Trump anunță că nu va participa la a doua dezbatere prezidențială dacă se va desfășura virtual

de S.J.     HotNews.ro
Joi, 8 octombrie 2020, 15:33 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: captura video
Donald Trump a declarat joi că nu va participa la a doua dezbatere prezidențială cu contracandidatul Joe Biden după ce comisia responsabilă de organizarea confruntării a anunțat că aceasta se va desfășura virtual după ce președintele american a fost testat pozitiv cu coronavirusul, transmite CNN.

„Nu o să particip la o dezbatere virtuală”, a declarat președintele Trump în cadrul unui interviu acordat Fox Business, adăugând că „nu o să-mi pierd timpul cu o dezbatere virtuală”.

Comentariile lui Trump pun sub semnul întrebării desfășurarea celei de-a doua dezbateri prezidențiale după ce organizatorii au făcut modificări majore pentru a asigura desfășurarea în condiții de siguranță a acesteia.

Organizarea confruntării în format virtual a fost considerată necesară de comisia de dezbateri date fiind incertitudinile legate de sănătatea președintelui american.

„A doua dezbatere prezidențială va fi organizată sub forma unei întâlniri de tip town hall în care candidații vor participa de la distanță”, a anunțat comisia într-un comunicat.

„Participanții la întâlnire și moderatorul Steve Scully de la rețeaua C-Span se vor afla la Centrul Arsht de Arte ale Spectacolului din Miami, Florida”, au precizat organizatorii dezbaterii.

Anunțul comisiei a fost făcut la câteva ore după ce vicepreședintele Mike Pence și candidatul democrat pentru vicepreședinție, senatoarea democrată Kamala Harris, au participat la o dezbatere despărțiți de un separator din plexiglas.

Citește și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3089 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    hehe (Joi, 8 octombrie 2020, 15:54)

    transpenibilus [utilizator]

    E by-by oranjutanul si stie si el asta.
    Partea frumy e ca de Craciunul lui Putin (6 ian) oranjutanul va fi deja in puscarie, iar piticul cracanat va avea o soarta mult mai cruda, ceva traditional diktatorilor rasturnati de furia poporului.
  • 0 (14 voturi)    
    Ironia ironiilor (Joi, 8 octombrie 2020, 15:57)

    jcjc [utilizator]

    Toată vara, fanii lui Trump ziceau că Biden va găsi o scuză să nu participe la dezbateri, și acum El Lider Maximo o dă pierdută ca să nu participe.
  • +2 (18 voturi)    
    Ce loser! (Joi, 8 octombrie 2020, 16:00)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Infatuat, misogin, fara educatie, narcisist, prost, rasist, acest presedinte e cea mai mare rusine a Americii din intreaga ei istorie. E presedintele celor ca el. Nu al meu. I'm american citizen so shut the fuck up stupid romanian you like this bozo!
    • +2 (8 voturi)    
      Daaaamn right !!! (Joi, 8 octombrie 2020, 16:45)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      ...
    • -2 (10 voturi)    
      Cine-i loserul? (Joi, 8 octombrie 2020, 17:33)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Așa ți-a zis Piedone? Că dacă ai buletin de sectorul 5 ești cetățean american? :)
    • -3 (9 voturi)    
      Dacă tu ești american (Joi, 8 octombrie 2020, 17:56)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      io-s papa de la Roma
      • -5 (7 voturi)    
        Corect! (Joi, 8 octombrie 2020, 18:46)

        Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Adevarul este ca NU poti avea un contact VIRTUAL nici macar cu o femeie foarte frumosa.

        Cum poti sa-i simti caldura si emotiile calde, asta atunci cat esti plasat in mediul Virtual, asta in plus cu obligativitatea purtarii condomului si a mastii pe fata?

        Asa incat, eu il inteleg pe actualul Presedinte al USA care refuza un DIALOG VIRTUAL in care este imposibil sa simta 'zbuciumul' adversarului' care sta in fata lui [desigur la distanta sociala impusa].

        De fapt, chiar si fara aceste intalniri Americanii au hotarat de mult cu cine sa voteze...!
        • -1 (1 vot)    
          Unde mai pui (Joi, 8 octombrie 2020, 20:15)

          Arizonian [utilizator] i-a raspuns lui Joseph18

          Ca poate sa ii transmita virusul direct si sa il scoata din cursa.
          • -2 (2 voturi)    
            China, Iran, etc (Vineri, 9 octombrie 2020, 17:52)

            Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Arizonian

            1 - Dv ati scris ca "il poate scoate din cursa"...

            2 - Insa eu va spun ca: - Daca Biden castiga, atunci ^America va fi scoasa din CURSA^, caci asta abia asteapta China, Iran etc.
  • +3 (5 voturi)    
    Probabil (Joi, 8 octombrie 2020, 20:14)

    Arizonian [utilizator]

    Planul lui Trump era sa il infecteze pe Biden cu COVID-19 in timpul dezbaterii si sa il scoata din cursa. De la distanta nu mai poate face asta.