După ce a băgat Rusia în NATO, Bruynseels vine cu precizări: „A fost o inversiune a topicii frazei. Mă refeream la faptul că România, membră a NATO, trebuie să aibă exerciții comune, colaborare cu Rusia”

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 3 septembrie 2019, 17:40 Actualitate | Politic


Ramona Bruynseels
Foto: Facebook
După ce a susținut într-un interviu că Rusia e în NATO alături de România, Ramona Ioana Bruynseels, candidata la prezidențiale a partidului fondat de Dan Voiculescu, precizează pe Facebook că a fost vorba de fapt de „o inversiune a topicii frazei, care a generat această neînțelegere” și că ea se referea la faptul că „România, membră a NATO, trebuie să aibă exerciții comune, colaborare cu Rusia”.
    Bruynseels se declară „convinsă nu pune nimeni la îndoială faptul că nu aș ști structura NATO și relațiile ei cu Rusia”, publicând chiar două fotografii, una din timpul unui exercițiu militar NATO de la Turda, cea de-a doua în care apare Anders Fogh Rasmussen, fost secretar general NATO.

    Când am răspuns întrebării, mă refeream la faptul că România, membră a NATO, trebuie să aibă exerciții comune, colaborare cu Rusia. Suntem, împreună cu Rusia, implicați în tot ce se întâmplă în regiunea noastră și împreună trebuie să veghem asupra stabilității regionale. A fost o inversiune a topicii frazei, care a generat această neînțelegere.
    Da, am avut o exprimare nefericită și a fost speculată ca atare”, a scris ea pe Facebook.

    Într-o emisiune, luni seară, la Digi 24, Ramona Ioana Bruynseels, candidată la prezidențiale din partea Partidului Puterii Umaniste fondat de Dan Voiculescu, a declarat că Rusia, ca și România, este parte a NATO.

    „Nu îi ignorăm total și nici nu avem cum. Suntem, împreună cu Rusia, parte a NATO, trebuie să ne continuăm exercițiile bilaterale și exercițiile din cadrul NATO, pe partea militară", a spus ea, potrivit unui fragment video din emisiune postat de parlamentarul USR Claudiu Năsui.






    Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















    7425 vizualizari

    • +8 (10 voturi)    
      Se joaca cu cartile pe fata (Marţi, 3 septembrie 2019, 17:43)

      Kosmos [utilizator]

      Voiculescu joaca
      • +3 (5 voturi)    
        "inversiune a topicii frazei" (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:49)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        auzi la ea, de parca noi suntem prosti si nu mai exista filmul sa-i dam play ed 100 de ori :)) imi aduce aminte de tipul ala cu burlanul :))

        cautati pe youtube "s-a rupt un burlan"
      • +2 (4 voturi)    
        păi e foarte bine (Marţi, 3 septembrie 2019, 19:19)

        silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Că se dau cărțile pe fața ! mai bine așa, să vedem cât o să ia cu ideile astea 1%, 2% ?
        În altă ordine de idei: nu vrei tu fă fato' să faci niste exercitii din astea (eventual de inversiune) cu armata rusa (Armata Roșie) în locul Armatei Române ? Că sigur o să îți placă foarte tare și o să rămâi pe acolo cu un job stabil.
    • +17 (17 voturi)    
      Din lac in put (Marţi, 3 septembrie 2019, 17:49)

      Sly21 [utilizator]

      Ce nu realizeaza tanti e ca tot prost suna si precizarile ei.
      Nu poti fi membru NATO si sa te dai cu Rusia la antrenament...

      Concluzia e ca duduia e o Viorica mai apropiata varanului si nimic mai mult.
      • +5 (5 voturi)    
        nu se lasa, insista, are experienta la dat cu bota (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:17)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Sly21

        de unde tot apar " geniile" astea ... te ingrozesti pur si simplu

        auzi fato ... nu mai bine pui de niste exercitii la bucatarie , daca tot tai maioneza nu se supara nimeni
        • 0 (0 voturi)    
          apar (Miercuri, 4 septembrie 2019, 4:45)

          Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          ...din poporul roman.

          Asa arata poporul roman, dupa ce am refuzat economia de piata timp de 30 de ani.

          Crezi ca alti cetateni sunt mai buni? Aiurea, Suntem un popor de analfabeti si asta se vede.

          Primul pas in a indrepta aceasta situatie este sa recunoastem ca suntem asa si sa trecem la capitalism. Deocamdata suntem intr-un fel de Perestroika.
    • +2 (6 voturi)    
      Are dreptate (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:06)

      Rahan5 [utilizator]

      Ramona Ioana Bruynseels. Se pot face exercitii militare impreuna cu Armata Rusa chiar si la Palatul Parlamentului.
      Viitorul Presedinte Paleologu inauntru (cu mantia imperiala bizantina de purpura pe umeri ), si Ramona Ioana Bruynseels coordonand tancurile ruse in parcul Izvor, in afara zidurilor.
      • +1 (3 voturi)    
        ? (Miercuri, 4 septembrie 2019, 4:46)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Ce treaba are Paleologu cu declaratia discutata?!
        • 0 (2 voturi)    
          eeeee (Miercuri, 4 septembrie 2019, 9:44)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

          e legatura de raha..n
      • 0 (2 voturi)    
        hahaha (Miercuri, 4 septembrie 2019, 9:52)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        ii tremura underwear'ul lui borno, can' se gandeste ca va fi la confruntare electorala cu profesorul si boierul paleologu.
        nici macar nu poa' sa'l acuze de clasa politica batrana ca pe klauz.
        iar la darul vorbirii...ce sa mai vorbim.
        deci, ati primit ordin sa atacati contracandidatii care l'ar pune in inferioritate pe borno, cel ce face afaceri cu dottore, si el tanar.
        pro ro si salvati ro, cam acelasi lucru. romania sa traiasca, sireaca ! pt. ea luptati, cu pretul vietii ! :-)))
    • +9 (9 voturi)    
      Sa-i mai cerem o dovada de competenta (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:06)

      Intermezzo [utilizator]

      Sa ne spuna ce fel de relatii e bine sa intretinem cu Regatul Elvetiei, comerciale sau doar culturale. Si daca nu s-ar cuveni sa adoptam cite ceva din Constitutia republicii Olanda, de pilda asupra posibilitatii ca presedintele sa dizolve Parlamentul in orice moment.
    • +6 (6 voturi)    
      De ar fi asta cea mai mare perla (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:25)

      therealpaulie [utilizator]

      Cica dudia asta (asa scrie pe internet) e adept al The Flat Earth Society.
      Ca Rusia e in NATO e una, dar ca plamantul e plat..
    • +2 (2 voturi)    
      Ei pe dracu inversiune a topicii! (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:27)

      Habermas [utilizator]

      Haideti sa fim sinceri. Udrea nu vorbea de Presedintele Norvegiei? Exista exceptii numeroase, dar de regula femeile sunt pe langa cu geografia pt ca sunt pe langa cu orientarea in spatiu in general. Iar cand este vorba de "sa evitam sa ne batem" le ia gura pe dinainte asa de tare ca uita ce nu stiu si baga laga-laga ca sa arate ce ... neconflictuale sunt ele. Iar cand se dismeticesc si se uita din nou in jur si-si dau seama de gafa facuta o dau pe ... inversiunea frazei.

      In politica trebuie sa fii orientat(a) in spatiu. Doar ca aici nu ea este cea care face politica, ci Voiculescu. El a bagat-o pentru ca a auzit de la Basescu ca "prinde" "genul asta de politician" - femeie, corporatista blonda.

      Concluzia: Voiculescu este mult prea prost - Basescu s-a distrat ducandu-l de nas in mod repetat, si inca i-o va mai face pentru ca Voiculescu este prost dar prea ambitios ca sa recunoasca ca-i prost.
    • +7 (9 voturi)    
      Se afunda mai rau.... (Marţi, 3 septembrie 2019, 18:37)

      Gigi Kent [utilizator]

      „împreună trebuie să veghem asupra stabilității regionale”.

      Cucuoana … Rusia isi anexa Crimea ca asa vru ea. Intretine instabilitatea in regiune … estul Ucrainei, Transnistria, Osetia samd.

      Noi veghem in calitate de tara membra Nato la stabilitatea regiuni … nu impreuna cu Rusia, cucuoana.
    • +6 (6 voturi)    
      Invadarea Crimeei (Marţi, 3 septembrie 2019, 19:03)

      jorj_bv [utilizator]

      Tot un exercitiu bilateral. Doar ca n-au mai plecat

      Oare cate mailuri hoax a primit blonda cand era pe sub masa la Oprea si le-a atasat secrete militare? Te iei de cap.
    • +2 (2 voturi)    
      Inca o confirmare .... (Marţi, 3 septembrie 2019, 19:27)

      KTerinca [utilizator]

      Lumea e plina de hidrogen si de prosti / proaste..
    • +3 (3 voturi)    
      cred ca ... (Marţi, 3 septembrie 2019, 19:35)

      gica_ultra [utilizator]

      a fost colega de banca cu miss dancila .... vb aia " am 3 cuvinte: dancila presedinte!" .....
    • +2 (2 voturi)    
      A fost (Miercuri, 4 septembrie 2019, 10:13)

      Luk [utilizator]

      o inversiune a unui degajament :)