VIDEO Marian Oprișan conduce un jeep de peste 100.000 de euro: L-am plătit din contul mamei mele

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 9 aprilie 2019, 13:55 Actualitate | Esenţial


Marian Oprisan
Foto: Agerpres
Președintele Consiliului Județean Vrancea și al organizației județene a PSD, Marian Oprișan, a fost surprins în weekend de un focșănean la volanul noului său autoturism Ford Shelby, ultimul model, care valorează, cu dotări minime, 118 000 de euro. Oprișan a susținut, la Realitatea TV, că și-a luat această "mașină senzațională" din banii mamei sale.



Întrebat de unde a avut bani pentru această achiziție, Marian Oprișan a răspuns că banii au fost virați din contul mamei sale - "un cont care se află de multă vreme sub controlul procurorilor anticorupție".

"Este o mașină senzațională și o mașină foarte bună, care îți dă mari satisfacții atât onroad, pe astfalt, cât și offroad, pe teren accidentat și eu sunt pasionat de această chestiune. Banii au fost virați din contul mamei mele, un cont care se află de multă vreme sub controlul procurorilor anticorupție", a declarat Marian Oprișan, la Realitatea TV.

Șeful PSD Vrancea a spus că își poate permite o asemenea mașină "după o viață de muncă" a sa și a familiei sale. Despre casa în care locuiește, Oprișan a spus că este alcătuită dintr-un apartament cu trei dormitoare și un altul cu două dormitoare, al mamei sale.


















16402 vizualizari

  • +60 (60 voturi)    
    Stati calm, mai urmeaza (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:03)

    ipolitic [utilizator]

    contul bunicii, matusii, frate vitreg din Madagascar...
    • +8 (10 voturi)    
      Intrebare: in cat timp arde un Ford Shelby? (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:01)

      DihoricaVacila [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Imi poate spune cineva, a masurat cineva pana acum?
      • +1 (1 vot)    
        Un ford negru? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 9:50)

        La cimpoi [utilizator] i-a raspuns lui DihoricaVacila

        Sau albastru? Sau o toyota? Ca n-am inteles.
    • +14 (14 voturi)    
      Pe mămica lui o cheamă Tamara (Marţi, 9 aprilie 2019, 23:18)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Și e mătușa lui Adrian Năstase.... Preafericita mamă și mătușă avea în casă un nesecat izvor de valută și monezi de aur curat...
    • +1 (1 vot)    
      formidabil (Miercuri, 10 aprilie 2019, 8:39)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      cât s-a întărit leul în raport cu euro!!!
  • +30 (32 voturi)    
    Tradarea PSD (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:10)

    Frank777 [utilizator]

    si conturile Moskova.
    Gruparea Dragnea a dat Ordonanta 114 cea care a provocat oprirea exploatarii de catre asociatia Exxon-OMVPetrom a zacamintelor de gaz din Marea Neagra.Pretextul a fost dat de motivatia ca PSd lupta pentru popor si vrea sa taxeze mai mult comaniile care scot gaz. Gazul se scoate de la adancimea de 2000 de metri in apa marii si inca 2000 in subsolul fundului marii. Sunt numai 3 companii care au aceasta tehnologie care coste foarte scump.Romania nu va ajunge niciodata sa detina acesta tehnologie si ori faci afaceri cu cine poate sa scoata ori ramane gazul pe veci in fundul marii.Psd a ales sa saboteze extragerea gazelor . Imediat au inceput importurile de gaze de la Gazprom ....Moskova. Se pune intrebarea Teodorovici care a fost la Moskova si a primit o functie intr-o banca rusesca folosita pentru operatiuni in fostele tari comuniste care este si initiatorul de fatada a OG 114 pentru cine joaca? Conturile greilor PSD trebuie verificate. Au primit bani suspecti in vremea din urma?
    • +16 (16 voturi)    
      dar nu au nevoie de bani suspecti! (Marţi, 9 aprilie 2019, 16:28)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Ei au nevoie de o alta "Poarta", una solida, la care sa se duca cu peschesul sa-si cumpere si sa-si asigure tronul!
      Bani au! Au aurul tarii si toata rezerva valutara a Bancii Nationale (sa nu-mi ziceti ca nu se pot atinge de rezerve, ca nu e adevarat - pot! Trec rapid prin Parlament orice lege)! De ce crezi ca aduc aurul in tara si pregatesc deja publicul ca or sa-l vanda, vezi Doamne, ca sa acopere deficitul si sa faca "investitii"? Investesc in Rusia, pentru ca doar Rusia le poate asigura viata, averea, bunastarea. Rusii cumpara aprox. cate 28 de tone de aur/ luna, acesti criminali il vor "vinde" cu jumate de pret, pretul pentru vietile si libertatile lor!
      Vor da mita toate rezervele naturale ale tarii, ii vor aduce pe rusi, jidani si chinezi aici doar ca sa scape ei! Nu vor bani! Vor doar garantia ca Romania va deveni stat mafiot, cu ei la putere. Pe viata.
  • +40 (40 voturi)    
    Păi.. (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:13)

    modream [utilizator]

    ...e vreun "baron" d-ăsta bogat? Nu. Ei, de obicei sunt săraci lipiți, conturi zero. Case personale zero, masini personale zero. Dar toți locuiesc in casele (vile) ale rudelor (mama, fratele), conduc numai masini de lux (facute cadou de parinți, frați) si își fac vacanțele numai in stațiuni exclusiviste (pe banii unor prieteni sau rude, evident). Că ei n-au.
  • +26 (26 voturi)    
    Si totusi .... (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:33)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...se gasesc inca 20% care maine ar vota “grupul infractional organizat” PSD !
    • +8 (8 voturi)    
      Asistații de bugetari, pensionarii „speciali”. (Marţi, 9 aprilie 2019, 21:40)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      „Acoperiții”. Sunt votanți destui.
    • +1 (1 vot)    
      Apreciez optimismul! (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:13)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Iti apreciez muult optimismul, dar nu pot sa il impartasesc!

      pedesereul o sa castige iarasi alegerile, poate nu chiar asa zdrobitro ca in 2016, dar sigur castiga!

      valoarea suprema pentru poporul roman o reprezinta JMECHERIA, ori Daddy, Madam Plumb, Oprisan si altii au divedit ca o poseda la superlativ!

      Asa cum fental lui Daddy cu "internarea", prin care a scapt de Justitie, i-a adus miliaone de voturi in plus, faza asta cu "mama" a lui Oprisan ii granteaza ca va mai fi baron de Vrancea inca 20 de ani de-acum inainte!!!
  • +21 (21 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:45)

    DiDiRo [anonim]

  • +29 (29 voturi)    
    De vina sunt prostii care-i cred (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:45)

    cetateanulmodern [utilizator]

    Banuiesc ca maicasa e pensionara.....Hmmmm, cat au crescut pensille....
    Acuma serios, cat de prost sa fi ca votant PSD sa nu intelegi cum te fura astia...
    • +4 (4 voturi)    
      Si ce daca? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 10:25)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui cetateanulmodern

      Dv. spuneti "cat de prost sa fi ca votant PSD sa nu intelegi cum te fura astia... "

      Avem cam trei categorii:

      1. UNII chiar sunt asa de prosti! Dar nu sunt prea multi ...

      2. Multi nu sunt chiar complet batuti in cap, dar sunt total dezinformati: se uita numai la Latrina 3. Atunci normal ca nu afla despre "matusa Tamara" sau "mama cu masina senzationala", ei stiu dora ca hastagistii sunt rai, Sorosh este foarte rau, iar Daddy si baronii pedesere sunt buni!

      3. Altii sunt foarte PRAGMATICI:

      "Fura, maica, sigur ca fura, ca toti fura cand ajung la Putere! Dar ce, vreti sa punem hoti noi, nesatui?
      Mai bine ii votam tot pe astia, poate se mai satura, fura mai putin!"

      "Fura, maica, sigur ca fura, ca toti fura cand ajung la Putere! Dar macar astia ne mai da si noua cate ceva!"

      "Fura, maica, sigur ca fura, ca toti fura cand ajung la Putere! Dar macar astia ne mai lasa si pe noi sa furam!"
  • +21 (23 voturi)    
    Viata de "munca" (Marţi, 9 aprilie 2019, 15:00)

    Carcalete [utilizator]

    Ma lasi. Si eu m-am spetit, intr-un domeniu foarte bine platit, insa nu arunc cu banii pe toate prostiile.
    Auzi la el, "viata de munca" ...

    Muahahahahaha.
    • +1 (1 vot)    
      păi (Miercuri, 10 aprilie 2019, 8:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      e greu să furi, nu?
  • +27 (27 voturi)    
    Se vede clar... (Marţi, 9 aprilie 2019, 15:05)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... ca PSD a marit pensiile romanilor de rand, nu? Uite ce se poate cumpara din economiile modeste ale unei batranici. Invidiosilor... : ))))
  • +25 (25 voturi)    
    PSD obscen (Marţi, 9 aprilie 2019, 15:05)

    MG [utilizator]

    politicieni obsceni, cu masini, ceasuri, tablouri, bijuterii ultra-scumpe - lucruri normale după o viață de .. FURAT
  • +26 (26 voturi)    
    Cat tupeu! Ce vrea sa spune de fapt: mi se rupe! (Marţi, 9 aprilie 2019, 16:01)

    V. Istina [utilizator]

    De justitia voastra, va cumpar pe toti! Sau va am pe toti la mana!

    In privinta “mamei” lui bogate... asta e o explicatie in aceeasi cheie: ca vrea muschiul meu.

    Oprisan trebuie pus la locul cuvenit, in penitenciar, nu pentru ca are bani, ori ca e marlan ori arogant, ci doar daca exista dovezi ca a incalcat legea. Sa vii cu o masina de 100 000 euro si sa zici ca ti-a facut-o mama surpriza... asta e un cadou frumos pt procurorii DNA.

    Sa vedem ce or sa zica ei.
  • +20 (20 voturi)    
    Când a intrat în funcție avea liceul fără bac. (Marţi, 9 aprilie 2019, 19:08)

    asavreau [utilizator]

    Marian Oprișan.Acum,probabil că țintește să fie academician,că titlurile de doctor în tăiat frunză la câini au devenit banale la mahării PSD. Case, mașini, proprietăți sunt mărunțișuri care nu mai au valoare în ochii lor.Titlurile academice arată cât de descurcăreț este ca să fie baron local.
  • +10 (10 voturi)    
    deja faptul ca un jeep poate costa atata... (Marţi, 9 aprilie 2019, 19:59)

    stefan2008 [utilizator]

    ... este absolut insultator la adresa tehnologiei electrice de top care costa de doua ori mai putin.
    Apoi faptul ca un jeg de om plateste o tehnologie veche cu 100000EUR din taxele poporului, este cu atat mai mult o flegma peste Romania.
  • +7 (7 voturi)    
    Porsche de colectie (Marţi, 9 aprilie 2019, 21:51)

    racing [utilizator]

    Dar cu porsche gt3 si alte super masini, nu l-a surprins nimeni inca? Sau mama oprisan e mare racer si nu stim noi?
  • +13 (13 voturi)    
    Oprisan, de unde ai banii?... (Marţi, 9 aprilie 2019, 22:36)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    De la mama. Si ea de unde ii are? Eu i-am dat. Bine, dar tu, tu de unde ii ai? Pai nu ti-am zis, fraiere, de la mama!
  • +9 (9 voturi)    
    si se zice (Marţi, 9 aprilie 2019, 23:39)

    gopo2016 [utilizator]

    ca justitia nu e cu ei, nu, e cu ei pina in pinzele albe, nu ii atinge nimeni si nimic, ei stiu asta ca se bazeaza pe multi si prosti, care se k k in fundul curti si baga si ei la 4 ani o sticla de ulei si una de malai, sau mai nou o punga goala cum umbla slugile psd prin sate, ca au vazut ca numai daca le arata punga deja, lumea se "uda" si ii voteaza, si cu bani de ulei si malai, faina, isi mai trag o masina ceva, traiasca partidul sa mai dea
  • -4 (6 voturi)    
    Cred ca filmuletul e fabricat (Miercuri, 10 aprilie 2019, 2:08)

    John_english [utilizator]

    In imagini pare ca este vorba despre doua truck-uri Toyota si Chevrolet iar in titlu se vorbeste despre un Ford Shelby care nu este truck.

    110.000 de Euro este mult peste pretul de cumparare. Daca in US sa spunem ca un asemenea truck se vinde cu 50.000 dolari cum naiba e 110.000 euro in Europa?
    • +4 (6 voturi)    
      Primul e un Ford 150 (Miercuri, 10 aprilie 2019, 5:13)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui John_english

      Dupa aia un SUV Toyota probabil Highlander sau 4Runner si un Chevrolet Silverado. Daca is varfuri de gama cu full package toate ar fi pe la 70-80000$. Nu e exagerat 110000E cu taxe vamale si tva-ul din Romania.
    • +4 (4 voturi)    
      mai studiaza problema (Miercuri, 10 aprilie 2019, 7:56)

      codyrocco [utilizator] i-a raspuns lui John_english

      vezi ca e vorba de f150... este unul pe autovit, chiar ceva mai scump.
    • 0 (0 voturi)    
      Ah, si btw about F-150 Shelby (Miercuri, 10 aprilie 2019, 18:17)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui John_english

      https://www.roadandtrack.com/car-culture/a25009754/2018-ford-shelby-f-150-for-sale/
      • 0 (0 voturi)    
        mda 500 exemplare (Joi, 11 aprilie 2019, 1:03)

        John_english [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Dar in imaginile din articol nu-i F150-shelby.
  • +3 (3 voturi)    
    Vrânceni, cum votați un om care nu e capabil (Miercuri, 10 aprilie 2019, 8:16)

    hic sunt leones [utilizator]

    să-și administreze propria viață: stă la maică-sa și tot maică-sa i-a dat bani să-și ia o mașină.
    Păi acest om nu vă dovedește astfel că este incapabil să gestioneze interesele colectivității voastre?!
  • +2 (2 voturi)    
    sarac (Miercuri, 10 aprilie 2019, 11:07)

    Ilidia [utilizator]

    Dar el e sarac lipit. Cand a fost intrebat de "sanatate" totul era pe numele "mamicii", agonisite din "pensioara"...si era curat ca lacrima...
  • +2 (4 voturi)    
    Cum dracu fac astia . . . (Miercuri, 10 aprilie 2019, 13:05)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .de se trag toti din familii super bogate? Eu când am iesi la pensie in 1996, cadru militar fiind toata viata activa, eram atat de sarac, ca inca ma mai imprumutam la CAR, Sa las averi copiilor mei? Poate purici! Si nu am fost nici bautor, nici fumator si nici la femei pe bani nu am umblat! Iar sotia era si ea in campul munciiVa dati seama ca tipul asta nu are cum sa i-si justifice in nici un fel averea. din moment ce spuna ca maica-sa ia dat asa, usor din economiile ei din pensie, 100.000 de euro? E de ras! Cine stie ce firma babana aducatoare de profit o fi inscrisa pe numele mamitii ca unic actionar? Zic si eu!
  • -2 (2 voturi)    
    daca zicea din meditatii, il credeati? (Miercuri, 10 aprilie 2019, 14:11)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    eu nu.