Liviu Dragnea, ironii la adresa lui Macron și Iohannis: Sunt doi președinți importanți în lume

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 16 aprilie 2018, 14:59 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a ironizat luni declarația făcută de președintele francez Emmanuel Macron,  care a criticat atacurile la independența justiției și l-a lăudat pe Klaus Iohannis pentru că ”nu-și lasă țara din mână”, afirmând că e vorba de „doi președinți importanți în lume”.

„Am înțeles că are o relație specială cu dl Iohannis, deci sunt doi președinți importanți în lume”, a spus Dragnea, întrebat cum comentează declarațiile lui Macron.

Șeful PSD a spus că el nu are „fir direct cu dl președinte Macron” și nici nu a participat la „întâlnirea secretă” a ministrului francez de Externe Jean-Yves Le Drian cu procurorul șef al DNA, Laura Codruța Koveși.

„Bănuiesc că e uzual”, a comentat Dragnea. De notat că nu a fost vorba de o „întâlnire secretă”, în condițiile în care a fost anunțată pe site-ului oficial al diplomaţiei franceze.

Liviu Dragnea a spus că nu știe la ce s-a referit Emmanuel Macron când a vorbit despre atacuri la adresa Justiției, apreciind însă că „poate s-a referit la unele instituții”.

Șeful PSD a mai spus că a luat decizia să „contabilizeze” declarațiile celor care vor să „ne dea lecții de suveranitate” pentru a face o carte cu „teze importante”.



















4012 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    Pai si normal (Luni, 16 aprilie 2018, 15:03)

    mitg [utilizator]

    Pe chelner il baga in seama respectatul si respectabilul Victor Orban si ... cam atat.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu e de asta (Luni, 16 aprilie 2018, 15:50)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Niculaky Dragneff nu mai are fata comerciala si nu se mai baga nimeni cu el.Ar mai avea si el ceva de vanzare prin tara asa ca are de plecat urgent in Costa Rica ca i-au confiscat contul din Brazilia si nu are de cantina si camin de nefamilisti. Ca se duce ospatar de sezon ca acolo sezonul e mai lung...
    • +9 (9 voturi)    
      Sunt mai importanți ca Dragnea. (Luni, 16 aprilie 2018, 16:09)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dragnea se crede important,dar numai Vasilica și amanta îl ascultă ce spune.Restul râde și-l trimite la mămica.
  • +14 (14 voturi)    
    Carti (Luni, 16 aprilie 2018, 15:05)

    The_Dude [utilizator]

    Sa-ti fie gura pocita si sa te apuci de scris multe carti. Si cand aproape sa le termini, sa le scoata de la diminuarea pedepsei, sa poti sa te stergi cu ele.
    • +2 (2 voturi)    
      Lui Dragnea nu îi este frică. De ce? (Luni, 16 aprilie 2018, 19:34)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui The_Dude

      Pentru că acum este șef de Cameră (a Desperaților Penali) și dacă ajută Dumnezeu România, o să-și păstreze funcția - șef de cameră la Jilava.
    • +2 (2 voturi)    
      Dar copacii? (Luni, 16 aprilie 2018, 23:43)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui The_Dude

      Pacat de ei... de ce sa sufere padurile din cauza mustaciosului?
      • +2 (2 voturi)    
        Mh... (Marţi, 17 aprilie 2018, 9:32)

        The_Dude [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Poate sa scrie si pe hartie igienica reciclata. Na, asa poate sa spuna ca salveaza si padurile...
  • +19 (19 voturi)    
    Pai da (Luni, 16 aprilie 2018, 15:05)

    Soljenitin [utilizator]

    Sunt doi presedinti importanti.
    Dragnea este un infractor condamnat penal definitiv si sper ca este si viitor puscarias.
  • +11 (11 voturi)    
    Bine ca Dragnea (Luni, 16 aprilie 2018, 15:06)

    Bazil [utilizator]

    este bagat in seama pe plan international.
  • +19 (19 voturi)    
    Tzoparlan frustrat si mojic (Luni, 16 aprilie 2018, 15:08)

    Metec [utilizator]

    Normal ca Macron nu te cunoaste, Liviule, pentru ca esti un nimeni si asa vei ramane.
    Indiferent cat de mult te-ai cocota tu in sondaje, pentru oamenii educati vei ramane un vierme, care a ros mai mult decat putea si acum e pe cale sa plezneasca!
    Multumeste-te cu Olguta, Gabita, Carmen si Viorica Vasilica...
    • +6 (6 voturi)    
      Cine Niculaky Dragneff? (Luni, 16 aprilie 2018, 15:52)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      e de neam mare de fanarioti arnauti care au lucrat bine cu turcii pentru binele tarii... si continua sa mai vanda cate ceva si acum da se can fereste ca e invidioasa lumea ...parca ar da de la ei ....lume rea Codruta asta...
  • +15 (15 voturi)    
    Tractoristul invidios (Luni, 16 aprilie 2018, 15:08)

    Malone_M [utilizator]

    Fiecare cu frustrarile sale. Tractoristul e suparat fiindca e un nimeni in politica internationala, iar nenea Klaus e invidios pe mirosul de peste proaspat ce razbate din mustata primului.
  • +11 (11 voturi)    
    ironie (Luni, 16 aprilie 2018, 15:09)

    nash pandelica [utilizator]

    din invidie. vis neimplinit.
    pt. el, din ce in ce mai departe...
  • +17 (17 voturi)    
    a (Luni, 16 aprilie 2018, 15:19)

    adrian67 [utilizator]

    Spre deosebire de tine, care esti un condamnat penal, si cel mai probabil o sa stai si pe la Jilava.
  • +16 (16 voturi)    
    Sunt sau nu, asta este! (Luni, 16 aprilie 2018, 15:26)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Dar la tine este cert ca esti puscarias!
  • +19 (19 voturi)    
    Daddy, tu crezi ca de tine Macron vorbea la fel? (Luni, 16 aprilie 2018, 15:27)

    pedepsitorul [utilizator]

    Tu crezi ca Europa asta e toata cu saracii tai din Teleorman, de unde s-a deturnat fema de porci si un brat de Dunare ca sa pescuiesti tu linistit?

    Eu cred ca daca ramaneai un baron de CJ, aveai mai multe sanse sa mananci mititei pe plaja din Brazilia!

    Se termina prost experienta asta!
  • +11 (11 voturi)    
    Ce acrii sunt strugurii, Dragneo ! (Luni, 16 aprilie 2018, 16:09)

    Susufler0 [utilizator]

    Ti s-au sterpezit dintii aia de vulpe resapata, privindu-i !

    Ma incanta lipsa de inteligenta si de clasa a arendasului asta : el nu stie sa raspunda la intrebarile asa-zis neconvenabile decat plasand ironii, glumitze de slaba calitate !

    Bai, Livache, tu nu vezi ca nici pe bani nu mai poti ajunge, macar la 2-300 de metri distanta de Trump, daramite la o distanta la care sa mai poti fi confundat cu chelnerul ca in iarna lui 2016 ?

    PS. Chiar atat de natarau esti ?
  • +8 (8 voturi)    
    nechibzuinta !!! (Luni, 16 aprilie 2018, 16:17)

    asada [utilizator]

    Daca scroafa comunistoida a cheltuit toti banii sa fie dus la Trump ,nu a mai avut sa mearga si la Macron !!! Cu mutra lui de chelner il si vad cu servetul pe mana turnand in pahare pe la mesele dineului prezidential!!!
  • +3 (3 voturi)    
    lol (Luni, 16 aprilie 2018, 19:44)

    CRMS [utilizator]

    Tzaranul cu sosete in sandale s-a gasit sa ia in ras una din puterile mondiale.
    E o vorba din batrani:"Prostu' daca nu-i fudul parca ne e prost destul"