Biden spune că a vorbit și a promis „dreptatea” familiei lui Jacob Blake

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 26 august 2020, 22:42 Actualitate | Internaţional


Joe Biden
Foto: Profimedia Images
Candidatul democraților la președinția SUA, Joe Biden, a declarat miercuri că a vorbit și a promis „dreptate” familiei lui Jacob Blake, un afro-american în vârstă de 29 de ani, care a fost rănit grav de poliție duminică, în Wisconsin, fiind împușcat de mai multe ori în spate.

"Încă o dată, un bărbat de culoare - Jacob Blake - a fost împușcat de poliție. În fața copiilor săi. Mă îmbolnăvește", a scris Biden într-o postare pe Twitter însoțită de un mesaj video.

Kyle Rittenhouse, în vârstă de 17 ani, a fost acuzat de omor de gradul întâi după împușcarea a doi bărbați care nu au fost încă identificați, a raportat The Daily Dot, care a obținut un document public de la grefierul instanțelor din Lake County, Illinois.

Acesta a fost arestat "arestat și reținut" de poliție în Antiohia, la aproximativ 30 de kilometri de locul în care locuiește.

Rittenhouse a folosit în atac o pușcă semiautomata.

Crimele au avut loc marți seara în a treia noapte de proteste violente civile în urma împușcării lui Jacob Blake.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















846 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    Isi mai aduce aminte, maine, ce a spus azi? (Miercuri, 26 august 2020, 23:26)

    Savitar [utilizator]

    Bine ca isi ia notite staff-ul!!
    • -1 (5 voturi)    
      mai bine cu.. (Joi, 27 august 2020, 0:15)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Savitar

      cu asta decit cu un escroc psihopat...oricum cele 2 partide au demonstrat ca au ajuns de rahat..un partid cu un escroc si celelalt cu unul cu un picior in groapa...."marea democratie" a aratat din nou cit de....mica este de fapt... de f.multi ani , nu de ieri....
      • +1 (1 vot)    
        Sorry, intre doi rai, il prefer pe Trump (Joi, 27 august 2020, 15:57)

        Savitar [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Democratii is pesedeii Americii!
  • 0 (4 voturi)    
    e clar (Joi, 27 august 2020, 1:09)

    martel55 [utilizator]

    democratii au ajuns reprezenantii infractorilor, u fel de pesedisti de la noi...ciudat e ca acolo presa i@de bine@ ii susitne, in timp ce la noi ii ia la tinta
  • 0 (6 voturi)    
    Biden promite ce nu poate oferi pt ca nu (Joi, 27 august 2020, 1:27)

    Susufler0 [utilizator]

    este Judecator si nu judeca el dosarul privind impuscarea lui Jacob Blake !

    PS. De altfel este stiut ca Joe in general nu judeca ! :)))
    • +1 (3 voturi)    
      e politician... (Joi, 27 august 2020, 5:58)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ... ce-l doare gura? oricum uita pana maine la cat de senil este.
      • +1 (1 vot)    
        D'-aia cred ca i-au si ales-o pe Mahala, (Joi, 27 august 2020, 11:23)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

        afro-americana fara pic de sange afro in ea !

        PS. Mosu" a vazut-o asa mai silver dark si a zis ca e afro, pe gustul democratilor !

        PPS. Doar ca Mahala nu e si pe gustul afro-americanilor ! :))))
  • +1 (3 voturi)    
    biden si-a pierdut un vot... (Joi, 27 august 2020, 5:59)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... si inca vreo doua, de la praduitorii aia morti la 'datorie'.