VIDEO Încă o jurnalistă a publicat imagini în care se vede cum e bruscată la Congresul PNL: „O mostră de liberalism marca #echipacastigatoare!”

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 27 septembrie 2021, 21:17 Actualitate | Esenţial


Jurnalista bruscată la Congresul PNL
Foto: Captura video
Jurnalista Antena 3 Mădălina Mihalache a publicat pe Facebook un videoclip în care se vede cum este bruscată la Congresul PNL.

„N-am scris până acum pentru că n-aveam dovada. Vreau doar să știti ca în noua ani de PSD doar la mitingul de la Târgoviste am mai pățit așa ceva! Urmăriți o mostră de liberalism marca #echipacastigatoare!”, a scris Mădălina Mihalache pe Facebook.




Anterior, jurnalista Iulia Gârbacea de la Știrile ProTV prezentă la Congresul PNL de sâmbătă a relatat într-o postare pe Facebook cum a fost bruscată și împiedicată să filmeze, în timp ce se desfășura votul delegaților pentru alegerea președintelui partidului. Potrivit acesteia, un membru PNL „din echipa câștigătoare” i-a luat telefonul cu care filma și l-a trântit de pământ. Asta în timp ce - menționează ziarista - lideri liberali precum Robert Sighiartău, Lucian Bode și Dan Motreanu, martori la incident, au întors spatele și au plecat.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5039 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    Rușine nationala (Luni, 27 septembrie 2021, 21:42)

    Addi [utilizator]

    Acesta nu este PNL! Așa zisa echipa câștigătoare este cel mai periculos grup de interese care a acaparat vreodată puterea în România. Sub conducerea eminenței de la Cotroceni, acesta folosește toate mijloacele posibile pt a acapara puterea și resursele naționale. PNL trebuie și va fi reconstruit de Orban și liberalii care se regrupează in jurul sau, pe măsură ce această grupare aparent condusă de Citu, vs pierde controlul puterii.
    • 0 (0 voturi)    
      Genul //știri antena 3//. (Marţi, 28 septembrie 2021, 8:35)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Addi

      Adică proaste. Merg ăștia pe la câte o sindrofie, se împiedică și spun că au fost bruscați. Dama a vrut, dar nu a știut că nu-i hora din sat unde se intră la liber. Era Congresul PNL și accesul era pe bază de invitație și Certificat Vaccinare. Ea nu avea și a vrut prin diversiunea //împiedicatei// să intre.
  • -9 (15 voturi)    
    Eu cred ca s-a speriat degeaba (Luni, 27 septembrie 2021, 22:20)

    Publius Covidius Naso [utilizator]

    Barbatul doar si-a zbarlit PeNeLe la ea.
  • +6 (8 voturi)    
    Voiau sa filmeze cum se fura PNL-istii intre ei (Luni, 27 septembrie 2021, 23:16)

    Gryphus [utilizator]

    Oamenii inca nu inteleg ca dorinta serviciilor de a-l pune pe Cutzu presedinte era atat de puternica incat erau in stare de orice
  • +6 (8 voturi)    
    Daca asa se comporta membrii unui partid liberal.. (Luni, 27 septembrie 2021, 23:52)

    filosoful.roman [utilizator]

    Atunci eu sunt Papa.
    • +4 (6 voturi)    
      PNL-isti cu numele (Marţi, 28 septembrie 2021, 1:49)

      VOX. [utilizator] i-a raspuns lui filosoful.roman

      PSD-isti pana in maduva oaselor.
  • +1 (1 vot)    
    asta nu iarta pe nimeni (Marţi, 28 septembrie 2021, 9:41)

    liviu_ [utilizator]

    se cearta cu toata lumea....

    citzu e asa disperat sa castige un mandat incat sacrificat tot: partidul, populatia, tara, prieteni, dismani....

    frate nici macar dracnea nu era asa disperat... si pe ala-l pandea puscaria... o fi avand si citu sau iohannis dosare de care nu stim?!