VIDEO FOTO Incident aviatic în Rusia: Un avion Boeing a ajuns pe „burtă”, pe o pistă înghețată / Imagini din timpul aterizării

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 9 februarie 2020, 13:32 Actualitate | Internaţional


Avion UTair, pe burta pe o pista inghetata din Rusia
Foto: Twitter
O aeronavă Boeing 737-500 al companiei UTair a avut parte de o aterizare dură pe aeroportul Usinsk Airport din Rusia. Avionul a aterizat pe o pistă înghețată și din primele imagini se pare că trenul de aterizare ar fi cedat, iar aeronava a ajuns să alunece pe pistă pe „burtă”. Niciuna din cele 100 de persoane la bord nu a fost rănită.

Pasagerii au surprins momentul aterizării dure și imagini imediat după ce aeronava s-a oprit într-o laterală a pistei.







Incidentul din Rusia vine la doar o zi după ce un alt avion Boeing, de data aceasta un model 757 al companiei Icelandair, care efectua o cursă de la Berlin la Reykjavík, a suferit daune după ce o parte din trenul de aterizare a cedat pe pista aeroportului Keflavik (vezi în articol foto și VIDEO din momentul aterizării).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8314 vizualizari

  • -4 (12 voturi)    
    ok (Duminică, 9 februarie 2020, 13:41)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sa inteleg ca un Boeing era sa faca iar *poink* ?
    • +1 (11 voturi)    
      nu e vina avionului (Duminică, 9 februarie 2020, 13:59)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      daca tolomacii d ela sol nu au curatat pista

      dar pilotul putea sa refuze sa aterizeze din motive de securitate si sa mearga pe alt aeroport

      bine ca n-au murit
  • 0 (18 voturi)    
    If it's Boeing, i'm not going! (Duminică, 9 februarie 2020, 13:56)

    Marionette [utilizator]

    Clar!
    • -6 (18 voturi)    
      Tupolev de la Smolensk (Duminică, 9 februarie 2020, 14:04)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Ii mai bun
  • +1 (9 voturi)    
    Пиздец блять! (Duminică, 9 februarie 2020, 15:01)

    Nyk1 [utilizator]

    Vorba autorului filmulețului!
    • +1 (9 voturi)    
      ce limba stapanesti mai bine? (Duminică, 9 februarie 2020, 16:46)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      imi pare ca faci parte dintr-un grup rus alaturi de celelalte mazete.
  • 0 (8 voturi)    
    boeing (Duminică, 9 februarie 2020, 17:08)

    madafaca [utilizator]

    Pica Boeingurile astea ca mustele si propagandistii pro-Sua nu mai stiu cum sa dea minusuri :)))
    • -1 (1 vot)    
      Intrebarea e (Luni, 10 februarie 2020, 12:50)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui madafaca

      Intrebarea e de ce pica doar in tari fara apa calda?