​​VIDEO Mihail Neamțu îndemnând la vot: Iubiți credincioși, vin din viitor și viitorul nu arată foarte bine

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 octombrie 2018, 16:43 Actualitate | Politic


Mihail Neamtu
Foto: Captura video Facebook
Liberalul Mihail Neamțu a postat duminică pe Facebook un clip în care apare îmbrăcat în hainele unui cântăreț la strană, ținând un discurs în care îi îndeamnă pe oameni să meargă să voteze la referendumul pentru redefinirea familie, relatează Mediafax.

"Am fost în San Francisco, am fost în Los Angeles, am fost să mă închin și la moaștele Sfântului Ioan Maximovici și totuși în acea lume unde există oameni care stau drept în fața lui Dumnezeu se produc schimbări radicale. Despre aceste schimbări radicale vreau să vă vorbesc. Cu alte cuvinte, iubiți credincioși, vin din viitor și am o veste nu tocmai bună. Viitorul nu arată foarte bine, dacă noi nu ne implicăm, pentru că astăzi după ce experimentele dureroase ale comunismului au sfârșit, (...), unii ideologi s-au gândit să nu mai atace frontal această problemă, ci s-o atace indirect. Nu se mai ocupă de mijloacele de producţie, aşa cum erau înţelese odinioară, ci se ocupă de distrugerea unor instituţii organice care nu au nevoie de existenţa statului ca să funcţioneze, cea mai importantă instituţie fiind familia". a afirmat Mihail Neamțu, membru al organizației PNL Sector 1.

Aceasta a adăugat că românii și-au câștigat libertatea la Revoluție pentru a putea fi liberi să își crească copiii în spiritul valorilor creștine.

"Iată-ne acum la 30 de ani de la Revoluție când ideea de libertate de expresie e contestată. Ori ce este, iubiți credincioși, dacă nu un exercițiu de libertate. Ce anume au avut în minte tinerii de la Timișoara, Lugoj, Arad, Sibiu, Cluj și București între 17-21 decembrie 1989 dacă nu libertatea. De ce am vrut să scăpăm de regimul odios al lui Nicolae Ceaușescu dacă nu să fim liberi să ne învățăm copiii valorile noastre creștine în școli și în spațiul public ca și acasă. Ori astăzi ni se spune că un asemenea exercițiu de libertate e de fapt un exercițiu, atenție, de discriminare", a completat liberalul în discursul său.

Mihail Neamțu mai susține că indiferent dacă trece sau nu referendumul pentru familie, de acum înainte trebuie "să începem să ne asumăm rolul și de sămănători dar și de pescari de oameni".

"Cred până la capăt că românii vor ieși la vot. Probabil că vom face ca întotdeauna o biruință să fie cu palpitații și cu multe semne de întrebare. Și dacă vor pierde și dacă vom câștiga avem un singur lucru de făcut de astăzi înainte - să punem sămânță în sufletele tinerilor, să începem să ne asumăm rolul și de sămănători dar și de pescari de oameni.

Isus Hristos ne-a chemat să fim pescari de oameni. Nero, care era împărat astăzi, a ajuns un nume de câine. Petru, care era un nume de pescar, a ajuns un nume important în atâtea catedrale. Dacă vom fi serioși cu această chemare a Mântuitorului și ne vom chema și astăzi pe noi înșine pescari de oameni, vom da câteva telefoane, vom posta pe Facebook câteva mesaje, vom fi mărturisitori ai credinței noastre, fără să jignim pe nimeni, și Dumnezeu de va răsplăti și ne va binecuvânta în abundență. Amin", a conchis Neamțu.



Biroul Electoral Central a anunțat duminică prezența la vot pentru ora 13.00, în a doua zi de referendum pentru familie, aceasta fiind de 11,67%. Din totalul de 18.278.496 alegători aflați pe listele permanente, 2.134.579 și-au exprimat votul, reprezentând 11,67%.


Citeste mai multe despre   
















5723 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Asta e samanism (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:47)

    tarabost [utilizator]

    Ce a luat ? Ciuperci ? Sunt legale, ca poate vrem si noi sa vedem viitorul?
    • +2 (2 voturi)    
      Măi Mihail,stai acolo în viitor. (Luni, 8 octombrie 2018, 12:20)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Venim noi la tine.Ție,călătoria nu-ți face bine,îți perturbă neuronii.
  • +4 (10 voturi)    
    PNL=PSD=USL (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:52)

    Muncitoru [utilizator]

    Sper sa plateasca din greu pentru tradarile lor la urmatoarele alegeri..
  • +8 (12 voturi)    
    vine din viitor (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:52)

    sxn2 [utilizator]

    Eu nu mai sunt chiar tanar, am vazut multe si tot ma minunez:
    Mare e Doamne, Gradina TA
  • +7 (11 voturi)    
    Nu vă mai drogaț! (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:53)

    alibaba: >>10/8 Centenar<< [utilizator]

    Nu vă mai drogaț!
  • +9 (9 voturi)    
    ''...vin din viitor și viitorul ...." (Duminică, 7 octombrie 2018, 16:54)

    scaraotchi [utilizator]

    Sunt curios de Daddy ce s-a ales, a iesit pe picioarele sale din mult asteptata imbratisare...colegiala, sau a fost necesara operatia reparatorie...?
  • +33 (43 voturi)    
    un ipocrit si el acolo! (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:00)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Un ipocrit si el acolo! ca tot PNL de altfel.
    • +2 (6 voturi)    
      pdl-ist (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:13)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Acum zbiara pentru cvorum, la suspendarea lui base zbiera sa nu iasa lumea.
    • +5 (7 voturi)    
      Sshhhh (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:28)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      He's trying to get back to 1955.
    • +7 (7 voturi)    
      @scaraotchi, mai, asta i varul tau ? (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      E dat naibii )))
      • +3 (3 voturi)    
        Neamtu asta e doar un fraier cu gura (Duminică, 7 octombrie 2018, 20:19)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        mare, in niciun caz nu e ruda cu mine...!

        PS. @un domn, sa stii ca am fost informat cu privire la ''incantatii'' si am fost foarte incantat, multumesc..!
        Am pregatit si o replica la replica ta de astazi, dar n-a trecut...
      • +4 (4 voturi)    
        Am fost informat despre...incantații și (Duminică, 7 octombrie 2018, 21:58)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        am fost incântat, mulțumesc, apreciez..!
        Am să revin cu explicatii...
        • +3 (3 voturi)    
          Ok, dar cine i a dat costumul de smoala? (Luni, 8 octombrie 2018, 6:16)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

          Ai tai de la recuzita sau barbosul ala ?
    • +5 (9 voturi)    
      Liberal? (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:39)

      seb_h [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Mihail Neamțu e orice, numai liberal nu! Remember zilele de glorie cand agita semnul victoriei din buda PDL dupa esecul refererndumului anti-Basescu. E un sinecurist care spera sa prinda un loc de europarlamentar, atata tot....
      • 0 (4 voturi)    
        Cam asta cred (Luni, 8 octombrie 2018, 9:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui seb_h

        Si eu
    • +5 (7 voturi)    
      pai da! ;) (Duminică, 7 octombrie 2018, 19:26)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      Si sa nu uitam ca inainte de PNL a fost in PD... MAAARE sustinator al lui Base, cu usturoiul in buzunar! :P
  • +3 (9 voturi)    
    Vii (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:04)

    mitg [utilizator]

    De la Arad, unde nimeni de la universitatea aia oropsita unde predai n-are cuvinte de lauda.
    Ia-ti cartile penibile self-published si du-te in viitorul din care ai venit chipurile.
  • +2 (8 voturi)    
    pnl... (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:16)

    liviu_ [utilizator]

    nu realieaza ca l vine de la liberal!

    deci in perioada asta PNL efectiv a facut pipi pe toata doctrina lor...
    sper ca pe langa m**a care o sa si-o ia dracnea si bor, sa fie inca una care o sa si-o ia si pnl....
    pnl trebuie sa dispara, pentru a avea posibilitatea unui partid liberal in adevaratul sens al cuvantului!
  • +9 (9 voturi)    
    Si teleportatul asta..... (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:29)

    I.Anton [utilizator]

    Vine el din viitor....ce sa spun?..Pai nu se poate sa evoluam ca societate....trebuie sa traim ca in evul mediu...ca s-a teleportat el in viitor si nu i-a prea placut...niste ipocriti!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:30)

    gigicel [utilizator]

    Creierul lui ... e cu Iisus.
  • +7 (9 voturi)    
    Un viitor fără mafia BOR! (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:31)

    2087 [utilizator]

    Îndrăzneşte să crezi!
  • +6 (8 voturi)    
    Inghesuiala mare la neo-legionari (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:31)

    neagoe [utilizator]

    Cu acest referendum se incearca cristalizarea neo-nazismului in Romania. Multi idioti se inghesuie, care mai de care, sa strige lozinci patriotarde, doar doar ii va baga cineva in seama.

    Huo!
  • +15 (21 voturi)    
    Nesuferit (Duminică, 7 octombrie 2018, 17:58)

    danielcoil [utilizator]

    este papagalul asta. Intelectualul lui peste prajit in cacat.
    • 0 (2 voturi)    
      eh... (Duminică, 7 octombrie 2018, 21:34)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui danielcoil

      E intelectual de-al lui base, dar e ok si cum ai spus tu :D
  • +16 (22 voturi)    
    Faină costumație. (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:08)

    anton_carpati [utilizator]

    Halloween-ul a început devreme anu ăsta pentru Michael Neamtu.
    Să amintim fețelor bisericești că Neamțu este un fan al Evangheliei Prosperității (care consideră sărăcia un păcat) și a predicatorilor Joel Osteen şi Vincent Peale (declarați apostați de BOR), fiind de asemenea un critic al noțiunii de ajutorare a celui aflat la nevoie, respectiv al monahismului și ascetismului ortodox.
    Toate aceste detalii se regăsesc în cărțulia dedicată de acest imberb sinistru lui Donald Trump.
    GTFO Michael, Amin.
  • +14 (14 voturi)    
    Rog pe cei care au fost pe strazi in 89 (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:12)

    Casargoz [utilizator]

    Va rog sa-mi spuneti cati proti erau pe strazi in 89?
    Eu nu prea am vazut. Poateau vazut altii.
    II rog sa comenteze doar pe cei care au fost pe strazi in 89.
  • +10 (10 voturi)    
    Nu mai vorbi in numele altora (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:14)

    feroviarul123 [utilizator]

    Lumea nu a ieșit în strada în 89 ca sa schimbe dogma comunista cu dogma popeasca. Si pe hârtie comunismul promitea lapte și miere, dar în realitatea stăteai o noapte la coada ca sa iei o sticla de ulei. Care este diferența dintre voi și comuniști ? niciuna. De ce nu veniți direct cu reînființarea articolului 200 CP ca de fapt asta vreți!
    Du-te si sfiinteste unirea lui dragnea cu o femeie cu 30 de ani mai tanara care-l iubeste sincer pentru banii lui. sau mai sfinteste inca o casatorie lui Tariceanu ca 5 or fi prea putine. prea multi ipocriti de partea voastra . Si pe viitor nu mai vorbii in numele altora. Daca nu ai fost cu arma in mana in 89 taci din gura.
  • +15 (19 voturi)    
    Sorry (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:38)

    ipolitic [utilizator]

    dar mie nu-mi plac pescarii. Au buzunarul plin cu viermi si dintr-un story cu un pestisor de trei centimetri iese ca au prins o balena. Cam cum a fost si cu cele trei milioane de semnaturi..
  • +5 (7 voturi)    
    astia sunt penelistii din 2018 (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:43)

    cristi_an [utilizator]

    niste oportunisti..frati de furt cu psd.
    pe astia vreti sa ii votati cand va ganditi la Bratianu? Cand puneti votul pe astia, puneti votul pe USL..Iliescu.
  • +8 (10 voturi)    
    bai, asta care zici de viitor! (Duminică, 7 octombrie 2018, 18:52)

    revo [utilizator]

    Al treilea gen este deja cunoscut, recunoscut si acceptat legal, in lume. Cu acei oameni, care prezinta o mutatie genetica, ce faci? Nu sunt si ei tot fapturile lui Dumnezeu?

    "Conform unui raport mondial al ONU, între 0,05 și 1,7% din populația globală este intersexuală".
  • +11 (11 voturi)    
    E de bine (Duminică, 7 octombrie 2018, 19:45)

    Filbert [utilizator]

    Inseamna ca in viitor prostii vor fi trimisi in trecut...
  • +6 (8 voturi)    
    Un farseur (Duminică, 7 octombrie 2018, 20:06)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un carierist neo-legionar si fanatic... E liberal? Doamne ajuta!
  • +2 (2 voturi)    
    Desi se numeste ,, Neamtu" (Luni, 8 octombrie 2018, 13:03)

    Rahan5 [utilizator]

    in realitate el arata ca un englez.
    Oricum, numai roman nu este.
    E normal ca foloseste conceptul cu ,,pescarii de oameni". Neamul englezilor este un neam maritim de pescari.
  • +1 (1 vot)    
    Neamtu a fost in viitor (Luni, 8 octombrie 2018, 13:13)

    tordz [utilizator]

    Dupa ce s-a intors in prezent a uitat sa ne spuna lucrul cel mai important: cati ani de parnaie a luat Dragnea. Semn clar ca omul e dus.