Fostul primar Neculai Onțanu și actualul viceprimar Aurelian Bădulescu, candidații PSD la primăriile sectoarelor 2 și 3

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 30 iulie 2020, 17:15 Actualitate | Politic


Neculai Ontanu
Foto: Agerpres
Fostul primar Neculai Onțanu și actualul viceprimar al Capitalei Aurelian Bădulescu vor fi candidații PSD la primăriile sectoarelor 2 și 3 ale Bucureștiului, a anunțat liderul interimar al PSD, Marcel Ciolacu.

Decizia a fost luată în Comitetul Executiv al PSD. Ciolacu a susținut că a existat "un singur vot împotrivă sau o abținere" la adresa lui Aurelian Bădulescu.

Neculai Onţanu a fost primar al Sectorului 2 timp de patru mandate, fiind ales în această funcţie în anii 2000, 2004, 2008 şi 2012.

Neculai Onțanu a fost trimis în judecată pentru că ar fi luat mită un teren în valoare de 4,2 milioane de euro în schimbul retrocedării altor terenuri. În iulie 2017, Curtea de Apel Bucureşti a decis însă încetarea procesului ca efect al intervenirii prescripţiei. Decizia instanţei nu este definitivă, iar DNA a contestat hotărârea.


"Candidez pentru că Sectorul 2 al Capitalei a fost lăsat în paragină. Merg pe stradă şi mă roagă oamenii să mă întorc, pentru că actuala administraţie şi-a bătut joc de locuitorii Sectorului 2 al Capitalei. De la salubrizare, până la investiţi, edilii actuali nu au făcut nimic. Când voi reveni la Primărie, primul lucru pe care îl propun va fi anularea taxei de habitat, o aberaţie din punctul meu de vedere. Al doilea lucru va fi să propun continuarea proiectelor de infrastructură lăsate de mine şi neterminate de actuala administraţie. Pasaje rutiere, reabilitarea şcolilor şi continuarea anvelopării blocurilor", declara Neculai Onţanu atunci.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3221 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Nimic suprinzator la PSD (Joi, 30 iulie 2020, 18:27)

    Maspp [utilizator]

    Un mafiot, parvenit, prieten de afaceri si furaciuni cu "interesul national", facut general de Iliescu pe nimic....., atat mai poate da PSD astazi. Trist unde a ajuns un partid care totusi pana in anii 2004 avea dpdv al calitatii intelectuale oameni net superiori opozitiei.
  • +9 (9 voturi)    
    PSD e eun partid nefrecventabil (Joi, 30 iulie 2020, 18:32)

    neagoe [utilizator]

    PSD nu mai are de unde sa aleaga oameni corecti, neurmariti de DNA, DIICOT etc. Toti sunt certati cu legea, toti sunt corupti.
    De cand a fost preluat de PRM-ul Olgutei, PSD nu mai poate spera la o reformare. In veci.
    • +9 (13 voturi)    
      Da' știi ce e groaznic??? (Joi, 30 iulie 2020, 19:03)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Ca pana și așa strânge voturi!!!

      După cum zicea o râie de la serviciu "ba, eu votez cu psd ca daca ies alții eu is primul dat afara, ca nu știu sa fac nimic!" Macar omul era realist!
      • +2 (4 voturi)    
        corect punctat (Joi, 30 iulie 2020, 21:09)

        gigiduru_ [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

        Problema mare a Romaniei nu e PSD-ul, e electoratul lui. Saracit si prostitt. PSD-ul e doar efectul. E buruiana care creste pe un sol neingrijit.
  • -2 (2 voturi)    
    e clar (Joi, 30 iulie 2020, 19:07)

    nash pandelica [utilizator]

    si doi s'a dus.
    unu, doi, trei, cinci sunt duse.
    mare minune sa n'auzi ca piedone catindeaza si el pt. psd la sect. 4.
    nici sase nu mai e sigur pt. pnl, fara pmp.
  • +3 (3 voturi)    
    Să vezi și să nu crezi. (Joi, 30 iulie 2020, 19:40)

    Rescator [utilizator]

    *Generalul* de carton presat,numitul mafiot Onțanu,
    băiatul de mingi al *interesului național* și bichonul
    Firuței Șmenarovna ,amărășteanul analfabet funcțional,numitul Bădulescu ,vor să fie primari de
    sector.V-ar sta mai bine la Rahova bolșevicilor primitivi.
  • +1 (5 voturi)    
    Ontanu (Joi, 30 iulie 2020, 23:01)

    Criogenia [utilizator]

    Inainte de arestare a avut 90% rata de vot in sectorul 2...

    Le da dauna totala celor care spera sa fie alesi Primari, vor cheltui banii oamenilor degeaba pe campanii electorale daca va candida Ontanu.

    Sunt curios cum se va descurca celalalt epolet din partea PNL :Cristian Popescu-diploma absolvire Academia SRI.

    Inca o dovada ca politica romaneasca este acaparata de tot felul de epoleti...unii mai stralucitori decat altii...
  • +3 (3 voturi)    
    un hot (Vineri, 31 iulie 2020, 8:23)

    nahir [utilizator]

    dovedit si un mitocan desavarsit.
    Bune propuneri pesedace.