Cum promovează cultura ministrul Alexe: Cu un dezacord și un cuvânt scris greșit

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 6 septembrie 2020, 12:39 Actualitate | Politic


Pliant Costel Alexe
Foto: Ziarul de Iasi
Un pliant electoral al lui Costel Alexe, ministru al mediului și candidat la președinția Consiliului Județean Iași, conține un dezacord și un un cuvânt scris greșit.

Materialul electoral referitor la propunerile în domeniul culturii este intitulat: „Programul cultural a (sic!) lui Costel Alexe la președinția Consiliului Judențean (sic!)”, notează Ziarul de Iași.

Greșeala vine la aproximativ două săptămâni după ce principalul partener liberal al lui Alexe, Mihai Chirica, candidat la primăria municipiului Iași, a spus că vrea ca "analfabetismul să nu plece niciodată din orașul nostru".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10413 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Am mai spus, petarde ! (Duminică, 6 septembrie 2020, 13:09)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Peneleule, esti muci ! Nesimtitilor, avem alte asteptari de la voi! D-asta v-am votat, crezand ca v-ati revenit dupa dinastia Cacaraului ! Ramane cum am zis, maxim 15% si voi ! Inca o data: nesimtitilor !
  • +12 (14 voturi)    
    la Cultura, Mediu si la Educatie numai impostori (Duminică, 6 septembrie 2020, 13:37)

    Radoh [utilizator]

    eu n-am vazut in ultimii 10 ani vreu ministru al educatiei sau la cultura, mediu care sa aiba vreo legatura cu domeniile lor


    cand vezi ca aproape toate statuile din Bucuresti sunt ascunse dupa panouri publicitare, lasate in paragina te intrebi de ce mai exista minister al culturii cu sute de angajati

    la mediu avem ministru care nu face n imic, padurile dispar iar deseurile au umplut raurile

    la educatie ...avem 800 de scoli cu toaleta in curtea scolii ca in lumea a 3-a
    • +1 (1 vot)    
      Vezi ca faci dezacorduri gramaticale ! (Marţi, 8 septembrie 2020, 12:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Radoh

      Din pacate !
  • +8 (14 voturi)    
    Eu votez USR dar mi-e rusine de rusinea (Duminică, 6 septembrie 2020, 14:44)

    Susufler0 [utilizator]

    pe care o resimt votantii PNL (cei care stiu sa citeasca si sa scrie corect), vazand pe cine trebuie sa voteze !

    PS. Am mai spus-o dar simt nevoia sa repet : sa vina mai repede odata alegerile si localele si parlamentarele, ca sa scapam de astfel de momente !

    PPS. Ca ne vor conduce niste inculti, niste agramati (ori de dreapta, ori, Doamne fereste,de stanga), este blestemul acestui popor care ii alege !

    PPPS. Stiu ca USR este altfel ! Sper sa o poata dovedi !
    • -1 (1 vot)    
      Eu nu cred ca este altfel un USR patronat de Barna (Luni, 7 septembrie 2020, 14:48)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Atat timp cat Barna ocupa fotoliul de conducere, USR-ul lasa de dorit. O sa duca PLUS ul de rapa.
      • +1 (1 vot)    
        Vom vedea ! (Luni, 7 septembrie 2020, 16:21)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Deocamdata cele mai vehemente critici i-au fost aduse (USR) din cauza faptului ca nu renunta deloc la niste principii, pe care altfel (in discutii teoretice) criticii le-au considerat corecte !
  • +9 (9 voturi)    
    Pai nu bine a zis dl. Chirica? (Duminică, 6 septembrie 2020, 14:56)

    fat.cat [utilizator]

    Acest panou doar pune cireasa pe prajitura. F∎cking idiots. Unul, ca altul. Vor fi votati, cu mare succes, caci, dupa cum atat de plastic a grait si dl. Orban, “la psd-isti le e frica”. Cu astia doi la bara, ma astept la cel mai tare scor din tara. Scuze pentru rima involuntara (sic!).
  • -1 (3 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 septembrie 2020, 21:40)

    atc [utilizator]

    Stimati comentatori, nu fiti asa vituperanti! Acesti analfabeti ranjindu-ne de pe afise sau in cadrul unor discursuri electorale sunt "spuma " politicienilor nostri, a alesilor nostri; trecuti si viitori. Nu cumva asta ne e nivelul general si pretindem prea mult de la ei?
  • +1 (3 voturi)    
    Grea... (Luni, 7 septembrie 2020, 1:43)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Grea limba româneasca.