Marcel Ciolacu, după desemnarea lui Cîțu premier: Este evident că se dorește o criză politică / Lucrurile se complică și între Iohannis și Orban

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 26 februarie 2020, 21:27 Actualitate | Politic


Ludovic Orban și Klaus Iohannis
Foto: Presidency.ro
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a afirmat miercuri că președintele Klaus Iohannis „a ales din nou calea crizei politice” după ce l-a desemnat premier pe Florin Cîțu.

Acesta a precizat că este „exclus” să le ceară parlamentarilor PSD să voteze desemnarea lui Cîțu, care „nu este capabil să conducă un guvern al României, să reprezinte România”.

În opinia lui Ciolacu, faptul că președintele nu a ieșit în conferință de presă alături de Florin Cîțu la Palatul Cotroceni, ci s-a ales varianta unei scurte declarații de presă la Palatul Victoria, împreună cu Ludovic Orban, arată că „lucrurile se complică și între cei doi”, respectiv între președinte și liderul PNL.

Marcel Ciolacu apreciat că „se dorește o criză politică” și a precizat că este posibilă o nouă sesizare la Curtea Constituțională.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4744 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    P$D max 12 % la Toate Alegerile (Miercuri, 26 februarie 2020, 21:30)

    un domn [utilizator]

    Ciolacu și Oprishan știu asta
    CoronaFIRus la pushkarie
    Kiseleff 10 Naționalizată
    Coliva sa fie !
    • +2 (2 voturi)    
      Ciolacu-i rudă cu Mama Omida? (Joi, 27 februarie 2020, 7:42)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      A început să dea în bobi,să vadă ce-i pică.Îți spun eu.Pică PSD în sondaje și intenții de vot.
  • -9 (13 voturi)    
    Noaptea minții. (Miercuri, 26 februarie 2020, 21:34)

    Tayen [utilizator]

    De fapt, dacă stăm să ne gândim, febra galbenă nu are nici-un om capabil să-l contreze pe plăvan.
    • +12 (14 voturi)    
      /// (Miercuri, 26 februarie 2020, 21:41)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      Adevarat. Ciolacu asta e doar dupa ciolan
    • +4 (6 voturi)    
      Ciuma Roshie TREBE sa Dispara Prima ! (Miercuri, 26 februarie 2020, 22:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      Apoi Febra Galbena !
      Este ORDIN pe unitate !
  • +7 (11 voturi)    
    PSD isi baga unghia in gat (Miercuri, 26 februarie 2020, 22:16)

    Cataleya [utilizator]

    Ce-o sa faca CCR acum?
    O sa-l interzica si pe Cîțu pe motiv ca nu-l vrea Ciolacu?
    Hai s-o vedem si pe asta.
    (De la carpa KGB-ista Dorneanu ne putem astepta la orice)
    • +5 (5 voturi)    
      O portzie de covid19 cu gust de Coliva (Miercuri, 26 februarie 2020, 22:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      I se poate livra lu Valer ?
    • -3 (3 voturi)    
      Și ce-au câștigat? (Miercuri, 26 februarie 2020, 23:32)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Anticipate tot nu vor avea.
  • +4 (6 voturi)    
    Aștia ciumații, nu se lasă de manipulări! (Miercuri, 26 februarie 2020, 23:00)

    constatator [utilizator]

    Cum frate zice Ciolacu, că dl președinte Iohannis ar trebui să propună premier numai cu aprobarea și girul d lui. Pe ce lume trăiește acest bezmetic?
    Păi băi ciumaților, voi nu vedeți scorul in alegeri pe care l au dat românii, s au voi așteptați iarași o salvare de la forțele pacificatoare din est?
    S au măcar un ajutor de manipulare a electoratului prin orice mijloace/gen FAKE NEWS / numai de asta ați fost buni de 30 de ani!
    • -2 (2 voturi)    
      Și ei nu au fost aleși? (Joi, 27 februarie 2020, 8:47)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui constatator

      S-au teleportat acolo? Zi, musiu.
  • +6 (6 voturi)    
    Ciolacule,se pare ca...... (Joi, 27 februarie 2020, 5:39)

    gigiN [utilizator]

    ...si tu o sa "mori" de grija altuia !!!