Dragnea, despre Corina Crețu: Când spui că ții cu țara și votezi împotriva ei, ești mincinoasă

de MH     HotNews.ro
Joi, 16 mai 2019, 15:40 Actualitate | Politic


Corina Cretu
Foto: Comisia Europeana
Liderul PSD, Liviu Dragnea, spune că dacă informația potrivit căreia Colegiul Comisarilor, din care face parte și Corina Crețu, a votat pentru transmiterea ultimei scrisori de avertisment către România, atunci aceasta este "o mincinoasă".

"Dacă e așa cum spune purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene, am constatat că doamna Corina Crețu, care este candidat la europarlamentare pentru o formațiune politică de securiști, a votat împotriva României. Când votezi în unanimitate să trimiți o scrisoare pentru a sancționa România, nebazându-te pe nimic, în același timp ești în campanie electorală la un partid care este împotriva partidului de guvernământ. Tu spui că ții cu țara ta și votezi împotriva ei nu poți să fii decât mincinoasă", a declarat, joi, Liviu Dragnea.

Prim-vicepresedintele Comisiei Europene, Frans Timmermans, a transmis o scrisoare președintelui Klaus Iohannis, premierului Viorica Dăncilă și președinților celor două Camere ale Parlamentului, în care avertizează că CE va declanșa "fără întârziere" ”Rule of law Framework” (Cadrul UE pentru Statul de Drept)", procedură care precede activarea Articolului 7, dacă intră în vigoare modificările aduse Codurilor penale. Purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene, Margaritis Schinas, a precizat că documentul a fost discutat și convenit la reuniunea Colgiului comisarilor din 30 aprilie, unde a primit "sprijinul complet" al Colegiului.

















2021 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    da' cine a zis ca a votat impotriva? (Joi, 16 mai 2019, 15:45)

    moka [utilizator]

    dumneata ai hotarat ca a votat impotriva?
    • 0 (2 voturi)    
      A votat împotriva lui Dragnea. (Joi, 16 mai 2019, 19:02)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Dragnea se identifică cu România.Înseamnă să fim tâmpiți să-l credem pe Dragnea.
  • +7 (13 voturi)    
    Dar când... (Joi, 16 mai 2019, 15:56)

    raulito [utilizator]

    ...promiți ceva in campanie pentru a primi voturile, iar după ce ești ales nu îți îndeplinești promisiunea, cum ești? Incapabil sau mincinos? Sau doar hoț?!
  • +8 (14 voturi)    
    Epic (Joi, 16 mai 2019, 16:08)

    Soljenitin [utilizator]

    Dragnea face pe altii mincinosi. aahhahahahahahaha!

    Nu imi ajung doua saptamani sa scriu cate minciuni a tras Dragnea, ar trebui sa aiba un nas atata de mare de sa il care cu roaba!
  • -4 (12 voturi)    
    Bravo, Daddy! (Joi, 16 mai 2019, 16:10)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Ai demascat-o pe securista!

    Care a ajuns comisar european pe listele liberalilor.
    Sau ale PLUS!

    In orice caz, nu pedesereul a trimis-o la Bruselles!

    Cinste lui Dracnea, sa-i traiasca nepotica, si muuulte felicitari celor car el-au votat!
    • -1 (1 vot)    
      chiar (Joi, 16 mai 2019, 19:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

      ești nimic.
      Ia zi după inteligența ta, pe ce liste a candidat și a ajuns la Bruxelles Corina Crețu?
      • +1 (1 vot)    
        Cărînd (Vineri, 17 mai 2019, 0:02)

        mopsu [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        țucalul lui ilici, te faci că nu stii ?
  • +7 (11 voturi)    
    sa inteleg (Joi, 16 mai 2019, 16:12)

    liviu_ [utilizator]

    ca toti nemtii care au fost impotriva lui hitler au fost mincinosi ?!
    nu spun eu asta, ci dracnea!
  • -5 (13 voturi)    
    Sau cand ameninti o primarita cu (Joi, 16 mai 2019, 16:28)

    xrogo [utilizator]

    DNA-ul pentru ca nu ti-a dat cuvantul la Sambra Oilor la Certeze esti oare normala?
    • +1 (5 voturi)    
      Bai, voi nu v-ati saturat de borfasi si ... (Joi, 16 mai 2019, 18:16)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ... mincinosi? Chiar va plac astfel de caractere de joasa speta? Chiar sunteti ca ei?

      "„Se impune o precizare în urma recentelor atacuri la adresa mea, care vin dinspre domnul Liviu Dragnea şi alţi oameni ai săi: eu fac parte din Colegiul Comisarilor, nu din Consiliul de Miniştri – unde se reunesc miniştrii guvernelor naţionale (deci inclusiv ai Guvernului României)! În Colegiul Comisarilor nu s-a votat trimiterea acestei scrisori. Îmi pare rău să văd că aceste atacuri escaladează şi sper ca ultima săptămână de campanie să nu polarizeze şi mai mult societatea, cu atât mai mult cu cât discursul împotriva mea se bazează pe dezinformare!”, a scris Corina Creţu, pe pagina sa de Facebook."
    • 0 (4 voturi)    
      altă minciună (Joi, 16 mai 2019, 19:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Nu a amenințat cu DNA la Sâmbra Oilor :

      "Este inadmisibil să ai un reprezentant al Comisiei Europene, pe care să nu îl saluţi, doar pentru că eşti în campanie electorală”, a afirmat Corina Creţu. “Sâmbra nu este a partidelor politice”, a adăugat ea.”

      Cele de mai sus apar inclusiv în publicația voastră, a spionilor ruși parașutați cu barca prin curtea pesedacilor pt. sprijinirea unui hoț ordinar, Sputnik. Nu doar în Hot News.
  • +7 (13 voturi)    
    Uite cine vorbește! (Joi, 16 mai 2019, 16:34)

    tao980 [utilizator]

    Când te dai mare român (bei bulion românesc și mănânci roșii de TR), da' mergi cu BMW și angajezi avocați străini să te lupți cu România la CEDO ești tot așa ...
  • +4 (4 voturi)    
    Multi postaci pesedei (Joi, 16 mai 2019, 16:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    din aia sc\rbosi pe aici. A vota impotriva TICALOSIEI unui Gubern de HOTZI psd+alde, nu inseamna impotriva tarii. Iar Dragnea + PSD nu e tara, ci cea mai abjecta scursura din cate au fost in RO>
    • +5 (5 voturi)    
      E gresit. (Joi, 16 mai 2019, 18:02)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu sunt postaci PSD-isti. (Fac pariu ca nu nu sunt membrii de partid la PSD). Sunt postaci agenti rusi.
      Putin nu are bani pentru un Razboi Mondial ca sa anexeze Romania. Dar bani de postaci are rezonabil de multi, plus masina de propaganda rusa deja formata puternic din perioada Interbelica.
  • +3 (5 voturi)    
    Nu cehii lui Corina Cretu au adus (Joi, 16 mai 2019, 17:34)

    Rahan5 [utilizator]

    3-4000 de tancuri in Basarabia, Bucovina si Sudul Ucrainei la inceputul lui iunie 1941. Ci rusii lui Dragnea au adus tancurile in vedere incorporarii Romaniei in URSS in iulie-august 1941.
    Cehii chiar au vandut tancuri usoare CKD- Praha (facute probabil la Plzen) cu tunuri lungi de 37 mm catre Romania in perioada Interbelica.
    Erau singurele tancuri din Romania capabile sa se bata cu sanse de succes impotriva cu tancurilor usoare dotate cu tunuri lungi de 45 de mm ale rusilor, si din care rusii aveau atunci format grosul dotarii de tancuri.
    Si nu cehii au anexat in vara lui 1940 Basarabia, ci rusii lui Dragnea. Deci nu cehii lui Corina Cretu au lovit in Romania, ci rusii lui Dragnea si Dancila.
  • 0 (2 voturi)    
    hamsterul (Joi, 16 mai 2019, 18:57)

    nahir [utilizator]

    nu vrea să priceapă că el nu e țara.