Belarus: Mobilizarea aviației militare la granița de vest

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 august 2020, 22:37 Actualitate | Esenţial


Putin si Lukasenko
Foto: kremlin.ru
Regimul de la Minsk va trimite la granița de vest a Belarus o divizie de atac a aviației, a anunțat sâmbătă președintele Aleksandr Lukașenko la televiziunea de stat, relatează Reuters.

El a mai spus că a convenit cu președintele rus Vladimir Putin asupra colaborării.

Anunțul a fost făcut în condițiile în care liderii UE se pregătesc să impună noi sancțiuni ca urmare a violenței autorităților față de protestatari, cel puțin doi protestatari fiind uciși, mai relatează Reuters.

Lukașenko a mai spus că este îngrijorat în legătură cu exercițiile militare ale NATO din Polonia și Lituania, pe care le consideră o amenințare la adresa Belarus.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7920 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Aleksandr Lukașenko (Sâmbătă, 15 august 2020, 22:44)

    nikita11 [utilizator]

    Arata ca un camion belaz
  • +13 (19 voturi)    
    l-a invatat putin ce sa spuna... (Sâmbătă, 15 august 2020, 22:52)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... "gogule, joac-o p'aia cu occidentul care te ameninta, nato, polonia, alea alea.. asculta la baiatu'..."
  • -12 (24 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 15 august 2020, 22:59)

    cucuveauamov [utilizator]

    vor fi sanctiuni si pentru violentele impotriva vestelor galbene de la Paris?
    • -3 (3 voturi)    
      Vrei sa fie si sanctionati? (Duminică, 16 august 2020, 0:08)

      taro [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Nu au luat politistii destula bataie?
  • +17 (19 voturi)    
    sper sa te vad in puscarie (Sâmbătă, 15 august 2020, 23:16)

    cristi_an [utilizator]

    cat mai curand - criminalule!
  • +5 (9 voturi)    
    zxzxzxz (Sâmbătă, 15 august 2020, 23:32)

    solar [utilizator]

    O sfidare fără precedent !
  • -1 (3 voturi)    
    in Est protestatarii sunt (Duminică, 16 august 2020, 8:13)

    TrickyWicky [utilizator]

    Impuscati pe fata..in vest sufera un " accident" .sau sesinucid cu un cutit in spate
  • +5 (5 voturi)    
    Intrebati orice psd-ist (Duminică, 16 august 2020, 10:16)

    sipu [utilizator]

    si ve-ti vedea ca cei ce vor sa rastoarne regimul sunt Sorosisti”,prieteni cu Bill, au antene 5g , masini de scris electrice .............samd
  • +5 (5 voturi)    
    Inca unul! (Duminică, 16 august 2020, 11:02)

    sergiutales [utilizator]

    Inca un criminal care trage in propriul popor! Va trebui, in curand, sa aleaga: ori la zid, ori la "pretinu" Putin.
    Poate sa o mobilizeze si pe ma-sa!
    • +2 (2 voturi)    
      Asemanari (Duminică, 16 august 2020, 11:17)

      sergiutales [utilizator] i-a raspuns lui sergiutales

      Sunt stpefiat de asemanarea evidenta intre represiunile salbatice, bestiale, de la Minsk si cele din 10august de la noi.
      Pai, sa-i vindem lui Lukasescu psd-ul cu jandarmeria afiliata politic. Ambele parti ar face o afacere foarte buna.