Liderul eurodeputaților PSD: Declaraţiile lui Juncker, influenţate de intoxicările acoliţilor lui Iohannis

de MH     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 18:59 Actualitate | Politic


Dan Nica
Foto: Hotnews
Liderul europarlamentarilor PSD, Dan Nica, susține că declaraţiile preşedintelui Comisiei Europene Jean-Claude Juncker sunt "puternic influenţate de propaganda de la Cotroceni" şi nu au nicio legătură cu realitatea din România.

Dan Nica susține într-un comunicat de presă, că Juncker confundă Palatul Victoria cu Palatul Cotroceni, pentru că tot ce spune "se aplică perfect preşedintelui Iohannis, cel care din motive pur electorale întreţine o stare de conflict politic în relaţia cu guvernul".

Liderul europarlamentarilor PSD mai spune că nu există niciun dubiu că mesajele eronate şi confuziile din declaraţiile lui Juncker au ca sursă dezinformările coordonate de Cotroceni și, la fel ca fostul ministru Mihai Fifor, el o acuză pe Angela Cristea, șeful Reprezentanței Comisiei Europene în România.

Dan Nica mai arată că este evident că Jean-Claude Juncker nu a fost informat că premierul Viorica Dăncilă "a făcut în repetate rânduri apel la pace politică, invitând opoziţia şi Cotroceniul la colaborare şi consens, pentru a asigura o preşedinţie bună a României în fruntea Consiliului Uniunii Europene".


















482 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    . (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 19:25)

    theo667 [utilizator]

    Bravo! Sezi! Culcat!
    Bravo dan nica esti din nou pe lista europarlamentarilor psd.
  • +2 (2 voturi)    
    De parca (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 19:48)

    Anonym [utilizator]

    Juncker e un amator, asta a fost aplaudat si de Trump ca e bun negociator si se trezesc retarzii PSD sa il manipuleze ...
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo, domnule Nica! (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 19:55)

    complet_ret [utilizator]

    Excelent l-a demascat Dl.Nica pe cretinul de Juncker!

    Trebuie ca este foarte tampit, din momnt ce in loc sa afle situatia real din Romania, se lasa pacalit de intoxicatiile acolitilor lui Johannis!

    Mare noroc avem cu asemenea oameni, pacat ca nu avem 15.000 ca dumnealui.

    Si inca o data, multe felicitari celor care au votat pedesereul in decembrie 2016!
  • +3 (3 voturi)    
    Intoxicari (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 20:12)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Intoxicare: Cine sustinea de la tribuna Parlamentului European ca 98% din dosarele anchetate de DNA se incheie cu NUP?

    Impaciuitoarea de serviciu i-a transmis de mai multe ori lui Iohanis apelul la pace publica, mai bine zis cerinta de a se alinia la politica PSD de salvare a penalilor, sa creeze astfel consensul mult ravnit. Mare nesimtit, presedintele asta, sa nu asculte de presedintele de Teleorman...
  • +3 (3 voturi)    
    Uitati-va cine e liderul europarlamentarilor psd! (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 20:27)

    trandafil [utilizator]

    Viorica Dăncilă "a făcut în repetate rânduri apel la pace politică, invitând opoziţia şi Cotroceniul la colaborare şi consens, pentru a asigura o preşedinţie bună a României în fruntea Consiliului Uniunii Europene".
    Intr-adevar a facut apel la pace, numai cu acest scop, de a avea liniste pe perioada presedintiei.
    Colaborare si consens, pentru aceasta turma inseamna ca toata lumea sa faca ce zic ei.
    Juncker are perfecta dreptate, Tuta absoluta si gasca ei de analfabeti, habar nu au ce inseamna presedintia UE.
  • +3 (3 voturi)    
    Declaratii Influentate?? (Sâmbătă, 29 decembrie 2018, 20:28)

    bryan_t [utilizator]

    Oare Dan Nica chiar crede ca Junker face declaratii publice pe baza informatiilor primite de la Palatul Cotroceni sau de la Palatul Victoria? Nu cred ca un politician de talia lui Junker si-ar risca credibilitatea, cu siguranta are sursele lui de incredere, independente de politicienii romani.
  • +3 (3 voturi)    
    Acest răzăș hoțoman din Galați a furat (Duminică, 30 decembrie 2018, 11:32)

    Rescator [utilizator]

    la opt maini pe unde a trecut,mai ales la Ministerul
    Comunicațiilor ,loc unde și-a creat o Mafie personală.
    Acum ,cu sinecura de la Bruxelles,ne scuipă cu
    dispreț bolșevic pe toți.Tipul este de o aroganță și
    suficiență incomensurabile ,pentru statutul lui de slugă.
    Asemenea indivizi ne fac Țara de ras.