Raluca ​Turcan cere să fie amendată după ce a apărut fără mască în fotografii

de D.D.     HotNews.ro
Miercuri, 31 martie 2021, 12:23 Actualitate | Esenţial


Raluca Turcan la actiunea de impadurire
Foto: Hotnews
​​Ministrul Muncii, Raluca Turcan, a scris pe Facebook că a cerut să fie amendată după ce în presă au apărut fotografii cu ea nepurtând mască la un eveniment de partid în aer liber.

„Am solicitat să fiu amendată. Consider că este corect, chiar dacă au fost doar câteva momente și în tot restul timpului, am respectat regulile. A fost o neatenție, pentru care îmi pare rău, nicidecum nu a fost o sfidare sau nepăsare”, a scris ea pe Facebook.

Totodată, Turcan acuză PSD de manipulare, susținând că „ a suprapus imagini de la acțiunea de împădurire cu fotografii mai vechi, cum este fotografia în care apar la masă alături de echipa mea din Sibiu”.

„Este important să respectăm toți regulile, este important să rămânem prudenți și să ne protejăm sănătatea noastră și pe a celor din jurul nostru. Înțeleg că oamenii au obosit cu toții, dar trebuie să rămânem prudenți și să accelerăm vaccinarea. Putem fi mai bine în scurt timp”, a mai scris ea pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3659 vizualizari

  • +6 (14 voturi)    
    E in regula si Demisia! (Miercuri, 31 martie 2021, 12:31)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    De la Minister!
    Tot nu sa facut nimic aici.
    Doar declaratii: vom munci, vom lupta, vai ce pensii nesimtite!
    Demisia!
  • +6 (14 voturi)    
    Raluca Turcan (Miercuri, 31 martie 2021, 12:32)

    Verama [utilizator]

    adică sinonimul ipocriziei.
  • +5 (11 voturi)    
    in momentele acelea de neatentie (Miercuri, 31 martie 2021, 12:32)

    bobo2 [utilizator]

    a putut imbolnavi cativa oameni, sau s-a imolnavit chiar ea, raspandind astfel infectia prin populatie. Amenda nu rezolva nimic.
  • +8 (12 voturi)    
    Jó napot kívánok (Miercuri, 31 martie 2021, 12:33)

    RobertM70 [utilizator]

    Cum ar zice americanul: "Rules For Thee But Not For Me" Apoi ne intrebam de ce nu respecta oamenii regulile...
  • +9 (13 voturi)    
    ??? (Miercuri, 31 martie 2021, 12:38)

    falcoind [utilizator]

    WTF e asta , deja mi scârbă de atâta prostie , alta tută care toată viata a adunat doar diplome și diplomuțe dar nu a făcut nimic in viata. Te întrebi cum ... după 30 de ani încă ne conduc tot niște bătuți in cap ?
  • +4 (8 voturi)    
    (v)orbeste lumea ... (Miercuri, 31 martie 2021, 12:41)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    catabatjocura ... de parca o amenda ar schimba ceva ...
  • +8 (12 voturi)    
    Ce (Miercuri, 31 martie 2021, 12:42)

    PetricaGhezea [utilizator]

    ipocrita....
  • -1 (1 vot)    
    veche veche, da... (Miercuri, 31 martie 2021, 12:56)

    lupulcuminte [utilizator]

    cat de veche e respectiva fotografie? oare sa fie de anul trecut din campanie, cand erau aceleasi restrictii, daca nu mai restrictive? intreb pentru un prieten
  • +3 (5 voturi)    
    pai cum vine asta? (Miercuri, 31 martie 2021, 13:15)

    bogdan1477 [utilizator]

    Ieri pe FB ne explica cum n-a gresit nimic si noi suntem rai ca am privit doar la pozele fara masca, iar azi se cere amendata?

    Si dupa aia ne mai miram ca toti zapacitii cred ca nu exista covid si ca masca nu ajuta la nimic?

    Dar na, asta e stilul romanesc din mosi-stramosi. Regulile sunt facute pentru fraieri, smecherii se descurca.
  • +1 (1 vot)    
    Turcan (Miercuri, 31 martie 2021, 13:22)

    TrickyWicky [utilizator]

    Ar trebui sa arate lumii intregi cu masca nu protejeaza
  • -1 (3 voturi)    
    acum stim (Miercuri, 31 martie 2021, 13:23)

    jescu [utilizator]

    Ce mai conteaza daca e amendata sau nu. Am inteles parerea ei despre masca si pandemie. Daca nu era la putere probabil ar fi demonstrat alaturi de ministrul sanatatii(ca nici el nu prea poarta masca) si de AUR la Universitate, ....acum ce sa faci s-a nimerit sa fie la putere :). Tre sa fie atenta la politie si la ce poze pune pe Facebook....etc :)
  • +3 (3 voturi)    
    Acum ... (Miercuri, 31 martie 2021, 13:37)

    Gigi Kent [utilizator]

    Acum mai am si fantezii cu doamna Turcan ...

    I have been a naughty girl, spank me, daddy! (cu o amenda desigur)

    Disclaimer! Daddy nu e Dragnea ca e la puscarie.
  • +1 (1 vot)    
    "după ce în presă au apărut fotografii" (Miercuri, 31 martie 2021, 14:42)

    VOX. [utilizator]

    Misto era ca in poza respectiva sa tina in maini o pancarta cu "cer sa fiu amendata imediat!".
  • +2 (2 voturi)    
    because we can........ (Miercuri, 31 martie 2021, 15:21)

    mishudelabacainie [utilizator]

    ...dreptatea nu este pentru catei!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Dupa ce hingheresti o tara intreaga (Miercuri, 31 martie 2021, 17:03)

    Parzivall [utilizator]

    La ce ai facut mai Fatuca, Demisia e the Logical Solution.