Giuliani ar fi discutat cu Trump despre o posibilă grațiere - presă

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 1 decembrie 2020, 19:41 Actualitate | Internaţional


Rudy Giuliani
Foto: Captura video Fox News
Rudolph Giuliani, avocatul președintelui Donald Trump, a discutat săptămâna trecută cu liderul de la Casa Albă despre posibilitatea unei ”grațieri preventive”, potrivit New York Times, care citează două surse anonime, scrie The Guardian.

Nu este clar pentru ce infracțiuni federale ar avea nevoie Giuliani de grațiere preventivă, deși era anchetat vara trecută de procurorii federali pentru legăturile sale în Ucraina și rolul său în demiterea ambasadorului american de acolo.

Purtătoarea de cuvânt a lui Giuliani, Christianne Allen, a spus pentru New York Times că Giuliani nu poate comenta nicio discuție din cele pe care le are cu clientul său.

Știrea vine după ce Trump l-a grațiat pe fostul său consilier în securitate națională Michael Flynn, care a pledat vinovat că a mințit FBI-ul cu privire la contactele sale cu un oficial rus.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11664 vizualizari

  • +15 (35 voturi)    
    >>>> (Marţi, 1 decembrie 2020, 19:57)

    GemstonePig [utilizator]

    Macar Putin a pus deputatii sa faca un simulacru de lege in Parlament, asta da decretu ca asa vrea el fix ca KimJong un sau imparatii africani
  • +11 (27 voturi)    
    "Gratiere preventiva"? (Marţi, 1 decembrie 2020, 20:13)

    emil bobu [utilizator]

    Adica Giuliani e un interlop pe cale sa fie prins.
  • -19 (31 voturi)    
    'surse anonime' care vb cu ziare de Stanga (Marţi, 1 decembrie 2020, 20:30)

    Gryphus [utilizator]

    de 4 ani o tinem tot cu 'stiri' din 'surse anonime'

    e bine ca a pierdut Trump (desi la limita) ca sa nu mai auzim zilnic propaganda asta aberanta anti trump
    • +2 (10 voturi)    
      hehe (Miercuri, 2 decembrie 2020, 1:47)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      La limita de aproape 8 milioane de voturi, qanonule.
      Inca putin si castiga la o diferenta mai mare decat populatia Rusiei.
      Auzi la ivan, "la limita"...
  • -10 (22 voturi)    
    Bunicule.... (Marţi, 1 decembrie 2020, 20:48)

    minus [utilizator]

    iti dai seama ce indurai daca veneau astia cand i-ai asteptat? Pe nemernicii de comunisti i-ai suportat pana la 95 de ani, dar cu astia ai fi murit mai devreme de inima rea!
    Este bine ca valorile astea morale sa ramana acolo. Si cine stie cu ce mai vine si "next in line"....
    • +3 (3 voturi)    
      ehhh (Miercuri, 2 decembrie 2020, 1:48)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui minus

      Bunicuto o murit la stalingrad de foame.
      Asta tio si lasat mostenire, foamea si setea de votca.
      • +1 (3 voturi)    
        exact... (Miercuri, 2 decembrie 2020, 9:58)

        minus [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        si desigur foamea si setea mea justifica golaniile de peste ocean!
  • +11 (15 voturi)    
    Sa stea la coada (Marţi, 1 decembrie 2020, 22:28)

    treos [utilizator]

    Trump e deja inainte la autogratiere. De nevinovat ce e...