Mesajul lui Ponta către „poporul pesedist”: Baronii, incompetentii și analfabeții au confiscat conducerea PSD / Ce i-ar fi promis Dăncilă șefului Pro România și cele cinci condiții puse de acesta

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 19 august 2019, 10:28 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Facebook
​Victor Ponta susține că premierul Viorica Dăncilă i-a cerut sprijinul pentru a-și securiza madatul la Palatul Victoria, spunându-i că va da afară ALDE de la Guvernare și cerându-i să recupereze parlamentarii în Pro România căreia îi va da ce ministere dorește. Ponta spune că prezintă „târguieli gen Piața de zarzavat din Videle” ca să afle „poporul pesedist” „cine este vinovat pentru faptul că în această toamnă vom avea în continuare un Guvern lamentabil, candidați care fac “blat” cu Iohannis”.

Într-o postare pe Facebook, Victor Ponta afirmă că i-a pus cinci condiții premierului, între care să renunțe la candidatura la prezidențiale, fapt care ar fi supărat-o pe Dăncilă care „la două zile după această conversație a fugit la CEX, s-a “îmbrățișat” cu Stănescu - Baronul Caracalului, i-a mințit pe toți și a decis să nu primească ProRomania la guvernare (uitând să precizeze că tocmai îi refuzasem toate ofertele)”.

Celelalte patru condiții se referau la restructurarea Guvernului și a administrației publice, un nou program de guvernare realist și eficient, stabilitate și predictibilitate economică și bugetară, numiri pe criteriul profesionalismului.

„Vreau ca toți votanții Pro România, PSD si ALDE să afle cine este vinovat pentru faptul că în această toamnă vom avea în continuare un Guvern lamentabil, candidați care fac “blat” cu Iohannis și nu intră serios în Alegerile Prezidențiale sperând ca Iohanis și PNL (eventual cu sprijinul UDMR) îi mai țin în funcțiile lor bine plătite, cu elicoptere si milioane de euro subvenție de la Buget! Baronii, incompetenții și analfabeții care au confiscat conducerea PSD ( Dragnii, Dăncilii, Stănestii & Co) nu pot să înțeleagă așteptările adevarate ale votanților de stânga, ale “poporului pesedist” / ei cred că totul este de vânzare și totul se reduce la târguieli pe funcții si avantaje pentru ei și gașca lor!”, comentează Ponta.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















13008 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Tradare (Luni, 19 august 2019, 10:33)

    dickins [utilizator]

    "totul se reduce la târguieli pe funcții si avantaje pentru ei și gașca lor!”...cu gasca mea cum ramane?
  • +32 (32 voturi)    
    Avantaje.... (Luni, 19 august 2019, 10:37)

    strelka [utilizator]

    Precum o diploma de doctor prin metoda copy/paste ? Sa zicem ca fost o "eroare de pilotaj" diploma, dar pt cine a uitat ingroparea acestui caz prin numirea unu "grajdan" la conducerea CNATDCU a aratat anvergura de bun roman a acestui individ .
  • +34 (34 voturi)    
    pai sa il votati pe ponta (Luni, 19 august 2019, 10:38)

    Captain Obvious [utilizator]

    sa vina baronii competenti inapoi
  • +22 (22 voturi)    
    Cum (Luni, 19 august 2019, 11:06)

    Alexa.99. [utilizator]

    reuseste el sa fie penibil in orice spune...
    E ceva deosebit :))
  • +23 (25 voturi)    
    Dancila face (Luni, 19 august 2019, 11:36)

    paonipao [utilizator]

    ce a invatat de la Dragnea...iar Ponta ce a invatat de la mentorul lui, Nastase....!
    Dancila mai “din topor” imparte “functii” sa-si atraga aliati, iar Ponta mai stilizat dar tot in lumea lui...a poporului psd!
    • -3 (3 voturi)    
      Dna Dancila (Luni, 19 august 2019, 21:14)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui paonipao

      NU face (din pacate!) ce ar fi facut Dragnea, pentru a nu supara statul paralel. Cat despre Nastase, cu toata aroganta lui (care m-a facut sa-l votez, ca fraierul, pe marinar), nu vad pe scena politica actuala o persoana egala ca inteligenta si spirit organizatoric cu acesta. Nu poti sa-i compari pe Iohannis, Orban, Barna, Dancila, Ponta etc cu Nastase!
      • +2 (2 voturi)    
        Se pare ca esti (Marţi, 20 august 2019, 10:23)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

        un partzan al lui Dragnea...si acum ii cam simti lipsa.

        Cat despre Nastase...inteligent, educat, persuasiv, arogant, lenes, labil, egoist, las, profund corupt, hot!

        Dadea impresia ca este pro lege si corectitudine, ca este onest si drept ....dar in fapt nu considera ca trebuie sa respecte si el aceleasi legi ....avea asa o ipocrizie mai subtila...!
  • +14 (14 voturi)    
    Baronii i-au scris si doctoratul. (Luni, 19 august 2019, 11:48)

    Lok [utilizator]

    Altfel nu imi explic.
  • +16 (16 voturi)    
    ponta a fost, este si va ramane (Luni, 19 august 2019, 12:03)

    qwerasdf [utilizator]

    un psd-ist comunist, tradator si incompetent
  • +12 (12 voturi)    
    iubesc tradarea... (Luni, 19 august 2019, 12:06)

    ..13 [utilizator]

    Intre ei se mananca de numai-numai...

    deh. putem in curand sa spunem fost-ati lelelor, fost-ati!!!
    drum bun si calea batuta spre cimitiruyl elefantilor!
  • +13 (13 voturi)    
    Mă întreb... (Luni, 19 august 2019, 12:08)

    war4peace [utilizator]

    ... parcă era unul care îi pupa în fund prin 2012, 2013, 2014... Unul cu porecla „Puie Monta”, îl mai știi? Că eu nu l-am uitat.
  • +14 (14 voturi)    
    Politica, o mare curFa (Luni, 19 august 2019, 12:41)

    MirceaCS [utilizator]

    Ponta, acum 2 saptamani: "Ne unim cu PSD, un partid mare cu care putem sa facem bine pentru Romania"

    Pont, azi: "PSD, un partid cu baroni incompetenti".

    Ponta, dintotdeauna: PSDistul zambaret-iliescian.