SONDAJ Ce părere ai despre măsurile de guvernare propuse de PLUS/Cioloș?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 23 septembrie 2019, 11:24 Actualitate | Politic


Masuri guvernare Ciolos-PLUS
Foto: Hotnews
Dacian Cioloș, cel care vizează poziția de premier dacă USR-PLUS ajunge la guvernare, a prezentat duminică un document ce prezintă o serie de măsuri pe care PLUS le-ar adopta dacă PSD ar pleca de la guvernare. Documentul nu se vrea a fi un program al alianței USR-PLUS.

  • Sondaj HotNews.ro: Ce părere ai despre măsurile de guvernare propuse de PLUS/Cioloș?






Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3176 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Personal (Luni, 23 septembrie 2019, 11:35)

    falcoind [utilizator]

    Am parcurs pdf-ul de 37 de pagini , la final. concluzia "nu e rău" da are multe lipsuri și puține indicații de măsuri concrete.
    • -3 (5 voturi)    
      37 de pagini ? se vede ca au lucrat la stat (Luni, 23 septembrie 2019, 12:02)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      Prevede si un unicorn pentru gradina zoologica din Baneasa ?
      Cifra magica e 3.
      Trei prioritati, trei urgente. Si detaliaza cum si cand le vei atinge.
      Asa iti dai seama cat de seriosi sunt oamenii.
  • -3 (7 voturi)    
    măsurile de guvernare propuse (Luni, 23 septembrie 2019, 11:49)

    Casargoz [utilizator]

    Nu am nici o parere pentru ca nu le stiu :)
    Ar fi fost frumos daca aflam macar de doua trei masuri in introducerea sondajului, altfel sondajul se adreseaza celor care au citit programul si au oricum o parere favorabila. Cei care nu au citit nu au nici o parere.
    • -1 (3 voturi)    
      ------ (Luni, 23 septembrie 2019, 13:40)

      Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      Imi pare rau ca am luat minus pentru un comentariu de bun simt:
      Eu sunt si prost si lenes. Daca nu primesc informatii nu o sa caut pe net 37 de pagini ca sa le analizez.
      ar insemna ca inainte de vot sa citesc cam 370 de pagini de programe de guvernare si sa le analizez. Am dubii ca multi votanti din romania sau de aiurea din lume fac acest exercitiu.
      Am dubii ca daca cei care scriu programe de guvernare au stiinta de programele altora.
      Sa prezinti un document si sa ai pretentia ca toata lumea sa citesca 37 de pagini , e cel putin genial.
      Mult succes.
    • +1 (3 voturi)    
      Evident, si nu asa oricum, ci si cu ... (Luni, 23 septembrie 2019, 14:34)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      un buchet de flori si Cielito Lindo la usa: https://www.youtube.com/watch?v=gp8O4AQAU18
      • +1 (1 vot)    
        Si daca o banda de Mariachi nu ajunge, (Luni, 23 septembrie 2019, 14:55)

        Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        chiar cu Pedro Infante in persoana, sau in spirit, ma rog :)
        https://www.youtube.com/watch?v=U5RC3BJ2PMo

        Dupa care, asteptam opiniile Mariei Tale despre "docoment"

        PS. Evident, glumesc. Nu lua asta prea in serios.
      • +1 (1 vot)    
        si parte cealalta a granitei (Luni, 23 septembrie 2019, 15:23)

        Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

        https://www.youtube.com/watch?v=kOy6M_X2MO8
        daca faca asa campanie asta va fi cantecul victoriei
        sau asa:
        https://www.youtube.com/watch?v=enuOArEfqGo
        • +1 (1 vot)    
          Buna asta! ... (Luni, 23 septembrie 2019, 17:43)

          Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

          :))
  • -8 (12 voturi)    
    sunt foarte bune (Luni, 23 septembrie 2019, 11:56)

    cucuveauamov [utilizator]

    pentru cei care nu le-au citit.
  • 0 (10 voturi)    
    Este un program bun (Luni, 23 septembrie 2019, 13:01)

    Habermas [utilizator]

    Si as adauga ca, in primul rand, este excelent faptul ca acest partid aplica ideea de democratie participativa prin astfel de documente de lucru deschise dezbaterii si propunerilor.

    Intre aceasta metoda la PLUS si ce face PSD este o diferenta ca de la cer la pamant. Ma rog, pe undeva este de inteles: PSD se adreseaza analfabetilor - la aceia este greu (1) sa te duci cu un text scris si (2) sa le ceri parerea.
  • -1 (5 voturi)    
    pt cei care mi-au dat minus (Luni, 23 septembrie 2019, 13:40)

    falcoind [utilizator]

    https://media.hotnews.ro/media_server1/document-2019-09-22-23380782-0-plus-acum.pdf

    poate după ce îl parcurg și ei ajung la aceeași concluzie.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu e bun? (Luni, 23 septembrie 2019, 15:21)

    omezu [utilizator]

    Nu va place? Aveti de unde alege. Sunt sigur ca programul de guvernare P$D este net superior. Sau poate vreti ceva cu paine de la ALDE. UDMR? Nu? Programul PNL cate pagini are? Poate ceva fresh de la ProRomania.
    Tara e aproape ruinata si noi deja facem nazuri. E usor sa stai pe margine si sa te vaiti. Dati mailuri care USR-Plus cu alte idei, veniti cu propuneri, inscrieti-va in partide si schimbati-le din interior, implicati-va! Nu? Atunci o sa avem ce-am avut si pana acum: P$D cu mici pauze intre guvernari.