Codrin Ștefănescu susține că ”starea de sănătate a lui Liviu Dragnea s-a agravat brusc”: ”De două zile nu reușim să luăm legătura cu el” / Reacția ANP

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 17 decembrie 2020, 15:02 Actualitate | Esenţial


Codrin Stefanescu (foto arhiva)
Foto: Facebook
Codrin Ștefănescu susține, într-o postare pe Facebook, că starea de sănătate a lui Liviu Dragnea s-a ”agravat”, însă fostul secretar general al PSD nu spune de unde are această informație, ci doar afirmă că ”de 2 zile nu reușim să luăm legătura cu el”.

” Vā anunț cā starea de sănătate a lui Liviu Dragnea s-a agravat! Brusc! Când a fost transferat la spitalul penitenciarului Jilava era asimptomatic. M-a sunat atunci și v-am informat pe toți!

De 2 zile nu reușim sa luam legătura cu el, iar cei de acolo refuzā sā dea orice explicație familiei, avocatului sau presei! Vā voi ține la curent când vom afla detalii!”, a scris Ștefănescu pe rețeaua de socializare.

UPDATE 15.58 Reacția Administrației Naționale a Penitenciarelor: „Niciun pacient aflat în custodia Penitenciarului-Spital București-Jilava nu necesită îngrijiri medicale de terapie intensivă, unitatea penitenciar-spital asigurând conduita terapeutică specifică pentru forme ușoare și medii de îmbolnăvire cu Covid-19”

Fostul secretar general al PSD a spus luni că l-a sunat Dragnea - confirmat cu COVID-19 - și l-a rugat să transmită tuturor că starea sa de sănătate nu s-a agravat.
  • "În sfârșit! Am vorbit cu Liviu Dragnea! M-a sunat din spitalul penitenciarului Jilava, secția celor infectați de virus, unde a fost transferat cu câteva zile in urmă! M-a rugat sā transmit tuturor că starea sa nu s-a agravat. Cel puțin până azi! M-a asigurat că va trece și prin această nouă încercare, și că va lupta pentru viața sa! Vă voi ține la curent in mod constant!", a scris pe Facebook, acum trei zile, Codrin Ștefănescu, un apropiat al fostului lider al PSD.

Liviu Dragnea a fost confirmat cu COVID-19, fiind transferat de la Penitenciarul Rahova la Spitalul Penitenciar Jilava.

Dragnea se află în penitenciar din 27 mai 2019, când a fost condamnat definitiv de instanţa supremă la 3 ani şi 6 luni de închisoare cu executare, pentru instigare la abuz în serviciu, în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13243 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 17 decembrie 2020, 15:07)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      Oare? (Joi, 17 decembrie 2020, 17:54)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui

      Oare suteaza galeata hamsterul? Eu sper ca da! Sa primeasca o eternitate cu executare!
  • +23 (23 voturi)    
    Lol (Joi, 17 decembrie 2020, 15:08)

    mitg [utilizator]

    N-a mai primit aifon de la el ...
  • +21 (21 voturi)    
    asta-i viata, (Joi, 17 decembrie 2020, 15:10)

    zot [utilizator]

    domnule politician, oricum te-ai numi ( e la fel de valabil
    si pentru magistrati);
    parca mai ieri ziceai: "pentru ca putem"
    cat de puternici suntem o zi si apoi, ........ sa spuna dl
    codrin mai departe.
  • +33 (33 voturi)    
    Nu ne interesează ! (Joi, 17 decembrie 2020, 15:14)

    stanescu [utilizator]

    Rog să nu ne țineți la curent cu starea de sănătate a pușcăriașului.
  • +24 (24 voturi)    
    Stai ca incerc si eu acu! (Joi, 17 decembrie 2020, 15:24)

    Martinezu [utilizator]

    Ba Dragnea!
    iesi ma la vorbitor pas alergator ca moare Coodrin fara tine! l-ai speriat de a dat si declaratii.
    Nu te juca cu sufletele celor care te iubesc.!
  • +15 (19 voturi)    
    Otravit (Joi, 17 decembrie 2020, 15:25)

    cristianb [utilizator]

    A foist otravit cu Novociok de catre Statul Paralel! :)
  • +17 (17 voturi)    
    Va fi bine (Joi, 17 decembrie 2020, 15:57)

    stoenec1 [utilizator]

    O sa il trateze in marile spitale promise de PSD acum 4 ani.
  • +12 (12 voturi)    
    Foarte interesat nea codrin... (Joi, 17 decembrie 2020, 16:06)

    Mrrr [utilizator]

    ...de starea fostului stapan(nu se stie daca si viitor!)
    O fi din “empatie”, sau au mai ranas ceva “oua” dosite de sefu’ pe undeva, ptr vremuri grele?
    Plauzibil a doua...
  • +10 (10 voturi)    
    Este de bine. (Joi, 17 decembrie 2020, 17:08)

    asavreau [utilizator]

    Să dea Dumnezeu să fie așa și să continue.Să nu-l uite pe Codrin,Firea,Olguța,pe aici.
  • +5 (5 voturi)    
    Mama, mama... (Vineri, 18 decembrie 2020, 0:33)

    ranuhasu [utilizator]

    Mersi, ba, Codrine! Nu mai puteam sa dorm de grija, il si visam pe Liviu cand atipeam. Oare lui cum i-o fi acolo, ma gandeam: i-o fi si lui cald sau i-o fi frig, cum le-a fost unor bieti nimeni internati in corturile de campanie...? Ma rog, daca o mierleste contam pe tine sa ne tii la curent, te pup
  • +3 (3 voturi)    
    ia nu ne mai tine tu la curent... (Vineri, 18 decembrie 2020, 10:24)

    festina [utilizator]

    ca nu ne intereseaza!!!

    i-auzi, nu poate sa informeze presa despre sanatatea unui om oarecare. Nu mai poate, ca inainte "ei puteau".

    Pai se-mbolnavesc mii de oameni/zi, in afara de familie de ce trebuie informat altcineva?

    Asta Cap-de Cauciuc e dus rau cu pluta daca mai crede ca stapanul' lui mai trebuie sa intereseze pe cineva...

    In rest, ii doresc sanatate lui Dragnea, ca vin Sarbatorile si nu vreau sa ma-ncarc cu ganduri "ne-crestinesti":)
  • 0 (0 voturi)    
    Uite ba,cum se invarte roata (Vineri, 18 decembrie 2020, 10:28)

    persuasiv [utilizator]

    de la piscine in vile si vile in piscine...Vedeam si condamnarile de ieri...Oare cum gandesc oamenii astia???