Politica, bat-o vina

Emil Boc săracu’ și Rareș Bogdan care vede stele verzi. Biografiile politice ale reformiștilor lui Florin Cîțu

de Eugen Istodor     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:06 Actualitate | PERSPEKTIVA


Cîțu și susținătorii din PNL
Foto: Hotnews
Florin Cîțu, prim ministrul României, în mijloc. Flancat de Emil Boc, primarul Clujului, și Rareș Bogdan, europarlamentar. Prin spate se mai văd și Gheorghe Flutur, Preşedinte al Consiliului Judeţean Suceava și Dan Vîlceanu, ministrul Finanțelor. Este o fotografie simbol a grupării Florin Cîțu. Se acreditează ideea de grup-simbol, reformist. Acest grup este cel care a aruncat în aer politica românească în septembrie 2021.

Florin Cîțu, Emil Boc, Rareș Bogdan. Sunt oameni care văd idei. Nu e nimeni ca ei. Fixiști, fără compromisuri. Însă, este poza celor care au rătăcit drumul PNL, drumul Guvernului, drumul României în 2021.

Mișto este că Florin Cîțu, Emil Boc, Gheorghe Flutur, chiar sunt buni în treaba lor. Cum devin mari oameni de stat, cum li se urcă la cap. Nasol.

Emil Boc săracu’ nu este la prima experiență de acest fel. Acum este vioi, resuscitat, după ce Clujul său a devenit vedeta României. Este cunoscută căderea sa în cap la o emisiune TV. Tragicomică situație, dar arată exact ce fel de om este.



Clujul este ce este și datorită lui Emil Boc. Boc este destupat la cap atâta cât să facă bine locului său de baștină, Clujul. E gospodar, dar nu mare vizionar. E un câine de vânătoare, miroase reforma și o ia pe urmele ei. Clujul este jalnic în multe privințe, dar în altele, esențiale, funcționează peste București. Și mai mult decât orice, domle, are imagine bună Clujul. Pute a bani acolo.

Emil Boc nu-i politician. E mic în politică. El greșește continuu când e vorba de politica mare. La Cluj, e primar. La București este strivit, cade în cap. Și cum e băgat în seamă, fixația-i gata. Omul are nevoie de adulare. Dacă e puțin gâdilat în orgoliul propriu, ce bun ești BOOOOOC! omul sare la bătaie. Prins în capcană, omul e loial fanatic. Orice ar fi, înainte. Sigur, vi-l amintiți ca prim-ministru al lui Traian Băsescu, depășit de situațiile economice, politice.

De aia, lui Boc îi place umbra. El stă în umbra unor lideri providențiali, precum Băsescu, Cîțu, și zice: “Da”, când trebuie să spună tâfnos un “NU”. N-are curaj să-ntoarcă roata. Se fixează robotic și nu-l scoți din ale lui. Când e dat afară, eșuează, se dă la fund, cu multe frustrări, ca tot omul. De aia, cade rău Boc, pe psihic, și de aia e simplu să-i gâdili orgoliul. Asta au făcut Cîțu și Rareș Bogdan.

Lângă Boc, în poză, este și Flutur. Boc-Flutur
asemănători. Oameni care-și delimitează teritoriile. Cluj unul, Suceava celălalt. Mai puține vorbe sunt de spus despre Flutur, însă. Mare speranță cândva, Flutur, de fapt, e cu mult mai greoi în toate, inclusiv în reforme în județului său. Gheorghe Flutur însă e un flutur, nu-i rău cu dinadinsul. Dă și el din aripi când e băgat în seamă, în pustnicia lui din Suceava. Politicianului Flutur i se filează însă pe durată scurtă. În rest, uiți de el, stă la cutie ca-n insectar. A fost și el în insectarul lui Traian Băsescu.




Rareș Bogdan, fosta vedetă TV, acum e EuroparlamentaR. N-avea cum să lipsească o "gură mare" din poza "reformiștilor" PNL. El a avut mereu “boii rătăciți”. A ajuns în fruntea bucatelor televizate, pe acest arțag naționalist și pe un discurs anti-PSD. Gura lui mare era echivalată cu cea a lui Mihai Gâdea. Întrecerea TV de seară era mereu între cine se dă în stambă mai bine. Când arena e mică, circarii n-au multe de făcut. Revoltele anti-Dragnea din Piața Victoriei, chiar Klaus Iohannis, în lipsă de altceva, l-au luat în brațe. Era firesc. Nefiresc este că a ajuns europarlamentar, cu tupeu, nepricepându-se nici la economie, nici la politică. Dar suntem în 2021 când mulți ne pricepem la toate.

Cu gusturi fistichii în minte și îmbrăcăminte, Rareș Bogdan mereu a văzut stele verzi. Nu, nu-l bate nimeni în a debita prostii naționaliste, căci patria lui nemuritoare este demagogia. Demagogia, naționalismul practicat a la Bogdan, îți dă discernământ minim spre deloc. Vezi negru, vezi alb, iar când e liniște afară, tragi palme. Pata sa majoră este USR-PLUS. Ăștia trebuie distruși. USR-Plus trebuie căsăpit, zdrobit. De ce? Că put a internaționalism. Put a idei de pe internet. Au prea multă carte. Gândesc altfel. Exotic. "Hoți" de idei dintr-o lume ostilă lui Bogdan. Rareș urăște.

Rareș Bogdan este un "des-creierat", în sensul în care creierul propriu nu-i locul său preferat de reflecție și reflectare.
Cum să nu-l susțină, nu, pe un analfabet financiar ca Vîlceanu, ministrual finanțelor. Păi, nu-i păcat să fie lăsat pe afară un tupeist fără minime noțiuni financiare? Păcat.




Uite așa oamenii se aseamănă. Rareș și Vâlceanu se aseamănă, precum Boc cu Flutur.

Emil Boc și Rareș Bogdan sunt "nuca" tare a filosofului Cîțu. Un yesman și un naționalist. Cum spuneam, și-ntr-un articol anterior, ei doi girează un Cîțu cu boala riscului. Risc învățat din amețeala sa din America, din cariera sa de bancher în România.

Normal că atunci când îl apucă riscul pe Cîțu, Emil Boc nu poate spune NU, iar Rareș Bogdan cântă aria naționalistă. După cum vedeți ecuația e toxică.

Triada reformistă se sufocă dacă nu "ucide".

În mod normal, negocierea aduce oarecare pace. Dar de unde pace când Cîțu aude YES, SIR! Și Dă-le în bot nenorociților! Cîțu este cu riscul. El nu negociază, bagă pumnul în gură. Nu admite alte voci.

Triada n-are cap, nu-s idei multe. YESMEN-ii, naționaliștii și pariorii n-au idei prea multe. Ei vor să câștige, indiferent de consecințe.

Așa trebuie, zice Cîțu! Da, zice Boc. Da, zice Bogdan. Zilnic, la prânz, seara, dimineața, Cîțu aude aceleași voci. Vocile care-i încântă auzul.

Florin Cîțu, riscul, Emil Boc, yesul, Rareș Bogdan, ura.

P.S.: Acest articol este despre biografiile politicienilor din grupul Cîțu. Observăm că nu vorbim despre idei, ci despre emoții. Emoții negative, conform teoriilor despre emoțiile distructive. Sunt oameni pe lumea asta care au o plăcere sadică să se auto dinamiteze.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18363 vizualizari

  • -29 (47 voturi)    
    Stupid!!! (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:20)

    Anadin [utilizator]

    Mai stupid nu se putea!
    • -8 (28 voturi)    
      stupid (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:35)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Anadin

      Daca te referi la tov. Istodor, ai dreptate... De ce ti-or fi dat "--" atatia bagatori de seama !?
      • +4 (14 voturi)    
        pe (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:07)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        tine și ăl de deasupra ta ori nu vă duce bibilica și nu aveți capacitatea necesară de înțelegere, ori postați la ordin. Din această dilemă nu puteți ieși.
        • +3 (9 voturi)    
          Istodor are dreptate! (Duminică, 5 septembrie 2021, 0:55)

          Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Istodor are dreptate!
          Insa as evidentia inca o dimensiune a lui Boc, poate chiar cea mai pregnanta, anume ca ei acolo in primarie la cj toti isi infing nasurile unii altora in dos, si toti celui care este mai sus pe treapta ierarhica! Se bat singuri pe umar atat de mult incat isi iau supradoza de ingamfare deliranta! E si o trasatura regasita larg in populatia locala, de a avea o stima de sine ridicata peste ceea ce e real, doar ca la primarie "se trage pe nas" asa ceva! In opinia mea, asta a dus si la "succesul" Clujului, unde toti i-au facut reclama, ca e "nemaipomenit", tinerii au venit, au dat de gustul vietii libere de adult pt prima data in viata si au facut orice sa ramana in locul ce a coincis cu aceasta! De acolo... unde este forta de munca multa este forta de munca ieftina, corporatiile sunt atrase de ea, se platesc taxe si impozite locale de pe urma muncii, activitatii economice si a consumului local... Si "minunea" Clujeana asa ia de cap mai tare pe spartii din primarie! Boc merge la Catu: "Trage si tu frate! Sa vezi ce tare e! Du si la Bucuresti, sa vada si ei!" Dar Catu: "-Pai ce sa le spun ca e? Ei nu-si dau filme din astea..." "-Zii cum vrei tu, orice merge! Uite, zii Anghel Saligni!".
  • +41 (53 voturi)    
    Politică de maidan (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:26)

    thegreat [utilizator]

    Sunt de acord cu dl. Istodor. Criza actuală este rezultatul unei combinații toxice de oameni fără educație, rupți de realitatea oamenilor obișnuiți. Lor le merge bine, oricum. In timpuri de criză, poate chiar mai bine că au ocazia să se dea în stambă și să-și întrețină convingerea că e ceva de capul lor. Dar, de neînțeles pentru mine este seducția pe care o exercită asupra unor oameni în cida evidenței că nu au nicio calitate remarcabilă (în afară de debitarea de vorbe goale, desigur). Poate imi explică și mie cineva mai priceput la psihologie, cum a reușit să fie D. Bogdan vedeta alegerilor europarlamentare și chiar a adus procente bune pentru PNL?
    • -3 (11 voturi)    
      De acord... Dar (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:38)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui thegreat

      numai la PNL se vede așa? USR-PLUS e alcătuit doar din sfinți și îngerași imaculați? De AUR, cosemnatarii moțiunii și de PSD care a promis că va vota alături de USR-PLUS căderea guvernului Câțu nici nu mai pomenesc. Și ei, curați ca lacrima, domnule Eugen Istodor...
      • +6 (8 voturi)    
        Pai ce a facut USR? (Duminică, 5 septembrie 2021, 1:00)

        Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

        Ca voteaza in paralel cu AUR sa il dea jos pe Catu? Serios? Atat?
        E ca si cum ai acuza americanii ca au legaturi cu Assad, doar ca si ei si Assad au luptat impotriva ISIS!
        Astea-s circumstantele!
        Mai naspa e ce face Johanis acum! Imi si pare rau ca l-am votat! Dar ce era sa fac... sa o votez pe Dancila?!
        • -3 (5 voturi)    
          O să alegeți (Duminică, 5 septembrie 2021, 10:27)

          Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

          data viitoare între Dăncilă și Șoșoacă. Si cu ajutorul USR-PLUS condus de Barna și Cioloș.
        • +1 (3 voturi)    
          ?? (Duminică, 5 septembrie 2021, 15:06)

          iuflo [anonim] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

          de acord perfect cu tine pana la iohannis......ce ai vrea tu sa faca?? sa sustina pe vreunul? sa-l critice pe altul?? dintre toti ciolos, barna, catu, orban, cu oricare iese prost!! stii ce face presedintele germaniei?? cam atat poate constitutional si klaus......la noi critici si pentru tinuta, abia asteptau psd, aur sau udmr sa spuna presedintele ceva in public!! daca sustine pe orban, e cu tabara vechilor, daca sustine pe catu e cu fostul pdl si contra usr-plus......tu domn' presedinte ce ai face? asta ca sa stim si noi ca nu esti vreo dancila!!!
          • -2 (2 voturi)    
            Fac propagandă cei de la USR-PLUS (Duminică, 5 septembrie 2021, 16:11)

            Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

            ca pe timpul epocii de aur. Și în timpul ăsta se înțeleg cu PSD și cu AUR. Tocmai a anunțat Ciolacu că va vota moțiunea lor dacă ajunge în plen. Iar dacă va cădea, vor propune propria lor moțiune. Barna, Cioloș și cei care-i susțin vor aduce din nou pesedeul la putere cu aur cu tot.
            • +2 (2 voturi)    
              PSD (Duminică, 5 septembrie 2021, 23:47)

              Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Leul in iarna

              PSD nu o sa voteze motiunea! Au si spus ca o s-o faca pe a lor, pt ca "au legitimitate in fata poporului"!
              In plus, daca ii fac un favor lui Catu in a nu-l demite, poate o sa primeasca si niste primari, prefecti, de-ai lor niste felii din tortul PNDL pe care il va taia Catu!
            • 0 (0 voturi)    
              hei leule!! (Miercuri, 8 septembrie 2021, 10:49)

              iuflo [anonim] i-a raspuns lui Leul in iarna

              ia faptele cum se intampla nu cum ti se par tie..psd nu face cvorum ca sa fie trimisa motiunea spre vot!!! ii ingroapa pe toti si pnl si usr si plus si udmr......le convine pentru ca astfel doar castiga !!! vina e la catu ca tine scai ca el are dreptate.......si sa ai in momentul cand ceilalti nu te vor te retragi si astepti greselile cum face psd acum
          • +3 (3 voturi)    
            Johanis (Duminică, 5 septembrie 2021, 23:43)

            Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

            Johanis il sustine pe Catu fara sa se ascunda macar! L-a criticat pe Stelian Ion si in general e iritat de USR! Asta pentru ca USR prezinta un pericol pentru interesele electorale PNL-iste!
            Dar ce a facut cel mai rau Johanis este ca, prin sustinerea oferita lui Catu, i-a dat curajul sa actioneze ca un nebun! Catu, cum spunea si Istodor in alt articol, are aere de dictator! Face ce vrea, de capul lui, in cualitie, fara sa se consulte cu partenerii, a demis deja al doilea ministru USR, baga Romania in datorie de 10 miliarde de EURO in urmatorii 7 ani pentru a cumpara primari, iar acestia fura banii prin proiecte de genul: iluminat public prin becuri LED care au costat 2.000 (doua mii) de euro bucata, il pune pe Bode la ministerul justitiei, iar acesta, literalmente a doua zi, anuleaza concursurile organizate transparent pentru posturi de procurori de rang inalt cum ar fi sefii DIICOT si DNA!
            Ce a facut Johanis? Adat nastere unui nebun care acum distruge tot ce a inceput sa se repare dupa guvernarile catastrofale ale PSD!!!
            Sunt foarte dezamagit!
            • +1 (1 vot)    
              beer (Marţi, 7 septembrie 2021, 13:11)

              iuflo [anonim] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

              cazi si tu in capcana jurnalistilor?? unde il vezi tu implicat pe iohannis?? el l-a inventat pe catu?? era demult orban si pnl l-au adus la guvern.......klaus a fost de acord cu propunerea lui orban, care si acum spune ce aranjamente erau cu catu si bnr......stelian ion?? ei nu!! ce a facut acest individ?? justitia e praf ori cu el ori fara, n-a miscat un pai pentru desfiintare a sij!!! nu tu colaborare cu udmr cei care nu vor desfiintarea......iar despre tot ce insiri aici despre catu, poate fi iohannis de vina?? ce prerogative are ca presdedinte?? tocmai ca ii lasa sa vada pana unde ajung, si probabil in vreun fel va interveni dar nu stim ce succes poate sa aiba.....guvernul si parlamentul trebuie sa "lumineze" tot!!! din punctul meu de vedere e pacat ca nici un politician nu adopta stilul iohannis: sa vorbeasca foarte putin si doar daca trebuie neaparat ......noi suntem o balacareala in politica de 32 de ani!!! nu asa dam inainte......usr, catu, udmr, orban, vorbesc intruna fara temei, iar procentele psd cresc tacand........
        • -2 (2 voturi)    
          Azi a anunțat Ciolacu (Duminică, 5 septembrie 2021, 16:06)

          Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Beer-gummy-bear

          că PSD va vota moțiunea USR-PLUS și AUR când va ajunge în plenul parlamentului. Și că, dacă moțiunea va cădea, vor depune propria lor moțiune. Nu vă e rușine, domnilor de la USR-PLUS? Faceți înțelegeri cu AUR și PSD dând jos un guvern din care faceți parte? Și anulând astfel un efort depus de societate ca să îndepărteze PSD de la putere? Aici nu Câțu (un premier slab de altfel) este miza, CI CETĂȚENII ROMÂNIEI CARE AU VOTAT ÎMPOTRIVA PSD. De la început ați forțat nota anunțând că nu participați la guvernare cu PNL (chiar credeți că am uitat?) și șantajând pentru că fără voi guvernul Orban ar fi fost minoritar. Vă bateți joc de oamenii cinstiți din România care au crezut în voi și în timpul ăsta strigați peste tot că alții fac mânării de acest fel. Poate n-aș fi lansat un mesaj atât de dur, dar tocmai am citit anunțul lui Ciolacu.
  • -7 (25 voturi)    
    Minciuni (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:58)

    democtrates [utilizator]

    Nu stiu mare lucru despre Rares Bogdan doar atat ca in caz de ruptura a PNL-ului va migra spre aripa extremista adica AUR, desi este Clujean uita valorile multiculturalismului, este antimaghiar convins.
    Despre Boc , doar atat, mergeti in Cluj, impreuna cu reprezentantii partidelor de la putere si din opozitie a facut un oras mai ca Bucuresti-ul. Si sa nu uitam in perioada de colaps din 2008 eu zic ca gestionat foarte bine tara.
    • +7 (13 voturi)    
      I-au corupt banii (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 14:11)

      relax4 [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

      cand se uita la 10 miliarde de euro le sclipesc ochii ca unor hoti care toata viata au visat-o. desi sunt bani imprumutati in datoria Romaniei.

      nu mai conteaza nimic, nu mai vad nimic.
  • +17 (19 voturi)    
    ,,Sinceritatea" demagogului Bogdan (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 10:00)

    <> [utilizator]

    Intr-un moment foarte rar, demagogul, care a pacalit atatia oameni, isi arata adevarata fata:
    https://www.youtube.com/watch?v=Nfo18Gpk4Ws&ab_channel=TheodoraMarinescu

    Baga la cap si nu uita!
    Nu te mai lasa spalat pe creier, spala-te mai mult pe corp si poate vei scapa si de covid.
  • +15 (23 voturi)    
    Tradarea sta bine la PNL (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:31)

    same.dan [utilizator]

    Dupa ce au avut experienta Tariceanu care si-a eliminat aliatii din guvern, peste ani, acest Tariceanu 2 face fix aceeasi miscare, singura mare diferenta este ca il are ca aliat pe presedinte de data asta.
    Contra-intuitiv, dar e posibil sa fie marea problema, PSD nu cred ca va marsa de data asta, nu are interes.
    De unde reiese si lipsa de creier elementara la declansarea acestei lovituri de palat, e posibil ca PNL sa piarda tot in 30 de zile.
    • -7 (11 voturi)    
      nu.. (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 13:12)

      iuflo [anonim] i-a raspuns lui same.dan

      nu cred ca iohannis e aliat cu vreo...."aripa" din pnl!! cred ca mai repede asteapta sa vada unde ajunge acest conflict al pnl!! klaus o sa devina jucator doar dupa mandatul de presedinte, altfel cred ca e destul de inteligent sa nu-si atraga "dusmanie" din partea niciunui partid...si psd il ignora in acest moment.....dureros este faptul ca catu este inconjurat de fostii si aceeasi pdl-isti ce-i cantau in struna lui basescu si mai nimeni nu realizeaza, iar el catu se crede basescu 2!!!
      • +3 (7 voturi)    
        declarația lui (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:10)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

        de azi îl pe iohannis plasează definitiv în postura de păpușar al lui cîțu.
        • 0 (0 voturi)    
          of (Duminică, 5 septembrie 2021, 14:59)

          iuflo [anonim] i-a raspuns lui nahir

          din cauza celor ca tine nu o sa avem nici constitutie nici politica reala!!! ce vrei tu sa faca presedintele la prerogativele in care il izoleaza constitutia??? e normal sa-i lase sa-si sparga capul nevorbind cu nimeni pentru a nu da apa la moara la psd, udmr si aur!! crezi ca e fericit ca 3 se cearta ca chiorii pe aceleasi idei?? pe oricine ar sustine iohannis, catu, orban, ciolos, barna, tot prost iese, asa ca mai bine tace!!! l-ai vazut pe presedintele germaniei vorbind pe vreundeva?? iar la noi s-au luat de klaus si cum se imbraca, ti se pare normal???
      • +2 (2 voturi)    
        de 6 ani ioha canta in struna pesedeului (Duminică, 5 septembrie 2021, 7:50)

        Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui iuflo

        in momentele esentiale, ca sa nu-l suspende!
  • -11 (25 voturi)    
    Istodor (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:37)

    Ilidia [utilizator]

    De cate ori vrea sa spuna ceva de atatea ori tov. Istodor bate campii...
    Te pomenesti ca i s-a promis in Al Modrogan vre-un "coledzi, vezi matale "!?
    Pacat ca n-a invatat nimic de la "MAMICA" lui...
  • +10 (24 voturi)    
    Corect articolul (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:44)

    ploiesteanu [utilizator]

    articulat pe realitate. Respect domnule istodor Eugen.
    • -6 (8 voturi)    
      adevarat respect! (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 12:54)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      " El stă în umbra unor lideri providențiali, precum Băsescu, Cîțu,..."Apai, cand te mai si lumineaza privind "providentialii" patriei , chiar ca-si merita tot respectul. Nemarginit!
  • +7 (13 voturi)    
    Nea Istodore! (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 12:37)

    Iunicorn [utilizator]

    Inca nu m-am hotarat daca imi placi sau nu. Dar, culmea, iti citesc toate articolele...
  • -2 (10 voturi)    
    Media : (Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:45)

    Timonierul [utilizator]

    încercați, va rog, mai mult jurnalism și mai putina politica părtașa
  • +1 (7 voturi)    
    Eugene (Duminică, 5 septembrie 2021, 0:27)

    independentu [utilizator]

    astept de la tine un articol despre Dan Barna, George Simion si Claudiu Tarziu, in care sa ne povestesti trecutul lor de "minieroi".
    La trecutul mic, AURul e viitor!
  • 0 (6 voturi)    
    A sosit vremea ca PNL-ul sa mearga dupa PNTCD (Duminică, 5 septembrie 2021, 2:21)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    Acelasi lucru si pentru PSD. Acolo e locul lor, natural si firesc, la groapa de gunoi.
    Drum bun, cale batuta "liberalii" lu' peste.
  • +3 (3 voturi)    
    cu indoieli, d.lui Istodor (Duminică, 5 septembrie 2021, 12:33)

    Iona [anonim]

    Aveti indoieli, uneori, d.le Istodor!? Mare ´
    atentie cu biografiile! Devin foarte usor clone ale "dosarelor de cadre" .
  • +1 (1 vot)    
    Erata (Duminică, 5 septembrie 2021, 17:01)

    Azra [utilizator]

    In mod eronat li s-a dat numele de "grupul Reformatorilor", apelatiunea corecta este aceea de "grupul artificierilor".
  • 0 (2 voturi)    
    Multumiri dlui Istudor! (Duminică, 5 septembrie 2021, 18:34)

    cumgranosalis [anonim]

    Un articol-analiza cat o investigatie RMN sau CT combinata cu analiza ADN-ului impricinatilor. Mai ramane sa le prescrie cineva, la fel de inspirat, si niste "nasturi" sau sa-i trimita la "raze" ssau la bai.
    • 0 (0 voturi)    
      Mea culpa! (Duminică, 5 septembrie 2021, 19:57)

      cumgranosalis [anonim] i-a raspuns lui cumgranosalis

      Am gresit grafia numelui autorului, imi cer iertare! Asa imi trebuie daca-l apreciez si pe talentatul actor Tudor!