Eugen Teodorovici: Tema justiției este un subiect încheiat pentru PSD

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 27 mai 2019, 21:13 Actualitate | Politic


Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici
Foto: AGERPRES
Ministrul Finanțelor Publice Eugen Teodorovici a declarat, luni, că PSD "sigur" nu va pierde majoritatea parlamentară, în urma rezultatelor obținute la alegerile europarlamentare, și în lipsa susținerii UDMR pentru coaliția PSD-ALDE, scrie Mediafax.

"Nu, asta sigur nu. Aici sigur nu. Pot să vă rog să mă credeți pe cuvânt? (PSD-n.red.) sigur nu va pierde majoritatea (parlamentară-n.red.)", a declarat ministrul Finanțelor Publice numit de PSD, Eugen Teodorovici, la sediul PSD.

Totodată, el a spus că tema justiției este un subiect încheiat pentru PSD.

"Cred că este un subiect încheiat, închis poate de mult timp, numai că s-a dorit foarte mult să se țină acest subiect pe agenda publică", a afirmat Teodorovici.

Premierul Viorica Dăncilă a anunțat, luni, după condamnarea lui Liviu Dragnea, că a convocat Biroul Permanent Național și Comitetul Executiv, pentru ziua de marți, pentru a stabili pașii de urmat, menționând că nu va demisiona de la Guvern.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8519 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    uita-te la vot, stupid ass (Luni, 27 mai 2019, 21:20)

    natbl73 [utilizator]

    rip
    • +10 (12 voturi)    
      Teodorovici,mama Omida? (Marţi, 28 mai 2019, 9:10)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      Bă Orlando,ce ai prizat de ești euforic?Este drept,e bine să fii optimist,dar în sensul bun.Pune mâna pe muncă,lasă hoțiile,minciunile și insultele.Îți dezvăluie caracterul infracțional și hăul din cap.Te prăbușești î
      n propriul abis.
    • +1 (1 vot)    
      deci (Marţi, 28 mai 2019, 16:15)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      recunoaste ca toata zbaterea lor de 2 ani impotriva justitiei a fost pentru dragnea, acum cu ala in puscarie subiectul brust s-a incheiat..
  • +14 (16 voturi)    
    nu ai competitie (Luni, 27 mai 2019, 21:20)

    keiser_soze [utilizator]

    la imbecilitate!
  • +12 (14 voturi)    
    nu ai inteles nimic! (Luni, 27 mai 2019, 21:29)

    rov [utilizator]

    voi nici cand ajungeti in situatia lui draqnea nu realizati ca sunteti niste nemernici!!!
    Asta este un hot, e un nemernic.
    • +4 (4 voturi)    
      Obsesia anti-Justitie a pus PSD-ul in genunchi (Marţi, 28 mai 2019, 10:19)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui rov

      E de neinteles cum de zeci de lideri politici cu experienta, dintr-un partid atat de mare ca PSD, au acceptat sa faca jocul anti-Justitie al unui mic grup de extremisti veniti de pe la PRM-ul defunctului Vadim pt a-l proteja pe un domn ca Dragnea, el insusi venit de la PD-ul fostului presedinte Basescu.

      Daca PSD-ul se concentra prioritar in primii 2 ani de mandat pe reusita economica a tarii si pe mariri inteligente de salarii si pensii (nu din alea care au starnit scandal si inflatie), in urmatorii 2 ani puteau trece calm prin Parlament legi "ale justitiei" care sa fie negociate civilizat cu Opozitia.

      Ar fi fost legi mai moderate, poate ca nu ar fi "salvat" o parte din "penalii" partidului, dar ar fi avut sanse mult mai mari de succes.
      Partidul n-ar fi fost "ostracizat" in Europa, Romania nu ar fi suferit o pierdere de imagine, nu ar fi aparut un "val anti-PSD" care sa loveasca atat de dur la alegeri.

      Strategia "grupului Dragnea", anti-Justitie si anti-DNA, a fost una clar perdanta pentru PSD-ALDE si din pacate pagubitoare si ca imagine externa a tarii.

      Sa vedem ce va face PSD-ul "post-Dragnea" in privinta legilor Justitiei, subiectul care a creat partidului un maximum de adversari interni si externi.
  • +8 (12 voturi)    
    Nu, e de pe alta planeta! (Luni, 27 mai 2019, 21:31)

    lasa [utilizator]

    Bey, Orlando, ia aminte ca si tu esti maniulator si ipocrit, nu zic rprost,ci naiv, dar te-ai jucat cu banii nostri, ai facut bursa de cacao, plecau di fondurile de investitii.....adica vei fi la subminarea economiei, langa Daddy!
  • +5 (7 voturi)    
    IRA TU ! (Luni, 27 mai 2019, 21:38)

    vally13 [utilizator]

    peste doua trei saptamani vor intelege ce se intampla in tara asta !!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Gigoloiule, tema justiției nu e încheiată. (Luni, 27 mai 2019, 21:39)

    prec [utilizator]

    Ea trebuie analizată, disecată și corectată. Că ceea ce-a făcut ciuma pesedoasă nu este justiție, este batjocură.
    Trebuie desființate noțiunile de „contopire”, „cu suspendare” sau „prescriere”. Asta ca un prim pas.
  • +8 (10 voturi)    
    sa mori tu? (Luni, 27 mai 2019, 21:48)

    danco [utilizator]

    da cine e psd? si ce vrea el?
  • +5 (7 voturi)    
    Sigur-sigur. (Luni, 27 mai 2019, 21:58)

    Luk [utilizator]

    A zis Orlando.
  • +3 (5 voturi)    
    Nu zău... (Luni, 27 mai 2019, 22:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Să mori tu?
  • +5 (9 voturi)    
    Asta-i prost sau face pe prostul ???? (Luni, 27 mai 2019, 23:16)

    cartofil [utilizator]

    Au sub 25% din voturi. Mai au un sfert din sustinerea populatiei. Carati-va ba, altfel o sa va ia lumea pe sus. N-ati vazut ce parere au romanii despre Dragnea, i-au vanat masina prin tot Bucurestii???? In curand o sa-i urmareasca pe toti P$D-istii daca nu o intind urgent !!!!
    • +1 (1 vot)    
      procentul cat este? (Marţi, 28 mai 2019, 13:56)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      22% obtinut din 49% prezenta la vot = 10,78%. Niciodata nu au fost 25%.
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Marţi, 28 mai 2019, 9:15)

    tirolez [utilizator]

    Desfiintati toate tampeniile pe care le-ati facut daca vreti sa va creada cineva. Trimiteti PRM-istii la balamuc sau puscarie dupa caz si sa nu uitati sa votati in sfarsit solicitarea DNA in ceea ce-l priveste pe Tariceanu, ca amanati cam de mult.
  • +2 (4 voturi)    
    Teodorovici inca tulburat (Marţi, 28 mai 2019, 9:37)

    Dizidentul [utilizator]

    fiecare zi v-a aduce surprize de acum,SPD-ul nu cred ca este bine sa plece acum sint multe lucruri de clarificat ce au facut ce vor sa faca .Partidele care vor puterea acum vor avea foarte greu sa onoreze cadourile facute de Dragnea si Tariceanu, finantele sint partea vulnerabila iar Teodorovici trebuie sa raspunda pentru imprumuturi,pentru Bugetul nereal si intirziat al Romaniei Dragnea nu a semnat ,Teodorovici si Dancila trebuie sa justifice. In concluzie Romania sta pe un munte de probleme care au fost create de PSD-ALDE iar alegatorii pedepsesc crunt
  • +3 (3 voturi)    
    normal ca tema justitiei e incheiata (Marţi, 28 mai 2019, 11:07)

    un oarecare [utilizator]

    reforma distructiva in justitie era cu dedicatie pt. dragnea.
    dragnea e pierdut deci distrusgerea justitiei nu mai merita atentie.
  • +2 (2 voturi)    
    incep sa cred .... (Marţi, 28 mai 2019, 13:30)

    asada [utilizator]

    .....ca cei care il critica si il acuza ca nu prea il duce capul si ca este cam lichea au dreptate !!! Cum este aia ca pentru PSD este incheiata tema justitiei !!?? Ia trebuit cam mult sa recunoasca ca asta a fost singura lor preocupare de doi ani si jumatate ,salvarea lui Dragnea .Acum ca Dragnea a luat-o in barba ,calul balan a scapat de placerea de ai linge talpile mafiotului si numai are treaba cu justitia !!! O sa urmarim cu interes cum javrele o sa se dea mari victime ale cariatului !!!!