VIDEO Protestele ”vestelor galbene”. Bărbat care ar fi încercat să jefuiască un magazin, lovit brutal cu bastoanele și picioarele de către polițiștii francezi, deși acesta era deja la pământ

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 3 decembrie 2018, 17:03 Actualitate | Internaţional


barbat batut de politistii francezi
Foto: Captura video
O înregistrare video în care un bărbat este bătut cu bestialitate de către polițiștii francezi, în timpul protestelor ”vestelor galbene,” a devenit virală pe Facebook și pe Twitter, relatează Liberation.

Potrivit imaginilor, bărbatul este lovit de mai mulți polițiști atât cu bastoanele, cât și cu picioarele.


Potrivit mai multor utilizatori Facebook, scena a avut loc sâmbătă, pe 1 decembrie, în arondismentul 8 din Paris, iar mai mulți martori au confirmat autenticitatea videoului.

Potrivit rezidenților, bărbatul ar putea fi unul dintre cei care ar fi încercat jefuirea unui magazin Monoprix, aflat la 50 de metri.




















2275 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    hmm (Luni, 3 decembrie 2018, 17:05)

    dum_i [utilizator]

    si care e problema? e un nenorocit.
    • +1 (7 voturi)    
      cum care e problema (Luni, 3 decembrie 2018, 18:55)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Intr-o zi un bancher va fura 1 miliard din banca si n-ar vrea sa primeasca acelasi tratament.
  • -1 (15 voturi)    
    UE va protesta asupra brutalitatii jandarmilor? (Luni, 3 decembrie 2018, 17:19)

    Miky60 [utilizator]

    Sau ambasadele strained e la Paris se vor declara "ingrijorate" asupra modului in care se opreste o revolta ca la 10 august in Bucuresti?
    Nu, sunt doar intrebari retorice. Aici e vorba de Macron care este propulsat in fata si sustinut de toti din UE. La noi era vorba de Dragnea si PSD.
    Normal, dubla masura...
  • -2 (14 voturi)    
    va rog (Luni, 3 decembrie 2018, 17:23)

    cucuveauamov [utilizator]

    sa nu care cumva sa faceti vreo comparatie cu 10 august! E o diferenta de la cer la pamant. Klaus a pus la zid fortele de ordine, Macron le-a laudat. Oglinda oglinjoara, cine e mai european din tarisoara? (scuze, n-am gasit alta rima)
    • -1 (1 vot)    
      cracanea... (Luni, 3 decembrie 2018, 19:21)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ... ?
      Am ghicit, am si io un tablou de valcov ?
  • +2 (8 voturi)    
    lasa ca e ok (Luni, 3 decembrie 2018, 17:35)

    cristi_an [utilizator]

    ce e in neregula cu asta? era un ingeras?
    • -2 (2 voturi)    
      Auzi (Marţi, 4 decembrie 2018, 0:44)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Nu decizi tu dacă era un îngeraș sau un demonuț, și nici jandarmii nu decid. Aia decide justiția.
      Dacă mergi pe stradă și îți scapă un bon fiscal din buzunar, eu nu am dreptul să mă reped la tine și să te pun la pământ și să-ți dau bastoane, doar fiindcă în ochii mei nu ești un îngeraș.
      A, da, putem să fin de acord că justiția e praf (atât la noi cât și la ei) și că pedepsele ar trebui să fie mai aspre, etc., dar asta nu justifică modul în care s-au comportat polițiștii francezi.
  • +3 (9 voturi)    
    arde-l... (Luni, 3 decembrie 2018, 17:37)

    Martha Logu [utilizator]

    da-i ma tare, sa vedem data viitoare daca mai baga mana la furat...
  • +3 (5 voturi)    
    mda... (Luni, 3 decembrie 2018, 17:38)

    liviu_ [utilizator]

    hai sa vedem daca si macron e la fel de infect ca psdii....
    desi francezu are scuza ca "vestele galbene" chiar au facut stricaciuni prin franta....
  • +4 (10 voturi)    
    Brutalitate fara indoiala (Luni, 3 decembrie 2018, 18:18)

    **#** [utilizator]

    In SUA era deja sita.