Dăncilă îl face mincinos pe Ponta: „Este un om incapabil să construiască și știe doar să distrugă” / Ce spune premierul despre „oferta” făcută Pro România

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 19 august 2019, 14:18 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Agerpres
Viorica Dăncilă îl face „mincinos și duplicitar” pe Victor Ponta, după ce liderul Pro România a scris pe Facebook că premierul i-ar fi oferit ministere, spunându-i că va da afară ALDE de la guvernare.

„​Stilul acesta mincinos și duplicitar al domnului Victor Ponta este unul dintre motivele pentru care nu am mai dorit să colaborăm, până la urmă. Neseriozitatea sa, dorința permanentă de a ieși în față prin orice mijloace, inclusiv prin neadevăruri nu fac casă bună cu PSD. Este un om incapabil să construiască și știe doar să distrugă. Crin Antonescu a spus foarte clar motivul pentru care Ponta a distrus USL: este un om care are tot timpul o agendă ascunsă, croită nu pe interesele țării, ci pe interese personale. Eu nu fac astfel de trocuri politice “intri tu și îl dăm pe celălalt afară”. Nu asta înseamnă politică pentru mine. Dacă domnia sa a făcut astfel de tranzacții tot timpul (inclusiv cu Traian Băsescu), fără consultarea colegilor de partid, care aveau ca scop să-și asigure scaunul, eu prefer deciziile luate în forurile partidului. Colegii mei și-au exprimat ferm în CEX opinia față de o alianță cu Pro România, și ei îl cunosc foarte bine pe Victor Ponta”, a scris pe Facebook Viorica Dăncilă.

Victor Ponta a scris luni, pe Facebook, că premierul Viorica Dăncilă i-a cerut sprijinul pentru a-și securiza mandatul la Palatul Victoria, spunându-i că va da afară ALDE de la Guvernare și cerându-i să recupereze parlamentarii în Pro România căreia îi va da ce ministere dorește. Ponta spune că prezintă „târguieli gen Piața de zarzavat din Videle” ca să afle „poporul pesedist” „cine este vinovat pentru faptul că în această toamnă vom avea în continuare un Guvern lamentabil, candidați care fac “blat” cu Iohannis”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















9069 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    viceversa (Luni, 19 august 2019, 14:22)

    anion [utilizator]

    Domnia sa intai distruge totul si apoi vrea sa construiasca!
  • +15 (21 voturi)    
    pai ce incredere sa mai ai in dottore.. (Luni, 19 august 2019, 14:24)

    nash pandelica [utilizator]

    dansa il rugase sa ramane intre ei..
    dottore si motocicleanu sunt ca fratii. asta n'a luat in seama dna vasilica.
  • -11 (15 voturi)    
    fals (Luni, 19 august 2019, 14:52)

    cucuveauamov [utilizator]

    Veo dezinformeaza. Dottore Ponta a construit-o pe dottoressa Cucuvea
  • +18 (20 voturi)    
    Doamne cât am mai ras... (Luni, 19 august 2019, 14:54)

    Mao2 [utilizator]

    "Neseriozitatea sa, dorința permanentă de a ieși în față prin orice mijloace, inclusiv prin neadevăruri nu fac casă bună cu PSD"
    • +7 (9 voturi)    
      dar de asta ce zici? (Luni, 19 august 2019, 16:39)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Mao2

      "fără consultarea colegilor de partid, care aveau ca scop să-și asigure scaunul... "
    • +11 (11 voturi)    
      Haide, kukoană Veorikă! (Luni, 19 august 2019, 20:01)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Mao2

      Tocmai pentru că este așa de mincinos și mitoman a ajuns în fruntea partidului. Matale ai ajuns accidental, pe mâna preafericitului Rahoveanu, patronul corupției din România. Asta deoarece pentru a minți ai nevoie de un minim de capacitate intelectuală, iar matale ești sub...
      Nu vă mai îngrijorați degeaba toarăși pesedaci. Până la alegerile parlamentare veți cădea sub 15%, și sperăm că și la parlamentare, ca și la prezidențiale, să nu intrați în turul II, ci în tura a II-a la Rahova, alături de Preaferecatul Livie Rahoveanu, tartorul vostru...
  • +10 (16 voturi)    
    shoot me (Luni, 19 august 2019, 15:07)

    EQUANT [utilizator]

    cat timp mai trebuie sa o vedem la fata pe idioata asta? hai cu alegerile !!!
  • +13 (17 voturi)    
    Ptiu, ptiu sa nu fie de deochi... (Luni, 19 august 2019, 15:14)

    Cataleya [utilizator]

    ...dar ce moaca de Mao-tse-doanca are in poza aleasa...
  • +15 (19 voturi)    
    discurs de joasa spetza (Luni, 19 august 2019, 15:17)

    Kosmos [utilizator]

    Atat de jos s-a ajuns la varful politicii romanesti incat reusesc sa rivalizeze cu atotpenibilul Mircea Badea.
  • +11 (15 voturi)    
    Hai tuta ! (Luni, 19 august 2019, 15:32)

    ruskimushki [utilizator]

    la selfie in Fagaras !

    sa mai haleasca calicii ceva ciolan de funeralii

    "n-a apucat sa dea ca mentorul ei"
  • +16 (20 voturi)    
    Pavianca scuipa Pisicul (Luni, 19 august 2019, 16:00)

    Dalinar [utilizator]

    Comedie dramatica intre psd si ex-psd, Circul Baboonilor!!!
  • +11 (17 voturi)    
    Usor, usor cu pusul la inima, Veorico (Luni, 19 august 2019, 16:24)

    Susufler0 [utilizator]

    pt ca o sa inceapa sa-ti cada parul ! :)))
  • +11 (15 voturi)    
    Asa e (Luni, 19 august 2019, 16:36)

    Wheelwright [utilizator]

    Amandoi au dreptate, spre nenorocirea noastra...
  • +11 (15 voturi)    
    Victor Ponta care a fost președinte PSD? (Luni, 19 august 2019, 16:46)

    asavreau [utilizator]

    Ce zici Viorică?Cu așa președinți,cum zici tu de Ponta,adică mincinoși,ranchiunoși,tu ca președinte unde ești?
  • +5 (5 voturi)    
    plagiatorul (Luni, 19 august 2019, 18:41)

    clujanu [utilizator]

    In Ponta nimeni nu poate avea incredere. De data asta Premierul are dreptate.
    • +2 (2 voturi)    
      tuta nu este Premierul nimanui (Marţi, 20 august 2019, 8:51)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui clujanu

      .
  • +5 (5 voturi)    
    Ha ,ha ..... (Marţi, 20 august 2019, 9:12)

    sareta [utilizator]

    Aceasta cucoana vorbeste de minciuni ? Mai mare minciuna decat cea legata de cresterea pensiilor la 5 miloane de pensionari nici ca s-a mai vazut ! Ce nesimtire sa MINTI ordinar ,stiut fiind ca incepand cu guvernarea PSD din 2012 s-au FURAT( micsorandu-se la jumatate) toate pensiile ,folosind jonglarea valorii punctului de pensie .Deci a redus la jumatate TOATE pensiile ,si acum vrea votul celor 5 milioane de oameni furati !! Intre anii 2006 -20012 punctul de pensie reprezenta in jur de 42 % din salariul mediu brut ,iar astazi el este 19 % ...Despre ce orbim cucoana ? Unde-s minciunile ?
  • +1 (1 vot)    
    proverb (Marţi, 20 august 2019, 16:26)

    Ilidia [utilizator]

    Rade ciob de oala sparta ar trebui rescris: "rade ciob de ciob"...