Aurelian Bădulescu anunță că demisionează de la șefia PSD Sector 3, după fotografia trucată cu Iohannis în chip de Hitler: „Acțiunea mea nu a implicat partidul”

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 23 noiembrie 2020, 20:34 Actualitate | Politic


Aurelian Badulescu
Foto: Agerpres
Fostul viceprimar al Capitalei Aurelian Bădulescu anunță, într-o postare pe Facebook, că demisionează din funcția de președinte interimar al organizației PSD Sector 3, după ce săptămâna trecută a postat o imagine trucată cu șeful statului purtând mustață de Hitler. „Regret profund această postare impulsivă... Sub nicio formă, acțiunea mea nu a implicat partidul din care fac parte”, a scris Bădulescu.

Amintim că Aurelian Bădulescu a postat vineri o fotografie cu Klaus Iohannis, asemănat cu Hitler. PNL a reacționat „somând” PSD să ia de urgență decizia de excludere din partid a lui Bădulescu și să se delimiteze de mesajele promovate de acesta.

Mesajul postat luni seara de Aurelian Bădulescu pe Facebook:
  • „În mai puțin de un an de zile, Iohannis și Orban au distrus România. Au eșuat complet atât în gestionarea pandemiei, cât și pe plan economic. Nu au testat populația, nu au avut o comunicare onestă cu cetățenii, au sacrificat viitorul a milioane de copii prin închiderea școlilor, și-au bătut joc de producătorii români prin închiderea piețelor, au distrus firmele românești și au tratat cu indiferență atât populația activă, cât și pensionarii. Au dus România în afara Europei prin haosul total provocat de măsurile ilogice și lipsite de orice fundamentare științifică.
  • Indiferent că le place sau nu, acesta este adevărul. Cum la fel de adevărat este faptul că și eu am greșit. Am acționat impulsiv și mânat de furia pentru modul în care acești oameni au înțeles să conducă această țară. Și eu, la fel ca milioane de români, vedem cum acești oameni sacrifică o țară întreagă pentru funcțiile și privilegiile lor. Acest lucru nu este corect. Dar asta nu justifică nicicum acea poză pe care am postat-o pe rețelele sociale. Regret profund această postare impulsivă și îmi cer scuze tuturor celor pe care i-am lezat prin acest gest, deși nu am intenționat nicio clipă acest lucru.
  • Sub nicio formă, acțiunea mea nu a implicat partidul din care fac parte. Îmi asum greșeala și demisionez din funcția de președinte interimar al Organizației PSD Sector 3.
  • Rămân în continuare un social-democrat convins și voi lupta alături de toți colegii mei pentru a câștiga alegerile din 6 decembrie. Fac un apel către fiecare român, care a avut de suferit ca urmare a incompetenței și cinismului PNL , să vină la vot. Doar la urne putem să facem România bine!”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10556 vizualizari

  • +14 (24 voturi)    
    aiurit (Luni, 23 noiembrie 2020, 20:39)

    Ilidia [utilizator]

    Paguba-n ciuperci...Mai bine sr disparea de tot....
    • +13 (19 voturi)    
      Cand minte un PSDist? Cand misca buzele! (Luni, 23 noiembrie 2020, 21:53)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      Nu-i prost sa dispara de tot...e pe lista la parlamentare si are nevoie de imunitate ca acusi incep verificarile pe ce a prapadit Firea banul public!
    • -4 (4 voturi)    
      Poza.... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 10:29)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      Am vazut poza in treacat si nici n-am observat ca e iophannis , izbitoare asemanare ! ce-i al lui , e al lui , asta este !!!
  • +13 (19 voturi)    
    VACS ! (Luni, 23 noiembrie 2020, 21:36)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Si cu sefie la pesedeu si fara sefie la acelasi pesedeu va
    ramane tot un MARLAN !
  • +15 (21 voturi)    
    Bleah! (Luni, 23 noiembrie 2020, 22:03)

    tddrg [utilizator]

    E plin PSD-ul ăsta de proști. Bădulescu, cred că e tatăl lor. Rar mi-a fost dat să văd un specimen mai josnic.
    • +4 (8 voturi)    
      Rar zici? (Marţi, 24 noiembrie 2020, 9:50)

      ranuhasu [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      Pai atunci ce sa mai zicem de Eugen Nicolicea cu scoala facute pe te miri unde, de Viorica Dancila, de Bogdan Matei, fost Ministru al Tineretului si Sportului care e primul pe lista la Senat in judetul lui...? Stai linistit, are balta peste puturos.
  • +14 (18 voturi)    
    Renuntati la candidatura parlamentara, (Luni, 23 noiembrie 2020, 22:03)

    Dilematic [utilizator]

    domnule Badulescu !!!
  • +8 (12 voturi)    
    un huligan (Marţi, 24 noiembrie 2020, 5:30)

    Ionionx [utilizator]

    Intr-o tara normala acest huligan ar trebuie saltat de urgenta. Este un cancer in metastaza. Asta e PSD-ul, o adunatura de mafioti.
    • -2 (4 voturi)    
      ciocu mic... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 10:31)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Ionionx

      nu mai vorbi de cancer , sa n-ai parte ! de pnl , usr, pmp ce zici , astia ce sunt ,om fara frica , ascuns in spatele tastaturii !?
  • +5 (9 voturi)    
    Pleacă mizeria din PSD? (Marţi, 24 noiembrie 2020, 9:21)

    asavreau [utilizator]

    Nu .Rămâne în PSD,dar șef va fi altul.Conform tradiției PSD,noul șef va fi mai dobitoc.Așa de-al dracului,să ne pară rău !!.Ptiu drace !!.Vorbesc de PSD.
    • -2 (4 voturi)    
      Ehe... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 10:35)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Sa-si dea demisia primul somer al tarii , n-a muncit o zi din viata lui ,(e vorba de orban ) , asa cum a facut usr-ul si porma mai vorbim ,curajos ce esti , te ascunzi in spatele tastaturii si vorbeste gura fara tine , n-ai curaj sa deschizi ciocu" nici in fata nevesti !
  • -4 (6 voturi)    
    Ce sa spun.... (Marţi, 24 noiembrie 2020, 10:40)

    muscha mbanana [utilizator]

    Adevarul e ca daca nu te uiti mai atent , nici nu-ti dai seama care-i unu ' si care celalalt...Ce mai , a avut inspiratie , altora le lipseste si mai tarziu se plang ca au votat si acum sunt amagiti , d-aia e bine sa te uiti atent ,sa nu iei plasa !Mai bine plangi o data decat sa plangi 5 ani , zi de zi !
  • +1 (7 voturi)    
    Un mic antisemit de mahala, (Marţi, 24 noiembrie 2020, 12:13)

    John M. [utilizator]

    incult, dar cu ego de scornicesti, s-a luat de un presedinte pe care Israelul il are pe lista scurta de premiati pentru antisemitism si justitie istorica.
    Ce sa va fac daca sunteti idioti, comunistilor la a 5-a mana de la Lenin incoace?!
    • -2 (2 voturi)    
      da ! (Marţi, 24 noiembrie 2020, 16:08)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      esti destept rau de tot : ia zi tu , cine vrea sa aplice capitalul lui Karl Marx , si preluate de stalin ? nu cumva iubitul tau presedinte ?