Viorica Dăncilă: Gabriel Oprea este vicepreședinte al PSD

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 25 noiembrie 2019, 1:37 Actualitate | Politic


Gabriel Oprea
Foto: MAI
Controversatul Gabriel Oprea a revenit în sânul PSD, fiind prezent duminică seara în sediul central al partidului din Kiseleff. Intrebată dacă Oprea s-a întors în PSD, Gabriela Firea a evitat un răspuns clar: „E multă lume aici, nu am reușit să văd pe toată lumea”, a spus primarul Capitalei.

Misterul a fost lămurit de Viorica Dăncilă: ”Am făcut protocol de colaborare cu sindicatele, cu CNSLR Frăția, cu cel al militarilor în rezervă, iar liderii sindicatelor fac parte din CEx. Toți au funcția de vicepreședinți în CEx. Au drept de vot. Sunt 5 sindicate, sunt 5 lideri.”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















28536 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Lol (Luni, 25 noiembrie 2019, 1:40)

    mitg [utilizator]

    Asta ce lovilutie de partid este?

    Ala a venit acolo ca penibilul in eventualitatea in care ar fi castigat veeorica. Era primul in poza si ar fi fost noul premier.
    • +13 (15 voturi)    
      Va dati seama ce urmeaza ????? (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:55)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Pana la urmatoarele alegeri o sa avem greve in toata tara, militarii in rezerva care iau pensii astronomice o sa fie toata ziua pe strazi, incepe razboiul de guerila al P$D-ului impotriva Romaniei.
      • 0 (0 voturi)    
        Și s-au pensionat cu 20 de ani mai repede. (Luni, 25 noiembrie 2019, 22:34)

        Tayen [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Și mult prea devreme și pensii uriașe!!!!!
  • +24 (26 voturi)    
    pute a crima (Luni, 25 noiembrie 2019, 2:15)

    AnderT [utilizator]

    acest general de carton, sa se duca in cerc la fund cu ea de gat, impreuna legati cu sarma lu aia a lu pandele sa.i taraie pe toti eminentii partidului....
  • +18 (20 voturi)    
    sa fie primit! (Luni, 25 noiembrie 2019, 3:33)

    Filbert [utilizator]

    E bine ca are Veo cu cine sa faca schimb de truse de machiaj...
  • +22 (24 voturi)    
    Ha (Luni, 25 noiembrie 2019, 4:50)

    Tony_K [utilizator]

    Pfoai, ce scursuri! Toate zoaiele, se aduna ca mustele la balegar:)
  • +27 (31 voturi)    
    uitati-va cine intra in psd (Luni, 25 noiembrie 2019, 5:19)

    gopo2016 [utilizator]

    nu oprea, el e fatada, intra aia de la sindicate, sa vezi greve si minuni acum, gunoaiele alea din sindicat v-or destabiliza totul pt a ii imbuna pe sefi lor de sindicat, sa vezi piata din nou plina cu aia de vor bani nemunciti
    • +16 (18 voturi)    
      p-ăștia (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:08)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui gopo2016

      nu-i caută nimeni la averi?
  • +31 (33 voturi)    
    Am trait s-o vedem si p-asta... (Luni, 25 noiembrie 2019, 7:05)

    tontu [utilizator]

    Tontu de mine crezui ca sindicatele nu fac politica si cand colo ei mai toti is PSD-isti!?
    • +15 (17 voturi)    
      Cureaua de transmisie (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:45)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui tontu

      Fiindca nu stii ca sindicatul este cureaua de transmisie intre partid si clasa muncitoare.
      Adica partidul manipuleaza clasa muncitoare prin intermediul sindicatului. E de manual.
      Muti granguri din partid au fost intai sefi la sindicat.
      Cand implicarea politica a devenit prea evidenta au trecut oficial in partid
      • +10 (12 voturi)    
        Mitrea, Ciorbea (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:47)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        cazuri clasice!
        • 0 (0 voturi)    
          E de manual ! (Luni, 25 noiembrie 2019, 20:28)

          Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          Este modul in care partidul comunist si-a subordonat, practic miscarea sindicala.
          Chiar daca am face abstractie de viermii astia, niste lipitori ordinare, inca de cand a preluat puterea (daca nu chiar dinainte) sistemul comunist parazitase sindicatul transformandu-l practic intr-un departament subordonat.
          Chiar daca, in principiu, sindicatul ar reprezenta libertatea de asociere profesionala, in realitate era doar un alt mijloc de (o)presiune.
          Liderii sindicali erau obligatoriu, membri de partid si, chiar dintre cei mai indoctrinati
          PSD a preluat de la pcr/securitate (de care, in gura mare, chipurile se dezice cu orice ocazie) cele mai marsave si ordinare metode de manipulare a "oamenilor muncii"
          Chipurile nu mai poate de grija lor.
          Dar prin averile si puterea acumulate de liderii sindicali, acestia concureaza cu varfurile partidului.
          Nu degeaba in unele tari cuvantul are aceeasi semnificatie cu MAFIA
  • +9 (13 voturi)    
    Aceste reziduuri istorice (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:18)

    John M. [utilizator]

    sunt platite sau numai rasplatite cu gloria scursa din mortaciunea PSD?!
  • +7 (9 voturi)    
    Vasilicooo nu pleca, hotii au nevoie de ea! (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:37)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...excelenta rocada, presedintii sindicatelor in CEx cu drept de vot. Adica dc pupazele Gabriela si Olguta vor la putere, sindicalistii vor spune "niet", doar Vasilica i-a facut "viceprasident PSD". Ar tb sa se rebranduiasca, din PSD sa devina USR (Uniunea Sindicatelor Romania). Iar dc se supara pe PNL marele istoric roman, colonelul Dogaru va marasalui in capitala cu militarii rezetvisti si vor obtine tot ce le doreste inimioara, bine inteles banesti. Aseara cand Firea si Teodorovici au fost intrebati de Badea dc Oprea a intrat in sediul central PSD, raspunsul a fost "nu stiu, nu l-am vazut", au venit multi. Tipic PSD, minciuna, dezinformare, hotie, brandul ciumei rosii. Vasilicooo te rog sa ramai ca sa ai in viitor rezultate deosebite ca la "astia" din diaspora. Te asigur ca PNL cu certitudinr nu va regreta. :)
  • +8 (10 voturi)    
    ''Reforma''a la Ciuma Rosie ! Sa se adune toate (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:38)

    deval [utilizator]

    gunoaiele ca sa putem face curat mai cu spor !! Asta a fost o alta culme a imposturii, coruptiei, analfabetismului. Ciuma Rosie se zvarcoleste .Ramanem atenti , determinati sa deratizam .
  • +13 (15 voturi)    
    imbecilitate maxima (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:02)

    revo [utilizator]

    tampita asta se da de gol ca au incalcat LEGEA nr.54 / 24 ianuarie 2003. Cretina fara speranta.

    Cap. I, Dispozitii generale - (2) Organizaţiile sindicale sunt independente faţă de autorităţile publice, de partidele politice şi de patronate.

    Cum poti fi independent cand, prin reprezentantii tai, liderii, faci parte din conducerea partidului?
    "...liderii sindicatelor fac parte din CEx. Toți au funcția de vicepreședinți în CEx. Au drept de vot. Sunt 5 sindicate, sunt 5 lideri".

    Apropo, nu se sesizeaza nimeni?
    • +7 (9 voturi)    
      pai (Luni, 25 noiembrie 2019, 11:10)

      mano74 [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Cred ca poate face oricine o plangere in sensul asta. Nu stiu unde insa...
      • 0 (0 voturi)    
        La Politie, de exemplu (Luni, 25 noiembrie 2019, 20:47)

        BroascaLaBariera [utilizator] i-a raspuns lui mano74

        Plangere penala membrilor de sindicat cel putin pentru abuz in serviciu, daca tot a ramas in Codul penal :))
  • +9 (11 voturi)    
    nea Izmana (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:17)

    Alynna [utilizator]

    Misu Gadea et comp!
    Atentie la mine: va rog sa faceti urgent o ancheta/comisie/comitet/investigatie: ce cauta gen.Izmana in SUFRAGERIE la coana Veo??? Aud???
    Ce m-am distrat de mutrele voastre aseara:) nepretuit a fost!
    Tot o dadeati cu ratingul vostru imens: se uitau oamenii normali din tara asta la voi ca sa vada ce mutre aveti cand pierdeti (si, har Domnului, vi s-a tot intamplat in ultimul timp, in ciuda mizeriilor pe care le-ati transmis!!!!)
    Asa ca, urgent, investigatie despre Protocolul cu Oprea si Sufrageria Vioricai! Va doresc, in curand, FALIMENT placut!!!!
  • +4 (8 voturi)    
    Dezamagire mare . . . (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:52)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . Am fost 37 de ani militar de cariera si intotdeauna am avut respect pentru superiorii mei, de le cel nemijlocit, pana la Ministrul Apararii Nationale, dar niciodata nu mi-am putut inchipui ca o parte dintre ei, in special ofiteri superiori si generali, acum in rezerva, sa faca sluj ca niste catelusi in fata unor politicieni aflati vremelnic la putere! S-au organizat in sindicate rosii si s-au pus in slujba PSD fara nici o rusine spunând sus si tare ca ne apara interesele? Care interese? Poate ale lor, pentru ca uite acum aflam din gurita Doamnei Dancila,a de fapt sunt membri cu drepturi depline in CEx PSD, impreuna cu alti lideri de sindicate care si ei zic, ca apara interesele muncitorimii. Care interese? Cum sa aperi interesele celor pe care ii reprezinti, din asemenea pozitie? Când de fapt tu esti cel care trebuie sa dai cu ,,pietre" in cei care conduc tara in directii gresite intereselor tale de lider de sindicat!

    Misterul a fost lămurit de Viorica Dăncilă: ”Am făcut protocol de colaborare cu sindicatele, cu CNSLR Frăția, cu cel al militarilor în rezervă, iar liderii sindicatelor fac parte din CEx. Toți au funcția de vicepreședinți în CEx. Au drept de vot. Sunt 5 sindicate, sunt 5 lideri.
    • 0 (0 voturi)    
      Păi ciuma roșie v-a dat privilegii uriașe!!! (Luni, 25 noiembrie 2019, 23:26)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Pensionări la 40 de ani și mai mari ca salariile. Ciuma roșie v-a îmbuibat peste seamăn!!!
      • 0 (0 voturi)    
        La un calcul sumar (Marţi, 26 noiembrie 2019, 9:23)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

        Dupa comentariul tau, ai zice ca @Vali Cel Batran s-a angajat in armata la 3 ani ... ca sa aiba 37 de ani de cariera militara.
        Esti sigur ca esti indreptatit sa dai cu pietre ?
  • +3 (5 voturi)    
    Au aceiași coafeză. (Luni, 25 noiembrie 2019, 13:11)

    asavreau [utilizator]

    Viorica,Oprea,Teodorovici.Acum înțeleg de ce spunea Viorica că nu a mai fost pe acasă din iulie!Era coadă la coafor și trebuia să se aranjeze pentru alegeri,că a promis că va fi lângă fiecare român.Cei care au votato o așteaptă.Cică a avut succes prin penitenciare,numai Liviu a ratat,că niște invidioși nu l-au lăsat să voteze.
  • 0 (0 voturi)    
    A, asa merge treaba ??? (Luni, 25 noiembrie 2019, 20:41)

    BroascaLaBariera [utilizator]

    Pai nu e normal ca liderii de sindicat sa faca parte din partide politice, in care sa mai aiba si functii de conducere. Este conflict de interese, fiindca (cel mai) adesea interesele membrilor de sindicat nu coincid cu interesele de partid.

    Asa se explica de unde provin totusi cele 3 milioane de voturi la PSD ... din munca de partid facuta de liderii sindicali care se prevaleaza de pozitia pe care o au ... in sindicat (!)