​VIDEO Brăila: Poliţia cercetează un posibil caz de răpire în urma unor imagini filmate într-un autobuz în care apare o fetiță care plânge și se zbate în brațele unui bărbat UPDATE

de C.V.     HotNews.ro
Luni, 19 iulie 2021, 9:57 Actualitate | Esenţial


Fetita care ar fi fost rapita in autobuz in Braila
Foto: Captura video
​Poliţia cercetează un posibil caz de răpire după ce, duminică seară, pe reţelele de socializare a apărut un filmuleţ făcut într-un autobuz din municipiul Brăila, în care apărea o fetiţă care plânge şi se zbate în braţele unui bărbat, informează Agerpres.

UPDATE 13.18
Poliția a anunțat luni că fetița filmată într-un autobuz din Brăila în timp ce plânge şi se zbate în braţele unui bărbat nu a fost victima vreunei infracțiuni, iar bărbatul ar fi fost un prieten de familie. Imaginile cu copila au stârnit un val de reacții pe rețelele de socializare.
..........................

"Vă informăm că duminică, în jurul orei 22,00, Poliţia a fost sesizată cu privire la faptul că, într-un autobuz destinat transportului în comun, care circula pe raza municipiului, ar fi fost un bărbat brunet care ţinea în braţe un minor care plângea şi încerca să se smulgă din braţele bărbatului. În prezent, poliţiştii efectuează verificări pentru stabilirea situaţiei de fapt", a transmis IPJ Brăila.

„Un filmuleț publicat pe rețelele de socializare a creat un val uriaș de reacții în rândul internauților: o fetiță plânge și se zbate în brațele unui bărbat de etnie roma! Scena care a trezit numeroase semne de întrebare s-a întâmplat, duminică seară, în autobuzul de pe traseul 17”, scrie publicația debraila.ro care a publicat pe pagina de Facebook și imaginile video.

„Fetiță îi dădea palme bărbatului și îl împingea că să scape din brațele lui. Când a urcat cu ea, fetița țipa după mama sa. Nu am apucat să filmez tot! Bărbatul părea foarte speriat. Nimeni din autobuz nu i-a atras atenția… Eu am filmat și am sunat la 112. La un moment dat, bărbatul a coborât din autobuz și cred că a urcat în altul”, a declarat adolescentul care a surprins imaginile pentru publicația amintită.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16657 vizualizari

  • -11 (33 voturi)    
    cat rasism (Luni, 19 iulie 2021, 10:17)

    Andrei__ [utilizator]

    Cum vad oamenii o diferenta de ten, gata, a fost rapita fata de tigan. Nu va e rusine asa un pic?! Si comentariile de pe Facebook sunt penibile.
    • +4 (4 voturi)    
      UPDATE (Luni, 19 iulie 2021, 10:54)

      Andrei__ [utilizator] i-a raspuns lui Andrei__

      UPDATE | Fetița este bine! Bărbatul este iubitul mamei

      Dar e mai usor sa-mi dati jos vot, nu?
    • -2 (6 voturi)    
      Este foarte normal (Luni, 19 iulie 2021, 12:13)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui Andrei__

      Mintea umana functioneaza prin general si particular este baza gandurii, daca vezi un leu sau urs, fugi, nu te gandesti ca poate sunt de la circ si sunt inblanziti. Daca tu trebuie sa lasi copilul in grija unui necunoscut 5 mi, alegi un domn blond cu cravata si costum scump, nu un nebarbierit, cu haine invechite. In anbele sensuriu poate exista un pericol, dar algoritmii mintii iti spune unde este pericolul mai mic. Aceste procese ale mintii au sute de mi , sau milioane de ani de proba. Incearca sa gandesti fara ele, cumpara o masina de la unul care nu prezinta incredere, lasa banii unuia care intuitia iti spune ca este hot, intra in afacere cu unul care pare prea snecher etc.
      • 0 (2 voturi)    
        wow (Marţi, 20 iulie 2021, 1:00)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

        Asadar daca nu te combini cu 'un domn blond cu costum scump' e absolut ok ca ceilalti sa presupuna ca ti-a fost rapita odrasla.
        Tu te asculti? Ai vreo vaga idee ce elucubratii scoti?
  • +14 (14 voturi)    
    inca se investigheaza? (Luni, 19 iulie 2021, 10:39)

    Kommandant [utilizator]

    Stirea e de ieri:
    https://debraila.ro/exclusiv-presupusa-rapire-a-fetitei-din-autobuz-barbatul-este-iubitul-mamei-matusa-mama-a-incurcat-autobuzele-era-aglomerat-fetita-este-bine/
    • -1 (1 vot)    
      pai da! (Luni, 19 iulie 2021, 18:14)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Kommandant

      In filmulet, barbatul nu se prezinta! De UNDE sa stie Politia cine este si unde sa dea de el? Daca n-are cazier, nu apare in nici o baza de date sau program de recunoastere faciala!
  • -3 (19 voturi)    
    apocalipsa (Luni, 19 iulie 2021, 10:57)

    bbdp [utilizator]

    sansele ca fata si barbatul sa fie inruditi sunt mici si asta se vede prea bine. si totusi nimeni din autobuz nu puna macar o intrebare? si PSDul e cea mai mare problema in tara asta? tara de tampiti care merita sa traiasca prost si care nu are ce cauta in Europa
  • +20 (24 voturi)    
    macar cineva nu a trecut cu vederea aceasta (Luni, 19 iulie 2021, 11:06)

    qwerasdf [utilizator]

    intamplare... culmea e ca un copil s-a sesizat ca ceva poate fi in neregula si a filmat... ceilalati adulti erau prea visatori

    ascultati-va intuitia, chiar daca gresesti ii cer scuze omului... orice om normal la cap va intelege ca doar ati incercat sa-l protejati pe ala lipsit de aparare
    • +1 (3 voturi)    
      Oamenii normali tac (Luni, 19 iulie 2021, 12:12)

      Victtor [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      De obicei urla doar cei care nu sunt normali sau sunt platiti pentru asta. E simplu.
      • -1 (3 voturi)    
        nu chiar! (Luni, 19 iulie 2021, 18:16)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Victtor

        Daca ti se pare ca este cineva in pericol si te consideri "normal", NU TACI!
        • +2 (2 voturi)    
          Te-ai simtit vizata ? (Luni, 19 iulie 2021, 18:53)

          Victtor [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          Ai dreptate dar nu ai inteles nimic.