VIDEO "Mama mea sunt eu, da?" - răspunsul halucinant dat de Marian Oprișan, întrebat cum a ajuns mama sa să facă afaceri cu Nicușor Constantinescu și Radu Mazăre

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 3 septembrie 2019, 15:38 Actualitate | Esenţial


Marian Oprisan
Foto: Agerpres (editat)
"Mama mea sunt eu, da? Ca să nu avem niciun fel de discuții" - este răspunsul halucinant pe care liderul PSD Vrancea, Marian Oprișan, i l-a dat jurnalistei Paula Herlo de la Pro Tv. Ea l-a întrebat cum a ajuns mama sa, pensionară, să cumpere un teren în București, în parteneriat cu Radu Mazăre și cu Nicușor Constantinescu.


Întrebat cum a ajuns mama sa să cumpere un teren din București care apare în declarația de avere a lui Nicușor Constantinescu, șeful Consiliului Județean și al PSD Vrancea a răspuns: "Pentru că am vorbit mai mulți și pentru că voiam să ne construim un apartament în Capitală, în acel... Prin asociere, am ajuns cum vă spun eu...Am mai spus-o și public: Mama mea sunt eu, da? Ca să nu avem niciun fel de discuții".

Dialogul dintre Marian Oprișan și jurnalista Paula Herlo a fost postat pe pagina de Facebook a emisiunii "România, te iubesc!" de la Pro Tv.

"Să tot fie 10-15 ani de când Marian Oprișan explică lumii întregi că mama e cea care detine averea familiei. Mașinile de lux? Cadou de la mama! Domeniul impresionant? Evident, un dar de la doamna Lucia Gherarde. Altfel, pensionară. Aceeași doamnă apare și în declarația de avere a lui Nicușor Constantinescu - fost președinte al Consiliului Județean Constanța, închis în acest moment, alături de Radu Mazăre, Elan Schwartzenberg și Sorin Strutinsky, drept coproprietara unui teren din București", este mesajul postat pe Facebook, alături de filmulețul cu baronul PSD.

CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9348 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    Norman Bates (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:42)

    dickins [utilizator]

    Sa fie clar, da?
  • +17 (21 voturi)    
    Caprioara (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:44)

    un domn [utilizator]

    fost transportator de atze la fabrica locala de textile

    muncitor necalificat ? in nici un caz ! este mama muncitorului necalificat !
  • +16 (16 voturi)    
    Acelasu salut ca cel pentru PSD (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:44)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    si mamei acestui individ!

    Pentru ca putem!
  • +15 (15 voturi)    
    pai asa banuiam si noi (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:45)

    moka [utilizator]

    ca esti tu in spate
  • +22 (24 voturi)    
    Omu' e sincer.... (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:45)

    modream [utilizator]

    Prost de sincer, de fapt, el crede că e de neatins
  • +20 (22 voturi)    
    Acum să-l ia iar DNA-ul la purificat! (Marţi, 3 septembrie 2019, 15:51)

    prec [utilizator]

    Și dacă iară scapă, mai bine dăm foc acestui DNA și știm o treabă!
    • +10 (14 voturi)    
      Nuu, DNA peste vreo 19 ani va reactiona. (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:40)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui prec

      La fel cum incearca sa probeze azi furturi din 2010, 2012 etc. Pai la 10 ani te trezesti ca a furat? Te mai judeci 10 ani si ala moare bogat de batranete sau ciroza de prea multa mancare buna.
  • +19 (19 voturi)    
    sunt (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:06)

    andrei1232000 [utilizator]

    doi care au scapat (nu se stie cum, sau sunt asa de bine infipti in politie si parchete ca nu indraznesc sa-i atinga): Pandele, alesul poporului din Voluntari cu 90%, si Oprisan ales cam la fel in Vrancea. Pe cand? Poate dupa lectia Caracal se trezesc si politia si parchetele.
  • +16 (16 voturi)    
    oprisan marian (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:30)

    sile1 [utilizator]

    Nesimtirea acestui individ nu are limite !
  • +18 (18 voturi)    
    Marian al XIV-lea (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:57)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Baronul Oprișan a evoluat de la „Vrancea sunt eu” la „Mama sunt eu”. Deci orice urare călduroasă la adresa mamei sale îl vizează direct
  • +16 (16 voturi)    
    eu sunt matusa Tamara (Marţi, 3 septembrie 2019, 17:18)

    Martinezu [utilizator]

    dar ma numesc Adrian. Nastase Adrian.
    ce e asa halucinant?
  • +11 (11 voturi)    
    bun..... (Marţi, 3 septembrie 2019, 17:46)

    asada [utilizator]

    ....si daca esti mata, trebuia sa ii raspunzi jurnalistei cum de ai avut banii pe care mascat nu ai catadicsit sa ii treci in declaratia de avere !!???
  • +6 (8 voturi)    
    Iijos (Marţi, 3 septembrie 2019, 22:24)

    Barnacopul [utilizator]

    Cine este Iijos? Simplu, este proiectia lui Iisus, insa pe domeniul negativ. Fecioara Maria - spune scriptura - virgina fiind, l-a nascut pe Iisus, fiul lui Dumnezeu, carne din carnea Ei, suflet din Sfantul Duh.

    Domnul Oprisan dovedeste ca sunt posibile si alte minuni. El, nefiind virgin, si-a creat mama. Carne din carnea sa, suflet de la Agiuta.
  • +5 (5 voturi)    
    sfidare nu gluma ... (Miercuri, 4 septembrie 2019, 9:49)

    sareta [utilizator]

    Sfideaza baiatu,recunoaste astfel ca EL este si mama procurorilor si militienilor (care s-au facut ca ploua)...Acolo a ajuns biata tara ,datorita analfabetilor ce au accesat la Diplome si Doctorate (in ”asa zise universitati ” nascute pentru cei slabi de minte).S-a umplut tara in special de purtatori de Diplome de Drept .Rezultatele se vad ....