Baronul PSD Marian Oprișan pleacă după 20 de ani de la șefia CJ Vrancea: "Am sufletul împăcat"

de IH     HotNews.ro
Luni, 28 septembrie 2020, 13:53 Actualitate | Politic


Marian Oprisan
Foto: Facebook
Baronul PSD Marian Oprișan, care în urma alegerilor de duminică rămâne fără conducerea Consiliului Județean Vrancea, spune că are "sufletul împăcat" și se declară "convins că timpul va arăta justa valoare a oamenilor și a realizărilor fiecăruia". După 20 de ani la șefia CJ Vrancea, Oprișan a fost înfrânt de candidatul PNL Cătălin Toma.

Oprișan - unul dintre cei mai influenți lideri PSD - a postat luni un mesaj pe Facebook în care susține că pentru el lupta va continua.

Mesajul integral postat de Marian Oprișan:
  • "Dragii mei vrânceni, vă mulțumesc din suflet, tuturor!
  • Mulțumesc și mă înclin cu recunoștință în fața celor care ați avut încredere în mine și în proiectele mele și m-ați votat. Mulțumesc și celor care ați avut o altă opțiune și nu m-ați votat.
  • Am sufletul împăcat, pentru că mi-am dedicat întreaga viață și carieră județului Vrancea, care este casa noastră. Am luptat și am muncit cu toată forța și determinarea pentru un trai mai bun pentru vrânceni și sunt mândru de tot ce am reușit să construiesc în Vrancea în ultimii ani. Îmi doresc ca proiectele de dezvoltare pe care le-am început să fie duse la bun sfârșit, pentru binele dumneavoastră.
  • Sunt convins că timpul va arăta justa valoare a oamenilor și a realizărilor fiecăruia.
  • Pentru mine, lupta continuă! Voi rămâne același OM, care va fi alături de vrânceni, le va reprezenta interesele și îi va ajuta, cu toată puterea. Așa să ne ajute Dumnezeu!".
În judeţul Vrancea a fost o prezenţă la vot de 50.13% (156.117 voturi), scrie News.ro. După centralizarea a 98% din voturi, Cătălin Dumitru Toma, sustinut de PNL si USR-PLUS, a adunat 41.54% din voturi (63.209), iar baronul PSD Marian Oprişan a obtinut 37.9% din voturi (57.648). Cătălin Dumitru Toma are 43 de ani și este senator PNL din 2016.

Marian Oprișan, în vârstă de 55 de ani, era considerat unul dintre "greii" PSD, el fiind în partid încă din vremea FSN-ului lui Ion Iliescu, mai exact din 1990. Doi ani mai târziu a devenit membru fondator al Frontului Democrat al Salvării Naţionale din România și a fost numit la conducerea filialei din Vrancea. Oprișan este președinte al PSD Vrancea de 17 ani și a făcut parte și din conducerea națională a partidului. Este președinte al Consiliului Județean Vrancea de exact 20 de ani, după ce anterior a fost vicepreședinte al CJ, timp de 5 ani.

CITEȘTE ȘI
: VIDEO "Mama mea sunt eu, da?" - răspunsul halucinant dat de Marian Oprișan, întrebat cum a ajuns mama sa să facă afaceri cu Nicușor Constantinescu și Radu Mazăre






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6430 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Loool (Luni, 28 septembrie 2020, 13:57)

    mitg [utilizator]

    "Voi rămâne același OM"

    Mă-ta are cratima.
  • +13 (13 voturi)    
    Barosane (Luni, 28 septembrie 2020, 14:03)

    omezu [utilizator]

    Se aude zdranganit de catuse!
  • +9 (9 voturi)    
    intotdeauna hotii pleaca (Luni, 28 septembrie 2020, 14:05)

    liviu_ [utilizator]

    cu sufletul impacat....

    "convins că timpul va arăta justa valoare a oamenilor și a realizărilor fiecăruia" - cu alte cuvinte "o sa regretati" . ce fel de om e ala care doreste raul altora, numai pt ca nu l-au votat pe el?!
  • +5 (5 voturi)    
    doamnele (Luni, 28 septembrie 2020, 14:06)

    dcotoara9 [utilizator]

    sa te ajute in continuare si la racorica!
  • +12 (12 voturi)    
    la cat a furat javra... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:07)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    la cat a furat javra... il doare in cur ! prosti sunt oamenii care inca voteaza PSD.
  • +10 (10 voturi)    
    si contul mamei plin (Luni, 28 septembrie 2020, 14:12)

    martel55 [utilizator]

    ar mai fi de adaugat
    • +3 (3 voturi)    
      Dar nu uita (Luni, 28 septembrie 2020, 15:39)

      shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      Mama dansului e chiar...el! Deci e putred de bogat gunoiul ....
  • +7 (7 voturi)    
    Mda (Luni, 28 septembrie 2020, 14:14)

    TheFaime [utilizator]

    Nimeni, dar absolut nimeni nu iti plange de mila! O sa iti vine si tie scadenta, nu uita, ai urcat pe scara, acum e timpul sa o cobori! Tine-te bine
  • +4 (4 voturi)    
    Si raposatii il au (Luni, 28 septembrie 2020, 14:15)

    Astazi [utilizator]

    dar unii nu se prea odihnesc, asa...
  • +8 (8 voturi)    
    Cu sufletul impacat (Luni, 28 septembrie 2020, 14:16)

    consumator2 [utilizator]

    Si cu buzunarele pline! Atata a putut sa pacaleasca: 20 de ani
  • +9 (9 voturi)    
    stie unde e puscaria? sa mearga direct acolo (Luni, 28 septembrie 2020, 14:17)

    Kivek [utilizator]

    nu se poate ca asta dupa cat a furat sa ramana in libertate,

    DNA?
  • +4 (4 voturi)    
    Hai ramai cu.... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:20)

    moka [utilizator]

    Bine
  • +9 (9 voturi)    
    Curtea de Conturi (Luni, 28 septembrie 2020, 14:22)

    un domn [utilizator]

    cand Auditeaza CJ Vrancea pe cei 20 de ani ?
    • 0 (0 voturi)    
      Cand va fi depesedizata , (Luni, 28 septembrie 2020, 22:25)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      sper dupa alegerile din decembrie.
  • +7 (7 voturi)    
    DNA? Sah la Baron? (Luni, 28 septembrie 2020, 14:22)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Pe cand?
    Dormiti?
    Sau a devenit Albă ca Zăpada?
    Albit de DNA?

    Baroane, te mai poți juca cu maşinuțele mamicii Dvs. dar e o celula libera la Rahova.
    Rog a va grabi!
    Langa iubitul Irinucăi!
  • +5 (5 voturi)    
    E impacat... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:27)

    rov [utilizator]

    el e bogat, Vasluiul e cel mai sarac judet.
    Parca a fost pus de rusi sef.
    • +1 (1 vot)    
      Vrancea , la Vaslui e alt baron , (Luni, 28 septembrie 2020, 22:25)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui rov

      buzatu.
  • +5 (5 voturi)    
    Normal (Luni, 28 septembrie 2020, 14:27)

    BartSimpson [utilizator]

    Ca orice hotz, e convins ca oricine ar fi facut la fel in locul lui.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:32)

    ursu_rebegea [utilizator]

    Ma-sa stie ca a pierdut? :)))
  • +9 (9 voturi)    
    Care suflet? (Luni, 28 septembrie 2020, 14:33)

    asavreau [utilizator]

    O ști Oprișan ce-i ăla suflet?Când spunea că//mama mea sunt eu//era clar infractorul din el.Irecuperabil.Nu putea-i să-i spui//bă te spun lui mă-ta//.Că mă-sa era tot el !Un ticălos fără scrupule.Poate acum aflăm ce-i cu Complexul Căprioara.Că nu va rămâne tot la dispoziția lui Oprișan.
  • +8 (8 voturi)    
    Disperearea lui oprisan s-a simtit din campanie (Luni, 28 septembrie 2020, 14:34)

    snowflake [utilizator]

    Disperearea lui oprisan s-a simtit din campanie si precampanie atunci cand oprisan pretindea guvernului si presedintelui niste fonduri exorbitante pentru un spital judetean doar pe baza unui studiu de prefezabilitate, aka o lista de dorinte foarte umflate electoral. Apaoi in campanie si-a facut o reclama agresiva bazata doar pe baloane de sapun si fara nimic consistent care sa demonstreze eficienta lui in postul de presedinte al consiliului judetean.
  • +12 (12 voturi)    
    Poate ai...buzunarul...... (Luni, 28 septembrie 2020, 14:35)

    gigiN [utilizator]

    .....'impacat',doar escrocii de teapa ta au sufletul in buzunar.Du-te invartindu-te !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Normal! (Luni, 28 septembrie 2020, 14:52)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Ramene cu banii pe care i-a facut in 20 de ani de baronat, normal ca este cu sufletul impacat, si eu as fi!
  • +8 (8 voturi)    
    Ireal... (Luni, 28 septembrie 2020, 15:10)

    DurAndrei [utilizator]

    Este ireal ce se intampla la Vrancea... E ceva si mai si decat momentul dragnea din Duster-ul negru... Daca dadea coltul si Iliescu...
    Sa curga sampania!!!
  • 0 (0 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Luni, 28 septembrie 2020, 16:48)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    un imbuibat ajuns martoaga ... de-acu' invarteala o face altcineva ...
  • +2 (2 voturi)    
    Are "sufletul impacat" ... (Luni, 28 septembrie 2020, 17:57)

    danmarian [utilizator]

    si teschereaua PLINA !! Nu credeti ca e cazul sa fie luat la purecat acest turnator al securitatii - fost "manechin" - ca si Tariceanu !!! - care a devenit PUTRED DE BOGAT cu toate "neamurili si pretenii" ? Sa-i mai SCUTURAM la BUGET din imensele averi ilicit acumulate ! Auzi tu : i-a facuta ma-sa , o pensionara amerata (teoretic - ca nu stim ce a depozitat la ea fi-su !) o "masinuta de vreo 50,000 euroi ! Asa - din mica pensioara ! Si "preaopinentul" - cu obraznicie PSD-ista - declara : mama mea sunt eu ! Sa vedem ce va declara si la DNA !
  • +1 (1 vot)    
    Oprisane nici nu stii... (Luni, 28 septembrie 2020, 19:12)

    middle_brick [utilizator]

    Am luptat și am muncit cu toată forța și determinarea pentru un trai mai bun pentru mine, familia mea, amantele, apropiatii si toate sinecurile. Oprisane sper sa performezi o perioada ca pușcăriaș cel puțin la fel de lunga ca cea in care ai fost mare politician.