent l-a facut sa piarda sustinerea unei mare parti din romani in momentul in care a aparul un partid neafiliat PSD (cel putin declarativ) si care e pentru valori "traditionale".
      Nota: sunt in diaspora, am votat, dar nu cu AUR.
  • +23 (45 voturi)    
    Romania, noapte buna. (Luni, 7 decembrie 2020, 8:56)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Russia e in parlament ! Tropaie !
    • +4 (10 voturi)    
      Mai Grav este faptul urmator (Luni, 7 decembrie 2020, 9:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      Dupa centralizarea a 94% din voturi alianta : P$D+AUR+UDMR are 44% pondere in Parlament
    • -3 (13 voturi)    
      cautati voi dujmani imaginari... (Luni, 7 decembrie 2020, 10:24)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      .. ca atunci cand va loveste realitatea, zici ca v-a lovit trenul. astia suntem, ca ne place sau nu.
  • 0 (26 voturi)    
    v-a dat haur.. (Luni, 7 decembrie 2020, 8:58)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... de v-a julit.
  • +22 (28 voturi)    
    Poate parea un paradox dar nu e ! (Luni, 7 decembrie 2020, 8:59)

    Susufler0 [utilizator]

    Un partid eurosceptic ultranationalist votat in diaspora la fel ca unul euroatlantic !

    PS. Sa nu uitam ca in afara realizarii profesionale, saracia i-a scos masiv pe romani dintre granitele tarii manandu-i prin "cele strainataturi" !
    • 0 (24 voturi)    
      multi din cei care lucreaza afara (Luni, 7 decembrie 2020, 9:25)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      de destepti ce sunt isi taie singuri craca de sub picioare.
      Inteligenta romaneasca (sau ruseasca)
      • +1 (7 voturi)    
        Gangsteri de Chisinau (Luni, 7 decembrie 2020, 9:58)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        Cu acte de identitate Romanesti
      • +4 (10 voturi)    
        Sigur este vorba si de cea ruseasca ! (Luni, 7 decembrie 2020, 10:27)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        Simion stie foarte bine asta doar nu l-om crede acum ca el e vreun inocent ! :))

        PS Plus ceva Ghitza si cativa "nestiuti" din inteligenta romaneasca, pardon intelligence-ul romanesc !

        PPS. Sa traiasca nenea Hellvig ! :)))
    • -7 (13 voturi)    
      AUR (Luni, 7 decembrie 2020, 10:31)

      Eusa8 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      AUR... partid proeuropean naționalist.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, da... cum sa nu ! (Luni, 7 decembrie 2020, 16:58)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Eusa8

        :))))))))))))))
  • -18 (30 voturi)    
    Frauda masiva impotriva USR! (Luni, 7 decembrie 2020, 9:08)

    Miky60 [utilizator]

    Daca USR are doar 29% in Diaspora si sub 19% in Romania inseamna clar ca este o fraudare masiva orchestrata impotriva USR! USL-ul traieste si a facut sa dispara 14000 de voturi din strainatate cu care USR ar fi depasit 50%, scorul corect, iar in tara trebuia sa aiba pe la 40%. Am intrebat toti prietenii mei si cam scorurile acestea trebuia sa le aiba USR! Frauda masiva!
    • +2 (10 voturi)    
      Vorbesti serios? (Luni, 7 decembrie 2020, 9:54)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Sau ai baut ceva?
    • -2 (4 voturi)    
      Eu zic sa lasam votu... la prietenii lu miky (Luni, 7 decembrie 2020, 10:07)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Ce mai atata zarva si bani aruncati pe hartie nereciclabila. Miky presedinte si prietenii parlament.
    • -1 (11 voturi)    
      tu inca dormi, nu? (Luni, 7 decembrie 2020, 10:21)

      Watcherss [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      trezeste-te si vezi realitatea. suntem in situatia asta din cauza usr. atata ati stiut, atata ati facut... sunteti jalnici
    • -3 (13 voturi)    
      HA, HA, HA (Luni, 7 decembrie 2020, 10:29)

      Eusa8 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Neomarxistii striga ca au fost fraudatii! Ce penibil!
      • +1 (11 voturi)    
        hehe (Luni, 7 decembrie 2020, 11:07)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Eusa8

        Care "neomarxisti" ca si tu si miki sunteti postaci rusi, adica vechiomarxisti.
  • +6 (26 voturi)    
    Diaspora nu (mai) voteaza USR (Luni, 7 decembrie 2020, 9:12)

    animatron [utilizator]

    Peste jumatate din voturile celor peste 250.000 romani care s-au deplasat sa voteze in ciuda restrictiilor din Europa au mers catre liberalii din PNL si radicalii nationalisti din AUR.

    Daca va uitati si la grupele de varsta care au votat veti observa ca si in Romania "tinerii" aia care nu risca prea mult cu virusul chinez practic nu au avut chef de vot.

    Cei de pana la 35 de ani si cei peste 65 de ani sunt grupele care au votat procentual cel mai putin.

    Meritul participarii revine adultilor intre 35-65 ani, cu precadere barbatilor.

    O remarca negativa si pentru stupidul "vot prin posta" care a cauzat atatea probleme in USA (dupa cum prezisese Trump) si care a creat si in Romania un scandal monstru cu vreo 14.000 plicuri lipsa.

    De aia multe tari din UE il interzic complet si cele 16 state care il accepta o fac doar pt Diaspora si cazuri exceptionale.

    Sper sa ajungem sa avem un sistem national de "vot electronic" de la distanta, cu suficiente filtre de siguranta pentru a evita fraude si blocaje/pierderi.
    • +4 (8 voturi)    
      Is atatea moduri prin care votul poate fi fraudat (Luni, 7 decembrie 2020, 10:09)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      De iti vine sa razi de votu electronic. Ala nu e doar comod pentru votanti si cei care numara, e comod si pentru cei care ii "decid" rezultatele.
      https://en.wikipedia.org/wiki/Electoral_fraud
    • +1 (7 voturi)    
      diaspora nu mai voteaza (Luni, 7 decembrie 2020, 10:20)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      prezenta la vot in diaspora este de sub 5%. Cei care au plecat, au plecat nu de raul din Romania, ci de Romania in general, cu bune si cu rele.
      Votul electronic sau prin corespondenta nu schimba situatia.
      • +1 (1 vot)    
        Da si nu... (Luni, 7 decembrie 2020, 22:19)

        Pepi [utilizator] i-a raspuns lui levierul

        Sunt int-adevar putini cei care voteaza, dar sunt oameni care chair le pasa de Romania. Altfel nu s-ar deplasa zeci si sute de kilometri sa stea ore la coada.
    • +6 (8 voturi)    
      Cel mai ușor de fraudat (Luni, 7 decembrie 2020, 10:23)

      Eusa8 [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      Cel mai ușor de fraudat este votul electronic și cel prin corespondență.
      • +3 (7 voturi)    
        Nu și dacă e făcut bine (Luni, 7 decembrie 2020, 10:45)

        jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Eusa8

        In România problema majoră la parlamentare e că mulți nu au acte de reședința unde stau. Plus o grămadă și în afara tarii tot fără forme.
        Iar acum a fost și mai greu.
        • +5 (7 voturi)    
          Vezi SUA si cate elemente de siguranta au (Luni, 7 decembrie 2020, 11:06)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

          la votul prin corespondenta. Atatea de nu au acuma timp sa le verifice.
          • -2 (2 voturi)    
            ai ceva dovada? (Luni, 7 decembrie 2020, 15:22)

            levierul [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            sau doar iti pare rau ca a pierdut Trump?
    • +2 (2 voturi)    
      Votul prin corespondenta in Germania (Luni, 7 decembrie 2020, 12:31)

      Enza [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      In Germania se poate vota prin corespondenta la toate alegerile. Este o metoda utilizata de aproximativ 50% din cetatenii cu drept de vor.
  • +6 (26 voturi)    
    Fara suparare dar AUR a castigat in Italia, (Luni, 7 decembrie 2020, 9:22)

    Susufler0 [utilizator]

    tara ingrijitoarelor romance de batrani si a muncitorilor romani din sere si s-a clasat pe locul doi in Spania tara capsunarilor !

    PS. Cat a luat in SUA, in Olanda, in Franta si Germania ?
    • +10 (26 voturi)    
      Când cei din Italia și Spania (Luni, 7 decembrie 2020, 9:38)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      îl votau pe Werner erau buni, erau „frații noștri români alungați de PSD din țară”, acum sunt căpșunari :D
      • +3 (11 voturi)    
        O dai ca la Buzau (Luni, 7 decembrie 2020, 9:59)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Doar, doar sa aperi nevoia ta de URSS In Romania
        • -4 (10 voturi)    
          lasă „domnu” (Luni, 7 decembrie 2020, 10:56)

          Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          mai bine mai cântă ceva cu PSD 9% :))))
          • +3 (5 voturi)    
            Olt, Dolj, Vrancea, Vaslui, Teleorman (Luni, 7 decembrie 2020, 12:02)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            Sunt locurile unde P$D a Furat, restul nu au votat in acele enclave roshii
      • 0 (6 voturi)    
        Totdeauna au fost ! (Luni, 7 decembrie 2020, 10:19)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        :(( :))
      • -1 (9 voturi)    
        asta nu-mi place la alegatorul roman.. (Luni, 7 decembrie 2020, 10:26)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        .. ca e ipocrit.
        cand ii convine o da pe pace, fratie, harneala. cand nu-i mai ies calculele incepe si injura pe toti.
    • 0 (10 voturi)    
      Hmmm (Luni, 7 decembrie 2020, 9:53)

      Sah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Parca mai ieri erau : ''diaspora responsabila'', ce inseamna si dublul standard...
      • +2 (6 voturi)    
        Care dublu standard ? (Luni, 7 decembrie 2020, 12:32)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Sah

        Diaspora in continuare nu a votat aproape deloc PSD si pt asta este de felicitat !
        Pe diasporezi PSD -ul nu-i mai pacaleste asa cum inca ii pacaleste pe romanasii dintre granitele nationale ! Asta-i lucrul cel mai important !

        PS. In rest : "Ce e val, ca valul trece" ! Usor, usor se va linisti treaba si cu pandemia asta si AUR-ul - surpriza - o sa inceapa sa cocleasca !

        PPS. Mai departe te invit sa cauti PRM-ul pe lista ! Si asta a fost candva cum e AUR-ul acum ! :)))
  • -5 (15 voturi)    
    Ghiulul de AUR (Luni, 7 decembrie 2020, 9:45)

    4clase [utilizator]

    Nu mi se pare logic si democratic ca aceleasi persoane care votau acum doua saptamani in Republica Moldova sa voteze acum pentru Romania. De urgenta ridicat dreptul de vot la aceste personae care nu au nicio legatura cu Romania, pentru ca uite ce monstru de AUR au bagat in parlamentul Romaniei. 20% dispora votanti de A.U.R. sunt cetatenii Republicii Moldova cu dubla cetatenie. Majoritatea n-au lucrat o zi pe teritoriul Romaniei, sunt nascuti si crescuti in Moldova. Luat la puricat toti si vazut care au si care nu au treaba cu Romania. Altfel ne trezim ca voteaza in Romania populatie rusofona de dincolo de Prut. Creatia lui Base se intoarce impotriva lui… PMP-ul s-ar putea sa nu intre in parlament… AUR numita pompos Alianta pentru Unirea Romanilor ii va dezbina pe romani. De unit nici vorba...
    • -4 (10 voturi)    
      Dictatura comunista (Luni, 7 decembrie 2020, 9:57)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui 4clase

      Este pe cale de a se instala daca vor veni idiotii de la USR!
    • 0 (4 voturi)    
      Corect (Luni, 7 decembrie 2020, 10:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui 4clase

      Complet Spus
    • -2 (8 voturi)    
      i-auzi (Luni, 7 decembrie 2020, 10:15)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui 4clase

      dar emigrantii care s-au stabilit in Occident de ce sa voteze pentru Romania? nu traiesti aici, nu suporti consecintele votului tau, nu votezi; asta e etic
  • +3 (7 voturi)    
    USR a pierdut din cauza înfumurării. (Luni, 7 decembrie 2020, 9:52)

    asavreau [utilizator]

    USR au crezut că vor fi votați doar pentru-că sunt USR.Au criticat PNL,au creat discordie scoțând PMP din alianța pentru București,nu au oferit nici-o speranță diasporei permițând AUR să se ridice.De PNL pot spune că au fost jucați de PSD prin ,permiterea unor diversioniști ca Cercel și Rafila să joace murdar în privința pandemiei COVID.-a văzut ulterior că făceau jocul PSD.Sincer ,PNL trebuia,în privința COVID,să se limiooteze las recomandări,fără restricții impuse,care au fost exploatate de PSD.Trebuia acționat nu asupra oamenilor,ci a agenților economici pentru întărirea disciplinei sanitare,să fi scos niște ONG-uri la înaintare pentru a acționa la respectarea de către populație a regulilor.PSD a criticat măsurile luate și a câștigat.
  • -1 (15 voturi)    
    Cititori HN (Luni, 7 decembrie 2020, 10:21)

    Eusa8 [utilizator]

    Diaspora a votat masiv patriotismul (AUR) în locul globalismului (USR) .
    Au văzut în Vest ce dezastru este,, multiculturalismul adus de globalism.
    Glumele făcute pe seama inițialele partidului AUR și aurul arată impotența intelectuală. Deasemenea manipularea cu ,, partidul Rusiei"" este aberanta. Dar așa va fi catalogat de globalistă orice partid de patrioți adevărați. -
    ... semnat... un diasporez
    • +1 (5 voturi)    
      200 de mii din 5 milioane nu e vot masiv. (Luni, 7 decembrie 2020, 10:50)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Eusa8

      In plus nu compara diaspora din vest cu “diaspora” din Republica Moldova. Chiar la nivel national, 10% din 30% e de fapt 3%. Nu cred ca din cei care n-au mers la vot, 70%, ar fi votat careva cu AUR. De obicei extremistii voteaza intotdeauna. Moderatii nu prea.
      • +5 (7 voturi)    
        Se vede ca traiesti doar in bula ta (Luni, 7 decembrie 2020, 11:27)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Alui

        Uita-te cum s-a votat peste tot in diaspora si o sa vezi. Nu doar R Moldova a votat AUR, ei au castiga in Italia, au scos scoruri mari in Anglia, Franta, Spania. Adica exact acolo unde acum 1 an erau felicitat ca au votat PNL sau USR si ca nu au votat PSD. Atunci erau buni, acum sunt rai. Nu, sunt fix aceeasi. Sunt fix votantii de gen "placuta suedeza", acel extremism.
    • -1 (7 voturi)    
      Daca e asa rau in vest (Luni, 7 decembrie 2020, 11:24)

      vladionvladion [utilizator] i-a raspuns lui Eusa8

      de ce nu va intoarceti in Romania ?
      Sau cumva e mai bine acolo ?
      • -1 (3 voturi)    
        Heiiii (Luni, 7 decembrie 2020, 11:45)

        Eusa8 [utilizator] i-a raspuns lui vladionvladion

        Vorbeam despre pericolul globalismului (USR) care nu vor sa ajunga și în Ro
  • -3 (15 voturi)    
    AUR (Luni, 7 decembrie 2020, 10:24)

    levierul [utilizator]

    Personal, am o oarecare bucurie ca Aur-ul a intrat in Parlament. Vor avea multe lucruri de spus, lucruri care nu s-au spus timp de 31 de ani.
    Campania AUR a fost foarte buna. Merita felicitati.
  • -2 (14 voturi)    
    Diaspora si civilizatia (Luni, 7 decembrie 2020, 10:27)

    CrisJti [utilizator]

    Aceste alegeri au confirmat din nou ignoranta si superficialitatea romanilor, asta ne caracterizeaza, pe majoritatea. In ce priveste AUR, nici nu ma mira votul dat de ciobanii care constituie grosul diasporei, credeti-ma ca stiu ce vrobesc, am avut proiecte in Spania, Franta si Danemarca unde am stat cumulat 3 ani si cel putin 40% din asa zisa "diaspora" e formata din niste agramati lenesi si semianafabeti care nici dupa 10 ani de occident nu se mai civilizeaza.
    • +1 (9 voturi)    
      Ce va mai place ipocrizia (Luni, 7 decembrie 2020, 11:13)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui CrisJti

      Dar asta este atitudinea useristilor si tocmai de aceea niciodata nu va veti ridica mai sus de nivelul pamantului.

      Cand diaspora vota USR era buna, acum ca nu mai voteaza USR, diaspora este formata din "agramati lenesi si semianafabeti".

      Nu s-a schimbat nimic fata de data trecuta cand diaspora vota USR, deci sunt aceeasi "agramati lenesi si semianafabeti", asa cum sunt si cei din tara noastra care voteaza USR!

      Si sunt aceiasi ciobani in diaspora care au venit pe 10 august 2018 in tara cu jegul de slogan "mu!e PSD", slogan imbratisat de toti useristii din tara si de peste hotare.

      Voi nu va veti ridica niciodata mai sus de o mu!e, acolo va e nivelul!
  • +1 (11 voturi)    
    Votul din diaspora e vot de blam pentru PNL/USR (Luni, 7 decembrie 2020, 10:56)

    Alui [utilizator]

    Mai ales in cazul USR, Barna a sabotat puternic pozitia partidului prin deciziile dictatoriale pe care le-a luat in partid, fara o opozitie serioasa. Lumea n-a vrut sa-i voteze pe lacheii lui Barna, unul impus pe liste de catre Barna prin descalificarea abuziva a castigatirului la camera deputatilor. Daca membri nu lupta pentru partid, de ce i-ar vota alegatorii?
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Marţi, 8 decembrie 2020, 13:50)

      prio [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      vrajeala. USR a cistigat cele mai importante orase Buc, Brasov , Timisoara in pofida PNL si PSD .
      Restu` sunt basme.
  • -3 (7 voturi)    
    of... (Luni, 7 decembrie 2020, 11:13)

    muscha mbanana [utilizator]

    o facu de rahat , guwerner , in loc sa se aleaga cu un guvern solid , s-a ales cu niste neofascisti cu dosar penal (doua )! asta pentru ca a grabit alegerile , putea sa stea linistit , pana se vaccina lumea si ieseau mai multi la vot , dar l-a mancat in fund si s-a ales cu prafu' de pe toba ! aici se vede imaturitatea politica , n-a facut absolut nimic din ce-a promis , deci ,acasa la nanica , nu mai are ce cauta la cotroceni , a murdarit administratia presidentiala si si-a sters pantofii pe ea !