Marcel Ciolacu: Gabriel Oprea nu e vicepreședinte PSD / Viorica Dăncilă: Tot ce a fost semnat de mine nu mai are valabilitate

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 27 noiembrie 2019, 1:12 Actualitate | Politic


Gabriel Oprea
Foto: Agerpres
Noul președinte interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că Gabriel Oprea nu este membru al PSD și nici vicepreședinte al partidului. La rândul său, Viorica Dăncilă a precizat că toate protocoalele pe care le-a semnat în vederea susținerii în turul doi al alegerilor prezidențiale nu mai sunt valabile.

„Domnul Gabriel Oprea nu este membru PSD și nu va fi, cel puțin cât o să fiu eu președinte interimar”, a afirmat Marcel Ciolacu, întrebat despre subiect, la finalul CEx al PSD de marți, relatează Mediafax.

Acesta a adăugat că Oprea nu este nici vicepreședinte al partidului.

Viorica Dăncilă a spus, la rândul său, că tot ceea ce a semnat ea nu mai are valabilitate.

„Tot ce a fost semnat de mine nu mai are valabilitate. Tot ce a fost semnat a fost până în turul doi. Am avut mai multe protocoale de colaborare cu sindicatele. În aceste protocoale, liderul sindicatului devenea vicepreședinte PSD, dar fără drept de vot. Acum încetează totul și sindicatele vor coopera, bineînțeles, cu noul președinte”, a explicat Dăncilă.

Liderul PSD Viorica Dăncilă declarase, duminică seară, că fostul ministru de Interne Gabriel Oprea a fost prezent la sediul partidului deoarece este vicepreședinte în Comitetul Executiv al partidului, funcție obținută în urma semnării unui protocol de colaborare.

Funcția de vicepreședinte al PSD pe care ar fi deținut-o Gabriel Oprea a nemulțumit mai mulți social-democrați. Gabriela Firea, de exemplu, a criticat această hotărâre.

Marcel Ciolacu a preluat interimar șefia PSD, după ce Viorica Dăncilă a demisionat din funcție, la finalul unui CEx de aproape șase ore.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















25343 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    Lol (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 1:40)

    mitg [utilizator]

    Asta da executie.
  • +25 (29 voturi)    
    astia semneaza pe persoana fizica (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 2:37)

    Coco Whistle [utilizator]

    asa au facut si cu statul. o persoana e de vina, nu tot partidul. as vrea transparenta. ce se face cu banii romaniei. cum se iau deciziile si de catre cine? de ce o persoana fara calificari, fara experienta ia decizii care afecteaza nu numai milioane de vieti dar viitorul romaniei pe 30 ani? prea putina raspundere si nu exista plata, altfel cum ii invatam pe altii sa nu mai faca? acest partid trebuie sa dispara, vrei sa faci politica, ar trebui sa si stii cum sa o faci spre binele populatiei si a tarii. altfel este doar o gasca sub umbrela numita partid pusa pe japca, citeodata aduc si minerii.
  • +17 (17 voturi)    
    Si tot ce a semnat Dancila (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 6:23)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    in calitate de "chef" ramane valabil doar in bucatarie.
  • -19 (25 voturi)    
    sa vezi acum ... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 6:35)

    muscha mbanana [utilizator]

    o sa fie trai pe vatrai cu ciolanis si "guvernu' lui"astia or sa se indragosteasca de sica mandolina , or sa cada chilotii damelor cand o sa apara proaspat vopsit , ce mai ,lapte si miere ! la alegerile viitoare , tot psd-ul o sa fie la guvernare ...
    • +8 (10 voturi)    
      Nu fa .. (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 9:04)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      . trai pe vatrai e numai cu borfasii vostri si ca atare trebuie numiti pe viata.. pe viata nostra.
  • +19 (19 voturi)    
    Asta nu era acuzat de crima? (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 8:16)

    Jolly Roger [utilizator]

    In cazul cu politistul pus sa circule cu viteza in conditii improprii ca sa ajunga guzganul asta la amanta in interes de stat?
  • +9 (11 voturi)    
    Vă dați seama (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 8:59)

    vax-albina [utilizator]

    că am fost la câțiva pași ca Dăncilă să devină Președinte, iar vicepreședinteleOprea - șef la PSD?
    • +6 (6 voturi)    
      Va dati seama (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 10:32)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      Ca ... ajungea presedinte si, cu ce semna azi puteai sa te stergi la c.r maine!!?

      Asta putea sa declare razboi pentru vreo doua-trei zile dar dupa aia nu mai era valabil.
    • 0 (6 voturi)    
      Vorbesti prostii... (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 11:22)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      ...nu s-a pus niciodata problema ca vasilica sa ajunga presedinte...mult prea departe. Vorbim de un numar dublu de voturi pentru contracandidat. Adik si daca nu mergeau inca 3 milioane de votanti chiolhanis tot nu castiga. Deci n-am avut niciodata vreo emotie. De aia dealtfel am si anulat votul. Chiolhanis nu merita votul meu dar desigur ca era preferabil mizeriei astea.
  • +6 (8 voturi)    
    Ba, voi sunteti prosti? Ba, voi sunteti nebuni? (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 10:35)

    revo [utilizator]

    Cum adica nu mai e valabil?! Ce ati semnat? Un acord de colaborare intre doua entitati, un partid si un sindicat, la care voi erati sefi.
    Ce, acum zici ca ati semnat fiecare in nume propriu, asa, pe persoana fizica, dar implicand totusi partidul si sindicatul? Erau ale voastre, de acasa, le-ati mostenit de la matusi? Ba voi sunteti nebuni sau doar prosti?

    Dovada clara ca prostia e molipsitoare - nu ca desteptaciunea l-ar da afara din casa pe Oprea...

    Sau e doar o alta minciuna, din sirul nesfarsit de minciuni marca PSD. Acordul ala, "de colaborare", e bun si functioneaza de facto, de ani de zile, nu de acum. Chiar ma mir ca militarii, profesorii, sanitarii nu sunt in strada deja. hai, s-ai vedem in fata Guvernului, sa le iasa pe nas ca v-au luat scaunele de sub fund. Sau e prea nasol afara si-i menajati?
    • +2 (4 voturi)    
      E dovada clara ca ne cred prosti (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 11:31)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Sau macar ca si-ar dori sa fim.
      Ca ar fi ei destepti nu putem sa credem decat daca am fi mai prosti decat ei...

      Desi, am ramas perplex sa vad cati admiratori sinceri are veorica...
  • +10 (10 voturi)    
    Vailicooo umbli cu fofarlica? (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 10:36)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...cum sa nu aiba valabilitate. In momentul semnarii, a fost presedintele ciumei rosii, cu drept de semnatura. Oprea a fost mai destept si s-a strecurat in varful PSD-lui prin usita din dos, este o alta mancare de peste. Scoaterea lui din scaunelul de vice poate fi facut doar legal, in conformitate cu organizarea si functionarea partidului. Adica sa intelegem ca tot ce a semnat vasilica nu mai este valabila, deoarece a fost gonita de la putere?
  • +7 (7 voturi)    
    Absolut genial! (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 11:32)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    "Tot ce a fost semnat de mine nu mai are valabilitate "

    Si noi ne plingeam ca pedesereul creste indatorarea externa!

    Veorica putea foarte bine sa faca un imprumut de 20 de miliarde, apoi demisiona, si Romnai baga faza asta: Permierul a demisionat, tot ce a semnat vre-o data nu mai are valabilitate.
    Nu mai trebuie sa dam inapoi banii!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce valoare mai are semnatura (Miercuri, 27 noiembrie 2019, 20:29)

    neagoe [utilizator]

    Ce valoare mai are semnatura unui PRESEDINTE al PSD.

    0 (ZERO) !!!