Bruynseels, candidata ”Puterii Umaniste” a lui Dan Voiculescu la prezidențiale: ”Suntem, împreună cu Rusia, parte a NATO”

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 3 septembrie 2019, 9:25 Actualitate | Politic


Ramona Ioana Bruynseels, candidata la prezidentiale
Foto: Captura video Facebook
Ramona Ioana Bruynseels, candidată la prezidențiale din partea Partidului Puterii Umaniste fondat de Dan Voiculescu, a declarat luni seară că Rusia, ca și România, este parte a NATO.

"Nu îi ignorăm total și nici nu avem cum. Suntem, împreună cu Rusia, parte a NATO, trebuie să ne continuăm exercițiile bilaterale și exercițiile din cadrul NATO, pe partea militară", a spus ea la Digi 24, potrivit unui fragment video din emisiune postat de parlamentarul USR Claudiu Năsui.


Bruynseels candidează din partea Partidului Puterii Umaniste, fondat de Dan Voiculescu și condus de fostul primar al sectorului 4 Cristian Popescu Piedone. Antena 3, televiziunea lui Voiculescu, a promovat-o intens pe Bruynseels și a transmis în direct evenimentul de lansare a candidaturii, care a avut loc în 7 iulie la Sala Polivalentă.

Ramona Ioana Bruynseels a fost consilier de stat pentru mediul de afaceri în aparatul de lucru al premierului Viorica Dăncilă și a condus Direcția Coordonare Politici și Priorități, în guvernarea lui Mihai Tudose.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















16977 vizualizari

  • +46 (50 voturi)    
    Fifor Feminin (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:27)

    un domn [utilizator]

    Duduia a activat la MAPN, de acolo isi trage desteptaciunea
    • +44 (44 voturi)    
      e varza ! (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:49)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      varza de Bruynseels !
    • +30 (32 voturi)    
      imi place fata reporterului :)) (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:07)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      parca l-a lovit cineva in moalele capului... a ramas interzis :)) hahaha
      • +1 (1 vot)    
        Din contra ! Pe fata lui nu s-a vazut nimic ! (Miercuri, 4 septembrie 2019, 10:07)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

        Doar cand proasta a amintit de faptul ca trebuie sa ne continuam exercitiile cu ei pe partea militara, atunci si-a despreunat palmele si s-a tras pe spatarul scaunului ! Atat !
    • +15 (17 voturi)    
      Alta tuta (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:53)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      made latrine.
      Mai stim noi o gurista cu sarma rectal in dotare care... vai de mama noastra. Cei care au votat-o erau la capatul celalal al sarmei si admirau... parfumul!
  • +44 (44 voturi)    
    cine-i individa? .. ce o recomanda? .. ochelarii? (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:31)

    mnicku [utilizator]

    inca o nulitate , ca nu erau destule
    • +15 (15 voturi)    
      Felix de la Grivco (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:26)

      legolas13 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Dan Voiculescu, el o recomanda.
      E clar ce se intampla: apar tot felul de "politicieni" noi, care au idei "europene", doar-doar sa mai rupa din voturile aliantei USR-PLUS si Barna sa nu ajunga in turul 2.
      Despre tipa asta se stie ca e din partidul infiintat de Felix. Si cam atat...
  • +39 (43 voturi)    
    memorabil (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:35)

    anonim3 [utilizator]

    Intra la categoria „gafe celebre”, la concurenta cu „presedintele Norvegiei” al lui Udrea si cu hidrogenul din apa al lui Severin. La doamna Bruynseels nu este insa o manifestare singulara, ci una din siruri de prostii. Pacat ca prostia nu doare.
    • +31 (31 voturi)    
      ai uitat, (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:49)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      sper ca nu intentionat,eminenta in domeniu care a spus ca Pakistanul si Iranul sunt membre UE
    • +1 (1 vot)    
      A mai fost o (Marţi, 3 septembrie 2019, 22:35)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      doamna. Tot candidata la presedintie. Din America venita. Si ea a spus ca va iesi din politica " cu picioarele inainte".
  • +46 (50 voturi)    
    Suntem (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:35)

    dickins [utilizator]

    Cand zice ca suntem impreuna cu Rusia, se refera la Antena 3, nu mai sariti cu comentarii rautacioase, vorbea strict despre organizatia din care face parte.
  • +33 (33 voturi)    
    moderatorul nici nu a clipit :))) (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:42)

    minos [utilizator]

    :))). E promovata masiv de Antena 3? Foarte bine, mai rupe un 0.2% din voturi de la Dancila sau Diaconu.
  • +32 (32 voturi)    
    Nu uitati (Marţi, 3 septembrie 2019, 9:47)

    PowerIon [utilizator]

    Ca ea traieste pe pamantul plat unde Rusia e membra NATO.
  • +19 (21 voturi)    
    Du-te fă de aici cu rusnacii tăi... (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:00)

    IancuJianu [utilizator]

    Du-te-n trăznet!
  • +21 (25 voturi)    
    Nu e intamplatoare (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:01)

    Rahan5 [utilizator]

    afirmatia. Ramona Ioana Bruynseels are unele radacini rusesti (in cazul ei rus - rutene, ca si Liviu Pop) similare cu Igor Dodon.
    Ceea ce a spus, desi este ,,o eroare tehnica de limbaj politic", este in realitate ceea ce isi doreste : O Uniune Politica cu Rusiei cu Romania.
    Si Dragnea si Dancila si Fifor isi doresc acelasi lucru. Doar ca acestia 3 au o varsta si sunt suficient de atenti si cu experienta ca sa nu le scape gura sa spuna ,,erori de limbaj politic" de genul asta.
  • +19 (19 voturi)    
    lasati ca e buna, mai ia din voturile pesedeilor (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:19)

    Crup [utilizator]

    Ca mai ia din electoratul psd-ist. Caci trebuie sa ai suflet si inteligenta de votant etern psd-ist in stare pura ca sa votezi o asa faptura precum aceasta Bruynseels!
  • +22 (22 voturi)    
    Hahaha (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:26)

    keres [utilizator]

    O sa ne distram bine cu duduia asta.
    P.S. Tot ce sta pe langa Dancila se molipseste de "desteptaciune".
  • +24 (30 voturi)    
    Pacat... (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:31)

    Gigi Kent [utilizator]

    Pacat ca exista unii oameni care, daca isi pun ochelari de vedere, sunt luati in serios de catre ceilalti.

    Pe scurt, numele de familie mi se parea cunoscut si m-am documentat ieri. Doamna si-a asigurat un start in cariera si in viata prin intermediul sotului, fost Director Executiv la BCR si cu 30 de ani mai in varsta decat doamna. Cum ar zice Mircea Radu, "din dragoste".

    Desigur ca a absolvit ceva pe la Colegiul National de Aparare - de unde probabil a si aflat ca Rusia este in NATO.

    Ah si a fost promovata intens de Gabriel "Interesul National" Oprea si de Mihai 2Doze de la PRo-Romania si fost Premier, fiind in permanenta implicata prin guvernele PSD-iste, pe care, desigur, le critica cu usurinta ca fiind incompetente.

    Este o adevarata "comoara nationala" si sper sa o mai vad pe la emisiuni unde i se pun intrebari rapid si da raspunsuri tampite.
  • +23 (23 voturi)    
    Puterea Umanista vrea o proasta Presedinte. (Marţi, 3 septembrie 2019, 10:43)

    asavreau [utilizator]

    Cand ai o prosta presedinte a manevrezi cum vrei si iti faci linistit hotiile.
  • +13 (13 voturi)    
    mda... (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:05)

    un oarecare [utilizator]

    inca un cal mort aruncat in cursa electorala. sa fie circ
  • +10 (10 voturi)    
    Dovedeste (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:07)

    BibiAfricanul [utilizator]

    o cunoastere detaliata a geo-politicii si are o viziune precisa in ceea ce priveste politica externa a Romaniei.
    Ce NATO, ce UE, hai cu Mama Rusia, ca ea ne "ingrijeste" pe toti......
    Dupa faza asta, m-as da lovit si as renunta sa ma fac de ras mai departe. Dar eu nu sunt Ramona Ioana si mentorul meu nu este varanul....
  • +11 (11 voturi)    
    mda (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:19)

    SoulSearcher [utilizator]

    e o greseala de inteles...

    la scoala de spalat creiere a tovarasului felix turnatorul asta se invata.. ca rusia ne este prieten si ca UE-ul e rau.. ca nu ne lasa sa furam linistiti si sa facem trafic de influenta si sa ne educam coruptii sa devina niste "presedinti"

    la aceiasi scoala unde preda dom` profesor felix`.. se duc toti angajatii antenelor pe rand

    apoi ajung in functii pe la stat... nea herjeu pe la CNA.. tot felul de indivizi care prezentau stirile acum sunt purtatori de cuvant pe la CNAS, pe la guvern.. etc
  • +15 (15 voturi)    
    “Desteapta” lui Voiculescu! (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:22)

    Alui [utilizator]

    Probabil Voiculescu vrea sa-l imite pe Dragnea si incearca sa-si promoveze si el una din asta la putere!
  • +9 (9 voturi)    
    Numai una si unul. (Marţi, 3 septembrie 2019, 11:31)

    ABBV [utilizator]

    care mai de care mai inteligenti, Gafele astea le fac si din cauza ca nu i intereseaza ce ar trebui sa faca odata ajunsi la nivelul X, sunt interesati doar de beneficiile pe care le au la nivelul acela. Probabil comparativ ar fi ceva de genul, se ia femeia de servici de la etajul doi si se pune manager intr-o compania cu 100000 de angajati.
    • +7 (7 voturi)    
      asta nu se poate numi gafa .. (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:06)

      Dacii [utilizator] i-a raspuns lui ABBV

      e de o prostie incredibila, uita-te la fata ei cu cata voiosie o zice..
  • +8 (8 voturi)    
    vedeti aici cat pamant si avere are duduia (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:15)

    Dacii [utilizator]

    majoritatea pamantului obtinut prin executari judecatoresti xyz ...

    https://sgg.gov.ro/new/bruynseels-ramona-ioana/

    e de plans...
  • +6 (6 voturi)    
    revin cu declaratia de avere (Marţi, 3 septembrie 2019, 16:20)

    Dacii [utilizator]

    acum am citit mai mult ... are zeci de conturi bancare, actiuni si terenuri.

    Salar pe luna de 9337 RON, scrie venit anual dar a lucrat pe 2018 numai o luna ..

    cum ziceam , e de plans:

    https://sgg.gov.ro/new/bruynseels-ramona-ioana/
    • +2 (2 voturi)    
      doar RASSIA e buna (Marţi, 3 septembrie 2019, 22:51)

      elysium [anonim] i-a raspuns lui Dacii

      Pt voiculescieni..
      DE CE? Ea RASSIA acepta ciordeala.oligarhiei rosii fara sa deranjeze la intern......BAGA SI prosteala prin ghiserica ortodoxa.a gibonilor...ce sunt praduiti de oligarhie, TREABA MERGE SNUR...ii incurca NATO si UE.....pe ciorditorii nationalisti pt bani si praduiala....nu ca nu mai pot ei de tarisoara...
      popime si politicieni cu jipane si viloante...si giboni taxati zilnic si spalati pe creier de propaganda religie si haznale.
    • +2 (2 voturi)    
      mda (Miercuri, 4 septembrie 2019, 11:29)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Dacii

      ma uit la zecile de conturi prin bancile lumii si incerc sa-mi dau seama.. CE DREQ LE MAI TREBUIE ???

      eu daca as avea atatia bani prin conturi, m-as muta dreq in Palma de Mallorca, si as trai linistit din dobanzi si niscai investitii pe la fonduri..

      dar NU.. nu le ajunge frate... n-au nici copii, si nici nu le ajunge, vor sa fie acolo sus, sa traga sfori, sa fie intampinati cu "sa traiti" "sarmana doamna presedinte"... etc
  • +1 (1 vot)    
    asta-i atat de proasta ca o eclipseaza pe veorik! (Miercuri, 4 septembrie 2019, 15:51)

    Antenistontel [utilizator]

    .