Jandarmeria: 7.000 de lei amendă după protestul desfășurat în centrul Capitalei, fără respectarea regulilor

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 martie 2021, 20:44 Actualitate | Esenţial


Protest anti-vaccinare
Foto: Agerpres
Organizatorul protestului de duminică din centrul Capitalei a primit o amendă de 7.000 de lei, în condițiile în care la manifestație au participat cu mult peste o sută de persoane permise.

Referitor la protestul de duminică din Parcul Izvor, Jandarmeria București precizează că, până în acest moment, organizatorul a fost amendat cu 7.000 de lei pentru că nu a luat măsurile necesare astfel încât să nu permită depășirea numărului maxim de 100 de participanți și pentru că nu a asigurat respectarea de către aceștia a celorlalte măsuri de protecție sanitară, informează Mediafax.

Câteva sute de persoane, în mare parte membri AUR, au protestat duminică după-amiază în Parcul Izvor din Bucureşti, împotriva „vaccinării obligatorii anti-Covid”, manifestaţie la care au participat şi co-fondatorii AUR George Simion şi Claudiu Târziu.

„500 de oameni de AUR se alătură manifestaţiei de azi”, a transmis George Simion.

Echipaţi cu steaguri tricolore, în cea mai mare parte, protestatarii nu purtau mască şi nici nu respectau normele de distanţare socială.

Cu pancarte anti-vaccin, manifestanţii s-au declarat împotriva „paşaportului de vaccinare”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5502 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    boala lunga, moarte sigura (Duminică, 7 martie 2021, 21:35)

    CIP03 [utilizator]

    trebuia o amenda babana si banii sa fie alocați celor care în aceste zile sunt nevoiți sa inchida și sa treacă oamenii în șomaj!
  • -13 (25 voturi)    
    Cel amendat sa posteze (Duminică, 7 martie 2021, 22:16)

    TrickyWicky [utilizator]

    Un cont unde putem dona bani
    • 0 (12 voturi)    
      uite aici (Duminică, 7 martie 2021, 22:37)

      gigiduru_ [utilizator] i-a raspuns lui TrickyWicky

      Sa fie primit!
      RO20INGB0000888800063906
      • +8 (8 voturi)    
        ! (Duminică, 7 martie 2021, 23:50)

        tudorr [utilizator] i-a raspuns lui gigiduru_

        Ala e contul BOR :))
    • +7 (15 voturi)    
      ! (Duminică, 7 martie 2021, 22:43)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui TrickyWicky

      Gigele, nu te-ai saturat 31 de ani de cotizat la psd?
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 8 martie 2021, 7:34)

    [anonim]

  • 0 (2 voturi)    
    Își bat joc de oameni cei care protestează. (Luni, 8 martie 2021, 9:15)

    asavreau [utilizator]

    Numai fac dezordine spunând că protestează. Împotriva a ce? A ceva ce nu există?
    • 0 (0 voturi)    
      Buna dimnineata! (Luni, 8 martie 2021, 9:55)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Acum v-ati trezit?


      "Împotriva a ce? A ceva ce nu există? "

      Da, pasaportul Covid nu exista.
      Dar protestele impotriva unui lucru inexistetnt nu sunt de loc noutate, pentru pedeseristi!

      La inceputul lui 1990, un coleg pedeserist ma batea la cap sa ma inscriu in Liga Anti-Monarhica. I-am spus ca din 1946 nu mai exista monoarhie in Romania, ce sens are? Ca si cum am face o liga impotriva martienilor!

      Mi-a preplicat "da, dar unii ar vrea sa se reintoarca!"

      Deci protestul din Parcul Izvor a fost PREVENTIV, impotriva ceva care s-ar putea sa fie ...
  • 0 (0 voturi)    
    Cum este posibil? (Luni, 8 martie 2021, 9:50)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Dumana Senatro nu are imunitate parlamentara?

    Cum sa ii dea ameneda??!
  • 0 (0 voturi)    
    AUR este un partid toxic, (Luni, 8 martie 2021, 10:01)

    Dilematic [utilizator]

    format dintr-un segment taliban-ortodox, un altul ultranationalis securist, fara orientare ideologica, atras de un electorat cu mesaje antisistem, urlate irational prin spatii publice ori studiouri de tv interesate de rating, avand priza la un public putin educat, ultranationalis si extremist.

    Ingrojorator este ca acesti oameni raman in parlament cel putin un mandat, ca au posibilitatea sa creasca in sondaje, opozitia venindu-le manusa in aceasta perioada de restrictii, de tensiuni sociale.