Ciolacu, despre deputații PSD scandalagii: Am sunat la shaormerie și mi-am cerut scuze. Incidentul este nescuzabil

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 8 iulie 2020, 21:33 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri seară că ”incidentul” provocat de cei doi deputați PSD care au refuzat să poarte mască într-un fast-food din București și au făcut scandal este ”nescuzabil”, dar responsabilitatea este a organizației din care fac parte aceștia. Întrebat de remarcile rasiste ale celor doi, Ciolacu a spus că ”nu știu cât de profunde au fost.

”Incidentul este nescuzabil, am avut o discuție cu colegii mei. Am luat decizia de a descentraliza decizia în partid. Dacă mă întrebați de vreo sancțione în ce îi privește, este responsabilitatea organizației din care fac parte. Am și sunat și am vorbit cu managera de acolo și mi-am cerut scuze în nume personal și în numele colegilor”, a declarat Ciolacu la Digi24.

Întrebat dacă dacă cei doi și-au cerut scuze, Ciolacu a spus că ”nu”. ”Când vor termina acest mandat, presupun că acei domni vor avea mai mult timp de reflexie(sic!)”, a spus liderul PSD.

În context el a adus în discuție, de mai multe ori, episodul de la guvern cu premierul și mai mulți miniștri au fost fotografiați în birou fumând și fără mască. ”Nu am văzut pe prim-ministrul României să iasă și să își ceară scuze pentru acel incident”, a subliniat el.

În pofida comportamentului deputaților, Ciolacu a ținut să sublinieze că ”nu din vina lor am ajuns la un număr record de cazuri”.

Întrebat de remarcile rasiste, pentru care s-a autosesizat Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, Ciolacu a spus că ”nu știu cât de profunde au fost”.

Într-un final, acesta a spus că dacă organizația PSD din care fac parte Adrian Solomon şi Irinel Stativă nu are nimic de zis, o să aibă el.



Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării s-a autosesizat în legătură cu deputatul PSD Adrian Solomon, care l-a jignit pe un vânzător de la fast-food ce îi ceruse să își pună masca de protecție și s-a certat cu polițiștii, a precizat pentru HotNews.ro. președintele Consiliului, Csaba Asztalos.

Parlamentarii au fost amendați atât pentru scandalul în care au fost implicați, dar și pentru că nu au purtat mască.

"În urma analizării imaginilor video, polițiștii Serviciului de Poliție pentru Centrul Vechi i-au sancționat contravențional pe cei doi bărbați și cu amenzi în valoare totală de 4000 de lei, pentru nerespectarea măsurilor care se aplică în starea de alertă pentru prevenirea și combaterea virusului Covid 19", a transmis Poliția Capitalei.


Inițial, cei doi parlamentari PSD au fost amendați cu 2.600 de lei pentru "provocarea ori participarea efectivă la scandal, în locuri publice și pentru proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare în public".









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14303 vizualizari

  • +13 (23 voturi)    
    ehh (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:40)

    transpenibilus [utilizator]

    Uite una profunda, pe gustul tau
    Jo napot, ciolace
    Jo napot, PSD !
    • +5 (9 voturi)    
      De Adus Feshtile (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Functzionale la Kiseleff 10 ( poate saworma se poate prepara sub cerul liber Din Materialul Clientului P$D )
    • +12 (14 voturi)    
      Si domnul Io napot va obtine peste 30% (Joi, 9 iulie 2020, 3:13)

      Seby30 [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      de la prostime. In 1990 Iliescu a fost votat de peste 70%, acum , dupa 30 de ani, inca mai avem peste 30%. Peste inca 30 de ani, poate PSD-ul va scadea la 10%. Asta e Romania noastra minunata!
      • +6 (8 voturi)    
        paradoxal, (Joi, 9 iulie 2020, 8:40)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Seby30

        in 2016 au fost foarte multi tineri care au votat psd, dragnea si programul guvernarii (care desi a devenit lege, nu a avut nicio repercursiune asupra celor care nu au dus nimic la indeplinire din acesta), naivi si momiti de promisiunile mincinoase.
  • +17 (27 voturi)    
    Profunda-i " gandirea " Ciolacului (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:41)

    Plagarus [utilizator]

    Imunzi mai sunt toti psderbedeii astia !
  • +15 (25 voturi)    
    urmeaza inca (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:44)

    adrhc [utilizator]

    1000 de apeluri pt cei "parfumati" de 10 August, right? sau ne facem ca ploua? ah, noul PiSiDi, reformat, etc - pfff, pe cine pacalesti bă?
    • +5 (7 voturi)    
      degeaba (Joi, 9 iulie 2020, 8:46)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui adrhc

      a dat telefonul de scuza (oricum, e ceva decat nimic) daca nu urmeaza si alte masuri punitive la adresa grobienilor. Si nu cred ca va urma nimic, pt. ca o scoatere temporara din prim planul politic nu rezolva afirmata dorinta de schimbare a pesedacului.
  • +29 (37 voturi)    
    Ciolacu ar fi avut acum o (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:51)

    Cuca [utilizator]

    ocazie buna sa arate ca psd-ul s-a schimbat (in bine) pedepsindu-i exemplar pe cei doi nesimtiti, dar.... a ratat-o si pe-asta. Si le va rata si pe urmatoarele - psd-ul este nereformabil. Psd-ul ar trebui sa dispara.
    • +5 (7 voturi)    
      Ai auzit de grup mafiot reformabil?? (Joi, 9 iulie 2020, 8:56)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      ...
    • +4 (4 voturi)    
      nu au fost de loc nesimtiti! (Joi, 9 iulie 2020, 14:43)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Cei doi sunt, desigur, nesimtiti, la fel ca majoritatea pedesereilor. Dar la fast-food au actionat in calitate de POLITICIENI, circul facut a fost numai si numai ca sa dea bine la electoratul dumnealor, care apreciaza mult o astfel de atitudine!!!
  • +17 (23 voturi)    
    consecinte ? (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:56)

    sitizan [utilizator]

    Chiar sunt curios daca au sa fie trasi pe linie moarta ...ori serviciile lor in slujba partidului si al Marelui Judet, is prea inestimabile.
    De urmarit, la alegeri.
  • +19 (27 voturi)    
    Da, si-a cerut scuze cu de toate :)) (Miercuri, 8 iulie 2020, 21:57)

    CezarN [utilizator]

    Un papagal. Este doar cu un neuron mai putin post decat Viorica.
  • +2 (24 voturi)    
    Nu s-au certat cu nimeni, (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:01)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    si-au recunoscut greseala, au platit voluntar amenzile, nu au iesit in public cu scuze penibile.


    Inschimb, cei care "vor avea mai mult timp de reflexie(sic!)” vor cotiza destul de gras si ii veti vedea si in urmatorul parlament. nu alesi de popor ci alesi de cocalari.

    Poporul voteaza doar foi A4.
  • -10 (38 voturi)    
    alooo shoarmeria aladin? scuze, greseala (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:04)

    Boham [utilizator]

    cum adica a sunat la shawormarie sa-si ceara scuze?

    ceva mai penibil n-am vazut , in afara de mastile alea chirurgicale
    • +14 (24 voturi)    
      Boham = postac (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:41)

      AureliusM [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      Nu raspundeti, nu il contraziceti.

      E la servici, face si el un ban.
    • +19 (27 voturi)    
      mastile sunt penibile? (Miercuri, 8 iulie 2020, 23:21)

      bimor [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      tristule, pune-ti folie in cap sa nu te atace Bill Gates cu 5G.
      • -4 (4 voturi)    
        5G nu e pericolos. vezi cat esti de aberant (Joi, 9 iulie 2020, 10:13)

        Boham [utilizator] i-a raspuns lui bimor

        nu are nici o legatura cu 5G (o tehnologie inovatoare pe care o astept de mult) cu Bil Gates (pe care il admir si respect) si cu masca asta chirurgicala penibila

        tie si celor ca tine din turma ar putea sa va spuna sa faceti orice si voi ati face
        • +3 (3 voturi)    
          A innebunit lupul! (Joi, 9 iulie 2020, 14:47)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Boham

          Un pedeserist care nu zice ca 5G este periculos?

          Care nu il urăște pe criminalul Bil Gheiț, cel care i-a luat locul lui Soroș ca dușmanul public nr.1???

          Asa ceva nu există!
          • -1 (1 vot)    
            Eu NU sunt PSD-ist, din contra (Joi, 9 iulie 2020, 16:49)

            Boham [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

            pui etichete aiurea, fara sa intelegi nimic
    • +4 (6 voturi)    
      call center (Joi, 9 iulie 2020, 8:17)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      A zis; ''aia au deschis pacanelele, daca nu taceti din gura noi va inchidem shoarmeria''!
  • +12 (18 voturi)    
    o fi vorbit ... (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:10)

    asada [utilizator]

    ....si cu Mustafa !!!?? Strange voturi gainarul pentru sefia gruparii !!!tentant postul de capo di tuti capi !!Ceva sanctiuni acolo pentru "senatorii"neamului ,sau asa ceva nu isi permite inainte de maretul congres !!!???
  • +16 (28 voturi)    
    Ciolacu, adica ,,Bulibasa al mare" (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:13)

    Rahan5 [utilizator]

    e de parere ca ,,nu din vina lor am ajuns la un număr record de cazuri”.
    Asa e !, nu e numai din cauza lui Solomon, mai e si tot Tandareiul de pus la socoteala.
  • +18 (26 voturi)    
    Afara din PSD! Sau Ciolacu e de aceeasi "calitate" (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:20)

    neagoe [utilizator]

    Badarania parvenitilor este una din trasaturile principale ale celor din varful PSD.

    Cel mai bun exemplu este chiar presedintele interimar al PSD, Ciolacu, care in lipsa probei video a pus la indoiala profesionalismul POLITIEI. Daca aceste inregistrari nu ar fi aparut vina era 100% a politistilor. \

    Dati-i afara din PSD ca sa dovediti ca sunt false afirmatiile de mai sus.
  • +7 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:47)

    [anonim]

  • +9 (17 voturi)    
    Stapane, stapane, (Miercuri, 8 iulie 2020, 23:40)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Mai cheamă un caine,
    Că Solomon baci
    Dă din craci.
    Se crede mare si tare,
    Si calcă poporul in picioare!
    Cu astfel de parlamentari hoti
    Niciodată nu veti mai fi votați!
  • +10 (16 voturi)    
    Ciolacule (Joi, 9 iulie 2020, 0:04)

    ranuhasu [utilizator]

    Pai de ce ai sunat, tu acolo lucrai, nu?
  • +9 (15 voturi)    
    ele n-au fost profunde, (Joi, 9 iulie 2020, 1:54)

    iodixit [utilizator]

    dar a fost supt demnitatea ta sa-i admonestezi si sa-i zici wc-ului ala ambulant de budai sa taca dreac din gura.
  • +17 (21 voturi)    
    Nu mai spune! (Joi, 9 iulie 2020, 5:42)

    radu222 [utilizator]

    Recrudescenta acestei panademii la noi se datoreaza integral pezedeului si slugii CCR care au dus continuu continuu o politica de subminare a masurilor luate pentru prevenirea raspandirii coronavirusului.
  • +17 (19 voturi)    
    de cand? (Joi, 9 iulie 2020, 7:15)

    comentacu [utilizator]

    De cand e treaba presedintelui partidului sa isi ceara scuze pentru doua lichele?
    De ce nu isi cere scuze si rudelor de la Colectiv, rudelor celor omorati de Iliescu la mineriada, celor gazati de Carmen Dan si tot asa...

    A, si inca ceva, daca nu exista o inregistrare in acest sens, ce mai facea Ciolacu? Tipa ca a fost o inscenare politica, nu?
    • +7 (9 voturi)    
      au tipat (Joi, 9 iulie 2020, 8:44)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui comentacu

      Budai a iesit cu sigla PSD pe spate sa spuna ca intamplarea a fost regizata si ca actiunea Politiei asupra ingerasilor Yorkezi este una plecata de la Marcel Vela, deci ''politia politica''
  • +3 (5 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Joi, 9 iulie 2020, 9:01)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    umblam cu mare finete, evident ... educatie pariziana, bai vere, nu manelisme balcanice ...
  • -2 (2 voturi)    
    Dulce-i limba ce-o vorbim (Joi, 9 iulie 2020, 10:06)

    OvidiuTudor [anonim]

    Mi-am cerut scuze dar era nescuzabil ? Cu cine ati studiat limba romana, cu Haysam ?
  • +2 (4 voturi)    
    Si-a cerut scuze si dupa aia a pretins gratis (Joi, 9 iulie 2020, 10:21)

    Susufler0 [utilizator]

    o duzina de saorme "cu de toate" "...pt ca fara Solomon si Stativa ai mei nu va stia nici dracu' ! Ramaneati de cartier bai loserilor" !
  • +3 (5 voturi)    
    il credeti? (Joi, 9 iulie 2020, 12:09)

    Atlantic [utilizator]

    Istoria"sanctiunilor" multiplelor derapaje publice ale politicienilor psd nu ma face sa sper ca cei doi recalcitranti vor fi efectiv pedepsiti de partidul rosu.In cel mai bun caz,un mic avertisment si un angajament ca in viitor vor fi cuminti.
  • +3 (3 voturi)    
    da' pt 10 August (Joi, 9 iulie 2020, 15:00)

    adrhc [utilizator]

    da' Ciolacule, "parfumul" / "artificiile" explozive de 10 August nu-ti starneste si el niste impulsuri? nu? sau doar nu inca?