VIDEO PSD a pierdut Senatul. Vasile Blaga (PDL) este noul presedinte al camerei superioare

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 28 noiembrie 2011, 16:12 Actualitate | Politic


Vasile Blaga (PDL) a fost ales in functia de presedinte al Senatului, castigand alegerile in fata social-democratului Titus Corlatean cu 69 de voturi pentru.

Presedintele PSD Victor Ponta a declarat, dupa alegerea candidatului PDL Vasile Blaga la sefia Senatului, ca Opozitia "n-a pierdut nimic, pentru ca nu detinea de fapt functia de la Senat", anuntand totodata ca PSD va contesta la Curtea Constitutionala votul de luni din Senat.

Pe de alta parte UDMR a obtinut postul de secretar general al Guvernului, in schimbul sustinerii candidaturii lui Vasile Blaga

Vasile Blaga (PDL) a fost ales in functia de presedinte al Senatului, castigand alegerile in fata social-democratului Titus Corlatean
cu 69 de voturi pentru.

Ora 18,15 Vasile Blaga si-a exprimat speranta, dupa anuntarea rezultatelor votului, ca Senatul va reusi sa recupereze restantele legislative pe care le-a inregistrat.

"O sa fac tot posibilul ca sa conduc lucrarile Senatului in conformitate cu Constitutia, statutul si regulamentul nostru. (...) O sa depun toate eforturile necesare pentru a normaliza relatiile si discutiile dintre grupurile parlamentare", a spus el, in prima declaratie sustinuta in calitate de presedinte al Senatului.

Ora 18,05 In plenul Senatului a fost anuntat oficial rezultatul votului: 69 de voturi pentru Vasile Blaga, 63 pentru Titus Corlatean. Doua voturi au fost anulate.

Pentru alegerea in fruntea Senatului, erau necesare 68 de voturi, adica majoritatea voturilor celor 134 de senatori prezenti.



Ora 17,45 S-a incheiat votul

Ora 17,15 A inceput procedura de vot pentru desemnarea noului presedinte al Senatului
    
Liderul grupului parlamentar al PSD, Ilie Sarbu, solicitase anterior o pauza de consultari pe motiv ca in sala de plen nu este ordine. "Asa cum arata sala nu suntem intr-o situatie normala. Trebuie sa fie ordine in sala, fiecare sa stea la locul lui", a spus Sarbu, potrivit Agerpres.

Solicitarea sa a fost insa respinsa de presedintele de sedinta, democrat-liberalul Petru Filip, care a afirmat ca s-a intrat deja pe procedura de vot. "Motivul ca oamenii stau in picioare nu este unul intemeiat. Eram pe procedura de vot. Am toata deschiderea si intelegerea, dar toate aceste dezbateri le-am mai avut. Daca cineva isi inchipuie ca poate imprima o alta directie de mers acestei sedinte, se insala", a spus Filip.

Ora 16,30 Mircea Geoana a anuntat ca nu va participa la votul pentru alegerea noului presedinte al Senatului si a cerut senatorilor sa lupte "pentru salvarea democratiei parlamentare". "Avem o obligatie, dincolo de mandatul nostru, de a pastra Romania pe un drum democratic si civilizat", a spus el.

"As dori sa va rog, in aceasta perioada scurta pana la sfarsitul mandatului nostru ca, indiferent pe cine veti alege, ce se va mai intampla in viata institutiei noastre (...) sa incercati sa nu cadem in acea mocirla si patima care discrediteaza pe toti si pe toate deopotriva.

Nu abandonati lupta, va rog din inima, pentru salvarea democratiei parlamentare. Avem o obligatie, dincolo de mandatul nostru, de a pastra Romania pe un drum democratic si civilizat", a spus el de la tribuna Senatului.

El a precizat ca, indiferent de votul de luni din Senat, va trebui ascultat si "de vocea CCR", facand referire la contestatia pe care a depus-o la Curte, in ceea ce priveste revocarea sa din functie.

"Chiar daca (CCR) se va pronunta diferit fata de votul dvs, mandatul meu inceteaza", a spus Geoana, adaugand ca va sustine "orice proiect viabil, indiferent de culoarea sa politica".



Biroul permanent al Senatului a aprobat, luni, ca prim punct pe ordinea de zi a plenului, alegerea unui nou presedinte, dupa revocarea lui Mircea Geoana din functie, relateaza Agerpres.

Mircea Geoana a atacat la Curtea Constitutionala modul in care a fost revocat din functie iar USL a anuntat deja ca, daca noul presedinte al Senatului nu va fi din partea PSD, va ataca decizia la Curte.


Citeste mai multe despre   




















12943 vizualizari

  • +38 (44 voturi)    
    CC (Luni, 28 noiembrie 2011, 16:25)

    freemistake [anonim]

    hai sa fim seriosi!

    Daca iese seful senatului de la PSD, pe ce motiv o sa conteste la CC cei de la PSD? Ca nu a iesit sef la senat pe cel propus de grupul PSD-PC?
    SI daca nu ii da dreptate CC lui Geoana ca a fost revocat abuziv, pe ce motiv nu ii da dreptate? Caci decizia CC spune ca doar grupul care la propus il revoca...adica grupul PSD-PC care nu mai exista!
    Circ! asta fac parlamentarii..si asta stiu sa faca....! Dar sa puna in aplicare decizia referendumului...nu o pun!
    circ!
    • +24 (30 voturi)    
      chiar si asa (Luni, 28 noiembrie 2011, 17:59)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui freemistake

      CCR o sa le spuna ca au participat la vot. nu poti sa spui chelnerului ca nu ti-a placut mancarea si n-o platesti daca ai mancat-o.
      ca sa isi justifice sesizarea de la CCR trebuiau sa nu participe la vot in momentul in care erau si alti contracandidati. ori ei au participat. sesizarea la CCR ulterior votului este penibila.
      dar ne-am obisnuit cu ei... astia sunt si mai mult nu pot :)
    • +36 (60 voturi)    
      Bravo!!! (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:16)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui freemistake

      SLAVA DOMNULUI, Vasile Blaga este noul presedinte al Senatului!!!
      Felicitari P D L, UDMR, UNPR si minoritatilor nationale pentru alegerea lui Vasile Blaga!
      Felicitari si PSD, PNL si PC, pentru cretinitatea, imbecilitarea si prostia politca de care au dat dovada, permitand intrarea in normalitate a Senatului Romaniei, blocat de multe ori de Prostanacul de la PSD.
      Va dati seama ce s-ar intampla daca cele doua marionete ale lui Minerescu, Bombonel, Nus si Felix, Tonta si Prostescu, ar conduce Romania? Din vanitati dincolo de intelegera noastra, asa cum au cedat scaunul lui Geoana, asa ar ceda Romania Rusiei atat de dragi celor care ii sustin si ii manevreaza.
      Vreau voturile celor care sunt de acord cu mine ca USL e o adunatura de imbecili, in frunte cu cei doi novicii infatuati Ponta si Antonescu!!!
      • -11 (27 voturi)    
        hahaha (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:42)

        Regele [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Corect, ca bine zici, bucura-te ca l-au dat jos pe prostanacu care era totusi in opozitie, si l-au pus pe Blaga. Lupul paznic la oi. Alt hotzoman, Doar cu alta camasa si alta cravata. Carcasa e aceeasi.
        • +12 (20 voturi)    
          oh (Luni, 28 noiembrie 2011, 20:06)

          MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Regele

          lumineaza-ne tu. Zi-ne unul cinstit.
      • +12 (14 voturi)    
        Marian, Ponta si UDMR-ul l-au tradat... (Luni, 28 noiembrie 2011, 19:47)

        Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        pe fostul viitor Ministru de Justitie...Daaaaaaan Sooooovaaaaa...ha,ha,ha...Justificata bucuria ta, iar Pontel si Nasty sunt cam terminati , si de aici disperarea lor. Disperati, disperati dar sa te bazezi pe "genialul" Sova ...?!!
        Mai ce stiri (vorba marelui ziarist comunisto-istoric Ion Cristoiu ) : "Sex cu minore" si " Cinci ani de puscarie".Elefantul Iancu s-a procopsit cu 10 anisori, urmeaza...Motanel ?
      • +13 (17 voturi)    
        De acord cu Marian ! (Luni, 28 noiembrie 2011, 19:51)

        Elena Iasi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        A iesit asa cum ma asteptam dupa ce a fost propus d-nul Blaga si in ciuda celor din opozitie iata ca nu au fost tradatori din partea puterii.
      • +15 (17 voturi)    
        Felicitari (Luni, 28 noiembrie 2011, 21:02)

        jetta [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Imi permit sa copiez o fraza de la dumneavoastra :
        " Felicitari si PSD, PNL si PC, pentru cretinitatea, imbecilitarea si prostia politca de care au dat dovada "
    • +11 (13 voturi)    
      a disparut miza suspendarii presedintelui (Luni, 28 noiembrie 2011, 22:23)

      rco [utilizator] i-a raspuns lui freemistake

      daca la senat e blaga, in caz de suspendarea presedintelui merge blaga la cotroceni. deci s-au ars pesedeii in 2012 cu numirea premierului....
  • +62 (68 voturi)    
    Intrebare de baraj (Luni, 28 noiembrie 2011, 16:30)

    Leeview [anonim]

    Cine e cartita din PSD ? Ponta sau Geoana ? Ca nu e prea clar. Clar este ca au dat vrabia din mana pe cioara de pe gard.

    Si, apropo, cine e prostanacul ? A ramas tot Geoana sau de fapt titlul se transfera automat presedintelui de partid la preluarea functiei?
    • +45 (51 voturi)    
      atita prostie n-am vazut!!! (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:21)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Leeview

      s-au unit PSD cu PNL si cu PC ca sa piarda sefia Senatului ! Unde-i unul nu-i putere in prostii si fapte rele...
    • +47 (49 voturi)    
      Iliescu: (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:33)

      mariage [utilizator] i-a raspuns lui Leeview

      -Ce mai ai cu Geoana, i-ai luat partidul, i-ai luat functia de la senat, ce mai vrei sa-i iei,
      Ponta - Porecla
      • +21 (23 voturi)    
        Imi iei locul, ia-mi si handicapul (Luni, 28 noiembrie 2011, 19:37)

        fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui mariage

        Ponta s-a zburlit si l-a zburat pe Geoana si din partid si de la presedintia Senatului.
        Acum sa faca bine sa-i ia si porecla.
    • +26 (28 voturi)    
      au facut o rocada (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:35)

      dude [anonim] i-a raspuns lui Leeview

      la PSD se poarta cu rocade..au facut rocada la prostanaci se pare ca..
    • +16 (20 voturi)    
      psd (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:47)

      elis [anonim] i-a raspuns lui Leeview

      PSD (Ponta-Sarbu-Daciana) o infrangere de care nu se poate bucura decat Geoana din zona respectiva.Blaga cred ca e un om deosebit o sa faca treaba la senat.
    • +17 (21 voturi)    
      IQ mic (Luni, 28 noiembrie 2011, 19:13)

      ady [anonim] i-a raspuns lui Leeview

      psd-pnl o adunatura de repetenti..au existat datorita despotismului..
  • +39 (43 voturi)    
    Care-i democratia? (Luni, 28 noiembrie 2011, 16:39)

    mariage [utilizator]

    Participa la vot dar daca nu iese face contestatie la CC, sa inteleg ca CC poate obliga senatorii sa voteze cum vrea Pomta?
  • +27 (33 voturi)    
    gioana (Luni, 28 noiembrie 2011, 16:51)

    justin [utilizator]

    daca facea aceasta declaratie de la inceput, prezentandu-si demisia de onoare, nu numai ca ar fi castigat un capital imens, dar probabil ar fi avut si oameni care sa-l urmeze... asa... ramane un "prostanac" fara functie
  • +34 (36 voturi)    
    PSD si CCR (Luni, 28 noiembrie 2011, 16:52)

    Eugenn [utilizator]

    Foarte interesant: deci PSD-ul se asteapta ca CCR-ul sa spuna ca Geoana a fost inlaturat in mod legal, dar ca este ilegal ca noul presedinte sa fie din alt partid!!! Am impresia ca legea zice exact pe dos in ambele cazuri. Sunt foarte curios care e raspunsul CCR-ului.
    • +23 (25 voturi)    
      cine (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:19)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Eugenn

      poate sa urmareasca logica acestor idioti ? biroul permanent al senatului a aprobat ca prim punct alegereaunui nou presedinte ! declaratie usl ! daca nu iasa presedinte dela usl,contestam la cc! dar aceasta functie a apartinut coalitiei psd - pc, formatiune care nu mai exista. intrebare, ce
      contesta ponta &compani?
  • +9 (11 voturi)    
    oportunitati (Luni, 28 noiembrie 2011, 17:14)

    miramar [utilizator]

    Prin contestarea revocarii , la CCR,D-nul Geoana ofera posibilitatea Parlamentului de a-si corecta eventualele neajunsuri din regulamentul intern,creand un precedent.Alegerea presedintelui senatului,repede si fara scandal,e mai mult decat indicat.
  • +6 (10 voturi)    
    Treaba tipic romaneasca (Luni, 28 noiembrie 2011, 17:29)

    Gherase [utilizator]

    Sunt tare curios cum se va termina tot deranjul, avand in vedere ca Senatul functioneaza in baza unui Regulament, adoptat dupa alegerile din 2008, pe care PSD il contracareaza cu o decizie a CCR din 2005 ...
    Regulamentul prevede posibilitatea de revocare a presedintelui la cererea unei treimi din senatori in cazurile de incalacare a constitutiei sau a regulamentului, dar si la cererea a jumatate plus unul din senatori. Nici unde nu spune ca revocarea trebuie ceruta de formatiunea care l-a propus initial.
    Pe de alta parte, decizia CCR din 2005, care a fost aplicata unui caz punctual, spune altceva.
    Daca acum se aplica regulamentul si o contestare a procedurii duce la infirmarea hotararii plenului senatului, inseamna ca CCR contesta insusi regulamentul senatului. Pai atunci, TOATE deciziile senatului sunt nule, avand in vedere ca s-a lucrat in baza unui regulament neconstitutional ...
    Ciudata situatie.
  • -3 (9 voturi)    
    Intrebare (Luni, 28 noiembrie 2011, 17:44)

    miramar [utilizator]

    Exista o interdictie sa fie ales Presedinte al Senatului ,un parlamentar achetat pt o eventuala tradare a intereselor statului si prin suspendarea Presedintelui Romaniei acesta sa ajunga Presedinte interimar?
    • -11 (17 voturi)    
      re: întrebare (Luni, 28 noiembrie 2011, 19:02)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui miramar

      Acolo unde Basescu reevalueaza nu mai este niciun fel de interdictie.
      Din nou, copiii vor cânta osanele în cor.
  • +20 (24 voturi)    
    Corlatean a intrat ca prostu in jocul lui Ponta. (Luni, 28 noiembrie 2011, 17:52)

    mircea [anonim]

    Titus Corlatean ,daca era baiat destept nu intra in acest joc prostesc.USL,daca vroiau sa demonstreze ceva ,il propuneau pe Antonescu presedinte la Senat.In felul acesta ,in cazul suspendarii lui Basescu,Antonescu ajungea presedinte interimar.Si asa Antonescu se plangea cu cateva zile in urma(inaintea excluderii lui Geoana)ca nu mai poate,nu mai are rabdare sa astepte pana la alegerile din 2014 si atunci Ponta ca sa-l imbuneze a facut comisia cu Tariceanu sef.Acum Ponta are sa-i spuna lui Antonescu ca este sabotat de ai lui.Cred ca USL se sparge pana la revelion.
    • +19 (21 voturi)    
      Mircea, grsesti cu Antonescu (Luni, 28 noiembrie 2011, 20:44)

      Gutza [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Presedintele senatului trebuie sa fie prezent la servici da capo al fine, adica de dimineata pana seara. Am fi avut un senat fara presedine prezent. El vrea direct la Cotroceni; probabil ca isi imagineaza ca acolo poate sa doarma toata ziua!
  • +16 (22 voturi)    
    argumentatie subreda (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:05)

    andu [anonim]

    PSD zice ca lor li secuvine functia? In ce baza? In 2008 exista o coalitie PSD-PDL, sa nu uitam, asa a ajuns Geoana sef la senat. Acum aceasta coalitie nu mai exista, deci e normal ca pozitia sa treaca la PDL.
  • +20 (26 voturi)    
    buldogul (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:10)

    nostradamus [anonim]

    o se le faca pantalonii franjuri. La toti! Sper ca antonescu, ponta, voiculescu, patriciu,vosganian, nastase, geoana, iliescu.....sa ramana niste triste amintiri urate.
  • -17 (27 voturi)    
    Se poate și fără furat la vot! (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:12)

    Alin [anonim]

    Să mai zică cineva să este neapărat nevoie de dna Roberta Anastase, să numere Domnia-Sa voturile și să facă vreun șmen, atunci când este vorba de interesul PDL, partidul Președintelui Traian Băsescu, Conducătorul nostru Înțelept! Iată că de data asta s-a putut câștiga și cinstit, fără a se truca de către liderii PDL votul! Să trăim din ce în ce mai bine!
  • +30 (38 voturi)    
    FELICITARI (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:19)

    JA [anonim]

    Felicit tandemul de mascarici Ponta-Antonescu, autorii succesului lui Blaga.
    Asteptam cu nerebdare si declansarea proceduri de suspendare a presedintelui pentru a ajunge la cota de piata pe care si-o merita.
  • +26 (30 voturi)    
    PONTA (Luni, 28 noiembrie 2011, 18:20)

    mihai [anonim]

    Cred ca D-nul Ponta ar trebui sa-si dea demisia ptr acest esec, daca are coloana. Inca odata observam circ pe banii nostri
    • +3 (3 voturi)    
      chiar crezi (Marţi, 29 noiembrie 2011, 3:52)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      ca ponta are atata bun simt ,pe el la manat razbunarea nu alt ceva ,deci sa nu ne asteptam dela Ponta la nimic bun ,din contra!
  • +11 (15 voturi)    
    mmm (Luni, 28 noiembrie 2011, 20:08)

    MirceaA [utilizator]

    imi amintesc ca Blaga era singurul in care Antenele si Realitatea nu tragea de loc. Are si multe afaceri impreuna cu oameni din PSD. S-ar putea sa avem unele surprize.
  • +15 (19 voturi)    
    Ponta e praf!!! (Luni, 28 noiembrie 2011, 20:25)

    tic [anonim]

    Ce-o fi fost in mintea lui, numai al de sus stie!
    Pai, urmatoarea miscare pe ordinea de zi a USL este suspendarea lui Basescu. Presupunand ca votul parlamentului ar fi favorabil, atunci Basescu este suspendat si atributiile de sef de stat le preia ... Blaga! Pana la noi alegeri prezidentiale ar mai trece cel putin un an (contestatii la CSM, organizare referendum, organizare de alegeri, campanie electorala, eventual turul doi, etc.). Si USL, in frunte cu Ponta si Antonescu, cu ce se aleg? Mare e gradina Domnului!!!
    Eu poate ca nu ma pricep la jocuri de culise, dar diletantism politic ca la Ponta si Antonescu, mai rar intalnesti! Pai Basescu are vreo zece clase peste ei, macar ca n-ar fi facut niciodata asemenea greseli de strategie.
    In mintea lor incetosata, nu realizeaza ca mai bine ramaneau cu Geoana? Ca asta nu i-ar fi deranjat cu nimic, ba ar fi putut merge mai departe cu ideea suspendarii lui Basescu?
    Dupa parerea mea, prejudiciile aduse de Geoana PSD-ului sunt infinit mai mici decat dezastrul pe care Ponta il provoaca propriului partid. Daca cineva trebuia exclus din PSD, atunci asta trebuia sa fie Ponta, pentru subminarea puterii si credibilitatii partidului, si nu Geoana.
    Ponta a luat sefia partidului si cand a infiintat USL-ul era cotat cu 68% in sondaje. Acum USL a scazut la 42%. Avand in vedere ca mai este un an pana la alegeri si daca prostovanii astia vor proceda ca si pana acum, vor ajunge in prag de alegeri la cel mult 30%.
    Alooo! D-nii Nastase, Iliescu, dati-l afara pe asta cat mai repede, ca va distruge definitiv!
    • +2 (8 voturi)    
      Ce nu inteleg (Luni, 28 noiembrie 2011, 20:45)

      Empire [utilizator] i-a raspuns lui tic

      Daca pdl-ul se zice ca mai are 15%, udmr-ul are 5-6% ca de obicei, usl-ul are 42, cine are restul de 35 de procente? Sigur UNPR-ul n-are cota asa mare...
      • +15 (17 voturi)    
        Ce am citit eu (Luni, 28 noiembrie 2011, 21:54)

        tic [anonim] i-a raspuns lui Empire

        Acum vreo 10 zile, din cel mai recent sondaj a rezultat:
        USL - 42%
        PDL - 28%
        UDMR- 6,5%
        Pe restul de vreo 23% nu i-am mai retinut, erau procente pentru UNPR, partidul lui Dan Diaconescu, PRM si altii mai marunti.
        Daca sondajul este eronat, nu e vina mea. Dar senzatia mea este ca se apropie de realitate.
        Cresterea PDL-ului in randul electoratului mi-o explic prin faptul ca oamenii, grav afectati de masurile de austeritate luate de guvernul Boc inca de anul trecut, vad acum la televizor prin ce dezastru trec acum tarile din UE, tari care aveau un nivel de trai mult peste Romania (de ex. Grecia, Irlanda, Spania, Portugalia, Italia, Ungaria).
        Cred ca romanii au ajuns la concluzia ca e mai bine sa traiasca cu un salariu diminuat cu 20% sau cu o pensie mai mica cu 10%, ca este mai bine sa renunte la un spor de 5% pentru calculator (de ex.), decat sa ajunga sa traiasca fara niciun venit, sau sa ajunga sa plateasca pentru o paine 10 euro (vezi Ungaria).
        Parerea mea este ca, cu cat tarile mentionate mai sus se vor afunda mai mult in probleme sociale si economice, cu atat PDL va creste in sondaje. Asta pentru ca romanii pot fi manipulati din vorbe, dar prosti nu sunt. Vor avea senzatia ca PDL, chiar daca le-a redus veniturile, nu i-a lasat pe drumuri, asa cum vad ca se intampla in tarile occidentale afectate de criza. Iar daca USL nu le promite altceva decat "jos Basescu" si "jos Udrea", atunci sunt sigur ca USL va scadea constant in sondaje, mai ales ca pana la alegeri mai este un an intreg.
        Iar daca sefii opozitiei sunt niste nulitati de teapa lui Ponta sau Antonescu, care fac asemenea gafe politice, atunci caderea in sondaje in perioada urmatoare a USL-ului este mai mult decat previzibila.
        Parerea mea!
      • +12 (14 voturi)    
        USL-ul are 101 %... (Luni, 28 noiembrie 2011, 22:14)

        Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui Empire

        ...dar Ponta nu mai are nimic la Daciana, dar mai are la Ilie Sarbu, DAR SUB 50%...Cat despre Crin, dumnealui e ca soferii de TIR...functioneaza cat il lasa diagrama...cu obligatoriile ore de somn...ha,ha,ha...Si a spus Basescu ca sunt imaturi...Elegant Popeye...
    • +9 (11 voturi)    
      Se imprastie stanga in lume... (Luni, 28 noiembrie 2011, 22:16)

      Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui tic

      ...se spulbera comunismul...cat timp o sa sa-si bata stanga joc de oamenii...
    • +3 (3 voturi)    
      subiect (Marţi, 29 noiembrie 2011, 6:51)

      bulineli [utilizator] i-a raspuns lui tic

      ba da ! sa-l tina cit mai mult pe ponta ca bine face el ce face .
  • +10 (12 voturi)    
    ponta (Luni, 28 noiembrie 2011, 21:52)

    micu l [anonim]

    Antonescule , ura , ura , am infrint!
  • +6 (8 voturi)    
    usl (Luni, 28 noiembrie 2011, 22:32)

    d2arrow [utilizator]

    Realitatea este ca prin miscarile inteligente din ultimul timp al psd-pl-pc sau usl cum mai li se spune si-au creat o imagine de perdanti din oficiu, fapt ce este dezastruos in politica si nu numai.
    Zicala zilei tonta & anton reciproc i-si toarna beton....nebunilor sunteti mirifici mai ales cand va tineti de manute.
  • +2 (8 voturi)    
    va aduceti aminte? (Luni, 28 noiembrie 2011, 22:37)

    om normal [anonim]

    Cand au inceput revolutiile arabe?
    Toate lumea era pe strazi si plangeau de bucurie ca Mubarac e terminat. Superfericiti ca vine mierea din afara....
    Nu ati avut sentimentul...DACA ATI STI VOI CE V-ASTEAPTA!!! ?
    am acelsi sentiment acum, desi fara doar si poate usl psd pnl etc sunt zero si politic si intelectual si moral.