Iohannis, după invitația lui Dăncilă la dezbatere: Eu mă voi concentra pe întâlnirile cu alegătorii

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 11 noiembrie 2019, 20:11 Actualitate | Politic


Iohannis, după anunțarea rezultatelor exit-poll
Foto: Facebook
​Klaus Iohannis nu-i dă un răspuns invitației Vioricăi Dăncilă de a participa la dezbatere înaintea turului II. Șeful statului a declarat luni seară că se va concentra pe întâlnirile cu alegătorii, acuzând PSD că încearcă „să atragă atenția prin tot felul de manevre”.

„Vedeți, PSD încearcă să atragă atenția prin tot felul de manevre. Pot să vă spun de pe acum - urmează, sigur, să discut și cu colegii în ședința de campanie - eu mă voi concentra pe întâlnirile cu alegătorii în campania pentru turul doi”, a spus Iohannis, întrebat despre o dezbatere cu Dăncilă.

Șeful statului a declarat luni seară, la sediul de campanie al PNL, că a făcut deja primele analize după primul tur al prezidențialelor, în urma căruia s-a clasat pe primul loc, cu peste 37% din voturi.

„Sunt două lucruri pe care vreau să le subliniez. Noua legislație privind votul în Diaspora, pe care am solicitat-o imperativ după referendumul reușit din mai, a fost foarte importantă, a înlesnit semnificativ votul în străinătate și, în acest fel, am avut un record de participare și nu s-a mai stat la coadă. Le mulțumesc românilor din Diaspora pentru participarea masivă și, acum că am aflat și cum au votat, le mulțumesc și personal”, a spus Klaus Iohannis.

„Al doilea lucru: vedeți deja că PSD încearcă tot felul de manevre și vreau cu această ocazie să le cer românilor maximă vigilență când este vorba de PSD. Maximă vigilență nu înseamnă să ne temem, dar înseamnă să fim foarte atenți și să mergem la vot. Ar fi foarte, foarte păcat să repetăm greșeala din decembrie 2016, când prin absenteismul românilor la alegerile parlamentare a fost adus la putere PSD și, iată, am avut nevoie de aproape trei ani până i-am înlăturat de la butoanele puterii”, a mai afirmat Iohannis.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13415 vizualizari

  • +7 (31 voturi)    
    asa ceva ... (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:14)

    cucuveauamov [utilizator]

    sa-ti fie frica de Veo ... bun presedinte, votanti asemenea!
    • -4 (6 voturi)    
      Indiferenta (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:07)

      comehe [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Daca pe Iohannis il doare undeva eu de ce as mai merge la vot ?
      • +1 (5 voturi)    
        Pentru tine este indiferent. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:25)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui comehe

        Ori că mergi la vor,ori că nu mergi,tot Viorica Dăncilă iese.Vise plăcute!
  • +2 (26 voturi)    
    chicken (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:18)

    Mazeta [utilizator]

    Dancila a ajuns ca Geta: se roagă de Klaus, dar el nu poate.
  • +3 (31 voturi)    
    Normal...o Romanie normala (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:28)

    Je__ [utilizator]

    Ca daca incepe Dancila sa te intrebe de realizari si de cele 7 case, e naspha....ce sa spui ca o sa faci in urmatorii 5 ani, daca tu ai avut program de bugetar pana la 3 in ultimi 5 ani, si ai bagat vacante in strainate 40 zile pe an

    Asa-i ca e o Romanie Normala?
  • +7 (35 voturi)    
    Imi pare rau... (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:31)

    sentenced [utilizator]

    chiar nu il pot vota pe omul asta. Te invita Dancila la dezbatere si refuzi... e prea mult.

    l-am votat pe Dan sperand ca aduce schimbarea cu el. se pare ca am fost prea putini (acum simt si eu ce a simtit taica-miu cand l-a votat pe Campeanu in 90).

    Iohannis face o greseala foarte mare sa se considere invingator. Voturile lui Diaconu, Bruynssels, Cumpanasu se vor duce catre Dancila (astia toti impreuna au avut undeva la 14%). Iohannis in afara de voturile PMP, pe ce alte voturi se mai bazeaza, este 100% sigur ca cei care au votat USR se vor mai prezenta in turul 2 dupa ce au fost balacariti pe retelele sociale de pnl?

    Good luck in the wars to come, Mr. Iohannis.
    • -1 (19 voturi)    
      !!!! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 6:30)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Atat a tinut incrancenarea USR impotriva PSD?
      Cat turul 1 ?
      Votantii USR nu se mai prezinta? In concluzie accepta indirect ca Dancila sa castige.
      Interesant.
      Johannis nu cred ca se considera invingator.
      Sa mergi la o dezbatere cu Dancila ( mesager al fractiunii " academice" din PSD) inseamna validarea ei .
      Dancila este rezultatul unui accident .
      Ca orice consecinta, in urma unui accident ,dureaza mai mult sau mai putin pana la vindecare.Sa speram ca mai putin.
  • +1 (39 voturi)    
    ce sa dezbati cu Dancila? (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:40)

    Francisc 1 [utilizator]

    cred ca nici nu intelege cuvantul , Iohanis daca ii da atentie o ridica pe proasta. Plus ca e o vorba : nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu armele lui!
  • +12 (32 voturi)    
    Domnule Iohannis ! (Luni, 11 noiembrie 2019, 20:58)

    Radu I [utilizator]

    Daca nu aveti de gand sa va corijati inactivitatea din primul mandat, nu mai incurcati romanii. Nu va ascundeti dupa deget, spuneti cinstit romanilor ce ati facut in primul mandat, de ce nu v-ati indeplinit promisiunile si ce aveti de gand sa faceti in cel de al dolea pentru ca alegatorii sa fie in cunostinta de cauza , sa va mai aleaga sau nu. Gogorita cu intalnirea cu alegatorii nu tine. Sunt activitati aranjate care nu edifica pe nimeni. Incercati sa fiti rational si nu mai asmutiti romanii contra romanilor.
    • 0 (18 voturi)    
      !!!! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 6:34)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui Radu I

      La ce posturi TV te uiti?

      Ce stiri citesti?

      Cine asmute romanii impotriva romanilor?

      Stai calm! Nu esti obligat sa il votezi pe Johannis, ai varianta Dancila sau ai libertatea sa stai acasa.
  • +4 (34 voturi)    
    Mare greseala! (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:11)

    unins [utilizator]

    Daca va refuza, va pierde in turul 2. Eu, care l-am votat in primul mandat (acum am votat cu Barna) il voi dispretui si nu voi merge la vot, ca sa nu zic mai rau. V.V nu-si doreste aceasta dezbatere dar a fost sfatuita sa faca aceasta provocare, la cacealma si va castiga enorm daca ii va reusi.
  • +22 (56 voturi)    
    lasitate (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:18)

    Ademordna [utilizator]

    Campania electorala fara dezbatere nu e democratica. Inteleg de ce Iohanis n-a avut curaj sa dezbata cu alde Barna sau Paleologu dar chiar asa las este ca nici cu proasta tarii nu vrea sa dezbata?
    Da, are un avans si nu are ce procente sa mai castige dar uman vorbind, cum sa-ti fie frica sa o confrunti pe Veorica? Omul asta chiar nu are nici un pic de sange in vine?
    • -4 (40 voturi)    
      "Nu-ti face de lucru cu oamenii urati ca ei n-au (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:42)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      nimic de pierdut!

      Tocmai s-a anuntat ca Iohannis nu dezbate nimic. Foarte bine.
      Dezbateri sunt intre oameni de acelasi rang; ori Dancila e o gospodina ignoranta din Bolintin pusa in postul acela de Dragnea ca s-a poata manevra.
      • -2 (4 voturi)    
        In 2014 Iohannis zicea altceva (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:26)

        chirul [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Fugea dupa Ponta ca sa-l convinga sa aiba o dezbatere cu el.
    • +11 (27 voturi)    
      Cred ca 5 ani (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:04)

      Nickson [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      au fost mai mult decat suficienti ca sa vedem ce are acest om in vine.
    • -2 (34 voturi)    
      ... (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:18)

      mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      Mi-as fi dorit un tur 2 Johanis - Barna. Si acolo Johanis n-ar fi avut de ales, ar fi trebuit sa faca dezbatere. Dar ce naiba sa dezbata cu Dancila??? Sunt adversari de multa vreme , au spus deja ce au de spus. Ce sa spuna Dancila la dezbatere? Ca a marit salariile romanilor, ca a marit pensiile romanilor, ca ei defapt au imbunatatit justitia romanilor.... aceleasi mizerii pe care saraca de ea le repeta ca o placa stricata. Nu e vorba de frica, e vorba ca e inutil. Ma rog, parerea me...
    • +2 (32 voturi)    
      Dezbatere? (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:46)

      taro [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      Daca era un tur 2 cu Iohanis si Barna atunci da, o dezbatere ar fi fost interesanta.

      Dar cu Dancila in turul 2, sa fim seriosi, ce-ti imaginezi ca are de gand sa spuna Dancila?

      Chiar daca are sa spuna ceva "bun", cine are incredere intr-un "lider" PSD? Intr-o dezbatere este nevoie de incredere iar Viorica, cea instalata de Dragnea, nu prezinta nici o incredere!

      Am vazut destula dezbatere in ultimii 3 ani, am vazut unde sta Viorica si unde sta Iohanis.Din partea mea, maine dimineata putem sa mergem la vot, nu mai este nimic de spus!
  • +11 (31 voturi)    
    Asta e o gluma? (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:20)

    dianaav [utilizator]

    CUm adica fara dezbateri in turul 2? Ne vreti acasa pe canapea la urmatorul scrutin?

    Lasa electoratul PSD, dar noi cei care am votat impotriva PSD, nu avem dreptul la o dezbatere?
    Eu chiar vreau sa aud ce aveti de spus domnule presedinte despre unele lucruri:

    - De ce ati numit o proasta in frunte guvernului cand stiati ca Romania nu o sa o duca mai bine?
    - Cum de nu ati suflat o vorba despre problemele din justitie?
    - Unde sunt proiectele presedintelui?
    - Unde este presedintele? Doar la crize? De ce asteptam crizele?
  • -6 (38 voturi)    
    Iohanis nu are ce sa caute la o discutie (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:21)

    hopsinoi [utilizator]

    electorala cu Dancila. S-ar murdari si ar pierde si timp.
    • -3 (9 voturi)    
      din timpul de concediu... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 9:13)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui hopsinoi

      dap.
  • -6 (32 voturi)    
    daca Paleontologu il voteaza pe Iohanis atunci (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:22)

    hopsinoi [utilizator]

    sigur Iohanis o sa iasa.
  • +10 (30 voturi)    
    Comentariu (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:43)

    Constantin2019 [utilizator]

    Daca nu participa la nicio dezbatere Johanis va fi un dezastru total cu prezența la vot pentru ca desconsidera complet alegătorii.
    O sa castige Dancila pentru ca votanții ei vor merge sigur la vot.
    Sa se joace cu treaba asta si o sa vedem ce nu am fi crezut...
    • +7 (9 voturi)    
      Nu este adevarat (Marţi, 12 noiembrie 2019, 9:36)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Constantin2019

      95% dintre alegatori stiu deja pe cine voteaza cu sau fara dezbatere.
      O dezbatere intre Iohannis si veorica ar fi doar un moment comic, nimic altceva.
      Ce sa dezbati cu o persoana agramata si corupta care a distrus tara in ultimii doi ani ca prim ministru?
      Ce poate sa mai ofere ea?
      Pana acum de ce dancila a refuzat sistematic sa vina la discutii cu presedintele cand a fost invitata preferans sa faca misto de la distanta?
      Foarte bine face Johannis sa nu aiba nici o dezbatere cu veorica, nu are cu cine...
  • +11 (31 voturi)    
    După 30 de ani! (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:50)

    Don Ciccio [utilizator]

    - "Eu mă voi concentra pe întâlnirile cu alegătorii" (KWI, 2019).
    - "Nu răspund decât în fața Marii Adunări Naționale" (N.C, 1989).
    • +3 (15 voturi)    
      !!!!! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 6:40)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

      Cu singura deosebire ca noi , alegatorii KWI, nu am facut parte din Marea Adunare Nationala.

      Una din membrele " distinsei" adunari am inteles ca se afla in spatele lui Dancila la discursul dupa rezultate( d-na cu sacou rosu, mai in varsta bineinteles)

      Asa ca dupa 30 de ani reprezentantii Marii Adunari Nationale sunt pe langa PSD.
      D-na in cauza sigur nu il voteaza pe KWI asa incat nu exista punct de intersectie intre enunturile tale.
  • +1 (29 voturi)    
    ce sa dezbata iohannis cu dancila? (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:53)

    maiorulmura [utilizator]

    care face mai multe gafe pe minut?
    • +4 (20 voturi)    
      Nu e ptr dancila (Luni, 11 noiembrie 2019, 23:57)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui maiorulmura

      Eu Unul as da lege, nu participi la dezbateri nu ai dreptul de a candida. Punct. Asa se nasc dictatorii, de ce mai mergem la vot daca totul e batut in cuie? Presedinteel trebuie sa invete sa comunice, sa se exprime si sa fie tras de mineca din cind in cind. Vorica e tuta dar faptul ca accepta sa participe la un macel o face f brav. Felicitari ptr atitudine. Presedintele doar arata dspretul fata de un competitor si un adversar,poate asa trateaza o tara intreaga.
    • +1 (5 voturi)    
      nu dezbate cu dancila (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:01)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui maiorulmura

      dezbat amandoi cu poporul, intelegi? iohannis n-a vorbit niciodata romanilor despre ce a facut el efectiv ca presedinte, zero pe fb, zero pe tv, omul e absent, romania e ca si cum nu ar avea presedinte.
  • +10 (26 voturi)    
    Nu aveti cum sa nu va ''dezbateți'' cu dancileza!! (Luni, 11 noiembrie 2019, 21:57)

    deval [utilizator]

    Nu venim la vot altfel ! Daca intelegeti dle Presedinte, acum , in turul 2 de fapt ne ignorati pe noi, nu pe Noaptea Mintii ! Sarmanii pnl-isti cred ca ar fi vrut sa va vada si in turul 1 spunand ceva !
    Pe de alta parte, dragilor cum sa nu te umplii de penibil dezbatand despre democratie, despre Romania cu dancileza ?!
    Cred ca daca presedintele ignora suveran dezbaterea (sau ce dracu o sa fie aia) or sa ignore, multi dintre ei si votul in turul 2 ! Si va asigurati dle Presedinte, 5 ani de concediu insomniac de tacere absoluta de frica continua a suspendarii , caci pe noi nu mai aveti cum sa va bazati....
  • +6 (8 voturi)    
    Oau (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:04)

    Maspp [utilizator]

    Cand si-a adus aminte de ei ?
  • +4 (20 voturi)    
    Iohannis, după invitația lui Dăncilă la dezbatere: (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:06)

    Virginia Niculescu [anonim]

    Sa se enumere cate contestatii PENTRU OUG ale GUVERNULUI s au facut la la Curtea Constitutionala in ultimul timp si cate DIN ACESTEA au fost acceptate de Inalta Curte .Asta a a fost activitatea Dnei Dancila... Doreste s-o intrebe daca isi aminteste ce a semnat cu manuta dansei?
  • +3 (27 voturi)    
    Dancila si dezbaterea (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:12)

    cugetatorul [utilizator]

    Dancila nu vrea o dezbatere, ci vrea o platforma de la care sa repete la nesfarsit cum au marit ei salariile si pensiile si cum vin astia sa le ia inapoi; scopul e sa mai stoarca voturi incercand sa sperie pe unii din votantii lor traditionali care au stat acasa sa vina acum la vot; dar ce sa mai faci frate, i-au speriat PSD pe toti, astia daca ajung sa aiba presedentia, Coreea de Nord scrie pe noi
  • -1 (27 voturi)    
    Curaj Iohannis! (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:19)

    ww [utilizator]

    Ce poate fi asa greu? Alegeti un teren neutru si prietenos cu amandoi, cum ar fi studiourile Antenelor. Moderatorul il aleg staff-urile dintre Gadea Mihai si Mihai Gadea.
    Cand se filmeaza ziceti ce ati zis trei ani, tu o dai inainte cu "jos psd" si "am invins" iar Dancila iti va replica taios ca esti inalt, ca nu esti empatic si ca nu ai tricolorul in suflet. In pauze puteti vorbi linistiti de-ale voastre, mai un atac la DNA, mai o numire de se cruceste poporul, si o trece ea emisiunea cumva. La sfarsit, desigur, "pupat toti piata endependenti".
  • +5 (33 voturi)    
    simplu (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:19)

    Daniel Manolea [anonim]

    am votat cu barna in turul 1

    pentru turul 2 e simplu

    a. klaus face dezbatere tete-a-tete cu "elementa" , il votez

    b. klaus nu merge la dezbatare, eu nu merg la vot
    • 0 (12 voturi)    
      Trebuie (Luni, 11 noiembrie 2019, 23:21)

      Nickson [utilizator] i-a raspuns lui Daniel Manolea

      sa repeti asta cu punctele 1 si 2 ca sa inteleaga si presedintele in exercitiu.
    • 0 (4 voturi)    
      Da' de unde. Minti (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:18)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Daniel Manolea

      1. Ai votat cu veorika in primul tur.
      2. O sa votezi tot cu ea si in al doilea tur.
      Nu mai vantura minciuni pe aici.

      Vad ca psd-ul a scos toti postacii la inaintare, doar-doar...
      • +1 (3 voturi)    
        anonim ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:49)

        Daniel Manolea [anonim] i-a raspuns lui midufi

        Eu spre deosebire de tine comentez cu numele real.
  • +2 (22 voturi)    
    meditare (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:37)

    marons [utilizator]

    ma gandesc ca nu mai votez cu el in turul 2 daca nu face o dezbatere. Dar ce conteaza, are avans destul.
    • -4 (4 voturi)    
      daca (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:06)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui marons

      daca votantii diaconu, cumpanasu, bruyness voteaza viorica si votantii usr si paleologu stau acasa, Viorica iese presedinte si e foarte bine daca iese.
  • +1 (25 voturi)    
    Foarte frumos.. (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:59)

    Observatory [utilizator]

    Dialogul , dezbaterile sunt bine venite , între oameni care au putini neuroni !
    Ce dialog doriți Dvs între o analfabeta și un profesor universitar ?
    Sunteți serioși sau doar vreți voi sa va distrati ?
    Ce suntem la Comedy Central?

    O Tzatza dorește o Conversație cu un om
    Inteligent ?
    Putina decenta !
    Dacă voi votati comuniști/ analfabeți/ prosti este treaba voastră , plătiți consecințele , dar nu va mai da nimic la salariu sau pensii, ca banii deja s-au dus pe apa sâmbetei !
  • +1 (21 voturi)    
    Mutul și Analfabeta (Luni, 11 noiembrie 2019, 23:05)

    Googlescu [utilizator]

    Dacă Mutul nu îndrăznește o dezbatere cu Analfabeta o să merg la vot și o să-l anulez !!!
    Oricum tot el o să câștige chiar și fără aceste voturi... Strategia este simplă, acum dacă este Dăncilă în turul 2 sigur o să câștige, așa că nu riscă nimic , să nu se împleticească în vorbe Iohannis...
  • +7 (15 voturi)    
    Pretexte ciudate... (Luni, 11 noiembrie 2019, 23:37)

    Namaste [utilizator]

    nedemocratic!
  • +1 (25 voturi)    
    sa fim realisti (Marţi, 12 noiembrie 2019, 0:29)

    0daconcept [utilizator]

    Nu ar trebui SA EXISTE DANCILA IN TURUL DOI.Presedintele nu are ce cauta la o discutie cu acest personaj.Toti am vrut disparitia psd iar acum ii bagam in seama.Oameni buni Dancila si partidul ei trebuie IGNORATI.
  • +16 (22 voturi)    
    Iesiti la vot! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 0:54)

    CipCC [utilizator]

    Pentru mine, toti cei care incurajeaza lipsa la vot, ori nu au toata tigla pe casa ori au baut cam mult!
    Este vorba de 2 candidati Iohannis si Dancila!!!
    Voi realizati ca daca nu iesiti la vot, Dancila poate fi urmatorul presedinte?
    Doamne , Dumnezeule.....cata iresponsabilitate!
    Puteti lua in considerare faptul ca toti cei care incurajeaza lipsa la vot pot fi cei din PSD sau sustinatorii lor si care joaca rolul votantilor lui Iohannis raniti in orgoliu!
    Iesiti la vot!
    • -6 (10 voturi)    
      dar tu cine esti sa spui altora ce sa faca? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 9:12)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui CipCC

      deci?
      • +5 (7 voturi)    
        Cum (Marţi, 12 noiembrie 2019, 10:24)

        CipCC [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        Cum, am spus adevarul?
        Te simti?
        Banuiam eu ceva, la ce comentarii ai facut de-a lungul timpului!
        Eu sunt o persoana care spun oamenilor sa iasa la vot!
        Pentru mine ,Dancila reprezinta prostia si impostura, nu sunt atat de iresponsabil sa favorizez o asemenea persoana sa ajunga in fruntea unui stat!
        Eu stiu ce am de facut daca iese Dancila, bye bye Romania!!!!
      • +3 (5 voturi)    
        ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:06)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        corect! voi nu acceptați ordine decît de la psd!
      • +3 (5 voturi)    
        Deci, tov postac psd (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:22)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        faci ce vrei, cat te duce capul.
        Dar nu mai indemna lumea sa nu se duca la vot.
        Da, stim, votantii psd sunt "disciplinati", ei se duc sa voteze intotdeauna, voteaza ce zice partidul, chiar si un porc mort, daca zice psd-ul.
        Indemnul tau este pentru ceilalti, care NU o voteaza pe veorika.
        Deci e clar.
  • +4 (12 voturi)    
    alegatoarea Veo (Marţi, 12 noiembrie 2019, 1:57)

    U_swamp [utilizator]

    Daca Dancila da in scris ca-l voteaza pe Iohannis in turul 2, ar putea sa se intilneasca si cu ea, sarmana, ca e alegatoare...
  • -5 (13 voturi)    
    Surse de inspiratie dezvaluite de Nistorescu (Marţi, 12 noiembrie 2019, 6:31)

    hotnewsfil [utilizator]

    https://www.ancheteonline.ro/2016/10/cum-s-a-transformat-grupul-etnic-german-in-fdgr-tradarea-lui-klaus-iohannis/,
    precum si :
    https://www.justitiarul.ro/jaf-imobiliar-la-sibiu-retrocedari-ilegale-catre-fdgr-succesor-al-organizatiei-naziste-grupul-etnic-german-i/l-etnic-german-i/
    • +1 (3 voturi)    
      Da, da, Nistorescu (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:23)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      acest securist bine cunoscut.
      Ti-ai gasit o sursa de inspiratie potrivita tie si scopurilor tale, dar corupta si mincinoasa
  • 0 (18 voturi)    
    Va sa zica (Marţi, 12 noiembrie 2019, 7:29)

    Incomod3 [utilizator]

    Dom presedinte, ala inteligentu, al mai breaz, al mai viteaz, miezu' din dodoasca, gaura din covrig, n-are curaj sa stea de vorba cu o gospodina ? Cica sa n-o valideze, cum zice un dastept, mai sus ? OK, atunci.... Dancila rules, Werner raus! .. :)
    • +2 (4 voturi)    
      a validat-o (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:14)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      cand a pus-o prim ministra!
    • -1 (5 voturi)    
      Du-te si voteaz-o pe veorika (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:24)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      daca tii asa de mult la ea.
      Lasa vrajeala ieftina, de postac rosu.
  • +3 (9 voturi)    
    ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:15)

    dumnezeu [utilizator]

    românașii vor sînge, și puțin circ, dacă se poate!
    ieri l-au tranșat pe barna, azi e rîndul lui iohannis. băbăeț, dacă nu îl vreți pe sas, votați cu dăncileza, sau stați acasă, că e tot aia!
    iar după aceea n-aveți decît să vă văicăriți că ne călăresc din nou pesediștii, sau că barna n-are carismă și iohannis cojones! hai să ne imaginăm o românie cu dăncilă președinte, vă place?!
    io vă zic doar atît: dușmanul e psd. să nu uităm niciodată asta. iar psd trebuie să moară nu să cîștige alegerile din românia! mergeți la vot!
    • 0 (6 voturi)    
      cu ficusul nu ne-a calarit ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:07)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

      ficusul a fost un presedinte foarte bun pentru psd, a semnat absolut tot ce i-a dat psd-ul.
      cred ca ficusul convine mai mult pesedeului decat un presedinte pesedist oficial.
  • +1 (9 voturi)    
    Putin curaj domnule presedinte (Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:28)

    chirul [utilizator]

    Daca nici cu Dancila nu aveti curaj sa va intalniti cum va asteptati sa conduceti o tara?
    • 0 (2 voturi)    
      opinie (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:35)

      0daconcept [utilizator] i-a raspuns lui chirul

      Curaj cred ca e cand vrei sa fi presedinte intr o tara in care constitutia nu te ajuta. Cand refuzi sa te afisezi cu o MEDIOCRA pe care poporul nu o vrea este realism.Johannis este doar solidar cu poporul:.NU VREA SA O MAI VADA SI BINE FACE.
  • -1 (3 voturi)    
    Nedumerire (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:25)

    0daconcept [utilizator]

    De ce naiba vreti sa o mai vedeti pe submediocra asta la televizor, nu o cunoasteti suficient?Cred ca cei care isi doresc aceasta dezbatere sunt foarte PS- DISTI de cap