Dragnea, ironic: Abia îl aștept pe Iohannis să organizeze referendum / Ce întrebări ar vrea șeful PSD să le fie puse românilor

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 25 martie 2019, 15:37 Actualitate | Politic


Dragnea
Foto: Stirile ProTV
Liviu Dragnea îl ironizează pe Klaus Iohannis despre care spune că abia îl așteaptă să organizeze referendum.

„Va fi un prilej foarte bun pentru români să răspundă și la alte întrebări: câte case trebuie să furi de la stat ca să ajungi președinte? Câte dosare trebuie să îți fie închise de prieteni ca să ai șanse la președinție?”, a spus Dragnea.

Întrebat dacă PSD este dezavantajat de suprapunerea referendumului cu europarlamentarelor, Dragnea răspuns că nu. „Ei vor să defavorizeze PSD prin mijloace nepolitice și nelegale. Nu, noi cerem tuturor românilor să vină la vot. Noi suntem foarte interesați ca românii să vină la vot”, a precizat el.

Președintele Klaus Iohannis a declarat sâmbătă că vrea referendum pentru că numai în acest fel românii vor putea arăta că nu mai sunt de acord cu modul în care PSD strică legile justiției și își bate joc. El a mai spus că întreaga guvernare PSD a eșuat.

”Pentru a da românilor votul înapoi am început să reevaluez ideea unui referendum, pentru că doar așa românii pot arăta că nu mai sunt de acord cu felul în care PSD strică legile justiției și își bate joc de țară, își bate joc de români. Am invitat pentru începutul săptămânii viitoare pe foarte mulți români interesați, cu care voi avea consultări pe tema referendumului, fiindcă îmi doresc un referendum bine organizat, bine gândit, în parteneriat cu societatea civilă și cu partidele de bună-credință, împreună cu românii și cu voi”, a declarat el, la gala Tineretului Liberal.

Președintele a lansat, din nou, un atac extrem de dur la adresa lui Liviu Dragnea și a PSD, afirmând că democrația este în pericol și că toate guvernările pesediștilor au eșuat.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8602 vizualizari

  • +16 (22 voturi)    
    sa intelegem ceva (Luni, 25 martie 2019, 15:43)

    liviu_ [utilizator]

    omu cu 1 dosar cu o condamnare definitiva, un dosar cu o condamnare la prima instanta si inca 1 dosar pe rol... TOATE penale!

    se leaga de un dosar (civil) in care Iohannis e mai degraba victima (fraierit etc)

    deci cat de mult tupeu sa ai sa aberezi kkturile astea!

    dar evident asta nu sunt pt oameni cu un IQ de 2 cifre... ci pentru astia de la latrina 3
  • +16 (22 voturi)    
    ! (Luni, 25 martie 2019, 15:45)

    tudorr [utilizator]

    Casele alea gramada nu valoreaza cat viloiul tau de la mare, ala cu 3-4 etaje, BUGETARULE! De restul nu mai zic!
    • +7 (9 voturi)    
      mai putin (Luni, 25 martie 2019, 16:20)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Tinand cont ca una e apartament intr-o casa (ni le-a arata un ghid) nici cat un sfert din domeniul lui dragnea nu fac.
    • +5 (5 voturi)    
      schema PSD (Luni, 25 martie 2019, 18:04)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      urla tare, mult si prost, minte, denigreaza, pana la urma tot se lipeste ceva de fraieri si pun ei botul sa ne dea votul
  • -10 (14 voturi)    
    Mda. Cum spuneam. USR e de gradinita. (Luni, 25 martie 2019, 15:45)

    Lok [utilizator]

    Sa aduni semnaturi pentru un referendum cand PSD-ul domina parlamentul este o greseala incredibila. De remarcat ca PSD-ul a tacut pana in momentul in care daca astia dau inapoi, pierd jumatate din electoratul lor.
    Pe pricipiul " Nu iti intrerupe inamicul cand comite o greseala."
    V-AM ZIS CA NU E DE FACUT REFERENDUM!!!!!
  • +8 (10 voturi)    
    Mda (Luni, 25 martie 2019, 15:47)

    TheFaime [utilizator]

    bai livache, ai grija de salele alea, vei ramane blocat de spate in puscarie, si vai ce se vor mai bucura unii :)) o sa ai caldurica la coloana si multa iubire :) abia astept sa-ti vad zambetul ala cariat si cum iti pica mustata!
  • +8 (12 voturi)    
    Taci.... (Luni, 25 martie 2019, 16:01)

    sim18 [utilizator]

    Taci... putregaiule! Ai nenorocit tara!
  • +14 (16 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 25 martie 2019, 16:06)

    pmct [anonim]

  • +14 (16 voturi)    
    Pe bune? (Luni, 25 martie 2019, 16:06)

    bizonu [utilizator]

    Oare cati bani trebuie sa furi de la copii ca sa ajungi presedinte?
  • +3 (5 voturi)    
    ! (Luni, 25 martie 2019, 17:10)

    cetateanCarePlatesteTaxe [utilizator]

    Si oare de cate castele e nevoie in Brazilia pentru ati bate joc de justitia din Romania?
  • +3 (3 voturi)    
    Deci (Luni, 25 martie 2019, 17:14)

    tarabost [utilizator]

    e mai bine sa furi de la copii decat de la stat!
  • +5 (5 voturi)    
    Frica PSD-ALDE !!! (Luni, 25 martie 2019, 17:44)

    Isobar [utilizator]

    Penibil in exprimare si gandire ,repeta aceleasi tampenii ca si un patefon defect ramas pe o singura pista.
    Frica de adevar il impinge la afirmatii mincinoase.
    „Noi suntem foarte interesaţi ca românii să vină la vot şi noi muncim în sensul acesta”
    ca si cand referendum ar impiedeca participarea la vot.
    Referendul va duce la "defavorizarea PSD-ului prin mijloace nepolitice şi nelegale”.
    Realitatea :Frica de referendum zguduie temeliile subrede ale coalitiei PSD-ALDE si guzganii ies din vizuina.
  • +4 (4 voturi)    
    Ironic,dar de ce prost? (Luni, 25 martie 2019, 18:31)

    asavreau [utilizator]

    Nu Johannis organizează referendumul,ci guvernul:Johannis cere printr-un decret.Guvernul nu poate adăuga alte întrebări.Guvernul organizează că de aia este Guvern al României,nu a lui Dragnea,PSD și cine se mai vrea stăpân pe Guvern.Trebuie să fim mai atenți pe cine votăm.Să votăm oameni serioși disciplinași,nu miștocari ca Dragnea și toată gașca de pesediști că nici nu-i mai vrem schimbați-vin de obicei alții mai//șmecheri//,neserioși și agramați.