VIDEO Guerilla Digitală. Un nou trolling înaintea alegerilor parlamentare: PNL lansează campania #NimicEstiTu, dedicată lui Dragnea

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 19 aprilie 2019, 21:05 Actualitate | Politic


Rares Bogdan
Foto: captura facebook
PNL a lansat o nouă campanie de trolling a PSD, #NimicEstiTuChallenge, după ce Liviu Dragnea i-a spus unui bărbat din județul Suceava "Nimic ești tu, ți-o spun direct!", în contextul în care omul îi reproșase liderului că guvernarea PSD nu a făcut nimic.

PNL îndeamnă românii să se filmeze și să posteze mesajul ”Eu nu sunt un nimic. Pe 26 votez. Şi ai să vezi că nimic eşti tu!" pe paginile personale de Facebook, alături de haștagul #NimicEstiTuChallenge.

De asemenea, PNL a înregistrat domeniul de internet ”nimicestitu.ro”.



Provocarea a fost lansată de Rareș Bogdan, primul candidat pe lista PNL la europarlamentare. Campania vine în contextul în care, joi, în timpul turneului electoral prin țară, în comuna suceveană Dumbrăvița, în timpul discursului, liderul PSD a fost întrerupt de un participant la miting, care i-a spus că guvernarea PSD nu a făcut nimic. Replica lui Dragnea a fost: "Nimic ești tu, ți-o spun direct!".

















5500 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    dragnea cica (Vineri, 19 aprilie 2019, 21:46)

    haicasepoate [utilizator]

    aoileu, m-au luat cufureliliii .... uliuliu .... oi nu mai pot de bassau .... ailei ce mai blesteme ...
    • +1 (3 voturi)    
      Ai grijă! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 19:05)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui haicasepoate

      Vezi ce pățești dacă îngurgitezi ce-ți livrează latrinele?
      • 0 (0 voturi)    
        doar dupa o carte (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 23:09)

        haicasepoate [utilizator] i-a raspuns lui NicioLae2

        S-a trezit din somn cavalerul dreptatii si normalitatii.
        Te sfatuiesc sa te duci si sa ingurgitezi malcomul si mutzenia lu ioihanis. Mars in m-ta
        • +1 (1 vot)    
          malcomul si mutzenia (Duminică, 21 aprilie 2019, 21:22)

          NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui haicasepoate

          "malcomul si mutzenia" nu se pot "ingurgita"!
          În schimb ce îți dau A3, RTV,,luju și alte latrine se mănâncă cu lingura,
          Văd că tu folosești un polonic!
          • 0 (2 voturi)    
            doar dupa circ (Luni, 22 aprilie 2019, 19:57)

            haicasepoate [utilizator] i-a raspuns lui NicioLae2

            Ma refeream sa ii mananci (ingurgitezi) inteligenta si intelepciunea lu mutulica.
            Sper sa fii la fel de destept ca ioihanis mentorul tau, dar atentie ca mai prost decat o maimulta, ultima carte scrisa de el, zici ca a fost o compunere din clasa a-3 a
            PS: PSD o sa va dea peste bot la orice ora
            • 0 (2 voturi)    
              Nțo! (Marţi, 23 aprilie 2019, 12:49)

              NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui haicasepoate

              Nici inteligența si nici ințelepciunea nu se pot mânca - sunt doar niște concepte teoretice,
              .
              Dar tu văd că mănânci cu polonicul direct din oala.
              Cum oala se umple în continuu, poți mânca fără grijă, că e destul pentru toți de nivelul tău.
  • -1 (5 voturi)    
    Prostia nu doare (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 7:09)

    dekirico [utilizator]

    "...acțiunea deliberată de a perturba activitatea firească" acțiune tipică a celor ce se brănduiesc ca opoziție. Idei zero, scandal maxim. Au impresia că o gură imensă (vezi un zero barat ca Rareș Bogdan) este substitutul perfect pentru lipsa totală a ideilor.
    • 0 (2 voturi)    
      Idei (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 19:06)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui dekirico

      Spre deosebire de credulii care au idei fixe, preluate din haznale!
  • -3 (3 voturi)    
    Michael Kelly (‘House of Cards’) (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 7:22)

    gigimargot [utilizator]

    Nu seamana?
    https://www.nme.com/news/tv/house-of-cards-michael-kelly-speaks-about-kevin-spacey-exit-2296467
    • 0 (2 voturi)    
      Cine cu cine? (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 19:08)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui gigimargot

      Ce legătura are House Of Cards cu Mragnea?
    • 0 (2 voturi)    
      Cine cu cine? (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 19:08)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui gigimargot

      Ce legătura are House Of Cards cu Mragnea?
  • -2 (2 voturi)    
    ...mda ... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 13:30)

    Observatore [utilizator]

    ... a aparut A CITA OARA ? " un om intre oameni " EDITZIE NOUA Noua = adica pt noi .