Alina Gorghiu critică propunerea de excludere din PNL a lui Daniel Zamfir

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 28 martie 2018, 20:19 Actualitate | Politic


Alina Gorghiu
Foto: Agerpres
Senatoarea PNL Alina Gorghiu a criticat miercuri decizia Biroului executiv al liberalilor de a propune excluderea lui Daniel Zamfir din partid, afirmând ca liberalii nu sunt în acest moment „în poziția de a pierde oameni„.

„A fi păcat ca PNL să piardă încă un parlamentar, mai ales că recent a mai plecat un altul. Nu cred că în acest moment partidul nostru este în poziția de a pierde oameni, cu atât mai mult dintre cei care ocupă funcții de reprezentare.

Referitor strict la cazul Daniel Zamfir, cred că aș fi ales o altă cale de dezbatere în partid, diferită de polemicile și amenințările publice la care am asistat toți. Aș spune că este posibil să fi fost greșeli de ambele părți și poate că nu este târziu ca lucrurile să fie rezolvate prin dialog„, a scris fosta șefă a liberalilor, pe pagina sa de Facebook.

Aceasta spune că legile inițiate de Daniel Zamfir au reprezentat „un semnal foarte puternic cu privire la faptul că Parlamentul înțelege problemele anumitor categorii de consumatori și le abordează în mod direct„.

„Sper ca în timpul care va trece între ședința de astăzi a CEX și forul superior de decizie, care va trebui să ia decizia finală în cazul în care va fi propusă o sancțiune să se înțeleagă că nu este benefică pentru PNL o eventuală excludere„, a mai scris Gorghiu.



















1513 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    De ce nu... (Miercuri, 28 martie 2018, 20:54)

    delavrancea [utilizator]

    Il iei si pe Ludovic de manuta si plecati amandoi din PNL ...si sa nu mai faceti politica.
  • -5 (7 voturi)    
    era printre puținii care mai mișca (Miercuri, 28 martie 2018, 20:58)

    N.S. [utilizator]

    câte ceva prin PNL, mai avea o inițiativă,un proiect de lege mai bun sau mai puțin bun! restul sunt amortiți de parcă au baut toți apă după cel mai mare urmăritor cu atenție!
  • +2 (4 voturi)    
    normal.. (Miercuri, 28 martie 2018, 21:29)

    liviu_ [utilizator]

    decat sa nu avem oameni mai bine avem oameni incompetenti...
    si uite asta e motivul pentru care pnl nu e prea departe de psd...
  • +5 (5 voturi)    
    PNL? (Miercuri, 28 martie 2018, 21:32)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ce gluma buna... Desi PNL este "aceeasi mzierie", aceasta sluga nu mai este nici macar PNLista de mult timp.

    http://www.hotnews.ro/stiri-politic-21535773-restauratia-sanatate-senatul-respins-oug-guvernului-ciolos-care-liberaliza-accesul-functiile-conducere-din-spitale-extindea-conflictul-interese-pentru-managerii-spitale.htm

    Vad ca senatul a sters rezultatele votului (interesanta tactica), dar ce e scris, tot ramane si citez:

    "Au fost 52 voturi "pentru" - din partea senatorilor PSD, ALDE, UDMR si PMP plus Alina Gorghiu, PNL"
  • +1 (1 vot)    
    Ita de unde sare mustarul tecucean,in KWatul (Miercuri, 28 martie 2018, 22:12)

    Plagarus [utilizator]

    ......intereselor de afaceri ! ( stia " imparatul " cu cine sa lucreze !!!)
  • +5 (5 voturi)    
    Mai Alinuta (Miercuri, 28 martie 2018, 22:19)

    ady77 [utilizator]

    Dar in comisia celebra pentru legile justitiei nu ai scos nici macar o consoana sau vocala.
    Doar ai ridicat mana la ce propune jordache.
    Acu brusc te trezisi, din somnul de frumusete?
  • +4 (6 voturi)    
    Doamna... (Miercuri, 28 martie 2018, 22:36)

    mar-vas [utilizator]

    nu cumva este nevasta celui care vrea sa preia friiele BNR, impotriva caruia musiu Zamfir face spume, facand pe fata jocul USL-ului care a ramas pe metereze in toti acesti 6 ani?!