Raluca Turcan, noi explicații despre nepurtarea măștii de protecție

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 1 aprilie 2021, 10:45 Actualitate | Esenţial


Raluca Turcan la actiunea de impadurire
Foto: Hotnews
Ministrul Muncii, Raluca Turcan, revine cu noi explicații despre fotografiile în care a fost surprinsă fără mască și susține că nu a fost sfidare faţă de oameni, ci neatenție.
  • "Nu voi obosi să spun un lucru: că a fost neatenție, nu sfidare față de oameni și că din păcate, tot ce am făcut bun în acea acțiune, împreună cu oameni care mi-au fost alături, a fost acoperit de un moment în care am greșit. O lecție de viață. Alte cuvinte și explicații sunt de prisos", a scris Turcan, joi, pe Facebook.
Ea a postat și mai multe fotografii de la evenimentul la care a fost surprinsă fără mască, iar în imagini toată lumea, inclusiv ea, poartă mască de protecţie.

Ministrul Muncii, Raluca Turcan, a fost fotografiată fără mască, în timp ce se afla într-o mașină, alături de alte persoane, la o acțiune de împădurire. ”Măștile au fost purtate, cu puține excepții, de regulă când se făceau fotografii, se servea masa sau când se consumau băuturi răcoritoare”, a susținut Turcan.

Ulterior, ea a scris pe Facebook că a cerut să fie amendată pentru nepurtarea măștii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2570 vizualizari

  • -1 (11 voturi)    
    normal ca nu te obosesti (Joi, 1 aprilie 2021, 10:50)

    Nevermind [utilizator]

    macar sosoaca e pe fata, nu vine cu vrajeli proaste ca tine
  • -3 (11 voturi)    
    ooo (Joi, 1 aprilie 2021, 10:51)

    cucuveauamov [utilizator]

    ce frimos e in vacanta! pe noi de ce nu ne-a luat?
  • -3 (13 voturi)    
    sa porti masca anti praf in aer liber e aberant (Joi, 1 aprilie 2021, 10:58)

    Gryphus [utilizator]

    oricum nu are nici o relevanta daca porti sau nu masca anti praf in aer liber pt ca nu te protejeaza nici pe tine si nici pe altii de virusi

    masca de genul asta si mai ales cea purtata in aer liber e cea mai mare farsa
  • +9 (11 voturi)    
    Câtă minte trebuie să ai... (Joi, 1 aprilie 2021, 11:03)

    expert2 [utilizator]

    .. ca să înţelegi că presa este cu ochii pe tine şi îţi vânează toate greşelile? Se pare că mai multă... În plus, dacă mimezi respectarea regulilor sanitare, care este deosebirea dintre tine şi interlopii şi bombardierii care ies pe străzile oraşelor în fiecare seară?
    • +1 (5 voturi)    
      Nu e nicio diferenta (Joi, 1 aprilie 2021, 12:11)

      DomnuTrandafir [utilizator] i-a raspuns lui expert2

      Fata de cocalari!
      Nici poşeta!
      Justa masura: Demisia!
      Fara masca!
  • +4 (6 voturi)    
    Unii nu se pot abtine (Joi, 1 aprilie 2021, 11:46)

    bogdan1477 [utilizator]

    Macar de la nen'tu Orban daca invatai... Ai comis-o? Recunosti, iti ceri scuze, si dupa aia taci.
    Ori tu ce faci? Intai negi ca ai comis-o, dupa care recunosti ca ai comis-o dar ai circumstante, iar acum vii si ne spui ca a fost doar o neglijenta!

    Ori poate asta merge la electoratul PSD, care crede orice pentru 100 de lei in plus la ajutor/pensie. Dar la electoratul mai educat de atat, e imposibil de explicat cum ai uitat sa pui masca, inghesuit fiind in remorca aia. Ca sa nu mai spun ca un consilier pus acolo pe criterii meritocratice, nu doar pe criterii de nepotism, te-ar fi tras de maneca si ti-ar fi zic ca poza aia fara masca nu e bine sa fie facuta publica. Macar din pataniile astea de-ati invata ca nepotismul va face rau.
  • +3 (3 voturi)    
    soferul amendat (Joi, 1 aprilie 2021, 11:48)

    IpseAnton [utilizator]

    Platforma nu e pentru persoane. Niste timpiti inconstienti mai putin daca se rasturna masina