Marcel Ciolacu: Starea de leşin a fost cauzată de stres şi de oboseală, dar şi de acuzele preşedintelui Iohannis

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 14 mai 2020, 0:25 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu, momentul când i se face rău
Foto: Captura video
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, susține că starea de leşin din conferinţa de presă de zilele trecute a fost cauzată de oboseală, de stres, dar şi "de lupta politică din ultimele zile" şi de "supărarea" cauzată inclusiv de declaraţiile preşedintelui Klaus Iohannis.

"Au fost şi anumiţi factori externi, cum sunt stresul şi oboseala, supărare, un pic de lipsă de aer unde s-a ţinut conferinţa de presă şi o cădere de tensiune. (...) Nu a fost un accident vascular, nu a fost ceva pe bază să am diabet. Dimpotrivă. Este un singur medicament care trebuie să mi-l administrez zilnic, deci nu... O singură pastilă, fără probleme. (...) Şi o predispoziţie din partea mea, tensiunea să-mi scadă când stau în picioare. (...) Eu nu mi-am văzut familia din ziua... cu o zi înainte de a vota Guvernul Orban. (...) A fost o perioadă complicată. Cred că de asta s-au şi strâns foarte multe, a fost şi o luptă politică un pic crescută în ultimele săptămâni şi cu nişte acuze foarte grave. (...) Da, inclusiv acuzele preşedintelui", a susținut Marcel Ciolacu, miercuri seară, la Antena 3, potrivit Agerpres

El a mai susținut că acuzațiile președintelui la adresa sa i-au afectat şi familia.

"Normal că m-au afectat şi pe mine, dar mi-au afectat foarte mult familia. Şi eu consider, în continuare - nişte acuze nedrepte şi chiar o depăşire a liniei roşii în ceea ce priveşte anumite declaraţii politice. Au ieşit din această matcă de declaraţii politice", a subliniat preşedintele interimar al PSD.

Marcel Ciolacu a mai spus că este "funcţional 100%" şi că de joi o să meargă la serviciu.

Liderului PSD, Marcel Ciolacu, i s-a făcut rău duminică în timpul conferinței de presă în care prezenta programul partidului pentru ieșirea din criză. La câteva minute de la începerea conferinței de presă, liderul PSD a început să vorbească foarte rar, a început să tremure și a fost pe punctul de a-și pierde echilibrul. În acel moment a intervenit un coleg, iar conferința de presă s-a întrerupt.
Inițial a fost chemată ambulanța, însă apelul pentru solicitarea ajutorului medical a fost anulat, având în vedere că liderul PSD şi-a revenit. La aproape un sfert de oră după acest moment, Marcel Ciolacu a iesit din sediul partidului și a plecat cu mașina spre spital.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5304 vizualizari

  • +40 (40 voturi)    
    te-a dat Yohanic pe spate ?! (Joi, 14 mai 2020, 0:32)

    mirceacr [utilizator]

    ...e grea politica , zau nu-i pentru "orice om" !
    • +13 (13 voturi)    
      propun... (Joi, 14 mai 2020, 6:45)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui mirceacr

      ... sa-l atace dulapul de 3 ori pe zi.
      • +9 (9 voturi)    
        chiar (Joi, 14 mai 2020, 11:21)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

        vrei să se ofilească această mimoză, această florcicică născută în chinuri printre spini roșii trandafirii? Uită-te cât de plăpând l-a constituit natura. Se mai uită crunt o dată la el dulapul de la Cotroceni și cade lat după stresul cauzat de atâta stat degeaba. Din nou.
        vasilica era mai țapană. La căte mizerii a înghițit de la ”elita” pesedacă, veorica rămânea fermă pe baricade.
    • +13 (13 voturi)    
      cat de slab e ciolacu? (Joi, 14 mai 2020, 7:12)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui mirceacr

      daca il dau pe spate acuzatiile lui Iohannis?

      ce pampalau
    • +10 (10 voturi)    
      Mimoze gingase (Joi, 14 mai 2020, 10:44)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui mirceacr

      Asa sunt delicatii lideri PSD. Dar ce e la gurita acestor fragile tulpini florale cum sunt Iordache, Serban &comp. ar face sa roseasca marinarii din port. Acum, aceste vegetale politice ne-au lasat pe noi, poporul netestat, sa supravietuim cum om putea in timp ce ei deschid moluri si terase ca sa sarbatoreasca pandemia. Eu le-asi atrage atentia ca virusul asta e tentat mai ales de persoane brunete, dolofane si cu probleme de circulatie. Daca se recunosc in portretul robot sa nu se planga sau sa ceara elicoptere SMURD peste o saptamana sau doua. La cat de sensibili sunt .....
    • +6 (6 voturi)    
      omu a avut primul job la 29 de ani .... (Joi, 14 mai 2020, 11:59)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui mirceacr

      omu a avut primul job la 29 de ani .... deci Ciolacu primul job la 29 de ani iar jobul era de cosilier la PSD Buzau ..... omu nu e obisnuit cu munca "grea" el e obisnuit sa dea la vasle pe Belina pentru dracnea si grindeanu .... mai un sprit .... etc.... omu e miliardar dar oare din ce ????
  • +44 (44 voturi)    
    E Shaman Iohannis (Joi, 14 mai 2020, 0:57)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    A facut blesteme si vraji pe papusi voodoo.... Bine ca vi se face rau de la ce zice Iohannis si ca obositi de la cat stati degeaba pe banii nostri.

    Nu vi s-ar face rau de la cat furati... asa sunt toti infractorii, si Pintea si Oprescu si toti... brusc cand sunt probleme ii ia caderea de calciu. La furat si lenevit nimic. Sanatosi tun.

    In frunte cu criminalul Iliescu care va trai pana la 200 de ani.
    • +8 (8 voturi)    
      bine spus (Joi, 14 mai 2020, 6:53)

      madafaca [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Mai bine nu stiu daca putea altcineva sa formuleze.
      Ma intreb, pe acolo pe la parlament nu indrazneste/rabufneste cineva sa le transmita live vorbele tale politicienilor nostrii.
  • +31 (31 voturi)    
    demisie ca la Caragiale... (Joi, 14 mai 2020, 0:57)

    minus [utilizator]

    Domnule Presedinte,

    Sănătatea mea prea delicată nu-mi permite să mai suport asprimile de tot felul ale serviciului.
    Vă rog dar respectuos să binevoiți a-mi primi demisia din postul ce ocup la acest onor partid.
    Binevoiți etc
  • +31 (31 voturi)    
    O, pauvre boy! (Joi, 14 mai 2020, 0:59)

    Sparafucile [utilizator]

    Sa-i spuna cineva ca la Stalingrad a fost mai rau.
  • +16 (16 voturi)    
    esti tu mai firav (Joi, 14 mai 2020, 2:20)

    msd [utilizator]

    si ti-e o frica sa vorbesti.... mamaaaaaa
    si pe la TV esti la fel, zici niste vorbe neterminate, bati campii si pari chinuit rau fratioare. Cand tre' sa minti e si mai nasol, ca-i musai sa fii consecvent. Si sa-ti aduci aminte tot ce ti-au zis papusharii. Azi una, maine invers.... Vezi-ti Marcele de treaba ta! Dai in damblageala dintr-o gluma d-asta. pas in spate puisor! Mai era unu' cu puiu. LIVIU. Ala invita lumea la baie, da' nu lesina nici de-al dreaq
  • +13 (13 voturi)    
    Step 1 (Joi, 14 mai 2020, 2:40)

    My50cents [utilizator]

    A fost acesta
    Step 2: alergarea prin Bucuresti cu furcile, ca pe tata Dragnea, pe la hoteluri - la alegere care
    Step 3: Balaceanca
  • +11 (11 voturi)    
    Plapand DL Ciolacu , (Joi, 14 mai 2020, 3:36)

    burebista [utilizator]

    In politica romaneasca trebuie sa ai MARE NESIMTIRE SI NEPASARE .Alfel o clachezi .
    • +11 (11 voturi)    
      acum si matale... (Joi, 14 mai 2020, 9:54)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui burebista

      .....crezi ca duce lipsa de cele enumerate cu majuscule !!???
      • +1 (1 vot)    
        Ai dreptate . (Joi, 14 mai 2020, 17:43)

        burebista [utilizator] i-a raspuns lui asada

        Asa este , dar tradator de NEAM SI TARA este .
  • +17 (17 voturi)    
    Tradarea de tara, (Joi, 14 mai 2020, 4:04)

    constan [utilizator]

    Tradarea de tara nu se trateaza cu lesin si calciu ,se trateaza la Rahova langa Dragnea.
  • +9 (9 voturi)    
    sa nu dorim raul... (Joi, 14 mai 2020, 5:20)

    PaiataNationala [anonim]

    Se afirma in mod repetat ca nu trebuie sa doresti raul nimanui! Dar, totusi, ce rau ar fi daca ciolanel ar disparea? Noaptea dispare pina si Soarele!
  • +11 (11 voturi)    
    Oh, saracu tolomacu', (Joi, 14 mai 2020, 6:25)

    John M. [utilizator]

    Ce-ar fi sa-ti "reperezi onoarea" la CEDO?! Noi stiam ca voi, comunistii, aveti pielea groasa, mai ales in obraji, ca doar v-ati calit la Doftana si Targu-Jiu...
  • +15 (15 voturi)    
    atentie la tinuta (Joi, 14 mai 2020, 6:31)

    daldepsd [utilizator]

    ia-ti o cravata mov, zic aia din psd ca alunga spiritele rele. In rest crema de galbenele, multa, peste tot. Daca ramane dati-le si alora din alde si udmr, eventual frecati-va reciproc poate scapati si de alergia rosie.
  • +11 (11 voturi)    
    *Dragă* Ciolacule din Simileasca Buzăului, (Joi, 14 mai 2020, 6:36)

    Rescator [utilizator]

    Ca să vezi unde era mimoza sensibilă!?
    Te-a afectat pe tine și pe familia ta declarația
    Președintelui,dar ce era să se întâmple cu România și cu cetățenii ei prin actul de trădare de la Camera
    Deputaților,nu ne-a afectat!? Ar fi trebuit să leșinăm
    în masă,după măgăria Ciumei Roșii,comise la
    nebăgare de seamă.Mai repetă figura și o să leșini
    și mai rău!
  • +10 (10 voturi)    
    Offfffff.... (Joi, 14 mai 2020, 6:36)

    DurAndrei [utilizator]

    Penibil! Jenant! Odios! Scarbos!
    Dobitocul asta cu partidul lui de comunisti infractori vor sa conduca tara asta pe care au jefuit-o sistematic din 1945 incoace.
    Nici o problema, o vor conduce pentru ca "actuala guvernare bla bla bla" si "piesiedie a furat da'... a dat si la oamini (care?) maica"
  • +13 (13 voturi)    
    De la nenea Iancu: (Joi, 14 mai 2020, 6:59)

    CezarN [utilizator]

    Dacă nu pot să mă stăpânesc! mi-e naturelul simțitor...

    -----------------------------------------------
    Probabil ca Csiolacu nu stie cat anume dn ce a facut el stiu serviciile si Iohannis si asta il macina. Va fi luare de mita sau tradare? Ca este o diferenta... Asta, da, as putea accepta ca il macina. Insa sa nu ne spuna noua ca este cinstit si ca nici usturoi nu a mancat, nici gura nu ii pute, asta in timp ce UDMR si Viktor Orban sunt tot mai agresivi la adresa Romanei cu ajutorul liderilor PSD.
  • +11 (11 voturi)    
    hihihihi (Joi, 14 mai 2020, 8:09)

    ..13 [utilizator]

    Domnule Presedinte,

    keep on working! Pana la victoria finala!
    Hai ca trebe sa serbam in toamna- iarna.
    Enough is enough!

    Regrete eterne pentru dl. Ciolacu si partidul sau - dar asa este in tenis!Avantaj Presedinte!
  • +12 (12 voturi)    
    Este greu când stai degeaba. (Joi, 14 mai 2020, 8:28)

    asavreau [utilizator]

    Te stresezi când trebuie să stai în casă și nu poți să ieși la furat,la o bere că băieții și piți,că se ofilesc piți de la PSD de când stau pe tușă.Și ce a spus Johannis cum să nu te ia cu leșin?Oare Johannis știe totul?Ciolacule eu zic că știe,evoluția lucrurilor a confirmat tot ce a spus Johannis.Ameninți tu cu moțiune,dar nu scapi de acuzarea de trădare.Sunt dovezi cu ai trădat urât de tot.Unii care vroiau să te apere ,mai rău te-au acuzat,spunând ce tu nu ai spus și nici Președintele.Să o luăm cu începutul-voturile pro UDMR prin Teleorman,Vaslui,Giurgiu,Constanța cum le explici?Continuăm cu //tacitul//,cu limba maghiară,cu autonomia personală și toate câte mai sunt.
  • +10 (10 voturi)    
    Nimic nu te face sa lesini (Joi, 14 mai 2020, 10:07)

    fat.cat [utilizator]

    Ca adevarul. Taci, nene, ca numai te faci mai rau de ras. Uitasem de tine, Inima de Leu.
  • +9 (9 voturi)    
    Mimoza pudica... (Joi, 14 mai 2020, 11:36)

    osica [utilizator]

    Nu m-atinge nici c-o vorbă, că amețesc