Gabriela Firea, despre liberali: Astia sunt mai comunisti decat noi

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 12 martie 2018, 10:45 Actualitate | Politic


Gabriela Firea
Foto: Facebook
Vicepresedintele PSD Gabriela Firea a raspuns, luni, acuzatiilor potrivit carora Congresul PSD din weekend a semanat cu o sedinta a PCR, spunand ca astia sunt mai comunisti decat noi, facand referire si la indemnul liderului PNL, Ludovic Orban, lansat sefilor de organizatie “sa dea cu parul in seful de la PSD”.


“Astia sunt mai comunisti decat noi”, a spus Gabriela Firea.



Citeste mai multe despre   


















4517 vizualizari

  • +20 (22 voturi)    
    nu intelege nimic (Luni, 12 martie 2018, 10:53)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    E dusa cu pluta !
    • +5 (7 voturi)    
      PNL-ul n-a facut Congres Comunist ca Dragnea (Luni, 12 martie 2018, 12:35)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      la Sala Palatului.

      Deci se dovedeste ca PSD e comunist, iar PNL cel putin nu e la fel de comunist ca PSD, fiindca n-a facut o asemenea obscenitate.

      Q.E.D.
    • +8 (10 voturi)    
      PSD = adunatura de infractori (Luni, 12 martie 2018, 12:40)

      Calin02 [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      Bai, voi nu respectati nici macar legile circulatiei, dar legile tarii.

      Am vazut un filmulet in care purtatorul ala de cuvat al vostru, profund scarbit de discutia cu doi votanti PSD, s-a suit in masina si a plecat pe interzis ca si cand nu ar fi existat. Ce pretentie de respectare a legii sa ai de la actfel de specimene. Senzatie totala de greata...
  • +23 (25 voturi)    
    „Mai comuniști ca noi” (Luni, 12 martie 2018, 10:56)

    Tescovin [utilizator]

    Deci tovarășa Firea recunoaște implicit că PSD sunt comuniști. Mulțumim de confirmare.
    • +2 (6 voturi)    
      pai (Luni, 12 martie 2018, 12:04)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      n-au format USL-ul?
    • +4 (4 voturi)    
      Gura pacatoasei (Luni, 12 martie 2018, 13:34)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

      adevar graieste!
      De data asta subconstientul a dat-o de gol!
  • +11 (17 voturi)    
    gura pacatoasei, adevar graieste! (Luni, 12 martie 2018, 11:00)

    qwerasdf [utilizator]

    psd, pnl... cam aceeasi mizerie!
  • +10 (12 voturi)    
    corect (Luni, 12 martie 2018, 11:03)

    falcoind [utilizator]

    Nu te contrazice nimeni , PNL și PSD , UDMR , ALDE,PMP mai ceva independenți și minoritari de prin parlament sunt toți doar niște jigodii comuniste , nu e clar încă cu USR-ul dar dau semne și ei că reușiți să ii corupeți și să ii treceți în tabăra voastră .
  • +16 (18 voturi)    
    Mai comunisti decat voi (Luni, 12 martie 2018, 11:04)

    kent8 [utilizator]

    nu erau decat bolsevicii, insa voi faceti tot posibilul sa-i ajungeti din urma.
  • +14 (16 voturi)    
    Uai, fei... (Luni, 12 martie 2018, 11:05)

    gaesseki [utilizator]

    Nu cumva tocmai ai recunoscut ca esti comunista? :D :D :D
    Dumnezeule, ce prosti ne conduc...
    • +2 (4 voturi)    
      Stima mea... (Luni, 12 martie 2018, 12:10)

      gaesseki [utilizator] i-a raspuns lui gaesseki

      ... pentru seful postacilor PSD, care are de luptat cu intoarcerea prostiilor spuse de stapanii lui ZILNIC.
      Grajdurile lui Augias erau treaba usoara comparativ cu "liderii". :D :D :D
  • +16 (18 voturi)    
    muhahahahah (Luni, 12 martie 2018, 11:05)

    liviu_ [utilizator]

    proasta daca nu e proasta...

    "astia sunt mai comunisti decat noi" nu e o negare a faptului ca voi sunteti comunisti... e chiar o acceptare

    e ca alta replica celebra data de un psdist: "mecanismul lor (de furat voturi) a mers mai bine decat al nostru" sau ceva de genu...
  • +17 (19 voturi)    
    asta e nivelul (Luni, 12 martie 2018, 11:08)

    bogdan1477 [utilizator]

    "Duamna" gabi e inca la nivel de clasele primare, cind replica la orice era "ba tu!". Atit o duce capsorul.
  • +14 (14 voturi)    
    a (Luni, 12 martie 2018, 11:17)

    adrian67 [utilizator]

    Voi sunteti doar prosti sau "decat" prosti ca sa inteleaga si votantii psd. Macar daca erati comunisti aveati un program, ceva, o ideologie. Sa furi nu e o ideologie. Nici sa fii sluga nu este.
  • +12 (12 voturi)    
    comunisti peste tot (Luni, 12 martie 2018, 11:30)

    feroviarul123 [utilizator]

    Cel puțin recunoște ca și ei sunt comuniști,
  • +8 (8 voturi)    
    Categoria ' Marean' (Luni, 12 martie 2018, 11:53)

    Altiro [utilizator]

    Firea completeaza in chip armonios zicerile psd-iste purtand marca Vanghelie, precum: "astia nici sa fure nu stie"..
  • +5 (5 voturi)    
    Ha! Stie ea ce stie! (Luni, 12 martie 2018, 11:55)

    grunespferd [utilizator]

    Daca nu ar fi doar rea vointa ori prostie.
  • +5 (5 voturi)    
    Prima data cand spune adevarul! (Luni, 12 martie 2018, 12:28)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Bravo Gabi! Sa nu ti se aplece! Ia o aspirina si aseaza te pe partea cealalta.