Raluca Turcan, după ce a fost fotografiată fără mască, într-o mașină alături de alte persoane: Rămân o adeptă a măştii de protecţie şi a vaccinării

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 31 martie 2021, 7:35 Actualitate | Esenţial


Raluca Turcan la actiunea de impadurire
Foto: Hotnews
După ce ministrul Sănătății Vlad Voiculescu a fost surprins fără mască, pe un hol din Palatul Parlamentului, un alt membru al cabinetului a apărut într-o fotografie în care nu poartă masca de protecție, aflându-se în mașină, alături de alte persoane. Protagonista episodului Raluca Turcan, ministru al muncii, a precizat că rămâne o adeptă a măştii de protecţie şi a vaccinării şi crede în continuare, cu tărie, în nevoia respectării măsurilor. ”Măștile au fost purtate, cu puține excepții, de regulă când se făceau fotografii, se servea masa sau când se consumau băuturi răcoritoare”, a explicat ministrul.

”Un răspuns clar pentru criticile care mi s-au adus astăzi, referitoare la acţiunea de împădurire de sâmbătă:
  • Condiţia pentru participarea la acţiunea de împădurire a fost ca fiecare participant să facă un test antigen.
  • De asemenea, la locația din aer liber, situată pe deal, au fost disponibile măști și dezinfectanți. Cea mai apropiată localitate se află la 6 km, unde rata de infectare era de 0,33.
  • Fotografiile invocate nu au fost reprezentative pentru ansamblul celor aproximativ 5 ore petrecute în aer liber. Măștile au fost purtate, cu puține excepții, de regulă când se făceau fotografii, se servea masa sau când se consumau băuturi răcoritoare.
  • Rămân o adeptă a măștii de protecție și a vaccinării și cred în continuare, cu tărie, în nevoia respectării măsurilor”.
Ministrul Muncii a postat pe Facebook mai multe fotografii de la acţiunea de împădurire, iar toţi participanţii poartă mască de protecţie.

”Repet, în mare parte a celor 5 ore, masca a fost purtată. Îmi doresc să rămânem toţi prudenţi, echilibraţi şi să trecem cu bine de aceste momente”, a mai scris Turcan.



Ministrul Muncii, Raluca Turcan, a fost fotografiată într-o mașină fără mască de protecţie, alături de preşedintele CJ Sibiu, Daniela Cîmpean, şi alte şase persoane, între care un copil. Imaginile au fost surprinse la acţiunea de împădurire care a avut loc sâmbătă, iar unul dintre participanţi este internat în spital cu coronavirus.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12647 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Lumea e rea (Miercuri, 31 martie 2021, 7:50)

    un domn [utilizator]

    Clar
  • +10 (20 voturi)    
    Ipocrita de serviciu a partidului (Miercuri, 31 martie 2021, 8:11)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Se baga peste tot!
    Se pricepe la orice!
    E nelipsită din media!
    Totul e varza pe zona sa de activitate:
    - Legea pensionaruluiCapuşa Cumulard a iesit cu O mie si unaexceptii si e neconstitutionala!
    - Legea pensiilor speciale nu se mai stie de ea!
    - Legea salarizarii unitare a bugetarilor a inte-un con de umbra ca nu a gasit criterii de performanta la bugetari!
    - Legea inghetarii definitive a sporurilor si cea a diminuarii indemnizatiei de consilier local nici nu au cum sa iasa singure din sertar!
    După atâtea legi facute praf s-a apucat si de pădure!
    Cu masca, fara masca!
    E ipocrizie la maxim!
    • 0 (2 voturi)    
      trandafir (Miercuri, 31 martie 2021, 11:31)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

      Ca toate plantele nici trandafirii nu au creieras...
      • 0 (2 voturi)    
        Cata "inteligenta"! (Miercuri, 31 martie 2021, 15:26)

        DomnuTrandafir [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        La postac!
  • +8 (20 voturi)    
    prostia e constanta in orice guvern (Miercuri, 31 martie 2021, 8:18)

    albastrele [utilizator]

    Cum ar zice colegii de guvernare: "teroristo", "fascisto". Iata ca "teroristii" sunt si in Guvern.
    Recunoaste-ti greseala si demisia.
    Lumea politica e un vector important de transmitere covid, poate cel mai important. Cine da cele mai multe petreceri, unde sunt cele mai multe intalniri? Ehe ce paranghelii au fost dupa alegeri si atunci pe fata.
    Nu stii nici macar ce functie ai si ce expunere ai, inca nu intelegi cerintele postului.
    Nu e nicio diferenta intre Dancila si tine, prostia e la ea acasa, difera doar ticalosia.
    Infierati cateva sute de protestatari care oricum sunt radicalizati si nu puteti sa ii convingeti de nimic, in loc sa linistiti miile de sceptici de acasa, ramasi fara slujbe si fara bani. Ei bine, o sa radicalizati si mai multi asa.
    Personaje ca VV, Orban, Barna, Turcan, Catu cu toate declaratiile tampe nu fac decat sa propulseze PSD-ul, care nici nu trebuie sa faca nimic. Coalitia se ingroapa singura :(
    • -1 (3 voturi)    
      saparea gropii (Miercuri, 31 martie 2021, 9:27)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui albastrele

      Corect: asa zisele gropi pe care le-au sapat, cica, pentru pomi, erau, de fapt, sub acoperire.
  • -4 (6 voturi)    
    Ticalosii gresesc intentionat ! (Miercuri, 31 martie 2021, 8:34)

    Cugetator [utilizator]

    Toata lumea poate gresi in aceeasta perioada atat de dificila . Nu imi plac integral nici Raluca Turccan ,nici Vlad Voiculescu, dar nu este de loc drept ca greselile lor, rare si posibil neintentionate, sa fie speculate brutal de reprezentantii pegrei, care profita de libertatea excesiva a mijloacelor de comunicare, pe care le folosesc cu salbaticia entuziasta a unei educatii precare sau lipsita de criterii morale !
  • +7 (9 voturi)    
    doar atat? (Miercuri, 31 martie 2021, 8:58)

    independentu [utilizator]

    Sunt singurul care observa ca soferul nu avea voie sa transporte oamenii in bena, fiind ilegal si periculos?
    • -3 (3 voturi)    
      basculanta (Miercuri, 31 martie 2021, 11:43)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui independentu

      Istetule,ai orbul gainii, tu vezi o "basculanta" in fotografie?
    • +1 (1 vot)    
      Nu ! (Miercuri, 31 martie 2021, 18:41)

      Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui independentu

      Asa e . Bena/platforma nu este pentru transport persoane! Politia ar trebui sa-l amendeze pe individ!
      Da doamna de la min muncii SI PROTECTIEISOCIALE de unde sa stie legile (o fi si sofer)!
  • 0 (8 voturi)    
    Ce nu ati inteles (Miercuri, 31 martie 2021, 9:13)

    idealogul [utilizator]

    Noi suntem deplorabilii.
    Noi "pul...imea" urmeaza sa purtam masa cel putin 10 ani si sa fim vaccinati ca vacile in fiecare anotimp.
    Turcan e din elita conducatoare. Poarta masca doar cand iese TV.
  • 0 (4 voturi)    
    In Timis: (Miercuri, 31 martie 2021, 9:25)

    Adu84 [utilizator]

    Politia a spart ziua unui copil si a dat amenzi.

    Mega stire despre incalcare a regulilor si de pedepsirea nerusinatilor care nu le respecta.

    Au fost 7 copii si 7 adulti.

    In poza asta is vreo 30 care se iau in brate sa faca poza.

    Testele de antigeni sunt bune daca vrei sa te intalnesti cu un prieten, nu la atatia oameni datorita ratei mare de false-negative.

    Stau sa vad daca o da pe aia cu "eu sunt vaccinata" si sa explice de ce si altii cu anticorpi sunt tinuti in casa.
  • +2 (2 voturi)    
    Stirea completa: (Miercuri, 31 martie 2021, 9:28)

    mazzola [utilizator]

    Dupa plantat de copaci fara masca alaturi de Cimpean si Turcan, Adrian Bibu a fost internat cu Covid-19.
    <Turnul Sfatului>
  • +3 (3 voturi)    
    Turcana (Miercuri, 31 martie 2021, 9:47)

    Ibit [utilizator]

    Tot turcana....
  • +2 (2 voturi)    
    Problema nu e masca, (Miercuri, 31 martie 2021, 10:31)

    lucky luck [utilizator]

    Ci faptul de a circula 7 si un copil intr-o remorca pe un drum de tara. Bine ca nu se pun pe tampoanele de la tramvai, cum se facea odata.
  • 0 (2 voturi)    
    reavointa (Miercuri, 31 martie 2021, 11:30)

    Ilidia [utilizator]

    Barfe de ziaristi prosti... VV era intr-un hol pustiu, iar RT in Țmijlocul naturii...