Viorica Dăncilă a ratat întâlnirea cu Jean Claude Juncker. Guvernul susține că SPP l-a preluat pe șeful Comisiei Europene de la scara avionului / Surse: Decizia i-a aparținut lui Juncker

de Clarice Dinu, Claudiu Zamfir     HotNews.ro
Luni, 17 septembrie 2018, 19:37 Actualitate | Politic


Dancila si Juncker
Foto: Guvern
​Premierul Viorica Dăncilă a ratat, luni seară, întâlnirea cu președintele Comisiei Europene, Jean Claude Juncker, întârziind la întâlnirea pe care ea însăși o solicitase. Guvernul susține că Dăncilă trebuia să-l primească pe șeful CE la aeroportul Băneasa, la ora 18.30, însă aeronava a aterizat mai devreme, iar Juncker a fost preluat de la scara avionului de către SPP și condus direct la hotel. Surse oficiale au declarat însă pentru HotNews că decizia de a pleca de la aeroportul Băneasa i-a aparținut lui Jean Claude Juncker, SPP neavând niciun rol în stabilirea programului. Dăncilă ar urma totuși să se vadă cu Juncker, marți, la plecarea acestuia, potrivit surselor HotNews.  

Potrivit Guvernului, Reprezentanța Delegației Comisiei Europene în România a informat că aeronava cu care se deplasează în România președintele Comisiei Europene Jean-Claude Juncker va ateriza pe Aeroportul Băneasa, la ora 18.30.

„Premierul Viorica Dăncilă a plecat la ora 17.30 de la Palatul Victoria spre Aeroportul Băneasa, însă la ora 17.40, Protocolul Guvernului a fost anunțat de către directorul Aeroportului Băneasa că aeronava cu care vine în România președintele Comisiei Europene este posibil să aterizeze mai devreme decât ora anunțată inițial. La ora 18.00, premierul Viorica Dăncilă a intrat în Aeroportul Băneasa. Însă SPP a preluat în coloană oficială delegația președintelui Comisiei Europene de la scara avionului și a plecat spre hotelul la care urma să fie cazată”, mai precizează Guvernul. 

Surse oficiale au declarat pentru HotNews că decizia de a pleca de la aeroportul Băneasa i-a aparținut lui Jean-Claude Juncker, SPP neavând niciun rol în stabilirea programului. Mai mult, susțin aceleași surse, protocolul Guvernului se afla pe aeroport cu mult timp înainte de aterizarea aeronavei șefului Comisiei Europene. 

Potrivit surselor HotNews, mașina care l-a preluat pe Juncker ar mai fi „dat o tură”, la aeroport, pentru a mai trage de timp, astfel încât Dăncilă să se poată întâlni totuși cu șeful CE, ea fiind cea care solicitase întâlnirea pe aeroport, în condițiile în care premierul român nu participă la Summitul Inițiativa celor Trei Mări, la care România este reprezentată, ca gazdă, de președintele Iohannis.

Potrivit surselor HotNews, marți, însă, la plecarea lui Juncker, Viorica Dăncilă ar urma să-l conducă pe acesta la aeroport, unde ar urma să aibă o scurtă întrevedere, la solicitarea ei.

Reamintim că Guvernul a renunțat la serviciile SPP, optând pentru protecția Jandarmeriei. Mai mult, președintele PSD, Liviu Dragnea, l-a atacat deschis pe directorul Serviciului de Protecție și Pază, Lucian Pahonțu, pe care l-a acuzat că a încercat să racoleze oameni din partid. 

„Mai multi colegi mi-au spus că șeful SPP-ului a fost implicat mai mult decât era cazul. Domnului Paul Stănescu i s-a spus că undeva prin martie eu o să fiu executat și dumnealui poate să fie șeful partidului. Poate că i s-a spus și lui Grindeanu, lui Tudose, nu știu", a declarat Dragnea”, declara, în ianuarie, Dragnea. 

Președintele Comisiei Europene a venit în România pentru a participa la summit-ul Inițiativei celor Trei Mări. Juncker va fi primit luni seară, la Cotroceni, de președintele Klaus Iohannis.



















10803 vizualizari

  • +34 (44 voturi)    
    Veorika dadea mancare la Pavian (Luni, 17 septembrie 2018, 19:40)

    un domn [utilizator]

    Pavianu avea digestia inceata...
    • +14 (16 voturi)    
      Oameni rai... (Luni, 17 septembrie 2018, 21:29)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...cand prim-ministrul unei tari este femeie, cand aceasta femeie este si o cocheta ca duamna Veorica, orice minut rapit aranjarii unei brose, ciufulirii artistice a coamei de pavian din cauza ca tartorul de la Bruxelles a ajuns mai devreme este curata cruzime!

      Si s-o mai si acuzi pe tema asta... Ce sa mai vorbim: oameni rai!!
      • +2 (8 voturi)    
        pezedeu a ratat intalnirea cu seful Europei (Marţi, 18 septembrie 2018, 8:29)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

        dar a nimerit ziua lui fhurtin pentru referendumul de nenorocire a neamului...
    • +6 (8 voturi)    
      E, si tu! (Marţi, 18 septembrie 2018, 7:37)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Invata capitalele, ...
      Pavianul avea digestia cam cum este ea la minte!
      Make a photo?
  • +37 (43 voturi)    
    Filme cu prosti.. (Luni, 17 septembrie 2018, 19:45)

    arpi [utilizator]

    Exact ca in filmele cu prosti.. Veorica cum o fi sa ei țeapa???? Sasul nu e chiar asa cum il crezi tu..
  • +16 (22 voturi)    
    Filme cu prosti.. (Luni, 17 septembrie 2018, 19:45)

    arpi [utilizator]

    Exact ca in filmele cu prosti.. Veorica cum o fi sa ei țeapa???? Sasul nu e chiar asa cum il crezi tu..
  • +23 (25 voturi)    
    he, he! (Luni, 17 septembrie 2018, 19:46)

    revo [utilizator]

    .
    • +15 (17 voturi)    
      De azi dimineata e plin de MILITIENI pe strazi (Luni, 17 septembrie 2018, 21:02)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui revo

      nu stiam azi dimineata de ce sunt aia de la Jandarmerie si de la Politie peste tot prin jurul parlamentului ...cautau pe sub masini, etc


      credeam ca vor sa-l duca pe Dragnea la PUSCARIE
      • +9 (9 voturi)    
        Este Foarte Aproape Ziua Aceea (Marţi, 18 septembrie 2018, 7:02)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Sa Nu Cedam!
  • -38 (58 voturi)    
    Se platesc polite (Luni, 17 septembrie 2018, 19:58)

    finutza [utilizator]

    Președinția, neprimind bani să organizeze acest summit, caută să „faulteze” pe cei care au diminuat bugetul la rectificare.
    Amuzant!
    • +21 (31 voturi)    
      Asta este iq de URSS (Luni, 17 septembrie 2018, 20:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Si implicit Al Tau ( ai lipsit de pe Hotnews cum Veorika nu mai stie de Videle)
    • +14 (14 voturi)    
      Dancila se faulteaza singura (Luni, 17 septembrie 2018, 21:56)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      E atat de proasta incat singurul lucru pe care trebuie sa il faci e sa-ti iei popcorn.
    • +11 (11 voturi)    
      Sugerezi ca Pavi nu e proasta (Luni, 17 septembrie 2018, 23:04)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Si ca nu face “decat” prostii???
    • +18 (18 voturi)    
      Cam cum zici cu a fost faultata Dancila de (Luni, 17 septembrie 2018, 23:33)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      presedinte? Nu i-a spus Iohannis ora la care ajunge Junker la aeroport?
      Sa pui presedintia sa se imprumute pentru organizarea summit-ului este una dintre porcariile obisnuite ale PSD-ului.
  • +46 (52 voturi)    
    Bai frate.. (Luni, 17 septembrie 2018, 20:00)

    Muncitoru [utilizator]

    care sunt sansele sa gafeze de fiecare data cand intalneste(sau incearca sa intalneasca) oficiali?

    E de rasu plansu :)))
  • +38 (42 voturi)    
    Vasilica era gatita cu o ie daEa teleormaneana (Luni, 17 septembrie 2018, 20:07)

    Plagarus [utilizator]

    A ratat ultima ei poza cu seful Comisiei Europene.
  • +28 (34 voturi)    
    De ce sa-l astepte proasts la aeroport? (Luni, 17 septembrie 2018, 20:26)

    Klaus_ [utilizator]

    Oare de ce ar fi trebuit sa il astepte Vioreaua pe Juncker la aeroport? Omul probabil era obosit si n-avea niciun chef de gafele proastei. Ar fi bagat probabil un “He He He” si un “take a photo”, ca apoi sa se laude la Antena 3 ca a avut o discutie elevata cu un inalt demnitar european. Omul ala, chiar daca e politician si ar trebui sa fie diplomat, are si el limitele lui de suportabilitate. Iar proasta de Teleorman le depaseste cu mult. Asa ca le-a spus SPP-istilor sa-l duca repede la hotel, pana nu apare martzafoaica.
  • +34 (36 voturi)    
    Ghinion? (Luni, 17 septembrie 2018, 20:26)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Juncker, cred, a respirat ușurat că nu a venit pro**ta peste el
  • +36 (40 voturi)    
    Greata (Luni, 17 septembrie 2018, 20:35)

    europeanul2 [utilizator]

    Guvernarea PSD este o impotenta crasa. Asta imi aminteste de episodul in care a venit prim-ministrul Japoniei la Bucuresti si nu l-a asteptat nimeni. L-au trimis la Muzeul Satului.
    Suntem o tara bananiera!
    • +2 (2 voturi)    
      PSD a ajuns in ultimul hal ! (Marţi, 18 septembrie 2018, 10:36)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui europeanul2

      hoti oricum stiam ca sunt, dar atat de spectaculos de prosti nu cred ca se astepta nimeni ..
      da' ce sa faci cand singurul criteriu pe care il utilizezi cand numesti oameni in posturi este fidelitatea
      dusa la limita irationalului, care te trimite automat la prostie
  • +32 (38 voturi)    
    I-auzi bre (Luni, 17 septembrie 2018, 20:38)

    omezu [utilizator]

    Nu Veorica e cea care a intarziat sau a uitat de intalnire ci SPP-istii sunt aia care i l-au suflat pe nea Junker :))))
    Imi si imaginez: doi baieti cu ochi albastri il apuca pe Claude de brate, il ridica usor si, in pas alergator, il duc la limuzina, repede, repede sa nu vina Analfabeta!
    • +8 (8 voturi)    
      asi (Luni, 17 septembrie 2018, 21:07)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      tontulica a uitat sa anunte sepepeu' ca va fi si e p'acolo...
      dracnea si guverul sau nu sunt in relatii bune cu spp.
      au ales sa foloseasca politia si jindarii pt. protectia propriilor posterioare.
  • +19 (25 voturi)    
    sepepeu' ? (Luni, 17 septembrie 2018, 20:42)

    nash pandelica [utilizator]

    cum de nu l'au luat jindarmii ?!
  • +34 (38 voturi)    
    noaptea mintii (Luni, 17 septembrie 2018, 20:48)

    andrei1232000 [utilizator]

    si daca se uita cineva pe flightradar24.com vedea in timp real unde este avionul. sa-i spuna lui mutu ca avionul a aterizat in timp ce directorul aeroportului anunta ca vine mai devreme. si 3 km de la Guvern pana la aeroport, cu antemergator, cu politia facand loc pe traseu, in 30 de minute? ajungea si pe jos.
    • +9 (9 voturi)    
      .... de ce nu ....... (Luni, 17 septembrie 2018, 21:10)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      De ce sa nu ne imaginam ca a intarziat ca sa nu dea ochii cu Jean Claude Juncker ? Dupa eveniment dai vina pe SPP, pe vreme, pe toate cele .......
    • +11 (11 voturi)    
      nu gasea (Luni, 17 septembrie 2018, 22:43)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      rujul...
    • +15 (15 voturi)    
      Pai chiar a mers pe jos (Luni, 17 septembrie 2018, 22:45)

      liberte, egalite, mouie pesede [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      A ajuns plina de sudori. De abia la aeroport s-au dat sudorii jos de pe ea.
    • +7 (7 voturi)    
      haha (Marţi, 18 septembrie 2018, 9:05)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      p$d are alergie la aplicatii din astea unde adevarul nu poate fi ascuns sau deformat cum ar fi FR24, inspectorul padurilor, etc...
    • +3 (3 voturi)    
      ce flightradar24 ? (Marţi, 18 septembrie 2018, 10:40)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      ei sunt Guvernul Romaniei, puneau mana pe telefon si primeau instant raport de la Romatsa, le spunea cu 90 de minute inainte sa aterizeze si le dadea raport odata la 15 min daca voiau
      da fara SPP te apuci si faci organizarea protocolului cu nepotii de la Teleorman .. he he !!
  • +9 (9 voturi)    
    ,,siermana" se simte ostagcizata de catre (Luni, 17 septembrie 2018, 21:07)

    ...!?! [utilizator]

    spp-isti.
    DDD yep! like make a photo cu Junckerescu
  • +14 (14 voturi)    
    Inca o actiune marca (Luni, 17 septembrie 2018, 21:14)

    trandafil [utilizator]

    Tuta Absoluta!
    Daca vrei sa-l astepti pe Juncker la aeroport nu te duci cum ai merge sa astepti un oarecare - te arunci in masina in ultimul moment, incercand sa ajungi la aeroport inaintea avionului. Exista un protocol, exista niste reguli, exista o comunicare. Dar de unde sa stie ea saraca toate astea? Sau a vrut sa-i faca o surpriza?
    Oricum, cred ca Juncker n-a suferit prea mult din cauza ratarii epocale.
  • +14 (14 voturi)    
    un nou standard al prostiei poate chiar record, (Luni, 17 septembrie 2018, 21:24)

    yellowdog [utilizator]

    stabilit de Vasilica pm
  • -16 (20 voturi)    
    A fost (Luni, 17 septembrie 2018, 21:27)

    A310 [utilizator]

    o lucratura din partea baietilor .
    Romatsa stia in mod precis minutul la care avionul urma sa aterizeze .
    Doamna Dancila a fost lucrata in mod abject .
    Mi-e scarba de asemenea comportamente .
    • +7 (7 voturi)    
      Saraca.... (Marţi, 18 septembrie 2018, 7:25)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Cum mai serveste ea partidul/ patidele din coalitie asa incompetenta cum este!

      Cum incearca ea sa le faca pe toate si nu reuseste decat sa se faca de ras!

      Nu-i nimic , guvernarea va merge mai departe cu tot cu incomtepenti.
      • 0 (2 voturi)    
        Nu stiu pe cine serveste (Marţi, 18 septembrie 2018, 11:53)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        doamna Dancila .
        Cand te consideri superior altora , ar fi recomandat macar sa iti pui niste intrebari despre tine , daca chiar esti in regula .
        Am intalnit foarte multi care se cred foarte destepti in cap .
        • 0 (0 voturi)    
          ??? (Marţi, 18 septembrie 2018, 13:44)

          nlln [utilizator] i-a raspuns lui A310

          Sa imi pun intrebari despre mine, daca sunt in regula ca o consider pe Dancila incompetenta?


          Nu imi pun nici o intrebare.
          Intrebari sa isi puna familia d-neai, poate ii dau si sfaturi.
          Dancila a DOVEDIT ca este incompetenta.

          De unde nu este nimeni nu cere.

          Putea sa stea acolo prin parlament, nu auzise nimeni de ea.
          Acum a devenit celebra, nu este usor.
          Fa-ti datoria si sustine-o in continuare.Prietenii la nevoie se cunosc.Dovedeste ca esti un prieten fidel, ia-i apararea desi este evident ca are mari probleme.
    • +5 (5 voturi)    
      si mie de IQ-ul tau (Marţi, 18 septembrie 2018, 7:30)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui A310

      si cine e de vina pt asta?
      A . Basescu
      B . Statu paralel
      C . Soros
      D. toate de mai sus mentionate
      • +1 (3 voturi)    
        hehehe (Marţi, 18 septembrie 2018, 9:34)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

        basescu a fost inlocuit cu iohannis.

        gubernu' psd a intrat in coliziune cu presedentia chiar si pe vremea cuplului de eroi, ilici kaghebescu si adi bombonelu termopane. desi erau din aceiasi gashca, dar generatii diferite.
        tineretu' pesedel, ca orice revolutionari, isi omoara capii.:-)))
      • -2 (2 voturi)    
        Eu (Marţi, 18 septembrie 2018, 11:50)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

        in primul rand nu jignesc , asa cum iti sta tie in ocicei , dupa cum vad .
        Sercretariatul guvernului trebuia anuntat de catre cei care au ca atribuii de serviciu in acest sens .
        De exemplu Romatsa avea aceasta informatie , si banuiesc ca a transmis-o , mai departe nu cunosc in mod precis cine trebuia sa transmita aceasta informatie , si nu si-a indeplinit atributiile de serviciu .
    • +2 (2 voturi)    
      Cata minte poti sa ai? (Marţi, 18 septembrie 2018, 10:45)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Adica coana mare, proasta satului nu stia ca are intalnire la aeroport ?
      Pai n-au declarat astia din guvern ca a plecat la 17:40 ? Deci stia...
      Cam cine si cum i-a pus piedica lu' madam ?
      Ce, este sugar iresponsabil ?

      Tie nu ti-e scarba cand te vezii in oglinda ?
      • -1 (1 vot)    
        In cazul in care (Marţi, 18 septembrie 2018, 14:22)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui midufi

        ati avea capacitatea de a intelege , v-ati da seama ca eu am comentat ca protocolul guvernului nu a fost informat ca aeronava va ateriza mai devreme .
        Vis a Vis de afirmatia dvs referitoare la scarba , consider ca aceasta denota ceva despre caracterul dvs. , despre profilul dvs. educational nu mai vorbesc .
        • +1 (1 vot)    
          Pastorul satanei ti-a spus asta ? (Miercuri, 19 septembrie 2018, 13:58)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui A310

          .
    • +1 (1 vot)    
      Nu fi tuta (Marţi, 18 septembrie 2018, 11:07)

      Galilei [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Inteleg ca te doare inima sa vezi atata prostie in partidul tau de suflet, dar Juncker a fost cel care a decis ca nu asteapta! Chiar il vezi pe Juncker primind comenzi de la spp din Romania? Ups, dar vai, am uitat, vasilica a intrerupt orice colaborare cu spp, foloseste jandarmeria pentru treburi oficiale :-D
      • 0 (0 voturi)    
        Nici prin gand nu imi (Miercuri, 19 septembrie 2018, 14:04)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui Galilei

        trece ca Juncker ar primii ordine de la SPP .
        Ca un fapt divers va pot spune ca nu PSD-ul este partidul cu care votez .
        Eu am afirmat ca pe lantul de comunicare cineva nu si-a indeplinit sarcinile de serviciu sau le-a indeplinit cu rea credinta, atat si nimic mai mult .
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Luni, 17 septembrie 2018, 21:32)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mda ... proasta si jandarmeria fac impreuna un munte de prostie.
  • +9 (11 voturi)    
    minciuna! (Luni, 17 septembrie 2018, 21:39)

    independentu [utilizator]

    30 de minute de la Piata Victoriei pana la Baneasa???
    pentru coloana primului-ministru?
    cine crede asa ceva?
    incompetenta clara!
  • +2 (8 voturi)    
    O neintelegere intre saltimbanci (Luni, 17 septembrie 2018, 21:58)

    andipetre [utilizator]

    Unul mai clatinandu-se, asa, din cand in cand, mai euforic, iar cealalta mai confuza din cauza neuronilor. Asa pare, intamplarea. E un pamflet.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu mai :-D (Marţi, 18 septembrie 2018, 11:10)

      Galilei [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Avea o criza de sciatica :-D, dar, na, chiar si cu sciatica, cine ar vrea o intalnire cu vasilica?
  • +14 (14 voturi)    
    Potrivit surselor HotNews,marti, insa, la plecarea (Luni, 17 septembrie 2018, 22:13)

    Susufler0 [utilizator]

    lui Junker, Viorica Dancila ar urma sa-l conduca pe acesta la aeroport , unde ar urma sa aiba o scurta intrevedere, la solicitarea ei."

    PS. Cu conditia sa nu intarzie si de data aceasta si sa soseasca la resedinta acestuia dupa ce acesta a plecat ! ;))
    • +6 (6 voturi)    
      Ceasul Pobeda al Veorikai (Marţi, 18 septembrie 2018, 9:47)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Era pe fusul orar din Siberia
  • +11 (11 voturi)    
    Nu cred ca exista un varf (Luni, 17 septembrie 2018, 22:14)

    fat.cat [utilizator]

    suficient de inalt pentru cireasa pe care-o are de pus Viorica in fiecare zi pe prajitura. E absolut incredibila.
  • -9 (9 voturi)    
    Nu e o mare problemă (Luni, 17 septembrie 2018, 22:22)

    Nyk1 [utilizator]

    Priviți aici „respectul” cu care succesorul d-lui Juncker îl arată față de cei cu alte opinii decât el:

    https://twitter.com/twitter/statuses/1041663383924338688
    • +1 (1 vot)    
      N-are nici o legatura, tovarasu' (Marţi, 18 septembrie 2018, 10:48)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Madam s-a facut iar de rasul curcilor.
      Restul sunt povesti, perdele de fum etc
  • +8 (8 voturi)    
    diplomatie cu curiozitati (Luni, 17 septembrie 2018, 22:24)

    Dizidentul [utilizator]

    tot in curtea PSD-ului a doua intinlire ratata cu un Diplomat de rang,Tanase a fost indepartat o zi inainte de intinlirea cu premierul Japonez, acum al doilea premier ajunge prea tirziu la aeroport!! coincidente sau? lipsa de respect? in timpul internetului si comunicatiilor din 2018 se stia cu siguranta in orice moment traseul si timpul de zbor.RUSINOS PENTRU GUVERN;PENTRU SERVICII;PENTRU PROTOCOL sau poate totul a fost inscenat (Dragnea si Tariceanu si multi altii din clica au demonstrat de mai multe ori ce gindesc EU sa nu se amestece in Romania)
    • 0 (0 voturi)    
      "Diplomat de rang" ?? :):) (Marţi, 18 septembrie 2018, 12:38)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      Mai bine zis betivan de cursa lunga... Omu era beat crita, daca nu-l lua SPP-u vomita pe Viorica :) Dar nu-i nimic, avem noi lingai care sa curete ce vomita el...
  • -2 (6 voturi)    
    Mda... (Marţi, 18 septembrie 2018, 8:05)

    Incomod3 [utilizator]

    A avut omu' o criza de "sciatica" de nu putea vorbi coerent :) ... l-a luat SPP-u', sa nu vomite pe rochia Viorichii... nasol cu democratia asta, nu mai poti tine ascuns nimic de prostime... :)
  • -2 (2 voturi)    
    penibil (Marţi, 18 septembrie 2018, 10:52)

    vodatepes [utilizator]

    Ne facem de tot cacao in fata lumi. Un presedinte anchilozat in gandire care urmareste doar razbunare, un premier care nu stie ce face. Asta e reprezentarea Romaniei pe plan extern. Felicitari domnule presedinte , ati reusit sa va urinati in capul romanilor prin sicana facuta ieri premierului Romaniei. Am votat cu dvs dar nu voi mai votat cu dvs domnule presedinte. Sper ca la anu sa plecati defintiv la Sibiu sa nu mai poluati atmosfera politica a acestei tari. Oricum ati reusit prin compoartamentul dvs sa stricati acest an cand Romania sarbatoreste 100 de ani de la Marea Unire. Inca o data ati demonstrat ca etnia dvs nu uita umilinta din 1917 de la Marasti, Marasesti si Oituz.
  • 0 (0 voturi)    
    deci Junker a decis asta (Marţi, 18 septembrie 2018, 15:39)

    srpc [utilizator]

    atunci e un ghertoi (nu ca ar fi prima dovada)