Firea nu exclude o candidatură la prezidențiale: Voi face toate clarificările săptămâna viitoare

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 11 iulie 2019, 19:47 Actualitate | Politic


Firea
Foto: Stirile ProTV
Gabriela Firea nu exclude să se înscrie în cursa pentru Cotroceni, susținând că va face „toate clarificările” săptămâna viitoare.

„Săptămâna viitoare o să-mi reiau activitatea, atât la primărie, cât și activitatea politică, și voi organiza o întâlnire cu presa și voi comunica intențiile mele pe toate palierele, atât politic, cât și administrativ”, a declarat Firea într-o intervenție la Antena 3.

La insistenta realizatoarei care i-a spus că în alte ocazii a negat că va candida, primarul Capitalei a răspuns: „Voi face aceste clarificări săptămâna viitoare. Îmi voi asuma acele decizii pe care le voi lua”.

Ea a adăugat că nu a fost „certată cu pesediștii sau cu PSD-ul”. „100% mă voi implica în campania prezidențială. Sunt membru PSD, chiar dacă am fost dată afară la un moment dat. Sunt membru PSD și îmi doresc un candidat PSD la alegerile prezidențiale, pe care îl voi susține din tot sufletul. Sub nicio formă nu aș fi de acord ca PSD să arunce un iepure în cursa prezidențială sau un candidat fără șanse", a mai spus Gabriela Firea.

Nici premierul Viorica Dăncilă nu a exclus o candidatură la prezidențiale. Într-un interviu la DCnews ea a declarat că nu vrea să intre în cursa pentru Cotroceni, însă, dacă partidul i-o va cere, nu va da înapoi.

















5032 vizualizari

  • -19 (23 voturi)    
    . (Joi, 11 iulie 2019, 19:53)

    theo667 [utilizator]

    Iohannis -Firea - USR . Finala in doi? nici cea mai tare casa de sondori nu stie ce se poate intampla pana in noiembrie!
    • +17 (17 voturi)    
      DUamna Gabi are info (Joi, 11 iulie 2019, 21:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Ca DNA si Curtea de Conturi o intreaba de cele 400 milioane euro fituite in 22 Gauri Negre, de aceea se zbate !
  • +39 (41 voturi)    
    Păzea!Vine Firea. (Joi, 11 iulie 2019, 19:53)

    asavreau [utilizator]

    A distrus Bucureștiul.Urmează România.Dacă suntem proști și o votăm.
    • +2 (18 voturi)    
      Voi, miticii, ați votat-o. (Joi, 11 iulie 2019, 21:08)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      S-o țineți și să vă bucurați de ea.
      • +3 (7 voturi)    
        MAI (Vineri, 12 iulie 2019, 9:10)

        Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui prec

        Mai prec -arule, nu fi porc. Ca frac-tu e la Bucale sa faca bani. Si nu stii cum a votat. Asa ca sa-ti fac un desen: desi e plin orasul de corporatisti n-au votat decat PSDeii. Dreapta nu l-a sustinut pe Nicusor, in conditiile in care tot ei au sustinut votul dintr-un tur, Boc-ul tau. Acu crezi ca s-au desteptat (toti)?
      • 0 (2 voturi)    
        in realitate a avut (Vineri, 12 iulie 2019, 12:29)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui prec

        sub 20% din voturi...nu am cifrele exacte, dar, daca nu ma inseala memoria, cam 14% din cei insrcisi pe lista au votat cu ea (adica primarul cu cele mai putine voturi de dupa 1989).
        Doar ca, atata timp cat primarii se aleg din primul tur, asta e, acceptam si primari cu 14% din voturi.
        Te asigur ca, daca se organiza turul II, ar fi pierdut cu orisicine.
    • +5 (7 voturi)    
      Eeeehheeee (Vineri, 12 iulie 2019, 8:53)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Daca restul promit pensii si salarii, ma intreb ea ce promite?

      Am vazut cu totii trsnportul gratuit care nu s-a intamplat (stiu ca era o idee imbecila, dar vorbim despre promisiuni desarte), sustinerea culturii, ambuteiaj rezolvat, toate proeictele terminate, cum zicea ea, in maxim o luna, dar, ne mandrim cu statui, iepuri, jardiniere, beculete si "festivale".

      In curand, la nivel national.
    • +1 (3 voturi)    
      sa stii ca, pentru multi din provincie, (Vineri, 12 iulie 2019, 12:27)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      faptul ca a distrus Bucurestiul prezinta un avantaj.
      Mutlti ne urasc asa de mult ca sunt in stare sa voteze pe cineva din simplu fapt ca a facut Bucurestiul praf si a reusit sa ii chinuie pe bucuresteni.
  • +29 (31 voturi)    
    alta!!!!!!!! (Joi, 11 iulie 2019, 20:00)

    exilatul [utilizator]

    """dacă partidul i-o va cere, nu va da înapoi"""....al dreaqului , ce de muieri care se pun la ..."dispozitia" partidului!!!!!!...ce a fost si ce a ajuns ro !!!...a fost de ris si a ajuns de batjocora!!!!...pardon , nu tara ci...poporul...
  • +14 (14 voturi)    
    Presedentie rotativa : Pandele & Pandelica (Joi, 11 iulie 2019, 20:16)

    Plagarus [utilizator]

    Voluntari la jugul tzarisoarei ?!
  • +10 (10 voturi)    
    3.4% (Joi, 11 iulie 2019, 20:41)

    alllx [utilizator]

    atat o sa ia duamna!
  • +20 (20 voturi)    
    Ha ha (Joi, 11 iulie 2019, 20:55)

    Radub1000 [utilizator]

    Ce gluma buna! Nu are nici 10 procente in Bucuresti si candideaza la presedentie! Infractorii isi apara interesele cu toate mijloacele!
  • +20 (20 voturi)    
    primar si presedinta (Joi, 11 iulie 2019, 20:56)

    Dizidentul [utilizator]

    este dispusa sa lase primaria, a pus totul la punct merge struna in Bucuresti poate acum sa se lanseze in alta functie, datoriile si haosul din Bucuresti cade pe capul altuia.(daca cere partidul ...se sacrifica)
  • +13 (13 voturi)    
    S-o vedem pe unde mai scoate sârma, pardon, cămașa (Joi, 11 iulie 2019, 21:07)

    prec [utilizator]

    Sau pe unde i-o mai îndeasă Pandele, amiralul.
  • +17 (17 voturi)    
    Firea, copie la Indigo a lui Oprescu! (Joi, 11 iulie 2019, 21:36)

    Don Ciccio [utilizator]

    In aceiași termeni - paranoici - a gândit și, mai apoi, s-a exprimat fostul Primar General al Capitalei, Sorin Oprescu. Rezultatul la alegeri? Cu un rușinos 3%, Oprescu a fost nevoit să se retragă din spațiul public.

    - Firea, gospodar-șef al Capitalei fiind, ai dat chix in probleme curente și stringente ale Urbei, dar vii cu obrăznicie și tupeu nemăsurabile ca să cerșești încrederea poporului elector din România;
    - ai atătea restanțe de dat in București, dar te fandosești în mass media prietenosă pretinzînd cetățenilor cu drept de vot fotoliul de la Cotroceni.

    O mare doză de nesimțire zace in carcasa Scorpiei din Voluntari!
  • +14 (14 voturi)    
    Sa vedem (Joi, 11 iulie 2019, 21:41)

    Coco_papagal [utilizator]

    daca ajungi pana acolo. Stiu ca ai nevoie de imunitate dupa matrapazlucurile facute, insa s ar putea sa iti pice un juvete la drum de seara.
  • +14 (14 voturi)    
    O idee foarte buna (Joi, 11 iulie 2019, 21:46)

    Porumbelul Vidanjor [utilizator]

    Sa vina PSD cu cate 50-70 de candidati.
  • +4 (4 voturi)    
    Numai somitati... (Vineri, 12 iulie 2019, 12:35)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... vor candida pentru scaunul de la Cotroceni. Saraca tara bogata...
  • 0 (0 voturi)